popręg

Cookie, neopreny najczęściej mają metkę z opisem jak toto prać 🙂
Czy ktoś z Was ma może patent na czyszczenie żelowego popręgu (mam na myśli taki neoprenowy z żelowym wypełnieniem)? Normalnie wsadzać go do pralki? 🤔


Moj sie fajnie w ręcznie czyaci - woda, mydlo i szczoteczka. Pozniej splukuje prysznicem.
Prostego, wąskiego, ujeżdżeniowego neoprena (ostatecznie skóra) z gumami po obu stronach poszukuję.
Ktoś coś może widział. wszędzie są z gumami z jednej str.
kotbury, ja mam Stubbena, gumy z obydwu stron 🙂
JAkiego dokładnie?
Musi być wąski, nieprofilowany bo mi się koń o te profilowania obciera.
bardzo krótki koń, mało miejsca na popręg.


U Spisaka kiedyś widziłam wąski poręg cały z gumy - ktoś wie, gdzie takie coś dostać?
Czy znajdzie sie osoba która podpowie mi czy popręg AIR TEX - Kieffer i Kavalkade Klimatex mają ten sam materiał ? Na zdjęciach wyglądają bardzo podobnie i z materiału i z wyglądu ogólnego.  http://konik.com.pl/kiefferpopregairtexujazd  http://sklep.bergo.pl/p/476/5527/kavalkade-klimatex-popreg-ujezdzeniowy-materialowy-plaster-miodu-elastyczne-gumy.html
Co lepsze w ogólnym użytkowaniu - neopran czy PCV?

Edit: co sądzicie o skórzanych popręgach ale tańszych firm? Typu waldhausen albo Kerbl?
Zagląda tu ktoś jeszcze?
Potrzebuje porady a dokładniej popręgu i zastanawiam się nad kavaklade memory-foam. Ktoś mógłby się podzielić opinią lub może ktoś ma inny popręg w podobnym stylu?
Mój cud malina skórzany profilowany wchodzi ciut na końską bliznę wiec z bólem serca muszę go sprzedać i wykombinować zamiennik.
Frans ja mam York Memory  - bardzo przyjemny popręg, dostosowujący się kształtem do konia (to taka śmieszna pianka w środku), konisko zadowolone, ja też... No i cena zacna...  jedyne, kiedy sie nie sprawdza, to w temperaturach blisko i poniżej zera - twardy się robi...

O taki:

https://animalia.pl/york-popreg-memory-ujezdzeniowy/szczegoly/30379/
Dziewierz dzięki  :kwiatek: patrzyłam na niego, znalazłam Jeszcze na allegro popręgi skórzane za 149zł robione przez ramarza w Anglii wysłałam zapytanie czy mogą zrobić wg wzoru w tej kwocie  😉
Rozglądam się za nowym popręgiem dla hucuła. Koń chodzi w podogoniu, ponieważ siodło jest ściągane przez popręg do przodu. W popręgi o jakim kształcie powinnam celować?  :kwiatek:
Haffek, dlaczego siodło jest ściagane? Hucek ma taaki brzuchol, nie ma kłębu, czy może siodło źle leży?
Najlepsze w takich przypadkach anatomiczne popręgi (w "cyckiem" z przodu), ale sam popręg nie zapobiegnie przesuwaniu niestety :/
_Gaga Dokładnie, hucuł miał brzuch i nie ma kłębu. Znaczy tak było zimą, kobyła mniej pracowała i siodło zjeżdżało na łopatki. Teraz brzuch się zmniejszył i siodło nie zmienia swojego położenia, a podogonie jest luźne. Grzbiet miałyśmy sprawdzany przez fizjoterapeutkę. Jest ładnie nabudowany, nie wykazuje bolesności. Dlatego szukam coś co pomoże nam zimą. Mogłabyś mi jeszcze podesłać jakikolwiek przykład takiego popręgu z ''z cyckiem'', będę wiedziała czego szukać  :kwiatek:
Dziękuję 🙂
http://konik.com.pl/popreg-czarny-memory-ekkia
Miał ktoś taki i może coś o nim powiedzieć?
Moon   #kulistyzajebisty
18 lipca 2016 10:01
Jak z jakością popręgów Villa Horse? Nie ogarnęłam życia, że po kupnie nowego nowego siodła niewyrobione przystuły będą za krótkie do obecnego popręgu  😂 no i szukam czegoś na gwałt, na wczoraj, skórzanego, możliwie jak najniższym póki co kosztem.
Livia   ...z innego świata
18 lipca 2016 11:37
Moon, ja słyszałam raczej niezbyt dobre opinie o Villa Horse - kiedyś chciałam ich popręg ujeżdżeniowy, ale ponoć gumy "strzelały". W miarę tani i bardzo dobry (sama go mam) jest popręg Romeo z Decathlonu.
Ja też mam ten z Decathlonu, przyzwoita skóra i dobrze służy. W Villa horse gumy szybko się wyciągały..
A mnie pani z działu końskiego odradzała ich Decathlonowskie popręgi. Więc nie kupiłam.
Livia   ...z innego świata
18 lipca 2016 16:16
Pomadka, bo popręg decathlonowy popręgowi nierówny 😉 Akurat te Romeo są z tej lepszej "linii" i je zdecydowanie mogę polecić.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
18 lipca 2016 18:44
Ja mega polecam Can Equi, ale ich sprzet tez sprzetowi nie rowny. Maja fatalne produkty i maja bardzo przyzwoite. Mam ich skorzany popreg z fatruchem, z obustronnymi gumami juz prawie dwa lata i pomimo regularnego uzycia i braku specjalnego szacunku wyglada jak nowka sztuka. Skora miekka, nigdy nie obtarl konia, gumy tak samo mocne jak w zupelnie nowych popregach.
Livia chyba że tak, nie macałam, poszłam wypytać o opinię u źródła i mi odradzono. Zastanawiałam się jeszcze, czy by nie sprowadzić (w sklepie nie było żadnego na stanie), ale dorwałam innej firmy.
Anatomiczny, miękki, dość szeroki, chętnie skórzany (ale nie koniecznie), chętnie z kółkami do patentów (też nie koniecznie) popręg bez gum, skokowy (130 cm).
I w rozsądnej cenie. Ktoś, coś? Bo straciłam nadzieję że znajdę coś odpowiedniego
Kieffer Air Tex mam, fajny ale szukam czegoś grubszego, bardziej miękkiego i nie pękającego na szwach 😉

_Gaga, z czystej  ciekawości,  czemu  bez gum?
anai, nie wiem. To jedyny koń w moim życiu, któremu gumy "nie leżą"
Kilka (naście?) popręgów z gumami próbowałam, m.in. mocno anatomiczne jak z mojego linka wcześniej i kobyła jakoś tak się napina dziwnie, że ile byś nie ciągnęła - popręg luźny 🤔
Na zwykłym bez gum nie ma tego efektu... a i dopinać nie muszę do granicy zapoprężenia (w popręgu z gumami miałam wrażenie, ze konia przepołowię, a za 5 sekund popręg luźny)...
Nie wiem na czym polega ten fenomen... Wolałabym z gumami, bo takich jest pierdylion do wyboru 😉 ale się nie da 🙁
Faktycznie  ciekawy  przypadek  😉
Ano ciekawy
Dodam, że ten sam efekt pod ujeżdżeniówką i skokówką  🤔wirek:
poza tym koń kochany bardzo  😍
Muszę  kupić  siwemu  dłuższy  popręg,  bo nie jestem  w stanie  normalnie  podpiąć mojego 125 na pierwsze  dziurki.  Czy popręgi droższe (prestige, equipe, equiline itp) są  naprawdę w czymś  lepsze? Warto wydać więcejwięcej? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się