popręg

Moon   #kulistyzajebisty
20 lutego 2018 07:54
Myślę, że i tak znajdzie się taki, który i w taki popręg wsadzi hacel, ramię podkowy, zapiętkę, cokolwiek  😉
equi.dream, jesteś wielka!  :kwiatek:

Posiada miękkie wstawki z bardzo elastycznej, cielęcej skóry przy łokciu-zapobiega obtarciom nawet u bardzo wrażliwych koni lub koni z "nadmiarem" skóry wokół łokcia.
Ten nadmiar skóry to o mojej! Nawet żartowałam, że operację plastyczną jej zrobię.    😉

Drogi okropnie, ale może przynajmniej trochę złagodzę ból, jeśli sprzedam Kentaura  🙂
Jakieś opinie o tym popręgu: https://www.bucas.ie/product/connect-dressage-girth/
Lub skórzanym z Waldhausen: https://www.onlineruitershop.nl/zadels/3526-dressuur-singel-leer.html#/kleur-zwart/singel_maat-70_cm - głównie chodzi mi o jakość skóry i czy jest dość miękki.
Ja tego Bucasa oglądałam szukając popręgu, który  nie będzie obcierał. Ale na macanie mi wyszlo, że będzie.  Jest stosunkowo gruby.  Natomiast dla konia „nieobcieralnego” bym kupiła.  Tyle że mój nieobcieralny dostaje odpady po obcieralnym, więc dla niego nie kupuję.

Biedak. Chyba jakąś fundację zawiadomię, że od lat nie dostał popręgu kupionego dla niego i z tego powodu wydaje "krzyk rozpaczy" :wysmiewacz22:  - czyli ziewa, patrz wątek o funndacjach. (sorry, nie mogłam się powstrzymać) 
No mój to zdecydowanie obcieralny. Na zdjęciach też wygląda dość grubo ten popręg.. Czyli, że odpada.
Moon, znam jednego takiego co włożył ramię podkowy między popręg a swój brzuch.
Miałam waldhausena i porównałabym go do daw-maga.
Obie firmy służyły dobrze choć waldhausen dresażowy obtarł konia.

A ktoś może kojarzy te wyroby? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7188246490
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 marca 2018 19:52
Koń mi się obraził na swój popręg 🙄 Straciłam już nadzieję, na znalezienie tunelu na popręg profilowany więc szukam popręgu w dokładnie takim kształcie jak ten Start co mam, ale miękkiego bardzo, koń ewidentnie nie lubi jak go cokolwiek gniecie, może z jakąś żelową wyściółką.... polecicie coś? Coś co nie będzie ugniatało boskiego ciałka łaciatego jegomościa? 🙇
zembria, zamów sobie takie futro w Mattesie czy Parforce albo zrób sama coś na ten wzór z futra z metra  😉
A sprawdzałaś czy taki zwykły tunel futerkowy nie wchodzi na ten Twój popręg? One dość szerokie są zazwyczaj.
A jeśli chodzi o popręg to może jakiś neoprenowy czy ten z pianki memory?
zembria, po wywaleniu pieniędzy na tunele i nakładki, memory coś tam i super hiper neopreny stwierdziłam, że jednak Mattes jest najlepszy ... pytanie czy łaciaty koleżka jest w stanie głęboko sięgnąć do Twojej kieszeni bo cena nie jest niska.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2018 06:18
Puma Obawiam się, że taki zwykły tunel będzie się marszczył w miejscach gdzie popręg jest wyprofilowany i koń się obetrze. a takiego dedykowanego pod te anatomiczne popręgi nie znalazłam niestety :/
Dance Girl A Masttes ma popręgi w takim kształcie? Bo takie symetryczne profilowanie nie leży na nim. Koleżka do małżowego portfela będzie sięgał na szczęście 😁
Koń mi się obraził na swój popręg 🙄 Straciłam już nadzieję, na znalezienie tunelu na popręg profilowany więc szukam popręgu w dokładnie takim kształcie jak ten Start co mam, ale miękkiego bardzo, koń ewidentnie nie lubi jak go cokolwiek gniecie, może z jakąś żelową wyściółką.... polecicie coś? Coś co nie będzie ugniatało boskiego ciałka łaciatego jegomościa? 🙇


