Prestige

Błagam o pomoc  :kwiatek:
Podano mi szerokość łęku w cm: 11. Jaki to może być rozmiar łęku (skokówka)?
Jest to stary model, wytarta numeracja  🙁 Może ktoś mógłby porównać ze swoją bądź wskazać mniej więcej? 🙇
czy ktoś miał do czynienia z siodłem Explorer? dokładnie tym - http://www.prestigeitaly.pl/siodla/260/?
Tutaj masz 32

W prestige hunter
Gazellasta dziękuje, ale niestety ze względu na ten łęk nie kupiłam tego siodła  🙁 A szkoda bo w dobrej cenie.
Poszukuje odpowiedzi i jak bylo to wybaczcie  😡 łęk XL w Daw-magu to jaki w Prestige ?
kupował ktoś ostatnio Prestige z pomiarem przez equishop? czy długo czeka się na saddle fittera? doszły mnie słuchy, że baardzo długo...
Warto kupić Golden Stara za 1900zł? Ogółem z wyglądu nie jest złe więc pytam czy to dobra cena 😉 No i 33 według Prestige jest choć trochę większe od M
Daw-Maga? Błagam powiedzcie że tak 😀
Czy Presiga mozna normalnie poszerzac? slyszalam kiedys ze jest granica +3 rozmiary i to koniec.
Ja poszerzyłam o 2 rozmiary
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2014 15:52
faith, poszerzałam z 33 na 36 i to było max.
Maks trzy i to w stosunku do oryginalnego rozstawu łęku (jeśli siodło już wcześniej było poszerzane, to nie liczymy od uzyskanej, tylko pierwotnej rozmiarówki).
Kiedyś też poszerzałam z 33 na 36 i wyszło tak dość średnio, bardziej rozstaw przypominał 35.
No wlasnie, czyli ze dupa...dzieki za info🙂
Mam prośbę  :kwiatek:

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi z systemem Halfflocking (tylko wełna)* w siodłach Prestige 😉

Czy ma to wpływ na rozstaw łęku? Czy po zmniejszeniu wypełnienia siodła trzeba wybrać węższy łęk?
Czy po zmniejszeniu wypełnienia można podnieść tyle panele siodła (+1 lub +2cm) ?
Czy każde siodło ujezdżeniowe Prestige ma standardowo takie samo wypełnienie?

Na poniższych zdjęciach wklejam Prestige Optimax i Lucky Dressage.
Jak widać mają zupełnie inne wypełnienie paneli, Optimax ma wielkie poduchy za łopatką a Lucky Dressage ma płaskie panele. Jak sadzę ma to wpływ na dopasowanie siodła, teoretycznie mogłyby mieć taki sam rozstaw łęku (np. 33) ale grubość paneli w Optimaxie sprawia że siodło realnie jest węższe.
Czy dobrze myślę? Jak to w zasadzie jest?






*Halfflocking - to o połowę zmniejszone napełnienie poduszek, w celu uzyskania większej powierzchni przylegania siodła.
Proszę o pomoc. Mam siodło Prestige D1K. Jestem jego drugą właścicielką. Chciałabym je lepiej dopasować do końskiego grzbietu. Serwis w Equishopie raczej odpada, ponieważ nie chciałabym im odsyłać siodła w ciemno, a przyjazd saddle fittera Prestige z z Katowic do Poznania (gdzie mieszkam) to mega koszt  😕 Orientujecie się może czy ktoś od Prestiga jest na miejscu w Wielkopolsce... Albo czy mogłybyście polecić kogoś z tych okolic kto przyjedzie do mnie i uczciwie i profesjonalnie dopasuje siodło do konia i je "przerobi"? Co myślcie o Daw-magu z Pleszewa?
FloriaTosca, Equishop będzie pewnie na Cavaliadzie w Poznaniu. Może możesz się dogadać z nimi, żeby w tym czasie do Ciebie podskoczyli.
Miał ktoś model roma jump? Jest dość tanie jak na prestige i jestem ciekawa jak z trwałością. Dobrze trzyma w skoku? Może polecicie jakiś inny model (tańszy) dobrze trzymający?
DressageLife, nie trzeba się gimnastykować, żeby ściągać zza granicy  😉

W Equishopie  to jest.
dzięki,nie wpadłam na to,że to się nazywa czaprak  😁
ushia   It's a kind o'magic
05 listopada 2014 09:28
a co coś czemu słuzy?podkładka przy szerokim siodle? i jak sie to ubiera 😉
to jest do siodeł close contact prestige,na przykład D1K-tam masz inaczej niż w dwutybinkowym przystuły,więc zdaje się,że te uszka są właśnie do nich
Dramuta12  mam rome. Na początku bardzo ciężko było mi dobrze usiąść w niej po Daw Magu GP,jak już się przyzwyczaiłam to było ok,a  teraz (minęły prawie 3 lata jak je mam) czegoś mi w tym siodle brakuje, coś mi przeszkadza,chociaż ciężko stwierdzić co.
Malaaa, dzięki  :kwiatek:!
to jest do siodeł close contact prestige,na przykład D1K-tam masz inaczej niż w dwutybinkowym przystuły,więc zdaje się,że te uszka są właśnie do nich

To jest podkładka podnosząca przód siodła a wycięcia są do przewleczenia rzepów od czapraka.
Znowu mam pytanie 😀. Użytkował ktoś siodło venezia vss? Da się w nim poskakać do 140?
Dramuta12 jeśli już szukasz w tych pieniążkach prestige to bardzo polecam versailles 🙂 fajna jakość. Lub elastic albo arezzo.
Venezia jak dla mnie wygodna, ale jakoś mimo wszystko to siodło takie "wielkie". Nie zgrabne, chociaż wygodne i bardzo mocno trzymające 🙂
A kupujesz nowe? mnie zachwyciła nowa x meredith i michel robert advencary - strasznie miękkie, bardzo wygodne siodła.
No ale jakość skóry  😤 tańsze modele zdecydowanie lepszej jakości są..
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 listopada 2014 18:25
Znowu mam pytanie 😀. Użytkował ktoś siodło venezia vss? Da się w nim poskakać do 140?


Kiedyś skakałam w tym siodle i małe skoki to i owszem, ale wyżej nie polecam. Jak dla mnie to siodło za bardzo trzyma wysoki tylni łęk przeszkadza w większych skokach. Jeśli szukasz siodła z trochę większymi klockami to elastic professional jest bardzo fajne, w razie czego pomoże ale nie zablokuje.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:. Szukam właśnie czegoś pomagającego w skokach (i tak do tego 140, bo cykor jestem  :lol🙂. I raczej używka, nie stać mnie na nówki :/... A venezie widziałam w ogłoszeniach i mnie zaciekawiła. Chyba popatrzę za elasticiem, dużo osób poleca. Ach teraz znaleźć siodło na mojego konia to porażka.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:. Szukam właśnie czegoś pomagającego w skokach (i tak do tego 140, bo cykor jestem  :lol🙂. I raczej używka, nie stać mnie na nówki :/... A venezie widziałam w ogłoszeniach i mnie zaciekawiła.


Wszechstronne siodło rekreacyjne do wysokich skoków ??? Chyba lubisz klapsy w tyłek dostawać . 🤬

Kup Michela Roberta albo Meredith one starczają do 160  🤣
Smok10, ty za to chyba lubisz się czepiać  🙄. Venezia to VSS, dlatego pytam ile da się w nim poskakać. Poza tym ma "parametry" akurat na mojego konia, a na niego ciężko coś dopasować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się