popręg

Klami, pół-fartuch dość często wystarcza jako fartuch, potrafi zabezpieczać przed uderzaniem hacelami, zależy od konia.
Niektóre konie wkurza duży fartuch.
Inne konie wkurza "przewiązanie sznurkiem", wtedy też taki się sprawdza.
gllosia, to by było w sumie logiczne. Nie pomyślałam.

halo, czyli dobrze myślę, że zdaloby u mnie egzamin. Nie chce codziennie, a szczególnie latem, jeździć w pełnym dużym fartuchu a koń się wyraźnie wkurza na taki zwykły wąski popreg.
Używa ktoś może popręgu Stubben Equi soft? Właśnie zamówiłam go na próbę dla konia, który po dopięciu popręgu skórzanego DawMaga skracał, na pożyczonym Mattesie nie skracał no i zobaczymy jak będzie z tym... Wybrałam opcję z futrem, tylko trochę wkurza mnie to że podkład kosztuje około 500 zł, a do wyboru neopren, skóra lub syntetyczne futro. Wydaje mi się, że za tą cenę powinni dać już te naturalne futro...
Teraz dużo firm rezygnuje z naturalnego futra nie z uwagi na ceny, tylko z uwagi na potencjalne protesty ekologów.
Prawda. Jak pierwszy raz zobaczyłam "wegańskie siodła", to dopiero do mnie dotarło, że w weganizmie przecież nie chodzi tylko o jedzenie. I naprawdę idą im te siodła bardzo dobrze, mimo dokładnie takiej samej ceny jak siodła w pełni skórzane. Więc może chęć do kupowania futra też maleje na zachodzie, a po prostu do nas jeszcze to nie dotarło.
Macał ktoś może to  😁 : https://sklep.bergo.pl/horsenjoy-equi-memo-popreg-ujezdzeniowy-24h ?
Potrzebuję czegoś, od czego kucynek mi się wreszcie przestanie obcierać. Na pewno nic grubego i sztywnego. Mattes okazał się totalną pomyłką, w życiu nic go tak nie obtarło jak ten nieszczęscny mattes  😉. Teraz mam neoprenowy HKMu z gumami z jednej strony i jest o niebo lepiej,ale dziś juz widziałam,że futro mu się nieco przerzedziło z drugiego boku. Ogólnie coś mega miękkiego i cienkiego, myślę,że coś tego typu może mieć rację bytu. Dodatkowo wcześniej we wszechstronnym siodle miałam miękki, cieniutki neopren z żelem (wizualnie jak ten memory) i nigdy go nie obtarł podczas nawet długich terenów tak,jak ten mattes w 10minut stępa w ręce.
Używam dobrych kilka miesięcy. Mojego konia nie obciera.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 sierpnia 2018 19:30
Obiś, ja mam taki z yorka, nie ujeżdzeniowy, ale mega miękki i kuc się nie obciera. A do wytartego futra używałam tego :
http://www.x-horse.com.pl/cdm-original-hoof-ointment-pasta-do-kopyt,3,565,424
Jeśli komuś koń obciera się "pod pachą", a popręg jest krótki, warto przyjrzeć się jak układają się końcówki przystuł.
Bo bywa tak, że z czasem stają się sztywniejsze lub bardziej wiotkie i w czasie jazdy wysuwają się ze szlufek popręgu, tworząc fale.
To w zupełności wystarczy, aby koń się obtarł.
Jestem po próbnej jeździe w stubbenie, czy wie ktoś jak mocno trzeba dopinać ten popręg?
izydorex Dzięki, myślę,że w takim razie za taką kwotę mogę spróbować  😀. Masz może 55-60cm? Wykorzystałabym Cię do zmierzenia jednej długości  😁

Kayra I daje radę tą pasta? Smarowałaś przed jazdą czy po? No i na jakie obtarcia ją stosowałaś?  Oberek nie miał nigdy ran (odpukać,mam nadzieję,że nigdy się taka nie zdarzy),wyciera się do łysej skóry.

halo U nas akurat to na pewno nie przystuły,bo w popręgu wszechstronnym już się to pojawiło. Po prostu fałduje mu się skóra przy łokciu/pod pachą.
Chyba 60.
A chciałoby Ci się zmierzyć,jak będziesz go miała pod ręką, jaka jest długość do wcięcia tego popręgu? Żeby się upewnić,czy wypadnie to w dobrym miejscu  🙂.
Chodzi mi mniej więcej o pomiar jak na fotce:
Ok, postaram się jutro.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 sierpnia 2018 21:02
Obiś, ja nią smarowałam po jezdzie, bo ona brudzi niestety. W tym roku wytarte miał futerko, smarowałam tym i inny popreg i jest teraz super 🙂 Jesli chcesz mogę Ci troche wysłać w pojemniczku 🙂
izydorex Na spokojnie  :kwiatek:

Kayra Poszło pw  🙂
Czy ktoś ma popręg skórzany Daw Maga w kolorze london? Jak się ma do koloru tabbaco? Ma ktoś porównanie np z popregami Kentaura? Albo jakieś zdjęcie z brązowym osprzętem?
Moja koleżanka miała Taki popręg, London jest jasny, beżowo brązowy, taki "kawaleryjski", a drugi to taka typowa standardowa czekolada
Pooomocy, bo mi witki opadły  😵
Mój kucynkowy księżniczek postanowił obetrzeć się od tego popręgu z pianką memo... Na chwilę obecną najlepiej sprawdził się zwykły neopren. Koń się od niego jak na razie nigdy mocno (w sensie do skóry)nie wytarł. W najgorszym wypadku, gdy popręg zapięłam tak jak powinien być zapięty,to wytarł się trochę-przerzedziło mu się futro. Będę go zapinać zatem bardziej z przodu-bo tak się lepiej sprawdza i obserwować. I mam tu pytanie,czy ktoś miał do czynienia może z tymi popręgami:
https://sklep.bergo.pl/p/476/6235/busse-soft-dr-popreg-neoprenowy-dresazowy-elastyczny-ujezdzeniowe-popregi-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html
https://sklep.bergo.pl/p/476/5529/kavalkade-miekki-neoprenowy-popreg-ujezdzeniowy-ujezdzeniowe-popregi-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html
Czy to będzie bardziej miękkie/elastyczne niż zwyłky neoprenowy HKM? Miałam do czynienia z różnymi neoprenami,ale szczerze mówiąc nigdy nie przykładałam uwagi do modeli i firm, bo sprawdzały się tak samo.
Chyba,że macie jeszcze jakiś pomysł na mega wrażliwca? Moje się już skończyły, mattes pomyłka, skóra pomyłka, ten memo pomyłka, neopren z żelem pomyłka. Tylko ten zwyczany neopren na razie nas ratuje...

A, no i jeśli by ktoś szukał cudu na porost włosów, to melduję,że pasta o której pisała Kayra działa właśnie cuda  😍 😅. Kayra jeszcze raz dziękuję  :kwiatek:
Obiś, wydaje mi się, że neopren to neopren i cudów nie będzie. Ale my spróbowaliśmy (i zadziałało) smarować wrażliwe miejsce maścią miodową. Co prawda popręg był też miodowy 😉, ale nie obcierał i wszystko się wygoiło.
Czy 140 -145 to już górna wymiarówka popręgów  😲? Jeszcze nigdy nie miałam konia który potrzebowałabym > 135.. a teraz to 135 na styyyyk dopinam. Jestem lekko zdziwiona. Kobyłka co prawda > 170 w kłębie i 3 mce temu urodziła źrebaka, ale nie wydaje mi się, że ta część brzucha gdzie leży popręg nam się już mocno skurczy.
falabana, Daw-Mag ci zrobi i dłuższy. Na bank można też dostać popręgi i 150 Passiera czy CWD.
Ciąg dalszy mojej historii obcierających popręgów. Przypomnę, że na początku lipca kobyła obtarla się tak, że ranę miała. Korespondowałam z właścicielką „obdzierajacego poręgu” z naszych ogłoszeń i przymierzałam się do zamówienia. W sierpniu wyjechaliśmy na Mazury, rana się wygoiła i już byłam gotowa wsiadać w nadziei, że jakoś damy radę z tym, co mam. Ale akurat przyjjechał jakiś facet (okazał się być Sebastianem Szelągiem) z siodłem, które ktoś zamówił. Poza tym siodłem miał też podkładkę Mattesa, wiec go zapytałam o popręgi. Obejrzał konia, obejrzał moje 3 popręgi na koniu i pokazał, że one źle przylegają, bo przylegają z jednej strony, a z drugiej nie i dobrał dla niej popręg (bo Mattes różne ma). Zamówiłam u niego ten popręg.

