KOTY

Tak
efeemeryda   no fate but what we make.
09 października 2018 07:53
Pokemon mają mioty, wpisz na FB Anna Pazdro, bo strony hodowli nie aktualizują na bierząco.

moje synusie

Koty pani Pazdro rodzą się i wychowują w domu z ludźmi i z psami, pełna socjalizacja  😉
slojma   I was born with a silver spoon!
09 października 2018 19:42
Pytanie do znawcow czy spotkaliscie sie z alergia na kurczaka? Moja kotka po zjedzeniu karmy z kurczakiem wymiotuje, po innej nigdy.  Dotyczy to tylko mokrej karmy. Wet powiedzial ze to alergia pokarmowa. Czy faktycznie tak moze byc? Moze to cos powazniejszego. Nie chce by okazalo sie ze to cos przeoczylam. Dziekuje za odpowiedzi.
Pytanie do znawcow czy spotkaliscie sie z alergia na kurczaka? Moja kotka po zjedzeniu karmy z kurczakiem wymiotuje, po innej nigdy.  Dotyczy to tylko mokrej karmy. Wet powiedzial ze to alergia pokarmowa. Czy faktycznie tak moze byc? Moze to cos powazniejszego. Nie chce by okazalo sie ze to cos przeoczylam. Dziekuje za odpowiedzi.


Mój nowy kocur ma uczulenie mega na kurczaka. Ma biegunkę, drapie się do krwi i aż wyje, wszystko go boli z zewnątrz i w środku. Uczula go nawet żółtko z jajka.
od kiedy jest na BARF z mięsa wołowego, podrobów wołowych i żółtka przepiórczego, problem jakby nie istniał
Witam wszystkich kociarzy. Mam problem z moim podwórkowo stajennym kocim staruszkiem: od jakiegoś czasu bardzo słabo je, prawdopodobnie to wina zębów, ale kot ma jakieś 19-20 lat i wet powiedział, że podanie narkozy dla zrobienia porządku w pyszczku to już zbyt duże ryzyko. Ostatnio żywi się prawie wyłącznie śmietaną i surowym żółtkiem, próbowałam mieszać ze śmietaną saszetki ale zostawia, same saszetki go nie interesują, dawniej jadł suchą karmę. Może macie jakieś pomysły co mogłabym mu zaproponować?  :kwiatek:
Idź do takiego, któremu wiek nie będzie przeszkadzać, ponieważ wiek przeszkodą do znieczulenia, to historie rodem z odmętów średniowiecza. Badanie krwi, potem decyzja co FAKTYCZNIE jest problemem.
Edit pomyłka
Tusia2012 może takie pasty z Miamora? Moja wybredna, mokrego nie chce jeść żadnego, a te pasty baaardzo lubi  😉
O takie, są różne smaki - klik
chomcia  dzięki, będę próbować. pokemon  doktora mam dobrego,sprawdzonego w różnych sytuacjach i co ważne - znającego TEGO kota, a niezależnie od tego czy da się coś z jego pyskiem zrobić, czy nie, to zębów do gryzienia mu od tego nie przybędzie...
Tusia2012, zębów nawet może ubyć, ale kot poczuje wyraźną ulgę i może zje coś więcej niż śmietanę z żółtkiem... A może trzeba mu zrobić krew, bo może wcale nie tylko o zęby chodzi.
W tygodniu będę u weta, posprawdzam co będzie trzeba
Przywiozłam Grażynę 🙂 spała na mnie wczepiona całą noc 🙂
Mił jest w ciężkim szoku bo przez całe swoje krótkie życie uważał, że jest jedynym kotem na świecie a tu niespodzianka! Chodzi za Grażyną, obserwuje ją ale nie ma czasu na jedzenie, sikanie i oddychanie 😀 Grażyna natomiast ignoruje go całkowicie. Jeśli podejdzie za blisko albo zrobi coś podejrzanego to wystarczy, że spiorunuje go wzrokiem a w najgorszym wypadku podnosi górną wargę a mały już spierdziela 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
19 października 2018 07:41
Gillian ale tylko Grażynkę ?  😀 zdawało mi się, że jest jeszcze jeden  😉
Tak, jest jeszcze Ziuta. Została u mojej mamy. Kiedy były tam obie w dużym stadzie ich więzi zupełnie się rozluźniły. Moja mama z kolei za Ziutą przepadła i postanowiłam ją tam zostawić. Zawsze to lepiej niż cisnąć się na 20mkw. Poza tym Ziuta kiepsko znosi nowe koty, zwłaszcza takie szuraki jak Mił, ona jest bardzo spokojna i lękliwa. U mojej mamy zakumplowała się ze starszą kotką, razem okupują łóżko gdzie cały czas leży z nimi babcia i dogrzewa się termoforem więc nie ma opcji ich stamtąd przegnać 🙂
Gillian ekstra wyszło! Grażynka jest księżniczką i nie popada w konflikty. Nagana wzrokowa czyni cuda 😉
Grażyna po prostu jest ponad to aby tłuc futro jakiemuś smarkowi 🙂
A mi ktoś podrzucił kolejnego kota  😵 Jajeczny, dorosły kocur, do ludzi ogromny przytulak, ale tłucze mi moje kocie  rezydentki i mam lekki sajgon na podwórku. Siedzi non stop pod drzwiami domu, przez co dziewczyny boją się wchodzić, bo muszą przejść koło niego a wtedy następuje atak.
Czy jest szansa, że po kastracji trochę mu przejdzie?
Mógłby zostać, ale warunek bezwzględny jest taki, że musi zacząć szanować dziewczyny, bo one jednak były pierwsze.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 października 2018 13:49
Ktokolwiek widział, ktololwiek wie  😀 szukam takiego lub podobnego drapaka w cenie niższej niż ta w sklepie, widziałam go wczoraj w maxii zoo, jest IDEALNY, mowa o czarnym, te dwie tuby są połączone, a ta dolna jest naprawdę spora, idealna dla moich ogromnych synusiow  🤣