Szukałąś w naszych ogłoszenieach? Ja robilam na zamówienie do profilowanego Kentaura, włąśnie od osoby z ogłoszeń, niestety teraz nie pamiętam nicka. Odrysowałam formę i wysłałam.  Ciężko się zakłada na popręg, ale da radę. Więc jak znasz kogoś, kto szyje futrzan rzeczy, możesz spróbować w ten sposób. 
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2018 09:30
Szczerze mówiąc to wolałabym cały popręg, niż podkładki, czy tunele. Koń się mocno poci, taki typ, myślę że takie futro musiałabym bardzo często prać i nie posłużyłoby zbyt długo. Dla swojego konia mam Daw Maga (uj) i on ma taką jakby wyściółkę miękką pod tą wierzchnią skórką (żel?), ten Start łaciatego niby taką wyściółkę też ma ale cieniutką i jakąś taką mało miękką 🙄
edit. Wcześniej szukałam bardziej pokrowca, bo on się obtarł rok temu podczas linienia i na takie doraźne używanie to futro by dało redę, ale na stałe to już chyba ciężko.
ushia   It's a kind o'magic
08 marca 2018 10:20
zembria, z moich poszukiwan to kupienie dlugiego popregu profilowanego w ten sposob i nie-skorzanego to nie taka latwa sprawa 😉
ujezdzeniowe spoko - dp wyboru do koloru 😉

ja znalazlam taki:
https://animalia.pl/waldhausen-popreg-skokowy-neoprenowy-z-zelem-czarny/szczegoly/28026/

ja mam kasztana delikatesa i te popregi go nie obcieraja, w przeciwienstwie do skorzanych
nie wiem jak Twoj ksieciunio reaguje na takie tworzywo

natomiast jeszcze bardzo fajny pod wzgledem miekkosci jest taki, ale on jest symetrycznie profilowany - warty uwagi, bo zrobiony z materialu tkanego w strukturze 3D, faktycznie fajnie przepuszczajacego
https://konik.com.pl/kiefferpopregairtex


Dance Girl A Masttes ma popręgi w takim kształcie? Bo takie symetryczne profilowanie nie leży na nim. Koleżka do małżowego portfela będzie sięgał na szczęście 😁


ma

takie: skokowe

i takie ujeżdżeniowe 1, ujeżdżeniowe 2
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2018 11:31
ushia Ale ja szukam skórzanego właśnie, a nie syntetyka, jakoś nie mam przekonania do tworzyw przy koniu który się mocno poci. On się nie obciera od tego, który ma (raz sięzdażyło, ale to przez wyłażące futro) on się kopie po brzuchy i w powietrze jak mu nie pasuje coś.
Dance Girl Dzięki, jeśli nie znajdę takiego jak ten mój ale miększego (tzn. nie kudłatego), to zaproponuję małżowi, ciekawe ile będzie gotów poświęcić dla swojego Szamcia 😁
zembria, poczekaj chwilę, ja zamówiłam dla swojej obcieraczki Schockemöhle polecanego przez equi.dream. Jak dojdzie obmacam i zdam relację.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 marca 2018 17:00
O! Dzięki 😀 To czekam. Tylko że on symetryczny jest? Czy mi się wydaje?
Jeszcze zapytam czy któryś z tych dwóch ktoś miał/macał??
https://www.gnl.pl/popreg-skorzany-eric-thomas-pro-anatomic.html
https://www.gnl.pl/popreg-skorzany-firmy-kentaur-dijon.html
zembria, rozjechałaś linkami forum i żaden z linków nie działa 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2018 07:45
Zmieniłam linki, mam nadzieję że teraz działa. Strona tamtego sklepu chyba umarła w nocy 🙄
Ten Kentaur mega fajny, ale nie różni się jakoś mega mocno miękkością od Starta...
Drugiego nie znam.
zembria, nie jest symetryczny.

