Anime & Manga

Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
13 grudnia 2008 18:24
k_cian niestety jeszcze nie obejrzałam 🙁 😡 Ostatnio wogóle nie mam czasu na dłuższe posiedzenia przed komputerem, a chciałabym to obejrzeć w całości, a nie w kawałkach. Ale planuję w Święta nadrobić zaległości 😉

A ja dzisiaj byłam na konwencie - Mokon Clamp Festival. I było super 🙂 Szkoda tylko, że musiałam wcześnie wyjść i że miałam tylko jednodniówkę, bo chciałam na cosplay zostać, który będzie dopiero o 22 :/
Trochę fociszy:
- Kolejka była imponująca...:

- Ale Raven się nie dała i przepchała się łokciami, glanami, siłą woli pod samiuśkie drzwi 😎 I uchachana była z siebie dumna i mogła sobie zdjęcia porobić:

- No i zostałam Shinobi 😉

- Czy moja sexy opaska aby dobrze leży? - czyli jak się przejrzeć gdy nie dysponuje się lustrem 😉

- Stoiska zostały odwiedzone:


Trochę łupów wyniosłam, ale spodziewałam się większych zakupów 🙁 Na szczęście pod koniec lutego szykuje się następny konwent, to może tak zakupy będą bardziej owocne... 😁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
15 stycznia 2009 03:01
2 dni temu ponownie obejrzałam NGE. kurcze, to anime za każdym razem wywiera na mnie ogromne wrażenie.
a teraz po raz kolejny 'męczę' princess tutu, to jest takie cudownie cukierkowe, no i ta muzyka  😍
Averis   Czarny charakter
31 stycznia 2009 16:20
A oglądał ktoś Ouran High School Host Club? Ja na każdym docinku płakałam ze śmiechu- bomba!  😍 😁
O tak Ouran High School Host Club też polecam 😀 A tak poza tym z mangi:
Balsamista (ang. The Embalmer)  😍, Death Note
Z Anime także Death Note, Naruto Shippuuden, D Gray-man  😍, Vampire Knight, Ouran i w skrócie to by było tyle 🙂
Mam młodszego brata, fana anime i mangi i w ramach kompromisu oglądam z nim niektóre anime.
Poza tym czytam sobie skany online po angielsku, nie posługuję się ostatnio tym językiem i to pozwala mi cały czas go używać.

Zachęcona anime ostatnio skończyłam czytać Full Metal Alchemist (chamsko kończący się 100 odcinek mnie dobił).

Znam też:
Great Teacher Onizuka
Skip Beat
Full Metal Panic!
Natsume Yiujouchu
Slayers
Neon Genesis Evangelion

Wszystko dzięki bratu, wbrew pozorom okazało się, że takie rzeczy mogą mnie bawić i uważam, że akurat takie hobby u dorosłego nie razi.
No bo czym oprócz sfery wizualnej różni się to-to od filmu?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 października 2009 18:22
Ja właśnie ze 2 dni temu odkopałam Fushigi Yuugi.
Fushigi Yuugi oglądałam jako gówniara  😁
Według mnie lepsza i magiczniejsza wersja Alicji w krainie czarów 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 października 2009 18:35
vissenna, ja też, a teraz sobie przypominam i kurcze Japończycy rzeczywiście potrafię fajne rzeczy zrobić.
Ja wychowałam się na anime i "zarysowałam" w swoim życiu ryzy papieru🙂 "Grobowiec świetlików" oglądałam z 7 lat temu i przyznam że nigdy na żadnym filmie tak nie ryczałam..
"Lady Oscar" wpłynęło na wybór tematu maturalnego i nawet do zrobienia mgr z historii  😉
A number one pozostanie dla mnie Kamui z "X"  😍  😍
uwielbiam oglądac anime 😅

Czasami nie dlatego, że interesuje mnie fabuła, ale dlatego, że kocham tą animiację, przywiązanie do szczegółów, lekką kreskę 🙂 Dla mnie to swego rodzaju sztuka, która pisana jest tylko Japończykom. Widziałam amerykańskie produkcje próbujące kopiowac anime, ale jakoś to się ciężko oglądało, postacie jakieś takie kanciaste były i ciężkostrawne 🙂

