Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: KOTY

poprzednia następna
Strony: 1 ... 1088 1089 [1090] 1091 1092 1093 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: KOTY  (Przeczytany 2368280 razy)
Rudzielc_23

Moje ogłoszenia
« #32670 : Kwiecień 23, 2019, 13:14:13 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda a widzisz, moja wet sprawdziła ponownie w swojej hurtowni i rzeczywiście jest. To dobrze bo był z tym spory problem. Ostatnio zamawiałam z Czech i o ile jest ona dość droga to jeszcze około 50 zł za samą przesyłkę.
#link
Gillian

four letter word

« #32671 : Kwiecień 23, 2019, 19:10:23 »
Odpowiedz cytując
Mój Miłoszek już po zabiegu. "Wytrzeźwiał" bardzo szybko, stanął na nogi, otrzepał się i poszedł rozrabiać.
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
kalaarepa

« #32672 : Kwiecień 28, 2019, 10:55:33 »
Odpowiedz cytując
sanna
#link
sanna

« #32673 : Kwiecień 28, 2019, 11:07:11 »
Odpowiedz cytując
Kalaarepa, śliczny i widać że mądry chłopak  kocham  Super, że dostał takie dobre, bezpieczne życie na swoje "złote lata"  kwiatek
#link
Good girls go to Heaven, bad girls follow their cats...
pestka

« #32674 : Maj 03, 2019, 15:09:49 »
Odpowiedz cytując
Da się coś zrobić, żeby czarny kot nie zrudział na lato?

moja Czarna kocica już się brązowa robi  marze
#link
Bessa ['] 20.08.2000-10.08.2013 - taki pies trafia się raz w życiu...
Hamburg ['] 10.01.1995-17.05.2018 - do końca wyjątkowy...
safie

« #32675 : Maj 03, 2019, 16:26:05 »
Odpowiedz cytując
pestka, mój też rudzieje  zemdlal ale co się dziwić, jak wyleguje się w słonku

Kto znajdzie na zdjęciu kota? :p
#link
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
zembria

Moje ogłoszenia
« #32676 : Maj 03, 2019, 16:27:13 »
Odpowiedz cytując
Moja kotka rudziała, ale po zmianie karmy przestała wiec to pewnie jak u koni, kwestia niedoborów pierwiastków.
#link
DeJotka

« #32677 : Maj 03, 2019, 16:49:33 »
Odpowiedz cytując
Jeśli cały czas na jednej karmie rudzieje gdy tylko zaczyna się słońce, a na zimę znowu robi się czarny-czarny to też niedobory? Ja już przywykłam, nie zamknę kota przecież w piwnicy na lato.
#link
To , że się do ciebie uśmiecham wcale nie oznacza że cię lubię.
Mogę np. wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach
Kayra

Kucusiowy wariat :P

« #32678 : Maj 12, 2019, 09:40:36 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny, jakie polecacie mokre karmy dla kotów? Moje małe gamonie średnio przepadają za mokrą, zjedzą dopiero jak poleję sosiekiem z miamora... icon_rolleyes Zastanawiam się czy to wina tego, że wszystkie są w formie mielonki, która możliwe że im nie odpowiada. Czy znacie jakieś dobre żarełko z kawałkami w sosie albo galarecie?
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #32679 : Maj 12, 2019, 09:50:43 »
Odpowiedz cytując
Kayra, mój znaleziony jadł animondę carny jako tako, aż się w końcu wypiął całkiem, zmieniłam na animondę rafine (w saszetkach) i może skład nie powala, ale źle na tym nie wyglądał, a przynajmniej jadł bez marudzenia większego. Dopychałam lepszym suchym i po problemie.
#link
20.8.14
Kayra

« #32680 : Maj 12, 2019, 10:04:02 »
Odpowiedz cytując
budyń, te też mają tą, dodaje im sosiki, ale to bez sensu na dłuższą metę. Saszetki to bym musiała kupić milion bo, małe żrą jak głupie duży uśmiech Szukam większych puszek, co by było ekonomiczniej uśmiech
#link
safie

« #32681 : Maj 12, 2019, 10:04:57 »
Odpowiedz cytując
Kayra, mój nie gardzi tylko scheschirem i "kocim mcdonaldsem" - winstonem z rossmanna, ale tylko z sosikach. Wszelkie mielonki, pasztety są be. Ale u nas główną karmą jest sucha.

Mam już 4,8 kg kotka  hihi
Czy gdzieś można kupić większe hamaki do drapaków? Aiko uwielbia, ale już się wylewa  oczy2
#link
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ascaia

« #32682 : Maj 12, 2019, 10:18:07 »
Odpowiedz cytując
Kayra, moja sierściucha jest na Bozicie. Są smaki mięsne i rybne, w galarecie i w sosie. Moja zdecydowanie preferuje sosy.
#link
TAJEMNICA KRÓLOWEJ TAJLANDII
efeemeryda

no fate but what we make.

