Siodło skokowe

To to swoją drogą... Moi znajomi biorący siodła w przeciągu kilku miesięcy mieli je fatalnie dopasowane... Jedna koleżanka ze stajni bardzo mocno się szarpała jak zaczęła się domagać przerobienia siodła. Ja mam swoje 3 albo 4letnie i pomimo problematycznego grzbietu leży całkiem dobrze i na skoku nie odstaje (w przeciwieństwie do tych nowych). Ale porównywałam je i jest zupełnie inaczej zrobione..
Tak się właśnie zastanawiałam czy to jest powodem. Ale prawdę mówiąc jakby ja dostała niedopasowane siodło za tyle kasy to bym je oddała od razu a nie bawiła się w sprzedaż po kilku miesiącach...
Sonkowa, też słyszałam, że jest jakiś mega problem z ich dopasowaniem...
I ze zwrotem też...
Mam na oku siodło skokowe Pessoa Legacy, ale rozmiar 16,5 ? Czy Pessoa ma standardową rozmiarówkę? Może ktoś jeździł w takim ?
Nie wiem czy jest sens zamawiać na testy?
Aktualnie jeżdżę w Mereditce 17 mam jeszcze luz w siodle
Jeeeeesu
Niech ktoś mi to siodło kupi, bo zwariuję. Kolejne zamówione siodło, długie oczekiwanie bo właścicielka wyjechała, bo nie miała czasu...
W końcu brak kontaktu, a pierwszy kontakt z informacją, że temat nieaktualny
W międzyczasie kilkukrotne umawianie na przymiarki na miejscu - totalnie nic z nich nie wyszło
No ja p....

Czy w tym kraju są jeszcze poważni sprzedający?

😵
Trochę odkopię wątek
Czy polecicie mi jakiegoś rymarza który skokowke Devoucoux lub CWD by mi do konia dopasował? Na nowe mnie nie stać, a używane wypadałoby dopasować do konia
plunia, Ale to lateksy, to jak chcesz dopasować z rymarzem?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2018 16:03
W sprawie Devocoux kontaktuj się z panem Stanisławem, który jest ich przedstawicielem na Polskę.
lusia722, wymiana paneli w Devocoux kosztuje jakieś 500 euro jak pamiętam.

Edit 300 euro w 2017 było
[quote author=ewelin_n link=topic=1249.msg2811061#msg2811061 date=1537528614]
Mam na oku siodło skokowe Pessoa Legacy, ale rozmiar 16,5 ? Czy Pessoa ma standardową rozmiarówkę? Może ktoś jeździł w takim ?
Nie wiem czy jest sens zamawiać na testy?
Aktualnie jeżdżę w Mereditce 17 mam jeszcze luz w siodle
[/quote]

ja ma 17 i jest to standardowa rozmiarówka. będę wgl sprzedawać 😉 ale mam brąz
Poleca ktoś siodła Ikonica? Testowałam 1202 i 1204. Bardziej mi się spodobało 1202, ma ktoś może i jest zadowolony? Nie wiem sama już czy kupić nowe czy może coś używanego typu Equipe
Perlica tak wiem, że lateksy. Nie sprecyzowałam: zmieni rozstaw łęku, dopasuje podkładkę (jeśli będzie potrzeba)
Czyli trochę taki rymarz i saddle fitter
lusia dziękuję  :kwiatek: Ale słyszałam, że ten Pan "pracuje" tylko z nówkami. Chyba, że źle słyszałam  🙄
Szukam siodła skokowego, jako że będzie to moja pierwsza skokówka totalnie nie wiem w którą stronę pójść. Moje gabaryty 50 kg/ 157cm wzrostu. Myślałam o DM Vicky, ale boję się że może być za małe.. budżet tak do 4 tyś, oczywiście chętnie przygarnę jakieś używki  :kwiatek: W ogłoszeniach mało wisi 16-16,5", może jakaś firma robi małe 17?
dairoxroxi, weź sobie to vicky na przymiarkę jakbyś miała okazję, ja siedziałam i było nawet nawet, a ty drobniejsza ode mnie jak dobrze pamiętam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 listopada 2018 17:51
budyń a jak ono wypada jeśli chodzi o panele? Bo aktualnie poszukuję siodła, a większość 16' ma takie "kucykowe" już :/ Mało jest siodeł, które są na drobne osoby, a normalne konie.
Ja mam 16 prestige Paris i jest normalnej wielkości, nie kucykowa 😉 a mam 160cm
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 listopada 2018 18:46
kortina dzięki! Jest nawet jedno w ogloszeniach 16" to sobie w obserwowane wrzuciłam. Jak tylko się doczekam na pasowacza, który mi konia pomierzy, to bede wiedziała, czy brać na testy 🙂
łączę sie w bólu poszukiwania małego skokowegpo siodełka na normalnego konia  😵
Ostatnio mierzyłąm Vicky (zdjecia są w odp. wątku) nie wiem czy trafiłam na felerny model, ale kanał  był w nim wąski. Generalnie szerokosć łęku (nie rozstaw) i jego wsklepienie/wysokosć była bardzo mała. Przy "standardowo"wykłębionym koniu było bardzo mało miejsca na kłąb.