drapak

Przeszukałam już cały internet i nic nawet podobnego nie widzę, ale mam nadzieje, ze źle szukam 😉
Perlica mam bardzo podobną - nie zbiera wszystkiego co koty wynoszą na łapkach, ale ogranicza syfienie tak o 80%
DeJotka, bardziej mi chodzi o to że można łatwo wytrzepać ją, bo mam zbierającją taką z trixie, ale co z tego jak trzepanie jej potem to jakaś udręka.

A to nie wiem, bo ja się nie bawię w trzepanie tylko wyciągam wszystko odkurzaczem.
Mam jeszcze pytanie odnośnie żwirków.
Od lat używam Golden Gray ( 3 kuwety w domu). Żwirek ten jak dla mnie jest super TOP, ale niestety bardzo się kurzy, tak że zepsuła nam się pompa w piecu, od zapylenia ( kuwety stoją w kotłownio-garderobie kurtkowej). Wszystko jest opylone.
Na jaki żwirek można by go wymienić?
Czytam na zooplus opinie i wg opisu to żaden się nie pyli, nawet wspomniany Golden Grey, co jest nieprawdą.
Odpada silikonowy, chyba że przez lata jest jakiś który wygląda właśnie jak Golden Grey, bo jednak kotka jest wybredna i do silikonu nie chciała sikać nigdy.
Ktoś może polecić coś fajnego?

Edit: ktoś używa tego
https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/greenwoods_zwirek/641628

lub tego:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_dla_kota/zwirek_drewniany/benek/458791


efeemeryda   no fate but what we make.
30 października 2018 14:11
Corn cat wydaje mi się podobny choć może być nieco grubszy, żeby się nie pylił trzeba przynajmniej raz w tygodniu wymienić cała kuwetę ( po prostu nie sypać go na raz bardzo dużo) im dłużej leży w kuwecie tym bardziej się pyli.
efeemeryda, czyli Ty masz Benka?
Z tego co pamiętam to masz MC, więc długa sierść. Nie przyczepa się do sierści mocno?
Co prawda ja mam 2 Cornishe, więc im to się juz nic nie przyczepi całkiem, jeśli Ty nie narzekasz przy MC  😁
efeemeryda   no fate but what we make.
30 października 2018 14:32
Tak dobrze pamiętasz, od kiedy pilnuje wymiany kuwety co 7-10 dni i mam wycieraczkę to nie ma problemu 😉
Jak za długo trzymałam kuwetę i robił się pył to miałam wszystkie kanapy w piachu  😵
efeemeryda, dzięki za informacje  :kwiatek:

W takim razie na kolejne zamówienie z zooplusa spróbuję choć w 1 kuwecie na początek , bo się boja że moja nierasowa zacznie sikać poza  🤔wirek: Dziwna to kotka, a nie sika od dawna poza, więc boję sie zmieniać cokolwiek  😵

Mam 3 kuwety , z których koty korzystają wg zasad przez siebie ustalonych :
1 kuweta kryta służy do sików
2 wchodzone od góry służą tylko do kup
Co ciekawe nikt tych zasad nie łamie  🙂

Spróbuję do 1 "kupowej" nasypać i zobaczymy co powie na to Biała Jaśnie Pani  😀
Tusia2012, kot bez zębów (ale ze zdrowymi, niebolesnymi dziąsłami) bez problemu je mokrą i suchą karmę! Mojemu totalny brak zębów nawet w polowaniu na szczury nie przeszkadza 😉
Błagam Was o pomoc  :kwiatek: moja znajda, jest juz z nami prawie 3 mce, kota ma prawie 5 mcy, trzy tygodnie temu wykastrowany, gdzieś tydzień temu zaczał nam sikac i robić kupę w domu, jak tylko miałczy przy drzwiach i go nie wypuścimy sika nam na rzeczy. Kuweta czysta, żwirek ten sam. Ma nawet dwie kuwety, ale nic to nie daje. Przychodzi do domu, poleży trochę, ale jak go zostawiamy na noc to się załatwia wszędzie tylko nie do kuwety, wczesniej było wszystko ok. Możecie mi z tym pomóc?

efeemeryda   no fate but what we make.
06 listopada 2018 07:26
najpierw badanie moczu, jak wyjdzie ok, to obroża behawioralna
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się