Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Młode Konie

poprzednia następna
Strony: 1 ... 770 771 [772] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Młode Konie  (Przeczytany 2488167 razy)
KaNie

« #23130 : Styczeń 11, 2019, 18:41:05 »
Odpowiedz cytując
Anai
Ja chyba wiem do kogo on na początku trafi. I to pewnie w ciągu 4-6 miesiecy, bo ja autentycznie nie wiem już jak z nim pracować. Łatwo nie będzie miał. Na pewno nikt go nie potraktuje uczuciowo.
Ja już mu nie ufam. Wyciągnęłam nawet ciężki kaliber w formie pelhamu, bo na zwykłym wędzidle nie mogę go opanować. Po pracy na equi band pracę w dole zrozumiał trochę nie do końca poprawnie. Schodzi w dół wyszarpując z rąk wodze. Odkrył że jak sobie nosem będzie rył podłoże, to ja tam u góry mało zdziałam. Jak jest w dole i nawet zachęcę go do pracy fajnej, to za sekundę coś go rozproszy, zaczyna się lama i zapieprzanie. W efekcie sryliard razy wydluzam.wodze, skracam, wydluzam a w między czasie staram się jakoś  sensownie go jechać dosiadem, wyginać, utrzymywać w tempie. Po robocie z nim jestem.wypalona na na maksa.
Jeżdżę teraz dużo w teren. Na padoku mało się rusza, na hali jest mi go.ciezko sensownie wybiegać i zmęczyć. A w terenie 40 minut walczę o życie. Ponosi, odskakuje od wszystkich strachów i galopuje na oślep. Cała jazda to proszenie go o zostanie w kłusie lub stepie. Ale.to i tak glownie jest ciągłym rozpedzaniem się i nieustającą próbą przemycania fouli galopu.

Ludzi nie skomentuje. Cieszę się że mam takie.konie i fajnego luzaka bo w przeciwnym wypadku, już dawno byłabym gdzie indziej wink

A Twojego niezmiennie lubię oglądać. Ile on już skacze teraz ?
Jakie plany na starty?

Ja chyba C. zabieram za chwilę do Neustadt Dosse. Strasznie mi się tam podobało i chyba pojade czwartek konkurs młodych koni a w sobotę zwykły pierwszy raz. Myślę żeby ją zapisać na 105 i 115.  Ale jeszcze się zastanawiam uśmiech
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
anai
Ostrzeżony

« #23131 : Styczeń 11, 2019, 21:06:48 »
Odpowiedz cytując
KaNie, ciężki przypadek ten kasztan. Od nas takie problematyczne lub niebezpieczne konie też trafiają do jednej osoby najczęściej, z reguły z sukcesem.
My zadebiutowaliśmy w konkursie 120cm pod koniec 2018, tu na filmie szereg ma w środku 120, na wyjściu 125. Plany?  Musimy objeździć w 120, jak wszystko się uda to csiyh na wiosnę.
#link

lusia722

poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców

« #23132 : Styczeń 11, 2019, 21:23:28 »
Odpowiedz cytując
anai niestety już wiem, że minęłam się z powołaniem. Powinnam zostać diagnostą.
Strasznie mnie to zaciekawiło, bo ja od zawsze na takie rzeczy zwracam mocno uwagę.
A gdzie planujecie startować w sezonie?
Tymczasem moja dzidzia Elmo zalicza pierwsze zawody międzynarodowe w kategorii 7- latków,
ale mentalnie nadal ma 6... miesięcy :hihi:p
#link
KaNie

« #23133 : Styczeń 12, 2019, 09:10:35 »
Odpowiedz cytując
Tu jeszcze D.  z lonży. Mam ochotę mu zabrać jedzenie wink

Anai
Fajnie. Po tym jak on skacze , nawet nie widać że tam jest 120.  On kiedyś będzie fajnym koniem na coś wyższego uśmiech Trzymam kciuki za sezon  kocham
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
anai
Ostrzeżony

« #23134 : Styczeń 13, 2019, 10:20:46 »
Odpowiedz cytując
lusia722, ze względu na brak własnego transportu raczej lokalnie, Sopot, Ciekocinko głównie wink jak wyniki Elmo w siedmiolatkach?
KaNie, no właśnie nie widać tych wysokości wink plan na trening był taki : niska gimnastyka. W którymś momencie trenerka mówi, wiem, że miało być nisko, ale muszę podnieść, bo na razie to sobie galopuje, nie skacze wink
Kasztan pączek uśmiech
#link

lusia722

poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców

« #23135 : Styczeń 13, 2019, 11:42:17 »
Odpowiedz cytując
Jestem zadowolona z niego, naprawdę ma ogromny potencjał.
Wysokość nie stanowi problemu, ale jakieś tam drobne nieporozumienia się jeszcze zdarzają.
Drugi tydzień też walczymy, więc trzymajcie kciuki za malucha.
#link
adriena

Moje ogłoszenia
« #23136 : Styczeń 13, 2019, 17:55:16 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny wsiadałybyście na tak wyglądającego konia czy nie? Ciekawa jestem Waszej opinii (ja na razie wstrzymałam się). Delikwent na 3,5 roku i mu zad ostatnio mocno podskoczył co oznacza że dalej będzie rosnąć. Lonżowany od września, fajny, luźny i szkoda by to zepsuć.

