Siodło skokowe

Hermes, Skakałam w jakimś Pessoa. Nie pamiętam, niestety, modelu, ale "zakleszczające" to ostatnie słowo, jakim określiłabym to siodło. Dużo swobody 🙂 ale nie latasz jak ścierka. Fajne w skoku. Wygodne było, aczkolwiek wydaje mi się, że widywałam bardziej miękkie siodła (Devo, CWD).
Z resztą, polowałam na Pessoa, ale w budżecie żadnego nie znalazłam, niestety.

Perlica Eleganckie 😍 😀
mils

Tybinka w 17 ma ok 35 cm - krótsza niż w Daw-Mag grand prix, ciut dłuższa niż w mojej Meredith Prestige
Szukam opinii o siodłach bates, zastanawiam się bo mam winteca z tym samym systemem, ale ujeżdżeniowe i czy są dobre?
Malachitowa, Batesy to dla mnie ciągle numer jeden pod względem wygody dla jeźdźca 🙂
Miala Elevation - przefantastycznie miekkie i wygodne 🙂
Pytanie, jakie firmy oferują siodła z panelami welnianymi?
Hej co lepsze - jakość i wygoda? Ogólne wrażenia? Stubben edelweiss vs Prestige Carisma?

Jeżdżę w HB Contact i nie miałam do czynienia z tymi siodłami dlatego pytam o radę, potrzebuje skokówki. Dzięki  :kwiatek:
Ja jednak wyleczyłam się chyba z Winteca pro jump... TWARDO!!  😵
Ledwo chodzę po wczorajszej jeździe, a jeździłam głównie w półsiadzie. Nie dość żem poobcierana, to jeszcze zapięcia od puślisk wbijają mi się w uda i tworzą siniaki.

Czy możecie mi polecić coś miększego?
Bates 🙂 turbomiekki.
Meise, CWD
Bates i Equipe 🙂
Dzięki dziewczyny, będę mieć to na uwadze  :kwiatek:

Te wintecki to są turbo twarde, a z zew wyglądają na miękkie i przyjemne.
Co tylek to opinia, mi bylo calkiem spoko.Dzięki dziewczyny, będę mieć to na uwadze  :kwiatek:

Te wintecki to są turbo twarde, a z zew wyglądają na miękkie i przyjemne.
Mi przedni łęk strasznie się wbija w... wiadomo co...  😵 a nie mam wcale tendencji do siedzenia za bardzo z przodu.
Meise, to nie koniecznie musi być wina siedziska - może być także kwestią że siodło ma równowagę przeniesioną na przód (źle leży na koniu) - wtedy ty niby siedzisz dobrze, ale podczas ruchu niestety lecisz na ten przedni łęk i obijasz sobie wszystko. U mnie to do tego stopnia wygląda, że zanim naocznie widzę, że siodło zaczyna lecieć na przód to już to czuję to podczas jazdy 😉.
No może też tak być, bardzo bardzo prawdopodobne, nic się na tym moim koniu stabilnie nie trzyma...
Tak strasznie chciałabym mieć już swoje jedno, jedyne siodło, dopasowane do mnie i do konia. Naprawdę, to chyba najtrudniejsza rzecz po zakupie konia  😵
Meise, dobrze piszesz, a już jeśli celuje się w używkę to wogóle szok trafić coś. Ja to moje ostatnie Devo to naprawdę wielkim cudem trafiłam, bo od czasu do czasu obserwuję strony i gdybym wtedy mojego nie wzięła to nadal bym była bez.

Ktoś jeździł w nowszych Albionach?
HBC ma teraz tą markę, wydaje się super opcją , bo na wełnie, więc zawsze się dopasuje, łęk też można wymienić. Z tym że nie znam nikogo kto w nich jeździ, ani też nie są widoczne na parkurach.
Dzięki dziewczyny, będę mieć to na uwadze  :kwiatek:

Te wintecki to są turbo twarde, a z zew wyglądają na miękkie i przyjemne.


One są przede wszystkim bardzo szerokie w twiście. A to także w skokówkach ma znaczenie. Bo jak się siedzi na czymś, co przypomina wsadzanie sobie deski w poprzek, to nawet jak siedzisko będzie z "niebiańskiej pianki" to dupa (stawy) będzie boleć.

