Doping - doświadczenia i opinie

lusia722 ale wąchanie nic nie da
na podstawie zapachu nie możesz konia zdyskwalifikować... nie ma takiego przepisu
co najwyżej można wysłać na badani krwi/moczy czy termografię (o ile jest na miejscu sprzęt do badań)
Ciekawa jestem jaki cel ma wtarcie rtęci - poza zatruciem konia...  🤔 i jak zostało to odkryte na CSIO...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 października 2012 23:20
gaga wydaje mi się, że rtęć ma jakiś zapach, więc może przy rutynowej kontroli ochraniaczy

Z resztą patrząc na listę substancji zakazanych to aż strach pomyśleć co ludzie wymyślą 🤔wirek:
Kochane, gdzie znajdę aktualną listę środków i substancji zakazanych w sportach hippicznych. Bo wujo Google jakby ma w poważaniu że o hippikę mi chodzi 😉. Znacie jakiś link gdzie znajdę coś takiego?
[quote author=Severus link=topic=12447.msg394353#msg394353 date=1259833239]
jak myślicie - jak dużo byłoby wyników pozytywnych, gdyby takie badania wprowadzono np. na regionalnych?


To muszę cie zadziwić ,ale na regionalnych zawodach zdarzają się już kontrole antydopingowe.  😉 Np :  Na ZR w Sowiej Woli była taka kontrola .  🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 kwietnia 2018 10:02
Krol Zlotej Lopaty 😉 Pytanie jest z przed 9 lat 😀
Krol Zlotej Lopaty 😉 Pytanie jest z przed 9 lat 😀


Lepiej późno niż wcale  😁
DeJotka,  dziękuję 🙂
Czyli na obecnej liście nie ma mentolu? Bo słyszałam że teraz i mentol jest be jako że działa przeciwbólowo. Nie widzę go na tej liście chyba żem ślepa 😀
Ja już od wielu osób, w tym komisarza zawodów słyszałam o tym, że mentol nie jest dozwolony.
Jednak ja na tej liście ze strony FEI też go nigdy nie widziałam.
somebody, ciekawe w sumie dlaczego, przecież sam mentol jako składnik nie ma ani działania przeciwbólowego, ani dopingowego. On wywołuje tylko drażnienie receptorów skóry i jakby wrażenie mrowienia i lekkiego chłodu.
Ale skoro nie ma go na liście to pewnie jakieś nieporozumienie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się