Siodło skokowe

dla mnie skóra była trochę za śliska 🙂 daj znać później jak wrażenia 🙂
Chyba mnie coś trzaśnie.... Orientujecie się kto może poszerzyć Devoucoux w PL? Jest jakiś serwis czy trzeba po prostu szukać rymarzy?

plunia, O, chyba jest cień nadziei. Powodzenia! 😀
Sankaritarina, oficjalnie devocoux się nie poszerza Chyba, bo tam jest drewno ? To chyba tylko rymarz nieoficjalnie?
Perlica, No właśnie coś mi świtało, że się nie poszerza, ale myślę sobie "nie wiem, zapytam"...  👀
(PS: Nie kupujcie Build Upa - efekt gwarantowany - i to w połowie worka! )
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
06 stycznia 2019 18:19
Właśnie jestem po testach "po płaskim" tego najtańszego skokowego ikonica. Wybitnie niesamowite może nie jest, ale nawet dobrze mi się jeździło. Jutro poskaczemy, zobaczymy 😀


Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami od ponad pół roku . Jednak ogromną i priorytetową zaletą dla mnie była mnie możliwość dopasowania do konia: wymienne łęki i możliwość od reki zmiany w wypełnieniu, bez konieczności działania na ślepo, odsyłania i czekania.

Jeździ się nie fenomenalnie ale na prawdę dobrze  😀
Sankaritarina Mebio Build up? Ile dawałaś?
No to klops, zanim zaczęłam skakać kobyła walnęła porządnego barana z grzbietu ze spektakularnym wyskokiem w powietrze i mimo najszczerszych chęci,nie udało mi się w śliskim jak basenowe płytki siodle utrzymać. Runęłam jak długa na plecy, kobyła na szczęście odskoczyła ode mnie i nie wylądowałam pod kopytami. Lekki bezdech, ale dało radę po kilku minutach w siodło wrócić. Zamieniłam jednak siodło na swojego KenTaura do końca treningu (nie chciałam ryzykować drugiej takiej sytuacji bo kobyła była dziś wyjątkowo rozdrażniona, bała się szelestów i zanim wsiadłam zrobiła kopytem naskok na moją biedną stopę). Zachowywała się wyjątkowo dziwnie, zazwyczaj niczego się nie boi, ale z kobyłami tak bywa.
Wracając do siodła: zwracam testówkę, nie przekonam się chyba do ikonica. Cała nadzieja w tym CWD...
Ewentualnie zobaczę to z antypoślizgową skórą (bo ta jest hiperpoślizgowa-w kemtaurze robiła mi tak czasem, ale nigdy nie spadłam, ba, nawet nie drgnęłam tylko oparta na strzemieniu jechałam po bryku dalej, w tym siodle nawet solidne oparcie nic nie dało).
Edit: trzymajcie kciuki za stopę i palec u ręki  😁 może nie złamałam...
plunia, A jaki model miałaś?
Trzymam kciuki za cwd. Jaki model będziesz testować?
Kentaury są mocniej trzymające, cwd raczej dają więcej swobody , ale zależy jak uszyte. Cwd każde inne, bo szyte custom.
Ten najtańszy skokowy, dokładnie nie pamiętam.
CWD 2gs, używane, ale może będzie pasować, jedyna nadzieja w tym siodle
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
06 stycznia 2019 22:21
Perlica, plunia , 1202  😉
plunia O Kurcze  😲 To Kobyłka miała dzień... dobrze, że nic Ci się nie stało...

Ja też poskakalam w tym siodle i mówię kurde nie no latam okropnie, nie trzyma mnie, za śliskie jest... w trakcie jazdy i po jeździe miałam takie samo podejście jak Ty „chyba się z tą marką nie polubię”, ale potem dostałam na cielęcej skórze i mówię o jejku ufff w końcu  😉
Spróbuj nie poddawaj się  🙂

Brzask a u Ciebie jak wrażenia odnośnie skóry? Bo rozumiem, że masz 1202 model? Skóra się zrobiła po paru miesiącach mniej śliska?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
07 stycznia 2019 18:09
Jak dla mnie nie jest śliskie i nie pamiętam takiego uczucia jak było nowe. Ja nie chciałam w cielęcej skórze więc nawet nie testowałam.

