Łącze HDMI i telewizor- pomocy!

Mam tv plazmowy, 42 cale i co z tego, skoro każdy film dvd który wlacze zajmuje tylko 3/4 obrazu, z gory i z dolu jest czarny pasek. Dvd jest polaczone przez lacze HDMI wiec teoretycznie obraz powinien byc super hiper, a wyswietla mi sie informacja, ze rozdzielczosc jest 720x430 czy cos takiego plus 60Hz (a przeciez TV ma 100Hz!!!!)
Czy ktos wie, jak "usprawnic" te maszynerie, przede wszystkim zalezy mi na jakosci obrazu (wcale sie nie czuje, ze ogladam obraz HD) i rozciagnieciu tego na caly ekran.... tz da sie go rozszerzyc klikajac zoom na pilocie, ale obraz jest wtedy nienaturalnie rozciagniety. prosze, pomocy 🙁
Pamietam kiedys jak podlaczylam to obraz byl super, i na prawie caly ekran (tylko malutki paseczek z gory i z dolu). Ale jak to zrobilam?? Nie wiem....
Seksta   brumby drover !
25 listopada 2009 22:42
nie masz w menu takiej opcji jak "obraz:  16:9 "😉??
mam i jest ustawione na to wlasnie. Chodzi mi o to, ze tv ma 42 cale, ale obrazu to tam jest nie wiecej niz 30. To jest taki dlugi, waski pasek biegnacy przez srodek ekranu, a z gory i dolu jest po prostu czarno. Jak to zmienic? Jak zapelnic obrazem CALY ekran?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 listopada 2009 09:02
Freddie, ja tez mam dobrze ustawiony telewizor a np jak oglada sie niektore filmy szczegolnie w tvn czy polsacie idzie z tymi paskami bo tak poprostu jest zrobiony, niektore plyty DVD czy blu-ray ida normalnie na calości obrazu a niektore z tymi paskami tak zeby bylo "panoramicznie"
nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest jeszcze oprocz możliwości ustawienia rozdzielczości możliwość przełączania z normalnego na ten niby "panoramiczny".
popatrz w instrukcji i na pilocie bo u mnie jednym przyciskiem mozna to przełączyć
Seksta   brumby drover !
26 listopada 2009 10:08
Freddie tvn powinien byc na calym ekranie bo jest cyfrowy, digital TV a polsat, jedynka, dwojka jeszcze na to nie przeszly i sa analogowe  i stad te paski. A jesli paski pojawiaja sie przy plytach dvd to znaczy, ze plyty tak nagrane. Mozesz jedynie rozciagac obraz w ustawieniach ale wtedy moze Ci sie wszystko zdeformowac.
Nie wiem gdzie się podpiąć z tym pytaniem. Może tu?
Są jakieś takie dekodery, żeby oglądać 15 programów w zwykłym telewizorze.
Jak to się nazywa?
Są jakieś rodzaje?
Wszędzie to działa?
Tania są, są.
Znajoma ma, wieczorem zapytam jej jak się jej nazywa.
:kwiatek:
Dzięki Dobra Kobieto!  🙇
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
23 lutego 2012 17:01
Tania, dekoder STB ( chyba tak to się nazywa) kosztuje ok 100-150zł
sygnał nie jest analogowy tylko cyfrowy z satelity, Wieliczka obecnie odbiera ok 8 programów, Kraków podobno więcej
działa na każdym nawet starym rodzaju telewizora
mam nadzieję że o to Ci chodziło
Tania, dekoder STB ( chyba tak to się nazywa) kosztuje ok 100-150zł
sygnał nie jest analogowy tylko cyfrowy z satelity, Wieliczka obecnie odbiera ok 8 programów, Kraków podobno więcej
działa na każdym nawet starym rodzaju telewizora
mam nadzieję że o to Ci chodziło

Chyba tak. Dziękuję.  :kwiatek:
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
24 lutego 2012 14:37
są jeszcze DVB-T czy coś takiego
Już mam. Elegancko. Tylko nie ma... TVP. Tej stacji co o tym gada.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się