To co jeszcze lubię w M&A to to, że 90% nie przypomina holywoodzkiej jatki z happyendem, którego koniec można przewidziec po 5 minutach oglądania wstępu. No i te wieczory spędzone na google, bo się nie zna tej kultury i trzeba zobaczyc, co to za potrawa, którą jedli, albo święto, które obchodzili w danym odcinku  😀
A mi wreszcie udało się znaleźc w necie skany japońskie Sinseiki Elny. Właśnie sciagam dwa pierwsze tomy i juz sie nie mogę doczekac lektury pobieznej nawet 🙂
A zna ktoś jakiś dobry romans? O anime mi chodzi. Obejrzałabym sobie, ale coś na poziomie wyższym niż dla 13latki.
Hija
Proponuję:

SKIP BEAT (naprawdę genialne, choć niezakończone jeszcze).
Na necie można znaleźć 1 serię anime (identyczne jak manga) a kontynuacja w postaci mangi jest po polsku dostępna tutaj: http://skipbeatpl.blog.onet.pl/

Ouran High School Host Club (z mocną komedią)

Lovely Complex (niski chłopak, wysoka dziewczyna, czyli o kompleksach na słodko-gorzko)
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 października 2009 15:03
Hija, a może Chobits? O chłopaku, który na śmietniku znajduje persocona ( robota, który wygląda jak człowiek), persocon jest śliczną blondyneczką  umiejącą powiedzieć jedynie Chii. Przyjemnie się ogląda, dość zabawne.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 października 2009 15:06
Strzyga, Oglądałam to, ale nie w całości. Leciało na HYPER po 22.00 bodajże. W ogóle ten kanał nadaje dobre Anime.

Ale i tak oglądam z uwielbieniem 'Hellsing' 😍
Hija, może Ci w takim razie podpasować Honey and Clover, to o studentach ASP, ale głównie skupia się na relacjach miłosnych między nimi i jest raczej z tych poważnych i dojrzałych.
Powstały dwie serie po 24 i 12 odcinków.
Byōsoku 5 centimeter, chociaż to raczej smutne jest. Przepiękna grafika i muzyka. Generalnie o dwójce dzieciaków, które się ze sobą zaprzyjaźniają, a potem zakochują, ale jedno z nich się potem wyprowadza.
A!!!
No i przypomniała mi się świetna NANA!
Genialne anime, raczej dla dorosłych, świetnie opisujące ludzkie relacje + niesamowite zakończenie.
Na początku drażniła mnie kreska ale warto mimo wszytko!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 października 2009 16:35
z romansow to jeszcze Oh my goddess! 🙂 no i Chobits wspomniany przez Strzygę
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 października 2009 16:38
Edytka, Oh my goddess nie oglądałam, czytałam parę odcinków i było świetne, tylko ja miałam jakieś  odcinki, typu 6,7,12, więc nie bardzo kapowałam. Będę musiała się za to zabrać.
Genialne anime, raczej dla dorosłych, świetnie opisujące ludzkie relacje + niesamowite zakończenie.
Hm? Przecież to nie ma zakończenia. Urwali to w mniej więcej połowie nie wyjaśniając części rzeczy, co więcej dodając stos nowych pytań w ostatnim odcinku. No, jest jeszcze manga, też nie skończona i brnie do tego końca jak krew z nosa bo rozdziały ukazują się raz na kilka miesięcy chyba.

A, jeszcze Nodame Cantabile jest baaardzo przyjemnym romansem, dość nietypowym i dziejącym się w środowisku muzyki klasycznej. Polecam bo ma bardzo fajny, ciepły klimat.
Dzięki dziewczyny, na pewno skorzystam 🙂 Pewnie w następny weekend.
A Chobitsa i czytałam i oglądałam, chociaż nie do końca. Lece zobaczyć czy jest już w całości.
A zna ktoś jakiś dobry romans? O anime mi chodzi. Obejrzałabym sobie, ale coś na poziomie wyższym niż dla 13latki.