Faktycznie, tamta strona zdechla.
Mam Kentaura profilowanego i mam Starta zarówno skokowego jak i profilowanego. I powiem, że  skóra w jednym i drugim super a nawet nie wiem czy bym nie zaryzykowała stwierdzeniem, że w Startach skóra mi się bardziej podoba - bardziej miękka i taka jakby grubsza. Ale Start ma jeden wielki dla mnie minus: ogromne kółka do dopinania wodzy pomocniczych, które czasami zdarza mi się czuć a znam kilku jeźdźców, którzy wiecznie mają krwiaki jak zdarzy im się w tym popręgu jeździć.

Teraz na moim pierdku jeżdżę w Kentaurze Dijon i jest super 😉 Dobry profilowany popręg 🙂
BlueHorse, czyli nie tylko ja mam problrm z tym Startem, bo już rozważałam opcję, że kompletnie nie umiem siedzieć... w mega grubych termooficerkach nie czuję mocno tych kółek, ale do lata je chyba wytnę i tyle.
Nie tylko ty 😉 Ja delikates nie jestem jeżdżę i w sztylpach i bez a po prostu czasem je czuje a czasem nie... A mam Starta na zawody więc muszę jakoś z tym żyć :P
Za to szef jak mu raz założyliśmy ten popręg po 20-minutowej jeździe miał krwiaki, które goił półtora-dwa tygodnie 😀 Ja sama osobiście najchętniej bym te kółka odpruła 🙂
Kentaur ma takie fajne malutkie i delikatne...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 marca 2018 09:16
trusia Co czekam z niecierpliwością na opinię jak on wypada w pomacaniu :kwiatek:
edit. Jeszcze pomęczę, a tego Kieffera ktoś macał? Wyglada na identyczny jak ten Start w kształcie.
https://konik.com.pl/popreg-skorzany-ultrasoft-kieffer
Kastorkowa   Szałas na hałas
13 marca 2018 16:48
Stoję przed zakupem popręgu ujeżdżeniowego. W jaką długość celować jeśli koń normalnie chodzi w 100?

Czy popręgi z podkładką futrzaną nie ślizgają się na sierści konia?
Kastorkowa Chyba 50cm
Kastorkowa, musisz zmierzyć jaki popręg jest Tobie potrzebny. To zależy i od konia i od siodła. Nie ma przelicznika długości z "teraźniejszej" (nie wiemy nawet jakie masz siodło) na ujeżdżeniową.
Dodam, że u mnie np 1 koń w skokówce ma 130, ujeżdżeniowy 60 cm, drugi w skokówce 120, umeżdżeniowy ... 60 cm... 50 był za krótki.
Kastorkowa, jest tak jak napisała Gaga musisz niestety zmierzyć. Ja mam konia który w skokówce ma 130/140 i ujeżdżeniowy 70 oraz drugiego, który w skokówce ma 120/130 a ujeżdżeniowy też 70.

Przy czym jest jedna ważna rzecz, ja wszędzie mam Mattesy, więc musisz też pamiętać, że na "owcę" trzeba dodać ok 10 cm. Normalnie moje konie miałyby ujeżdżeniowe 60 bez futerka.

anil22, zależy jaka podkładka. Mattesy i Belix Buhler się nie ślizgają. Podkładka Kavalkade, taka zakładana z gumkami na popręg to mi się skręciła podczas jazdy. No ale futro zawsze jest i się ugina, więc jak wsiadam na konia z popręgiem futrzanym, to go na pewno dobrze go podciągam zanim wsiądę bo raz mi się zdarzyło, że mi się siodło przemieściło.

Jedyne co, to Mattes ma futro na rzepy do popręgu i to się łatwiej pierze i wiruje niż FB, który ma cały popręg na stałe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się