Siodło skokowe

aniaagre, chyba tylko Pleszew ?
Halo dobre duszyczki
Szukam jakiejkolwiek opinii na temat firmy UNITED
Mam okazję kupić siodło tej firmy, a nie mogę znaleźć żadnej informacji... Ktoś coś?
Cześć, zwracam się z takim pytankiem, jaki budżet muszę sobie tak mniej więcej przygotować na siodło Bruno Delgrange nie starsze niż 5 letnie? Orientuje się ktoś tak mniej więcej w jakich cenach są? Bo używek niestety bardzo mało  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
15 kwietnia 2019 10:17
olga96, wszystko zależy od stanu takiego siodła i ile i jak było eksploatowane. Te najnowsze poniżej 8-9 tys chyba nie schodzą.
Takie do 5 lat chodzą po ok.8 koła. I lepiej poszukać za granicą
Ja moje roczne sprzedawałam za 9000 pln, bez śladów użytkowania :-)
Dziękuje za odpowiedzi 🙂
Perlica jeśli mogę zapytać, jaki był powód sprzedaży rocznego siodła? Nie pasowało Wam czy może inny powód?
olga96, mi pasowało bardzo, ale nie pasowało na konia niestety.
Ponawiam pytanie.
Mam obecnie prestige Meredith, ale za długa tybinka. Szukam następnego. Polecicie jakieś siodełko skokowe, ale byle nie było. Tak trzymające jak prestige venezia czy equipe synergy, obecne kocham, ale ta tybinka zaburza mi sylwetkę...
Coś pomiędzy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 kwietnia 2019 10:34
Sprawdź Paris, ja jestem niziutka a tybinka jest w sam raz.
Ja mam 165 wzrostu i jestem drobna, prestige Paris 17” jest bardzo fajne 🙂
Poszukuje skokówki z U-kształtnym łękiem i prostymi sztycami (w sensie żeby końcówki nie były pochylone w kierunku końskiej głowy 😉). Czy coś takiego w ogóle istnieje na tym świecie? Może być też crossowe albo VSS. Oglądam różne, różniste siodła i one mają zasadniczo łęk w kształcie A, takiego za nic nie dopasuję na moją kluchę. Może któraś z was pasowała skokówkę na konia-beczkę? Odpadają Iconici, Winteci itp. podobne wynalazki z wymiennymi łękami. Półka amatorska, więc jakieś ęą Bruno D. raczej nie 😉.
Karl Niederssus (KN)?
Help!

Bo już się załamałam  😕

Z powodów zdrowotnych (operacja w miejscu wrażliwym) jestem zmuszona odpuścić czasowo jazdę w głębokim siodle (Olympia będzie się kurzyć :mad🙂

Potrzebuję siodła 18", niezbyt głębokiego/płaskiego, miękkiego, na kucyka 175, 750kg- szerokiego, krótkiego...
No i już mi pióra opadły...
W co celować?
Myślałam o DawMag Grand Prix (siedziałam raz czy dwa, było całkiem OK), ale 18tki, a jeszcze z łękiem szerszym niż M to nie uświadczysz 🤔
Miałam na testach Amerigo Vegę  😜, wszechstronno-ujeżdżeniowe, na koniu leżało super, ale było bardzo głębokie...
Siedziałam w Devoucoux Biarritz i mój tyłek był w niebie, ale musiałabym mieć 18,5" (Devoc mały wypada)
W ogłoszeniach widzę Prestige Roma jump i versailles - oba z rozstawem łęku standard, pytanie, czy da się je wystarczająco poszerzyć i ewentualnie skorygować?
Jakieś inne pomysły? Ktoś coś widział, wie, ma do sprzedania?  :kwiatek:
Budżet tak do 4 000...
Błagam, bo już chyba nigdy na konia nie wsiądę...
Dziewierz, Prestige nie ma łękówmstandard, tylko rozmiary typu 32, 33, 34... etc.
Rozmiar łęku wybity jest w numerze siodła.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 czerwca 2019 07:39
_Gaga według nich to ten rozmiar 33 to jest właśnie "standard" wiec może o ten rozmiar Dziewierz chodziło.
zembria - dokładnie... oba siodła mają rozstaw 33
Dziewierz, daw- maga gp będzie ci ogólnie ciężko upolować, bo one zawsze schodzą szybko. Natomiast jeśli możesz minimalnie nagiąć budżet to kupisz nowego. Z tym, że sporo tych siodeł jest na lateksowych panelach, więc nie każdemu to będzie odpowiadać. A może używka HB?
kittajka  - wiem, że z Daw Magiem ciężko, a  z rozmiarem 18" i łękiem szerszym niż M, to ze świecą szukać....  (jedno znalazłam, i to na wełnie, ale jakoś mi się nie udało dogadać ze sprzedającą co do testów).  Nowe mogłoby sie nawet zmieścic w budżecie (np na Dzień dziecka w KONIKU), ale dostępne od ręki tylko na lateksie, a na uszycie musiałabym dłuugo czekać...
No nie wiem, może wziąć 17,5 na testy licząc, że jakimś cudem mi się doopsko zmieści?

