popręg

czeggra, ja bym BARDZO chciała zamówić ten popręg, ale przez obecną sytuację na świecie pewnie czekałabym na niego do św Dygdy. Ale tym bardziej utwierdziłaś mnie, że go chcę 🙂

Ja bym zamówiła do domu kogoś w UK i by mi przywiózł, znajomych i przyjaciół tam mam trochę, bo domyślam się, że przesyłka do PL nie jest realizowana...
\

ja jak szukałam to znalazłam z Horki - jest bardzo podobny
https://healthyhorse.pl/popregi-do-siodel/625-horka-popreg-skorzany-anatomiczny.html
Meise, jak tylko uspokoi się sytuacja na granicach, to ja muszę jechać do ortodonty do Trojmiasta - bez problemu mogę Ci przywieźć ten popręg do Pl i nadać pocztą na Twój adres zamieszkania
czeggra, byłoby mi bardzo miło  :kwiatek:
dariamajka, to w tej cenie to już wolę Prolite, zwłaszcza, że jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu (nieskórzany) 🙂
dariamajka, to w tej cenie to już wolę Prolite, zwłaszcza, że jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu (nieskórzany) 🙂


Ja przećwiczyłam mnóstwo popręgów i uważam, że najłatwiejszy w utrzymaniu jest skórzany, a najgorszy - neopren.
trusia, Potwierdzam, nie trzeba prać i czekać aż wyschnie. Skórzany przecieram po jeździe chusteczkami dla dzieci a raz na tydzień posmaruję smarem i tyle z pielęgnacji.
[quote author=Meise link=topic=117.msg2918366#msg2918366 date=1585043285]
dariamajka, to w tej cenie to już wolę Prolite, zwłaszcza, że jest dużo łatwiejszy w utrzymaniu (nieskórzany) 🙂


Ja przećwiczyłam mnóstwo popręgów i uważam, że najłatwiejszy w utrzymaniu jest skórzany, a najgorszy - neopren.
[/quote]

tylko, że ten popręg z prolite zachowuje się jak skórzany. Tutaj masz plus, że nie musisz go smarować olejem/smarem do skór. Wystarczy mokra chusteczka/gąbka itp.
Przyszedł do mnie Popręg Schockemohle Pallas 😀 Jest CUDOWNY. Nie dość że piękny to jeszcze mięciutki 😀  Ma chyba dośc długie gumy, bo łatwiej się zapina i wyżej podciąga niż mój używany KenTaur o tej samej długości.
Oby się dobrze jeździł!   
Może ktoś pomoże mi z moją zagwozdką.
Mam konia, z którego zjeżdża wszystko do tyłu (siodło, pas do lonżowania, derka). Wąski w klatce piersiowej, bardzo mało miejsca na siodło, mały brzuch, długi kłąb, a na dodatek delikates, który od wszystkiego się obciera  🙄
Myślałam nad popręgiem ujeżdżeniowym Mattes Athletico, ale po pierwsze nie wiem czy to byłby dobry wybór, a po drugie cena trochę zwala z nóg  🤣
Ktoś miał już taki przypadek ? Dodam, że siodło dopasowane  🙂
Egonowa a próbowałaś napierśnika?
Teraz jeździmy w napierśniku, ale niestety sprawa się komplikuje podczas zawodów (ujeżdżenie)  😁
Egonowa,
aaa ok 😉
Odkopię temat 🙂
Czy istnieją popręgi krótsze niż 40 cm.? 
Jaki popreg bedzie nieobcierajacy (konik delikates 😉 ) i przy tym sprawdzi sie na kros i w tereny z woda?

Mam teraz shires z sztucznym futrem i wszystko spoko jesli chodzi o obcieranie, ale po wodzie to sie robia kilogramy nasiaknietej sciery,  ktora schnie i wyschnac nie chce. Never again xd
Kokosnuss zdjęcie niefartowne ale taki:
http://fenix.net.pl/canter-club/popreg-canter-club-memory.html
1. Anantomiczny
2. Nie za szeroki nie za wąski
3. Mega miękki
4. maloeastyczne gumy z dwóch stron
5. Wzmocniony taśmami nylonowymi po skosie (nie traci kształtu)
6.Ma kółko wszyte gdyby jakiś patent czy coś było potrzebne
7. Super jakości pianka memeo- po 10s. wraca do pierwotnego kształtu, nie kruszy się, nie twrardnieje
8. Wrzuca się do pralki i pierze

Dałam link do katalogu hurtowni bo mi wypluł google pierwszy. Jest w sklepach jeździeckich online tylko musisz poszukać.