Moje ogłoszenia
« #32683 : Maj 12, 2019, 11:08:16 »
Odpowiedz cytując
Jeśli mokre jedzenie nie ma być jedynym to polecam karmy filetowe np. Cosma.
#link

„Prawdopodobnie nie ma Boga. Przestań się martwić i ciesz się życiem".
maluda

Moje ogłoszenia
« #32684 : Maj 12, 2019, 11:25:26 »
Odpowiedz cytując
Kayra, mój znaleziony jadł animondę carny jako tako, aż się w końcu wypiął całkiem, zmieniłam na animondę rafine (w saszetkach) i może skład nie powala, ale źle na tym nie wyglądał, a przynajmniej jadł bez marudzenia większego. Dopychałam lepszym suchym i po problemie.
Moje, ale to po jakimś czasie, też wypięły się na Animondę Carny.
Jako dodatek, symboliczny, najlepiej sprawdzają się firmy z marketu. Tzw. śmieciowe żarcie, które dotrze do każdego.
#link
Kayra

« #32685 : Maj 12, 2019, 19:29:21 »
Odpowiedz cytując
Dzięki za pomoc  kwiatek
Chyba spróbuję jeszcze z tą bozitą. Mokre saszetki royala wsysają jak szalone.
safie piękna kota duży uśmiech
Moje bejbusie też rosną i tyją. Mają 3,7 i 2,7 uśmiech

#link
kalaarepa

« #32686 : Maj 20, 2019, 19:01:14 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś jest posiadaczem "futrossawki" i może się podzielić opinią?
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #32687 : Czerwiec 12, 2019, 09:00:08 »
Odpowiedz cytując
Czy mamy gdzieś listę polecanych karm suchych i mokrych?
Znalazłam na grupach Barf oraz i tu w wątku psim karmy dla psów, ale w tym wątku nic nie widzę.
Polecan karmy : to wyskoczył mi Royal Canin, który wg grup Barf jest najgorszy na świecie.
Moje koty jedzą mokre ( Cosma, więc samo mięso) i do tego suchy RC właśnie.
Się zastanawiam czy powinnam zmienić tego RC? Koty zdrowe jak tury i nic im nie dolega, więc już sama nie wiem.
#link
efeemeryda

Moje ogłoszenia
« #32688 : Czerwiec 12, 2019, 09:09:26 »
Odpowiedz cytując
RC bytowe ma bardzo słaby stosunek ceny do jakości, uważam, że to wyrzucanie pieniędzy  icon_razz
Moje jedzą bo muszą, ale jedzą gastro, więc to też inna sprawa, o czym już pisałam  wink
Dość dobry jest Purizon, Acana itp  wink
Sprawdź tylko jak z nerkami obecnie, żeby się nie okazało, że wysokobiałkowa karma z uwagi na za dużą ilość fosforu zrobi więcej szkody niż pożytku, w razie czego zwróć uwagę na skład, ważne jest, żeby w składzie był rodzaj mięsa, a nie białko czy jakieś inne niezidentyfikowane fragmenty mięsne  wink
#link

Perlica

« #32689 : Czerwiec 12, 2019, 09:30:56 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda, nie znam się na tym i nie wiem ile to jest za dużo fosfory w składzie.
Chciałam przeczytać opinię.
#link
efeemeryda

Moje ogłoszenia
« #32690 : Czerwiec 12, 2019, 09:34:03 »
Odpowiedz cytując
Wszystkie karmy bezzbożowe mają go za dużo dla kota, który ma choćby minialnie niesprawne nerki, także jeśli z nerkami ok może być bezzbożowa, jeśli nie, tylko taka ze zbożem.
#link

Perlica

« #32691 : Czerwiec 12, 2019, 09:45:45 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda, a to ciekawe co piszesz bardzo, bo wszędzie na forach barfowych grzmią o zbożach.

Nie wiem jak z nerkami, bo w tym roku wizyta u weta już była na odrobaczenie , a nie będę ich wozić na krew samą w takim razie, bo uważam to za przesadę i niepotrzebny stres ( wizyta na wiosnę skończyła się tym że jeden delikwent zrobił kupę, kotki się w niej upaćkały i Pani Wet nie była szczęśliwa jak wyjęłam ich z transportera, ale się jej nie dziwię wcale).

W takim razie zostanę przy RC, bez kombinowania, skoro są zdrowi i latają jak oszaleli po ogrodzie , jak otwarte dzwi w weekend mają to nawet śpią w krzakach wtedy zemdlal

P.S. Kilka lat temu miałam kota , zwykłego dachowca, który po karmie Almo Nature niestety musiał zostać uśpiony, bo siadł mu cały układ moczowy, miał 2 operacje , a finalnie i tak trza go było uśpić. Kot miał ledwo 2 lata.

