Młode Konie

anai,  super. Kawał smoka pod Tobą 🙂
galopada, fajny chłopak, baaardzo mi się podoba...  😜

a ja tydzień temu miałam małą sesję z Rebelką, ale wyszło tylko jedno zdjęcie, bo dziewczynie obiektyw się popsuł 🙁 a takie ładne mlecze były...


Planuję w niedzielę wsiąść już na młode.. najwyższy czas!
Ambrozja coraz lepiej, za 2 tyg zawody  🏇
Rebelka znów z charakteru podobna do chłopaka anai, jeździec wsiadł i pojechał w 3 chodach. Taki słodki kucyczek  😍
anai, Perlica, galopada_, dziękuję! 🙂
Perlica, to Latika (Black Jack x Larika S/Faust Z), typowy skoczek 🙂.
anai, trochę mnie tu nie było, co to za koń? Faaajny 🙂

Moja czterolatka pierwszy raz na zawodach. Niepewna, ale ogólnie dosyć grzeczna. 🙂 Chociaż radośnie brykała na rozprężalni. Prawie się spotkałam z ziemią. 😁 Za dwa tygodnie jedziemy LL. 💃

Witam wszystkich, mam pytanie co do join up(a) a właściwie czy mogę go przeprowadzić z roczniakiem? Wydaje mi się że w dobrym miejscu piszę moje pytanie :P
oczywiście że możesz 🙂
Nie wpłynie źle to na jego układ kostny? Bo jednak w tym wieku jest jeszcze "elastyczny"i też min dlatego nie powinno się lonżować. Dlatego się zastanawiam 😀
ale join up to nie lonżowanie. ja mojego młodego  (30 czerwca kończy 2 lata) ganiałam po hali, nie zważałam na to czy biega po kwadracie, trójkącie czy kole 🙂 liczyło się to jak na mnie reaguje, i czy następuje połączenie 🙂 czasem join up trwał 2 min, czasem 10 min. o układ kostny się nie martw. nie rozleci się jak kilka minut pobiega odesłany przez Ciebie na padoku, lonżowniku, czy innym miejscu gdzie zrobisz join up
Okey, to dziękuję bardzo 😀
O ile dobrze pamiętam to join up nie robi się ciągle tylko raz na jakiś czas, z dłuższą przerwą pomiędzy sesjami.
Wiem, bo kiedy się będzie robić cały czas to koń się wyuczy nie będzie miał żadnego sensu. Chodziło mi o samo chodzenie po kole.
galopada_   małoPolskie ;)
24 maja 2017 20:16
galopada_, przepraszam, jeśli oczy mi płatają figla, może spojrzy ktoś bardziej znający się, ale wydaje mi się, że on na tym drugim filmiku (w stępie) jakoś dziwnie idzie (skraca jednym tyłem i "przysiada" przy stawianiu jednej nogi) na łuku w prawo (w drugiej części filmiku). Dla mnie to bardzo widoczne...
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
25 maja 2017 09:47
kenna ja też to wyraźnie widzę.
galopada_   małoPolskie ;)
25 maja 2017 09:56
kenna, wchodzi tam w dość ostry łuk, łapie równowagę. to samo robił w drugą stronę w tym miejscu na drugą nogę. jezdzę zazwyczaj na większej ujeżdżalni, ale był tam w tym momencie trening ujeżdżeniowy z przyjezdnym trenerem i nie chciałam przeszkadzac. ta jest dla rekreacyjnych tuptusiów, wiec mu tam trochę ciasno musiało być 😉
Ok 😉 Tylko jeśli ma to być sprzedażowy filmik, to ja bym (po moim plecowo-lędźwiowym koniu) się nie skusiła, więc może nagraj jakiś, gdzie się nie gibie 😉
anai, trochę mnie tu nie było, co to za koń? Faaajny 🙂


Dramuta12, przywiozłam go z Niemiec, 4 latek, po Collado/Cassini I x Argentinus. Wielkie dziecko.
galopada_, trochę tam chyba grząsko, bo aż się zakopuje 😉 Ale fajny jest 🙂

U nas minął tydzień od pierwszego wsiadania. Dziś pierwszy raz wsiadłam bez lonżowania i pierwszy raz przejechałam przez drążki na kłus. Jest moc. Teraz muszę zastanowić się nad sensownym planem jazdy (kiedy lonża, kiedy wolne itp). 
Anai- daj znać jak wyglada wasz plan treningowy jeśli lonżą to na czym lonzujesz? 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
26 maja 2017 12:23
kenna,  będziemy nagrywać porządnie jak skończę sesję i wrócę do domu. Na razie mam naukowy dramat 😵

anai, rekreanci mają tam wydeptaną rynienkę,  akurat było świeżo po rownaniu ujezdzalni i fakt, było dość grząsko. dlatego też nie lubię tam jeździć ale nie miałam wyjścia 😉
Pokaż młodego! 😀
Jaga2015, tu na razie ciężko o jakiś trening 😉raczej muszę sobie w tygodniu zaplanować, kiedy jeździć, lonżować i dać wolne, bo jest tak sympatyczny do roboty, że chciałoby się co dzień wsiadać 😉 A lonżować najczęściej będę na czambonie, chyba że sytuacja zmusi do czegoś innego.
galopada_, nie mam na razie nic nagranego, ani zdjęć porządnych, tamte wszystkie byly dziełem przypadku i komórki 😉
Takie pytanie do wlascicieli mlodziakow. Jesli moj kon nie ogarnia czasem zagalopownia z klusa czy uczenie konia zagalopowania ze stepaa sens? Czy wrecz przeciwnie poglebi to problem?
Jaga2015, tu na razie ciężko o jakiś trening 😉raczej muszę sobie w tygodniu zaplanować, kiedy jeździć, lonżować i dać wolne, bo jest tak sympatyczny do roboty, że chciałoby się co dzień wsiadać 😉

anai, mam ten sam dylemat. Im częściej wsiadam na mojego młodego tym bardziej się w nim zakochuje 🤣
Ostatnio przyzyczajamy do drągowiny.