Szkoda, bo siodło bardzo fajne i budżetowe 🙁
To i ja się łączę w bólu... pupa 16-16,5”, do tego długie udo i koń długi o wzroście ponad 170 cm. W standardowym Daw-magu 17” kolano mi delikatnie wystawało, w Kentaurze 18” też. Istnieją jakieś skokowki dla długonogich?
vissenna   Turecki niewolnik
09 listopada 2018 22:39
To i ja się łączę w bólu... pupa 16-16,5”, do tego długie udo i koń długi o wzroście ponad 170 cm. W standardowym Daw-magu 17” kolano mi delikatnie wystawało, w Kentaurze 18” też. Istnieją jakieś skokowki dla długonogich?


Jest. Kieffer ma w swojej ofercie: https://konik.com.pl/siolo-skokowe-kieffer-jump-vario
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2018 12:13
azzawa U mnie dokładnie to samo, koń nie jest jakiś duży (162) ale wyrósł mu ostatnio duży szeroki dosyć kłąb :/ ma teraz 7,5 roku i zmężniał. To Vicky w moim wypadku też pewnie odpada. Ja najchętniej bym siodło wszechstronne kupiła, ale z tym to już w ogóle jest posucha, dlatego pewnie stanie na jakiejś skokówce bo wybór zdecydowanie większy 🙄

Edit. kortina a masz może porównanie tego Paris i Joy Jumper 👀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2018 17:16
Podbijam, bo mam nowe pytania :kwiatek:
Pan S. Szeląg się zapowiedział na piątek i mam nadzieję, że dotrze. Nie będzie miał Joy Jumper niestety, no ale trudno. Ma mieć 3 inne siodła więc chciałam zasięgnąć opinii na ich temat i na temat jednego które chcę wziąć na testy w tym samym czasie, żeby sobie realnie porównać.
1) Daw Mag Vicky
2) Daw Mag Grand Prix
3) Equipe Emporio
4) Prestige Paris (to sama chcę na testy wziąć, o ile się sprzedająca zgodzi)
Pierwsze 3 są niestety 16,5 ostatnie 16. Koń ma 162cm wzrostu, raczej standardową budowę, nie jest jakiś "trudnym" przypadkiem, plecy dosyć proste. Ja mikrus 159cm, 48kg wagi, tyłek w rozmiarze 34/32, ale nogi raczej długie (jak na karzełka 😉 ) Z którym modelem powinnam się bliżej zapoznać? Jakieś sugestie? Które z tych siodeł jest najbardziej warte uwagi? Za każdą informację będę bardzo wdzięczna, bo im więcej oglądam, tym mam wrażenie że bardziej głupieję 😵
Ps. Jeszcze dopiszę, że nie szukam siodła typowo do skoków, raczej do codziennej jazdy, najwięcej jeżdżę w tereny, na placu jakaś praca ujeżdżeniowa, ale też bez szaleństw.
Czy ktoś z was miał styczność z siodłami ordo equester lub lippo fazzino  (ruiz diaz) ?
Zembria, ja bym się zastanawiała nad 3 i 4, dla mnie daw-magi to deski, ostatnio jak wsiadłam w moje Dm GP (na co dzień używam prestige Paris d) to mnie tyłek bolał kilka dni, ale ile tyłków tyle opinii taka prawda, każdy musi sam spróbować 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2018 21:20
Kortina Dzięki za odzew! Dowiedziałam się, że to Emporio ma najprawdopodobniej lateks w panelach, a mój koń się pewnie jeszcze będzie mocno zmieniał... więc nie wiem, czy to nie byłby strzał w kolano trochę :/
zembria, ee, ale dm vicky to 16", a grand prix minimum może być 17", więc kto ci wciska, że one są 16,5? :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 listopada 2018 06:21
No właśnie też się nad tym zastanawiałam... Najpierw mi facet mówił, że nie robią 16,5' w Daw Magu, a teraz jak dzwonił to mówi, że ma 16,5' dla mnie 🤔wirek: No nie wiem, zobaczę pewnie w piątek. A wciska mi Sebastian Szeląg 😉
zembria, to ja bym nie powiedziała, że Paris jest jakiś super-miękki. DM Millenium było bardziej miękkie. No, ale Paris D może być idealne co codziennej jazdy, niekoniecznie skokowej. No, ale Grand Prix to też nie jest taka "skokówka-skokówka" (czym z kolei wydaje się być Emporio).
Powodzenia w doborze!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 listopada 2018 06:50
Sankaritarina tak właśnie słyszałam do Pana Sebastianana, że to Grand Prix to takie bardziej pod wszechstronne podpadające jest, co by mi pasowało. Tylko ten rozmiar, no zobaczymy. Paris będę miała do przymiarki w tym samym czasie na szczęście
zembria daj znać jak Vicky, nie chce go odpuszczać bo bardzo mi się podobalo, więc cały zcas mam nadzieje że mnie trafił się stary model a w tych nowych stunningowali troche budowę (przynajmnej tak mi się wydaje po zdjęciach)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się