A z innej beczki pytanie do wszystkich ujeżdżeniowców- ilu z was ma popręg dłuższy niż 65 cm?
kotbury, ja w większości mam 70-tki, w większości bo ostatnio się okazało, że 70-tka z Kavalkade jest za długa. Dwa znane mi konie mają 75 / 80 (ale tam głębokie klatki piersiowe). No tylko ja zawsze jeździłam w Prestige a teraz Erre - one mają krótkie przystuły.

Swoją szosą odkryłam ostatnio genialny popręg - w życiu mi się tak żaden dobrze na koniu nie układał - Kavalkade Comfort II, mam tylko nadzieję, że trochę wytrzyma.
Ja potrzebuję 75 i to nie w zależności od długości przystuł tylko z powodu profilowania (gdzie wypadnie) i tego gdzie wypadną sprzączki.

Podobno jestem jak Yeti 🙂
Mało która firma ma do tego rozmiaru.
Jestem ciekawa jaki przedział rynku/ ile osób tez potrzebuje dłuższy niż 65.
Mam wrażenie, że dużo ludzi am 65 i cuduje  z typem popręgu bo koń się obciera, a często problemem jest to, że właśnie za wąsko wypadają wcięcia na profilowaniu i popręg powinien być dłuższy lub mieć te wcięcia dalej od siebie.
kotbury, bo ja wiem, nie spotkałam się z problemem dostępności 75-tki. Serio znam jak sobie pomyślę co najmniej kilka koni z takim rozmiarem popręgu i nie słyszałam o problemach w zakupie albo, że to dziwne.
Potrzebuję popręg ujeżdżeniowy dla kobyły. Gruba jak szafa, brzuch spadł po porodzie i zwykły popręg zjeżdża pod pachy.
Ja tam też nie mam problemu z dostępnością 75cm, gorzej, bo jak z futerkiem to muszę mieć co namniej 80cm, i tu już gorzej 😂
potrzebuje szybkiej odpowiedzi, czy jesli uzywam teraz popregu 125 z gumami tylko z jednej strony, to popreg z gumami z dwoch stron brac takiej samej dlugosci? czy krotszy?
Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia dotyczące popręgów dla "brzuchatych" koni z małą ilością miejsca na popręg czy rzeczywiście popręgi (najbardziej mnie interesują w wersji ujeżdżeniowej) o kształcie "księżycowatym" rzeczywiście się sprawdzają ? Czy taki sam efekt uzyskamy popręgiem anatomiczny ?
bg, U mnie popręg w kształcie półksiężyca się sprawdził. Anatomiczny niestety nie, nie przylegał na całek szerokości.
Szukam popręgu dla konia u którego większość popręgów mocno zjeżdża do przodu. Dokładnie takiego jak mattes crescent- półksiężyc, ale chciałabym skórzany- bez futra. Z gumami po obydwu stronach. Możecie coś polecić?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2020 09:59
Nie skórzany, a syntetyczny, ale właśnie w takim kształcie i z gumami ma Wintec. Koleżanka taki kupiła i jest zadowolona.
Oo dziękuję, poszukam  🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2020 11:22
domcia nakłamałam, przepraszam! One jest bez gum. Wydawało mi się że ma 🙄
zembria, a rzucisz jakimś linkiem? Szukałam i nie znalazłam, a że bez gum, to dla mnie plus. Wolę bez gum.

domcia, ja też chcę skórzany crescent i planuję zamówić u rymarza dając mu na wzór Mattesa. Ale to dopiero, jak sprzedam Schockemohle.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2020 12:10
Dzięki. Gapa ze mnie, nie wiem, dlaczego nie znalazłam  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się