Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: KOTY

poprzednia następna
Strony: 1 ... 1120 1121 [1122] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: KOTY  (Przeczytany 2656209 razy)
Watrusia

« #33630 : Październik 10, 2020, 09:17:37 »
Odpowiedz cytując
epk, tak:)
#link
magda

« #33631 : Październik 12, 2020, 06:32:37 »
Odpowiedz cytując
Mały rudy bandyta znów mi nasikał gdzie nie trzeba  zemdlal a już był spokój ponad tydzień... sik śmierdzący, więc mam wrażenie że początki znaczenia terenu. Ale panowie nieszczepieni jeszcze, więc z kastracją muszę poczekać  zemdlal Mam tylko nadzieję że się chłopaczek ogarnie...
#link
wistra

« #33632 : Październik 13, 2020, 07:06:39 »
Odpowiedz cytując
Mały rudy bandyta znów mi nasikał gdzie nie trzeba  zemdlal a już był spokój ponad tydzień... sik śmierdzący, więc mam wrażenie że początki znaczenia terenu. Ale panowie nieszczepieni jeszcze, więc z kastracją muszę poczekać  zemdlal Mam tylko nadzieję że się chłopaczek ogarnie...

Jaki macie żwirek?

Edit: dodatkowo śmierdzący mocz to nie musi być znaczenie, to może być zbyt gęsty mocz.

Ale moje doświadczenie po 16 miotach podpowiada, że to żwirek :p
#link
magda

« #33633 : Październik 13, 2020, 07:46:32 »
Odpowiedz cytując
Kukurydziany benek. Kotki ze wsi, nie znały kuwety do niedawna. Zbyt gęsty mocz? Czyli że coś nie tak może być, czy że za mało pije?
#link
wistra

« #33634 : Październik 13, 2020, 07:57:03 »
Odpowiedz cytując
Jedno i drugie, ale jak masz kukurydzę w kuwecie to masz odpowiedź.
Zmień na zwykłego benka compacta (na początek będzie idealny, jak wybierze taki rodzaj żwirku, to trzeba będzie dobrac odpowiedni dla Was tzn pylenie, zapach itp - ja np mam pierdolca na punkcie pylenia i czuję pył ze żwirku nawet na ścianach) i zobaczysz co będzie.
Kotu nie pasuje żwirek = wstrzymuje się z sikaniem = mocz się zagęszcza = w końcu sika poza kuwetę.

https://behawiorysta-koci.pl/zwirek-a-kocie-zdrowie.html
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #33635 : Październik 13, 2020, 08:15:05 »
Odpowiedz cytując
magda, moje koty nigdy nie nasikały do tego Benka ;-)
#link
magda

« #33636 : Październik 13, 2020, 08:30:55 »
Odpowiedz cytując
Dzięki, spróbuję zatem ze zmianą żwirku. 11 lat używam żwirków drewnianych/kukurydzianych, więc nie przyszło mi do głowy że to może być problem. Stary prędzej siedzi z nietęgą miną i czeka na kuwetę niż załatwi się gdzie nie trzeba. Kuwety są dwie, jedna wielka, druga mała, ryżuleć sika gdzie nie trzeba jak są posprzątane. Do brudnych się załatwia  lol Od razu mówię że więcej kuwet nie dostawię, bo bym mieszkała w kuwecie wink za małe mieszkanie...
#link
wistra

« #33637 : Październik 13, 2020, 10:56:20 »
Odpowiedz cytując
No i spoko, mam 6 kotów i 2 kuwety  duży uśmiech
Wsyp tego zwykłego benka do jednej kuwety i zobaczysz
#link
Perlica

« #33638 : Październik 13, 2020, 11:06:19 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś wie, bo w świetle dyskusji nad psami ZKwP  i nowej ustawy, jak się nazywa odpowiednik koci? Bo się zastanawiam skad mam koty, te które mam rasowe ( z rodowodem), z super hodowli (socjalizacja, zdrowie, charaktery itp).
#link
espérer

« #33639 : Październik 13, 2020, 11:28:22 »
Odpowiedz cytując
Ja mam kota siko smroda! Tutaj pisałm pare str wcześniej i u nas po kukurydzianym jest największy smród, ogólnie drewniany nam wypadł najlepiej w kwesti zapachu
#link
wistra

« #33640 : Październik 13, 2020, 15:54:27 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś wie, bo w świetle dyskusji nad psami ZKwP  i nowej ustawy, jak się nazywa odpowiednik koci? Bo się zastanawiam skad mam koty, te które mam rasowe ( z rodowodem), z super hodowli (socjalizacja, zdrowie, charaktery itp).

W przeciwieństwie do psów, kocich międzynarodowych jest w Polsce kilka - Felis  Polonia należąca do FIFe, Polski Związek Felinologiczny, Stowaszyszenie Hodowców Kotów, Stowarzyszenie Koty Rasowe podlegające pod WCF oraz klub kota X-treme podlegający pod TICA.
I to tyle z tych istniejących przed nowelizacją w 2012r
#link
Perlica

« #33641 : Październik 13, 2020, 15:55:56 »
Odpowiedz cytując
wistra, to ja mam Felis  Polonia należąca do FIFe, czyli wszystko zgodnie z prawem  wink
#link
magda

« #33642 : Październik 15, 2020, 09:39:43 »
Odpowiedz cytując
Kupiłam benka compact i póki co całe towarzystwo załatwia się do małej kuwety, do której go wsypałam. Ponieważ wcześniej załatwiali się głównie do dużej, to chyba im rzeczywiście ten benek bardziej pasuje! Dzięki za polecenie Wistra! uśmiech Zobaczymy jak będzie z sikaniem, czy już się nie zdarzy poza kuwetę.
#link
wistra

« #33643 : Październik 15, 2020, 12:24:59 »
Odpowiedz cytując
Kupiłam benka compact i póki co całe towarzystwo załatwia się do małej kuwety, do której go wsypałam. Ponieważ wcześniej załatwiali się głównie do dużej, to chyba im rzeczywiście ten benek bardziej pasuje! Dzięki za polecenie Wistra! uśmiech Zobaczymy jak będzie z sikaniem, czy już się nie zdarzy poza kuwetę.

No i rewelacja. Trzymam kciuki :-)
Ja teraz kotom kupuję żwirek coshida z lidla, ten w pudełku. W ogóle nie pyli.
A do tego mamy kontenerek litter locker, żeby nie ganiać z woreczkami do kontenera co chwilę
#link
Perlica

« #33644 : Październik 15, 2020, 15:55:07 »
Odpowiedz cytując
wistra, czy on będzie zbliżony strukturą do Golden Greya?
#link
wistra

« #33645 : Październik 17, 2020, 18:29:13 »
Odpowiedz cytując
wistra, czy on będzie zbliżony strukturą do Golden Greya?

Nie, jest odrobinę grubszy. I biały
#link
Perlica

« #33646 : Październik 17, 2020, 18:46:34 »
Odpowiedz cytując
wistra, dzieki, spróbuję na jedną kuwetę  uśmiech
#link
Strony: 1 ... 1120 1121 [1122] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: KOTY

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 18 zapytaniami.