Ja moge polecic:

- Nodame Cantabile
- Skip Beat
- Hanasakeru Seishounen ( dla miłosników skandali i intryg politycznych powiązanych z orientem )
- Kimi ni Todoke
- film Tokyo Marble Chocolate
jak chcesz coś dobrego, nieco głębszego a jednocześnie z jakimś innym, żywszym wątkiem to polecam ayashi no ceres
wątek ciekawy, bardziej dojrzały niż większość produkcji a jednocześnie jest z czego się zaśmiać

Zaszalałam.....Zamówiłam sobie tomy 1-19 SKIP BEAT w English wersji  😜
tak czytam sobie ten wątek i czytam i sie zastanawiam czy nikt z was nie ogląda azjatyckich dram??
Ja odkąd zaczęłam oglądać rzuciłam calkowicie anime i bardzo ograniczyłam mange.
Nodame Cantabile w wersji serailowej z dobrymi atorami i niesamowitą muzyką jest poprostu ŚWIETNE
a na jesienne wieczory polecam Hana Yori Dango z Junem Matsumoto i Oguri Shunem 😀 (jak dla mnie o niebo lepsze od mangi, której nigdy nie doczytałam do końca).
Oprócz tego cała masa dostepnych filmow i seriali (wiekszośc raczej tych ambitniejszych)i oczywiście Death Note.  😜
Ja jestem już takim dziwnym stworzeniem, że jak mi kreska w mandze nie podoba się to nawet jednego tomu nie przeczytam, więc pewnie dlatego tak lubie dramy.
Narzie z niecierpliwością czekam aż sfilmują moją kochaną Battle Angel Alite 😜

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 października 2009 18:17
Edytka, Oh my goddess nie oglądałam, czytałam parę odcinków i było świetne (...)

o, a ja wlasnie nigdy tego nie czytalam. sciagnelam tylko obie serie. najwyzsza polka to to nie jest, ale przyjemnie sie oglada. tylo OAVki sobie odpusc, straszna strata czasu 😉
[quote author=Con-chan link=topic=119.msg360802#msg360802 date=1256144607]
tak czytam sobie ten wątek i czytam i sie zastanawiam czy nikt z was nie ogląda azjatyckich dram??
Ja odkąd zaczęłam oglądać rzuciłam calkowicie anime i bardzo ograniczyłam mange.
Nodame Cantabile w wersji serailowej z dobrymi atorami i niesamowitą muzyką jest poprostu ŚWIETNE
a na jesienne wieczory polecam Hana Yori Dango z Junem Matsumoto i Oguri Shunem 😀 (jak dla mnie o niebo lepsze od mangi, której nigdy nie doczytałam do końca).
Oprócz tego cała masa dostepnych filmow i seriali (wiekszośc raczej tych ambitniejszych)i oczywiście Death Note.  😜
Ja jestem już takim dziwnym stworzeniem, że jak mi kreska w mandze nie podoba się to nawet jednego tomu nie przeczytam, więc pewnie dlatego tak lubie dramy.
Narzie z niecierpliwością czekam aż sfilmują moją kochaną Battle Angel Alite 😜

Ja tam jeżeli już o azjatyckie chodzi to namietnie oglądam seriale made in korea.

Polecam strone do ogladanie serii z napisami angielskimi online  www.mysoju.com


[/quote]


Ja tam jeżeli już o azjatyckie chodzi to namietnie oglądam seriale made in korea.

Polecam strone do ogladanie serii z napisami angielskimi online  www.mysoju.com


Ja mysoju nawala zawsze można próbować na http://www.dramacrazy.net 😀
Koreańskie mówisz??
Coffee Prince?
Ja raczej nie czytam, więcej oglądam  🤣
Tak więc widziałam
Hellsinga,
Higurashi
Code Geass
Elfen Lied
Kateikyoushi Hitman Reborn (wychodzą coraz to nowe odcinki więc jestem cąły czas w trakcie oglądania)
Baccano
ze 3 odcinki DNAngel

Szykujemy się z moją przyjaciółką do odstawienia pseudo cosplayu  😀
Oczywiście nic profesjonalnego, tylko dla zabawy żeby fotki porobić  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 października 2009 20:37
Edytka, ja czytałam zawsze to, co przynosił mój brat do domu, czasem mocno zdekompletowane rzeczy. Jak bęę miała chwilę czasu, to obejrzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się