Ja polecę prestige. Ja tam uważam, że to są dobre siodła, właśnie miękkie i używki w dobrych cenach można wyhaczyć.
Wiadomo equipe, cwd - ale to droższe zauważalnie.
Meise, nie wiem jaki masz budżet ale popatrz może na Antaresy. Ja swoje główne siodło mam Bruno Delgrange, ale ostatnio na testy dostałam Antaresa z mega krótką tybinką (ja niskopodłogowa 😀 )  i zawzięcie kombinuję jak go przerobić żeby na konia pasował 😀 bo ciężko mi się z nim rozstać a z drugiej strony nie chcę rozstawać się z Bruno  😂
Forumowa OK ma fajne siodła w miłych cenach, może napisz do niej jakiego potrzebujesz i coś Ci doradzi. Podobno jeszcze mega wygodne są LUC Childeric.
Też polecam forumową OK.
Dzięki za kontakt, na pewno nie omieszkam do niej napisać, bo czuję się jak dziecko we mgle  😜

A w kwietniu mamy jechać pierwsze zawody (btw moje pierwsze w życiu  😡 po ponad 20 latach z końmi). Dopiero własny koń otwiera mi taką możliwość  😍
Meise
Nie polecam Ci kupować nic drogiego, póki on Ci się nie ustabilizuje.
Ja zajezdzac zaczęłam prawie 4 latki w październiku( cały grudzień przerwa ), a zmieniałam każdej siodło lekko 4 razy już. I myślę że czeka mnie jeszcze conajmniej grube pół roku takiej zabawy ze zad wyżej itp. i nic nie pasuje, rusza się, zjeżdża na łopatki itp. A potem te konie obrastają w mięśnie i robi się za ciasno, lub gubią tłuszczyk i jest za szeroko  😵 😂
Siodła to jest dla mnie najgorszy temat jesli chodzi o młode konie.
KaNie a ja uważam, że wręcz przeciwnie- używane siodła w Polsce stoją tak wysoko cenowo, że można nimi manewrować praktycznie bez straty.
Help! Jakie siodło skokowe dla niskiej osoby? Mam 159 cm wzrostu i nie każde siodło mi odpowiada, z reguły klocek kolanowy wypada zbyt daleko albo zbyt nisko, kolano znajduje się w dziwnym miejscu. Większość życia spędziłam w ujeżdżeniówkach, a teraz  będę się przesiadać. Najlepiej do tej pory skakało mi się w CWD ale mój portfel tego nie zniesie. W kiefferze norbert koff też nie najgorzej ale chyba ciężko kupić nowszy rocznik  z drugiej ręki. Poszukuję "dorosłego" siodła 17,17'5 ale z wysoko umiejscowionym klockiem. Nie wiem czego szukać ale wiem czego nie szukać i są to: Prestige: Joy Jumper i Golden Star - nie odpowiada mi kształt terlicy, Daw Mag GP - to była klapa kompletna! Budżet do 4 tys zł. Polecicie coś? :kwiatek:
tuch - może spróbuj Pessoa? Ja jeżdżę od kilku lat i jak dla mnie są one TOP!!!
tuch, trochę dziwnie piszesz, bo nie wiem  jak mogło ci pasować Kieffer Norber Koff oraz Cwd  👀
Przecież to skrajne różne siodła....więc ciężko będzie ci coś polecić.

Myślę że Equipe używane z tybinką K?
Ja też mam 160cm, mam obecnie devo z tybinką 1 i idealnie mi wszystko pasuje, choć moje jakieś płaskie dziwnie, bez klocków prawie.

tuch, trochę dziwnie piszesz, bo nie wiem  jak mogło ci pasować Kieffer Norber Koff oraz Cwd  👀
Przecież to skrajne różne siodła....więc ciężko będzie ci coś polecić.


Różne ale w obu siedziało mi się dobrze (w CWD ofc znacznie lepiej). Dla mnie jedną z ważniejszych spraw w siodle jest kształt terlicy i klocek.
Przypomniało mi się, że ekstra uczucie dawał też Butet mimo że był płaski jak naleśnik to siedziało się zwyczajnie normalnie jakoś tak o po prostu bez wysiłku.
tuch, w cenie do 4 tysięcy to będzie trudno, chyba tylko niżesz modele Equipe.
W jakim CWD siedziałaś? Z jaką tybinką? 2C?
JAkim sposobem może się dobrze siedzieć w Kieffer Norber Koff  ?? Dla mnie to jest jak Yeti.
Klami Trudno mi powiedzieć  🤣 Skakałam 110 i przeżyłam, moje kolana i kręgosłup również.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się