Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Siodło skokowe

poprzednia następna
Strony: 1 ... 243 244 [245] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Siodło skokowe  (Przeczytany 1475928 razy)
kokosnuss

« #7320 : Lipiec 22, 2020, 08:41:25 »
Odpowiedz cytując
Meise, a jaki masz powod, zeby tak jezdzic?

Bez sztylp/oficerek nogi sa duzo mniej stabilne, do tego wycierasz siebie i konia. Plus konski pot na golych lydkach jest fujka :P
#link
Meise

« #7321 : Lipiec 22, 2020, 08:54:25 »
Odpowiedz cytując
Czuję się skrępowana, nie mam luzu w nodze, no i pewnie też kwestia przyzwyczajenia. Staram się czasem jeździć w sztylpach, ale zamek mi się popsuł i znowu jeżdzę bez. Ja mam ogólnie fobie względem krępowania rąk i nóg (i to takie, że dostaję ataku paniki).

No ale teraz na pewno już będę zakładać sztylpy, bo mam okropną ranę na łydce  icon_rolleyes Nie mówiąc już o tym jak w trakcie bolało przyszczypywanie puśliskiem. Oczywiście zamiast sobie podarować, to jeździłam twardo dalej, bo koń fajnie chodził i pogoda super, bąków nie było itd, itp.

Ej, ale nie jeżdżę z gołymi łydkami, spodnie mam  hihi
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #7322 : Lipiec 22, 2020, 10:12:21 »
Odpowiedz cytując
Ktoś się oreintuje czy u nas jest Amerigo?
#link
Dziewierz

Moje ogłoszenia
« #7323 : Lipiec 22, 2020, 10:37:30 »
Odpowiedz cytując
Perlica

Z tego co wiem - to przedstawiciela nie ma

Ale zagadaj z p. Szelągiem, bo Equipe z Amerigo są bardzo blisko wink  (jedna hala produkcyjna, z tego co wiem)
#link
Perlica

« #7324 : Lipiec 22, 2020, 10:46:47 »
Odpowiedz cytując
Dziewierz, kiedyś Paweł Kostrzewa miał Amerigo na pewno.
Szkoda, że nie ma przedstawiciela, ale na necie też nic nie znalazłam, więc chyba to prawda.
Szkoda, bo one są na wełnie także ponoć.
#link
halo

« #7325 : Lipiec 23, 2020, 01:48:00 »
Odpowiedz cytując
Meise, zapewne siodło ma trochę w innym miejscu zamek do puślisk, a twoje łydka nawykła być w innym. Wtedy puślisko wędruje i szczypie.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Klami

Moje ogłoszenia
« #7326 : Lipiec 25, 2020, 14:06:04 »
Odpowiedz cytując
A ja mam problem. Testując konia miałam okazję pojeździć i poskakać w CWD 2GS Mademoiselle i kurczę.... chyba niestety już wiem w co przyjdzie mi zainwestować jak będzie mniej innych wydatków. Nie wiem czy mogę liczyć, że upoluję używkę z małą tybinką i z dość szeroko rozstawionymi panelami, najchętniej czarną....  wysmiewa  Chyba w ogóle mało ich jest jeszcze ?
#link
xxagaxx

« #7327 : Lipiec 25, 2020, 18:10:27 »
Odpowiedz cytując
Klami, na wtórnym rynku to bardzo mało. Ale dla mnie one się naprawdę praktycznie nie różnią od 2gSów... możliwe że twistem, ale dla mnie już w 2gsie jest ok.
#link
Perlica

« #7328 : Lipiec 25, 2020, 19:48:02 »
Odpowiedz cytując
xxagaxx, One się różnią jak dla mnie wszystkim.
Klami, Milion tych siodeł znajdziesz na stronie cwd , tyle że nie liczyłabym na żadne szerokie , tymbardziej, że tego ani się nie poszerza , tylko zmienia panel.
Jeśli koń nie typowy CWD trudno dopasować.
#link
Dziewierz

Moje ogłoszenia
« #7329 : Lipiec 26, 2020, 12:09:29 »
Odpowiedz cytując
Perlica zgadza się, Amerigo na wełnie. Mam skokówkę Amergo Vega (terlica z tworzywa) i jest na wełnie.
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #7330 : Lipiec 26, 2020, 20:57:10 »
Odpowiedz cytując
2GS tez siedziałam i było fajnie, ale Mademoiselle w moim odczuciu robi różnicę.
#link
mindgame

« #7331 : Lipiec 28, 2020, 13:45:33 »
Odpowiedz cytując
może głupie pytanie, ale nie wiem co wybrać.
lepiej gdy siodło daje więcej luzu czy trzyma nogę w skoku?
lepiej gdy siodła jest więcej czy mniej z przodu, żeby się wygodniej skakało?

edit: i na co ma wpływ wielkość klocka z przodu?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2020, 13:52:55 wysłane przez mindgame » #link
gllosia

« #7332 : Lipiec 31, 2020, 01:15:05 »
Odpowiedz cytując
Cokolwiek o siodłach syntetycznych Premier Equine? oczy2 Czy ktokolwiek widział je na żywo,dotykał, testował?
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #7333 : Lipiec 31, 2020, 08:02:23 »
Odpowiedz cytując
mindgame, jak już było tu parokrotnie pisane co osoba to opinia. Każdy ma różne odczucia. Zasada taka uogólniona jest jedna. Im wyższe skoki tym szuka się w siodle większej swobody. Jednakże zwolenników zupełnych "naleśników" nie ma raczej wielu.
#link
Windziakowa

« #7334 : Lipiec 31, 2020, 22:45:42 »
Odpowiedz cytując
Siodło skokowe, do 3 tysięcy, coś pomiędzy Stubbenem Siegfriedem II a Daw Magiem GP jeżeli chodzi o głębokość? W co celować? Najchętniej z wyciętym kłębem, ale niekoniecznie. Pod uwagę biorę jedynie używki, najchętniej na Pomorzu.

[edit] dodanie treści
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2020, 22:49:09 wysłane przez Windziakowa » #link
Perlica

« #7335 : Sierpień 03, 2020, 07:22:39 »
Odpowiedz cytując
Mój koń zwariował i tak się rozbudował pod Devo, że żadne CWD już nie pasuje, a pasował zawsze standard bez problemu.
Zawęża mi to bardzo pole poszukiwań, bo znaleźć CWD szerokie to utopia... 8| (chyba)
#link
Dziewierz

Moje ogłoszenia
« #7336 : Sierpień 03, 2020, 09:37:20 »
Odpowiedz cytując
Perlica niestety, to prawda...
Ja jak na razie widziałam 1 (słownie: jedno) zły
#link
Strony: 1 ... 243 244 [245] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Siodło skokowe

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 19 zapytaniami.