Z negatywnych uczuć to raczej że jest trochę głębokie i mało skokowy profil, czułam się jak w wszechstronnym, wcześniej miałam na prawdę płaskie typowo skokowe siodła equip emporio, expression, Dawmag Kiecoń.
Ale teraz się przyzwyczaiłam i nawet to doceniam bo młody szczególnie  w ternie bywa powiedzmy ekspresyjny  🤣 , dla mnie najważniejsze było dopasowanie do konia co wcześniej z żadnymi nawet nowymi robionymi na miarę na tego konkretnego konia  się nie udało.
Brzask ooo widzisz to w sumie ciekawe. Jeżeli nie miałaś takiego odczucia to super 🙂 Najważniejsze, że pasuje Tobie i koniowi.
Ja czekam na tego klasycznego w cielęcej skórze i już nie mogę się doczekać  🏇
A mamy jakiegoś użytkownika siodła Ikonic model Elite?
Ja mam 1002
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 stycznia 2019 16:38
[quote author=BaŚ link=topic=1249.msg2836218#msg2836218 date=1547024369]
Ja mam 1002
[/quote]

I jak się sprawdza?
Ze wszystkiego, co próbowałam, najlepiej leży na koniu, ale mam ten komfort, że umiem sama sobie dopchać panele i musiałam to zrobić, żeby było dobrze. Siedzisko jest w miarę miękkie (choć np. CWD czy Erre CA było jeszcze miększe) i ma w miarę znośny twist, choć nie pogniewałabym się, jakby był trochę węższy. Dobrze usadza, łydka jest tam, gdzie powinna, choć czuć tę tybinkę miedzy łydką a koniem, nie ma takiego czucia konia jak np. w Equipach z linii carbon (tyle, że Equipe kompletnie nie leżał przodem).
A ma ktoś Elite rozmiar 17?
No i jeszcze pytanie czy ma ktokolwiek nowego Stubbena?
Perlica jedna dziewczyna ma na sprzedaż 17", jeśli nie to może zadzwoń i poproś na testy Elitkę  😉
equi dream ma nowego Stübbena.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2019 11:59
Na dniach testujemy kolejną markę.
Obecnie po dłuższym użytkowaniu bardzo zyskało Biarritz O.
Naprawdę wygodne siodło, początkowo miałyśmy wrażenie, że jest go za dużo z przodu.
Jednak po wjeżdżeniu się nie ma już takiego uczucia.

lusia722, To dajcie znać koniecznie .
dariamajka, chciałam prosić kogoś o zmierzenie długości  tybinki w 17, bo nie chce testować jak się okaże za długa.
Bombal, z equi dream  rozmawiałam, ale się zastanawiam czy ma jeszcze ktoś prócz Kazika.
No więcej nie znam. Też jestem ciekawa  😉
lusia722, jaka marka wam jeszcze została ? Chyba już cały rynek polski macie przetestowany ? Z tym CWD to mnie zasmuciłaś, sama się czaiłam na siodło, ale jak ma tak wyglądać współpraca, to dziękuję bardzo.

Perlica, zależy jak nowego. Ja miałam kupiona nówkę Genesisa. Kupiłam ze 3/4 lata temu.

Klami, I jak wrażenia w tym Genesisie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2019 14:00
Jest jeszcze kilka opcji, ale niestety coraz mniej.
No kusi jeszcze to CWD klasyczne, ale no mocno mieszane uczucia.
lusia722, klasyczne CWD to naprawdę fajnie siodło, nie mniej jednak Miss to zupełnie inne siodło.
lusia722, a Buteta będzie próbować?
Klami, Miałam na myśli takie całkiem nowe modele jak Phoenix czy Portos właściwie, ale oczywiście napisz, chętnie poczytam.
Stubben zupełnie odbiega ceną od Devocux, CWD, Bruno. Pytanie dlaczego ?
Pozytywne opinie słyszę również o Equipe od wielu osób, ale jakoś cena za carbony taka wysoka, że chyba wolę francuza w tej cenie, bo skóra trwalsza na pewno.

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2019 17:45
Stubbena Portosa mamy od kilku lat.
W tym Mademoiselle CWD zastanawiało nas to odstawianie mocno kolan od siodła.
W żadnym innym siodle ten problem nie występuje, więc zastanawiamy się czy to kwestia długości tybinki itp.
I czy po zmianie parametrów to zniknie? Jednak jak wczesniej wspomniałam przedstawiciel średnią metkę sobie wystawił.
I trochę się obawiamy podjąć współpracę, ale no zobaczymy może jak nie będzie nic innego to weźmiemy ten drugi model na testy. Ale samo to, że musimy przesyłać siodła pocztą, że nie możemy porozmawiać na spokojnie z przedstawicielem jest mało zachęcające.

Tak będą u nas w poniedziałek  😉
lusia722, a napisz coś o Portosie. Czy siedzisko jest miękkie w porównaniu do starych stubbenow ?
Czy to jednak całkiem inna półka niż Francuzy ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 stycznia 2019 21:28
Nasze jest sprzed ładnych kilku lat, więc może się coś zmieniło. Jak na Stubbena to bardzo miękkie.
Nie jest to najgorsze siodło z pewnością, ale po zmianie koni i tak musimy je wymienić.
Mieliśmy przez lata dwa Portosy, ale po jakimś czasie jeden z naszych koni ewidentnie przestał je lubić i ze względu na niego wymieniliśmy jednego Portosa na Equipe, które chociaż było uszyte za małe to nie przeszkadzało mu tak bardzo jak Stubben.
Skóra nie jest tak antypoślizgowa jak w francuskich i włoskich siodłach z cielaka za to jest bardziej wytrzymała zdecydowanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się