https://photos.app.goo.gl/GcF5XkUChHLeGGNL9
#link
KaNie

« #23137 : Styczeń 13, 2019, 18:03:21 »
Odpowiedz cytując
Adriena
Nie.  Dałabym mu z pół roku. Będzie mu dużo łatwiej przyjąć jezdzca.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
vissenna

Turecki niewolnik

« #23138 : Styczeń 13, 2019, 18:13:19 »
Odpowiedz cytując
Popieram KaNie, jeśli nie masz potrzeby wsiadania już teraz to poczekaj aż przód dogoni tył.
Teraz sam z siebie nosi większość wagi na przedzie, szkoda końskich nóg. A i z równowagą będzie duży problem. Po co w koniu utrwalać złe nawyki... Jeśli koń ma charakterek i boisz się, że później może być problem, to max wsiadaj co kilka dni na 2-3 kółka, ale z takim koniem bez sensu coś więcej robić.
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
adriena

Moje ogłoszenia
« #23139 : Styczeń 13, 2019, 18:30:30 »
Odpowiedz cytując
To bardzo fajny młody konik, żaden zadzior i mlody "bandyta" którego trzeba ustawić. Ma świetną głowę i nie trzeba na niego wsiadać "profilaktycznie". Czyli mam podobne zdanie co do wsiadania, nie podoba mi się to jak on teraz wygląda i w mojej opinii na razie nie nadaje się do wsiadania.
#link
tuch

WWW Moje ogłoszenia
« #23140 : Styczeń 15, 2019, 10:09:06 »
Odpowiedz cytując
Mam wrażenie że mój trochę wydoroślał. Jakoś poważniej mu z oczu patrzy.

#link
Donia Aleksandra

« #23141 : Styczeń 15, 2019, 11:31:06 »
Odpowiedz cytując
A skąd pewność że jeszcze urośnie? pytam z  ciekawości.  Nieraz oglądając ogłoszenia spotykam się z tekstem: zad ma wyżej , więc jeszcze podskoczy przodem. Tylko właśnie to jest loteria według mnie.Rónie dobrze może zostać przebudowany zadem
#link
Rude, rude
rox

ogony trzy

Moje ogłoszenia
« #23142 : Styczeń 15, 2019, 13:21:44 »
Odpowiedz cytując
tuch, Twój koń jest obłędny  emoty327 Totalnie mój ideał konia  love
#link
KaNie

« #23143 : Styczeń 16, 2019, 20:47:54 »
Odpowiedz cytując
Rudy dziś jakiś przełom. Domyślam się że jest lekko zmęczony, bo tyra w maszynie, gania na padoku, lonzuje się i chodzi codziennie pod siodłem. Miał tylko weekend wolny.
Jego zmęczenie zawsze pozytywnie wpływa na jego głowę. Także dziś jestem zadowolona. Nawet skoczył coś bez stresu.

#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
halo

« #23144 : Styczeń 17, 2019, 05:24:09 »
Odpowiedz cytując
Uff. Nie załamuj się tylko aby możliwym regresem. Mogą bywać, ale powinny być coraz słabsze.
Generalnie to najważniejsze, żeby w ogóle pojawił się obszar win-win, gdy obie strony relacji (jeździec -koń)
są zadowolone, gdy obu jest miło/nieźle. Jeżeli to już jest - to jest jak pokazać koniowi, o co chodzi.
Dopóki nie ma - nie ma jak pokazać, o co by chodziło, wszystko jest be.
Natomiast jeśli taki pozytywny obszar się pojawi, to konie nie są głupie - czują co im się opłaca
i szybko zaczynają współpracować, żeby było fajnie dłużej.
A potem to już leci, bo z luzem zaczyna współpracować cały organizm konia - ku temu luzowi.
Koń się wycisza hormonalnie etc. Istota zadowolona z bytu to nie jest desperat, którego wszystko uwiera, któremu wszystko zagraża.
Ale zrobić z takiego malkontenta istotę zadowoloną i wyluzowaną - o, to jest wyzwanie!
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
tuch

WWW Moje ogłoszenia
« #23145 : Styczeń 17, 2019, 09:30:47 »
Odpowiedz cytując
rox Dzięki, przekażę kopytnemu kwiatek

KaNie Fajnie, że coś ruszyło. Wiadomo, że z takim koniem jest trudno, robisz wszystko co w Twojej mocy a efekty mizerne. Niektóre konie tak mają, zwłaszcza jak są młode, zachowują się jak rozkapryszona młodzież w wieku dorastania "wszystko na nie". Można się pocieszać tym, że to może minąć, gorzej jeśli nie. Mój z natury jest fleja i mało na czym mu zależy, jakość to dla niego totalna abstrakcja a jego życiowe motto to: "przecież zrobiłem, po co drążysz temat". A ja chcę więcej lepiej, fajniej. No i mamy "problem" wink FILMIK z lonży na drążkach.
#link
Strony: 1 ... 770 771 [772] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Młode Konie

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 18 zapytaniami.