Nie udało mi się upolować Devoucoux Biarritz 18,5 oraz Amerigo Vega skokowego - poszły jak "świeże bułeczki"... 🙁

HB przygarnęłabym chętnie, zwłaszcza ze względu na serwis, ale chyba 18" nie widziałam jeszcze w ogłoszeniach.

Nie może to być też skokówka z jakimś wielkim klocem i mega wysuniętą tybinką - ja tam po płaskim się ujeżdżam...

Przyjdzie się na szachy przerzucić...

Dziewierz,  18tki też bywają 😉 swoją drogą kiedyś sprzedawałam daw-maga gp 18, łęk L i sprzedał się w bodajże godzine 😁 za to z ujeżdżeniówką o podobnych wymiarach bujałam się dobre pół roku, ale to było jeszcze w czasach gdzie królowały wąskie siodła 😉
A co do daw maga gp, to spróbuj wsiąść w 17,5. One wypadają spore. Ja mam duże dupsko i 18tka była nieco przyduża. Ewentualnie popatrz jeszcze na model millenium, nie jest aż tak płaski, ale też nie jest to głębokie siodło.
kittajka - dziękuję za podpowiedzi
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 czerwca 2019 20:16
Miał ktos do czynienia ze skokowkami Luc Childeric?
Dopadłam Daw Maga Grand Prix, 18", łęk L, wersja delux 💃
Siodło nowe, z przyczepioną gwarancją, i na wełnie!

Na koniu leży przyzwoicie (przynajmniej tak mi się wydaje), nie blokuje, w moim odczuciu dobrze się w nim ruszał.
Mnie natomiast było... inaczej niż w Olympii, napewno 😂
Muszę się trochę ogarnąć.
Siodło w ogóle bardzo fajne, super skóra, przyjemnie się siedzi, jedyne, co mnie martwi to fakt, że jest mi twardo w kości siedzeniowe (dwa razy jeździłam i czuję te kości, bolesne są trochę ) - czy to kwestia nowości siodła?
Jak wsiadałam w nową Olympię to było miło i miękko...
Może się użytkownicy GP wypowiedzą?  :kwiatek:
Dziewierz, to nie są super miękkie siodła, ale jak trochę je rozjeździsz to powinno siedzisko trochę zmięknąć. Szybszą metodą jest nasmarowanie siedziska olejem i rozbicie go wałkiem. Rymarz mi tak rozbił jak marudziłam że jest twarde i efekt był odrazu.
Dziewierz, miałam dwa DawMagi GP, jedno "mega mięciutkie jak obłoczek", drugie jak deska twarde. Różnica wieku wynosiła rok, zatem ta decha nie była jakaś mega starsza... :/ Ponoć DawMag jest nierówny w produkcji...
Natomiast to miękkie mega super uwielbiałam. Sprzedałam tylko dlatego, że koń mi wyrósł.

Tym olejem i wałkiem można totalnie zniszczyć skórę siedziska i straci się pewnie gwarancję, więc bym nie ryzykowała. Skoro siodło twarde, szukałabym dalej. Ma być wygodnie i koniowi i Tobie.
_Gaga, serwisant Daw maga tym wałkiem mi siodło potraktował 😉 więc gwarancja raczej dalej jest, a skórze nic się nie stało.
_Gaga siodło ogólnie jest miękkie, twardość czuję tylko pod moimi wystającymi kośćmi... 🤔
(wszędzie jestem gruba, ale kości siedzeniowe na wierzchu :mad🙂

Jeździłam w kilku DM grand prix i przychylę się do tego co napisałam_Gaga Ponoć DawMag jest nierówny w produkcji...
Jedno siodło było bardzo ale to bardzo miękkie i je uwielbiałam wersja exclusive, drugie było twarde jak deska wersja standard, trzecie było dokładnie tak jak piszesz, miękkie tylko w jednym miejscu twarde- pod kośćmi i też wersja exclusive 🤣 więc nie wiem jak to wszystko interpretować i miałam okazję siedzieć jeszcze w innych modelach DM każde inne jeśli chodzi o miękkość
DM nadal są siodłami, które trzeba wyjeździć.
Dobrze a źle wyjeżdżony DM to różne siodła.
A nowy? Dopiero się okaże, jaki będzie.
Owszem, są egzemplarze, że okresu wyjeżdżania nie wspomina się dobrze.
Za to te porażają trwałością.
Owszem, są egzemplarze, że okresu wyjeżdżania nie wspomina się dobrze.
Za to te porażają trwałością.

halo oby to była właśnie ta wersja 😉

Dzisiaj jeździło mi się lepiej.
Pożyjemy-zobaczymy...

Edit: siodło już po poprawkach (poszerzony kanał, wypłaszczone panele), koń dosyć zadowolony, ja mniej...
Ciągle jeszcze nie do końca umiem się odnaleźć w skokówce.
No i to siedzenie na krawędziach terlicy - kości protestują🙁

Będę się dalej rozglądać za jakąś "perełką" - może ktoś ma jakiś pomysł/ma do sprzedania jakieś fajne siodełko 18", niezbyt głębokie, MIĘKKIE, na krótkiego, szerokiego konia z dużą łopatką...
Please, HELP
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się