anil22, wg mnie ma sens. Dobrze jest też nauczyć młodego zagalopowania tylko na głos na lonży, można potem sobie pomóc w trakcie jazdy.
brzezinka, dokładnie 🙂 Fajnie wygląda na drągach, ja na razie cieszę się, jak w nie trafiamy 😉

Zaczęłam lonżować na czambonie, szybko skumał, jak toto działa:




Ponieważ łazi na padok z największymi chyba u nas rozrabiakami, ciągle jest cały pogryziony, a przedwczoraj musiał gdzieś wsadzić nogę (podejrzewam, że przełożył przez rurę z ogrodzenia) bo zastałam go z jedną nogą "bardziejszą" 😉 najpierw spanikowałam (opuchlizna!!) ale jak wymacałam wyraźne zgrubienia po dwóch stronach nogi symetrycznie plus zadrapania i ranki, odetchnęłam z ulgą. Kulawy nie jest, opuchlizna schodzi po ruchu, za to strupy wyszły spore. Ja nie wiem, co on wyprawia z kolegami...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
31 maja 2017 22:52
Anai kawał zwierza z tego Twojego. Ciekawa jestem jak się będzie rozwijał  😀

My powoli, powoli ogarniamy młodzież. Te już chodzące zdobywają doświadczenie na zawodach.
Do teamu trzech 6-latków i 7-latki, dołączyła kolejna 7-latka.
Jesienią/Zimą planujemy zacząć pracę z kolejnym pokoleniem.
my powoli też się ogarniamy, znaczy dziewczynki bo ja jeszcze nie wsiadałam na nie.. ale powoli się już życiowo ogarniam i planuję na dniach zacząć wsiadać na moje dwa młode złotka!
Ambrozja


Rebelka


na zdjęciach koleżanka, ale sama się już doczekać nie mogę wsiadania na dziewczynki  🏇
Moon   #kulistyzajebisty
02 czerwca 2017 08:36
anai, oj tak, nasza stajenna młodzież jest bardzo rozrywkowa na padoku, widziałam swojego czasu, widziałam...  😁
Mój młody zdobywa inne sprawności niż praca na placu  😀

Pierwsze wodowanie, wszedł jak stary... dziwi mnie strasznie ze teren nie robi na nim wrażenia, a na placu boi się ogrodu...  🤔wirek:

galopada_   małoPolskie ;)
10 czerwca 2017 16:55
mały kary Justus -  3 miejsce w klasie ogierow dwuletnich  😍

Folklor (Justus - Fantazja po Grey)

https://www.facebook.com/stadninakonizabno/videos/1468807103199139/


i nasz przedszkolak, najmłodszy z całej stawki bo wrześniowy - 4 miejsce w tej samej klasie

Jesienny Wiatr (Sentender - Juturna po Hegemon)

https://www.facebook.com/stadninakonizabno/videos/1468802839866232/




I jeszcze nasz rocznik po Justus -  Leoś,  też czwarty,  ale był w grupie śmierci  🤣
Mój Dziobak jechał dzisiaj pierwsze LL. 🙂 Dużego wrażenia na niej nie zrobiło. Przejechaliśmy na czysto i nawet zdobyłyśmy piąte miejsce (a jechałam bardziej, żeby młodą przepchać niż wygrywać). 💃 Wcześniej jechałyśmy miniLL dokładności i też na czysto. Skakała świetnie, ale za to dość wesoło brykała. 😁

galopada_, bardzo fajny ten kary, na drugim filmie słabiej widać, bo z innego miejsca kręcone 😉 Tak czy siak, gratki!
Dramuta12, ładny przejazd, przypomnij mi co to za konik? Bo Sonatę cały czas z Tobą kojarzę, a tej klaczy nie.
anai, Dolce (tak właściwie to nie do końca moja) to czterolatka po Talencie Charboniere, wesoła adekwatnie do wieku. 🙂 Zaczęłam na niej jeździć na początku maja, wcześniej sobie tuptała. Na różnych czempionatach czy zakładzie treningowym nie błyszczała nigdy, ale baardzo wdzięczna w robocie, chociaż swoim brykaniem prawie mnie kilka razy zgubiła. 😀 Jeszcze sporo roboty przed nami, ale powoli idziemy do przodu. Z tych zawodów jestem bardzo zadowolona, chociaż dosiad jak zawsze mógłby być lepszy.
Z Sonatą niestety musiałam się ostatecznie rozstać... Ale trafiła do dobrego zawodnika i to całkiem blisko, więc się nie martwię. Swoją drogą Dolce jest bardzo podobna do niej, jedynie wygląd je dość różni. No i Dolce sporo łatwiejsza do jazdy. 🙂
Dramuta12, aa, to ja jakoś przegapiłam rozstanie z Sonatą. Fajny papier ma młoda. No to powodzenia z robotą, mi się na razie podoba 🙂

Ta dam, 3 i pół tygodnia od pierwszego wsiadanie:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się