Popręg doszedł dopiero pod koniec mojego pobytu, więc tylko 5 razy miałam okazję go wypróbować. Ale przez te 5 razy nic kompletnei się nie stało, co do tej pory nigdy się nie zadarzyło, bo w najlepszym wypadku sierść była wytarta.

Dalszych prób na razie nie było, bo zostawiłam konie na Maurach, a po ich powrocie coś tak kobyłe pożarło, że ma wielkie guzki – naturalnie też w miejscach pod popręgiem.  Więc czekam, aż się wygoi.

Niestety, pielęgnacja jest tak upierdliwa, że jeśii sprawdzi się na dłuższą metę, będę musiała dokupić dwa tunele. Zalecają prać po każdym spoceniu. Inny pomysl to zrobić na zamówienie skórzany, dokładnie wg tego wzoru. 
A z czego są te tunele? Z futra? Ja osobiście zawsze wolę skórzane, właśnie ze względu na pielęgnacje i higienę.
Mogłabyś pokazać jak wygląda ten popręg, jaki ma kształt? Ciekawa jestem 😉
Tak, z futra. Zrobię zdjęcie przy okazji.

Też wolę skórzane, ale co z tego, skoro ją obcierają. Ostatni - Schockemohle model Pandora - mięciutka skóra, zapowiadał się obiecująco, bo w dodatku ma wstawki z cienkiej skówy, żeby koń nie obcierał się na łokciach. No i na łokciach się nie obtarła, ale pod popręgiem mocno.  Delikatna kobietka z niej.

W dodatku popręgi, które na niej testuję, nie pasują na drugiego konia. Jego nic nie obciera, ale siodło ma tendecje do przesuwania się do tyłu, więc popręgi w tym kształcie co Pandora na niego się nie nadają. Trochę pieniędzy by mi zaoszczędziło, gdybym miała "drugi zastosowanie" tych popręgów.
 
trusia też mam konia, którego wszystko obciera i Mattes rozwiązał problem. Pielęgnacja wbrew pozorom, jest prosta. Nie musisz codziennie prać. Musisz za to się zaopatrzyć w szczotkę do czesania długowłosych kotów  😁 najlepiej taką z metalowymi drucikami. Ja po jeździe przeczesuje taką szczotką, zostawiam do wyschnięcia i na następny dzień wygląda jak nówka. Swój mam już jakiś czas i piorę go sporadycznie w płynach do prania wełny, jest w stanie idealnym 🙂
W instrukcji jest napisane, że nie można czesać wilgotnego popręgu. Czesać dopiero jak wyschnie, ale prać często, szczególnie po spoceniu, bo pot niszczy skórę (tempo niszczenia zależy od konia, bo konie mają różny sklad potu). Lepiej prać w pralce niż ręcznie, co akurat bardzo mi pasuje 🙂, program do prania wełny, ale polecają ten ich płyn, a nie standardowe do prania wełny. Może chcą tylko wcisnąć swój produkt, ale skoro mam już mam kupować (nie piorę wełny), kupię to co, polecają. W sumie jakiś sens to ma - czym innym jest wełniany sweter, czym innym wełna w postaci futra.   

Instrucja jest w dwóch jęykach - bardzo obszerna po angielsku i mocno zubożona po polsku. Te informacje są z angielskiej.   

W sklepie zoologicznym taka szczotka?
Wiem, instrukcje też czytałam  😁
Tak, w większości sklepów zoologicznych dostaniesz. Musi mieć dość długie i mocne metaliwe włosie. Można uczesać jak wschnie, dobrze sobie radzi z zaklejonymi włosami. Ja piorę w programie do wełny w zwykłych płynach do prania wełny/tkanin delikatnych. Wydaje mi się, że częste pranie bardziej zniszczy skorę, niż czesanie wilgotnego włosia 😉
Pytałam o to cy z futra właśnie w kontekście prania. Z całym szacunkiem, ale gdyby ludzie, którzy mają konie w treningu, które pocą się każdego dnia, mieli prać swoje futrzane popręgi po każdym użyciu.. Powodzenia 😎
gilosia, zgadzam się. Dlatego bym chciała skórzany, bo jest najłatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Ale co zrobię, skoro na razie na pasujący skórze kobyły nie trafiłam.  Moja nie jest w codziennym treningu, niemniej jednak dokupię jeszcze jeden tunel, bo nawet w niecodziennym nie doschnie na czas.

domcia406, a w jakim kolorze masz? Mój jest czarny, zastanawiam się, czy drugi kupić też czarny czy naturalny.


Edit:
Szczotka zakupiona!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się