#link
efeemeryda

Moje ogłoszenia
« #32692 : Czerwiec 12, 2019, 09:47:40 »
Odpowiedz cytując
Perlica
grupa barfowa to żaden autorytet, ale niech każdy robi jak chce  wink
#link

Cricetidae

« #32693 : Czerwiec 12, 2019, 10:50:43 »
Odpowiedz cytując
Perlica, ja teraz karmię Orijenem suchym plus mokre np Applaws, wg mojej dietetyczki z pracy to jedna z najlepszych karm kocich uśmiech

A o co chodzi z tą karmą Almo Nature? Co  w niej takiego było, że siadł mu układ moczowy :O? Koty generalnie dość często mogą mieć problemy z układem moczowym nie tylko na tej karmie...
#link
Lanka_Cathar

Farewell to the King...

Moje ogłoszenia
« #32694 : Czerwiec 12, 2019, 11:09:34 »
Odpowiedz cytując
Jeśli są problemy z nerkami, to trzeba patrzeć na białko i fosfor. Akurat te "topowe" karmy nie nadają się dla nerkowców.

Purizon:

białko: 44%
fosfor: 1.3%

Acana:

białko: 37%
fosfor: 1.4%

Orijen:

białko: 40%
fosfor: 1.6%

Dla porównania karma weterynaryjna nerkowa:

Kattovit Low Protein:

białko: 25.5 %
fosfor: 0.4%

Hills Kidney Care:

białko: 28.8%
fosfor: 0.48%

RC Renal RF 23:

białko: 23%
fosfor: 0.3%

Tak więc chyba lepiej zrobić krew i podać odpowiednią karmę niż później pluć sobie w brodę. Chyba, że masz kocięta/młode koty, to karma nerkowa nie jest dla nich.
#link
Szukaj mnie,
Cierpliwie dzień po dniu,
Staraj się podążać moim śladem.
Szukaj mnie, bo sama nie wiem już...
Bo nie wiem, kiedy sama się odnajdę.

Cricetidae

« #32695 : Czerwiec 12, 2019, 11:14:43 »
Odpowiedz cytując
Mój kot przebadany łącznie z serduchem, uważam, że każdy kot powinien raz w roku mieć badaną krew!
#link
Perlica

« #32696 : Czerwiec 12, 2019, 13:38:41 »
Odpowiedz cytując
Cricetidae, właśnie ponoć Almo Nature ma wysoki fosfor.
To było dość dawno już, kot był raz w życiu u weta na kastracji i nie miał żadnych nigdy problemów.
Zmieniłam z RC wtedy na Almo, bo w sumie chyba wyczytałam na forum, że polecana itp.
Po jakimś czasie jedzenia tej karmy nagle zaczął w 1 weekend sikać krwią, więc wet, badania i się okazało że ma w pęcherzu breję jakąś, wręcz maź.
Nigdy ten kot nie miał problemów  z sikaniem wcześniej.
Operacja się nie udała, bo nie sikał po niej, potem kolejna i to samo,więc został uśpiony.
Taka dziwna historia.
Był to kotek ze stajni.

Wówczas miałam jeszcze inną kotkę i nic jej nie było po tej karmie, ale wróciłam na RC na wszelki.

Co do Apllaws wygląda fajnie, ale dla mnie nie ma rozmiaru puszki, bo widzę max 175gram, a ja mam 3 koty to dziennie żrą 0,5 kg, więc słąbo tak otwierać ciągle puszkę.

efeemeryda, nie traktuję Barf jako autorytetu, a bardziej jako ciekawostkę.

Może zrobię te badania jakoś pojedynczo, a nie hurtowo, bo nie mam zamiaru co wizyta wyrzucać transportera, jeśli kolega odważny zrobi kupę znowu  :-) a do czasu wyników znowu kupię RC.

Jest gdzieś jakaś lista, które karmy dobre, a które lepiej sobie odpuścić?

Acana i Orijen jedzą jak nie zrobię zamówienia na czas, bo to pierwsze co można kupić w sklepie stacjonarnym jako ratunek.

#link
efeemeryda

Moje ogłoszenia
« #32697 : Czerwiec 12, 2019, 13:53:46 »
Odpowiedz cytując
Perlica wysoki fosfor może zaszkodzić nerkom, ale nie powinien mieć wpływu na pęcherz moczowy, uważam, że to o czym mówisz to przypadek, bardzo często koty dają objawy jak już jest za późno.
Kup plastikowy transporter to nie będziesz wyrzucać  kwiatek
#link

Perlica

« #32698 : Czerwiec 12, 2019, 14:08:53 »
Odpowiedz cytując
efeemeryda, mam też taki, ale szkoda mi było do niego pakować Cornishe, bo to takie szczuplaki.
#link
safie

« #32699 : Czerwiec 12, 2019, 17:23:24 »
Odpowiedz cytując
A my zaliczyliśmy kąpiel - świniak Aiko jakimś cudem wysmarował brzuch własną kupą  8|
Dodam tylko, że w nocy i przyszedł się poprzytulać  zemdlal
#link
Strony: 1 ... 1088 1089 [1090] 1091 1092 1093 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: KOTY

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 20 zapytaniami.