popręg

ushia   It's a kind o'magic
11 lutego 2015 10:31
epikea:
http://horsesports.co.nz/product/white-neoprene-girth/

palemka - ja lata cale uzywalam wintecowego popregu, świetne sa 🙂
ushia a jaki dokładnie masz? bo ten który wstawiłam wygląda jak taki sympateksowy trochę 😉
ushia   It's a kind o'magic
11 lutego 2015 11:00
ja mam taki z wierzchem z zamszu, ale spód taki właśnie sympateksowy 🙂
świetnie sie myje, nie pęka, czad 🙂
Palemka, ja mam taki, jak wstawiłaś. Jest ok, bardzo trwały.
izydorex o dziękuję 🙂 A on jest sympateksowy jak np. york czy z czegoś innego? Bo waham się między tym a neoprenowym Kentaura bez gum.
W dotyku i wyglądzie podobne tworzywo jak w Yorku, ale jakie jakby milsze w dotyku, bardziej elastyczne  i o niebo trwalsze
palemka, neoprenowe mogą różnić się jakością neoprenu - jeden jest bardziej mięsisty, grubszy, inny taki szmatławy. Inna sprawa to okucia - popręgi z nierdzewkami będą droższe. No i wszelkie dodatki. I metka 😉

Od kilku miesięcy używam skórzanych popręgów Starta i powiem szczerze - łał! Kosztują stosunkowo mało, a od samego początku są mięciutkie, przyjemne w dotyku. Spisują się świetnie! Żaden koń nie narzeka (bez otarć itp.) 🙂
Ja miałam raz taki regulowany skórzany popręg Daw Maga, obcierał przy łokciu. Mam teraz neoprenowy bez gum ,dobrze trzyma siodło, ale kobyła zawsze się nadyma przy zapinaniu i lekko denerwuje. Ciekawa jestem czy taki Winteca zrobiłby dla niej różnicę. Bo jeszcze znalazłam taki  prosty Winteca. Wszędzie jest mowa o jakiejś e alstycznej wstawce pośrodku, która pracuje razem z koniem, i w tym i w tym poprzednim anatomicznym. Ale nie mogę znaleźć nigdzie o jaką wstawkę chodzi 👀
Wiecie może czy jakaś firma robi popręgi 105cm z fartuchem i z gumami po obu stronach?  👀 Szukam, szukam i tylko 110 jest wszędzie..
kortina, a Daw Mag albo KenTaur ci nie zrobią? forumowej Klami robią napierśnik w rozmiarze XXL więc mniejsze pewnie też by zrobili 😉
Tak chyba będę musiała zrobić, dzięki 😉
dziewczyny, czy obecnie ma któraś do czynienia z popręgiem Romeo z Decathlonu? jestem ciekawa jaka jest jego trwałość/jakość, jak się sprawdza w użytkowaniu. :kwiatek:

no i jeszcze jedno pytanie. do tej pory korzystałam tylko z popręgów mających gumy z jednej strony. czy jeżeli będę kupować popręg z gumami z obydwu stron to mam szukać mniejszego rozmiaru, czy mogę celować w ten sam, co dotychczas?
Kahlan w stajni w której jeździłam był ten popręg. Jakościowo bardzo dobry, miękko podszyty, nie obcierał konia, jednak był dość sztywny i koń nie przepadał za nim.
Co do gum to w tym popręgu to są słabo rozciągliwe.  🙂
palemka, mam taki popręg od tygodnia ale nie zauważyłam żeby był jakoś specjalnie elastyczny. Normalny popręg. Za to łatwy w pielęgnacji.
Dziękuję Burza za informacje, będą na przyszłość bo już zamówiłam neoprenowy Kentaura, była tak miła promocja walentynkowa w Gnl, wiec zamówiłam kilka rzeczy 🙂 Obym tylko długość dobrze wybrała 🤔
palemka, nie możesz zmierzyć rozmiaru miarką?? 🤔
_Gaga chodzi o to, że mam obecnie 60cm i ledwo go zapinałam. Jak już zapięłam, to z konia ostatecznie dociągałam po 4 dziurki z każdej strony. Dlatego miałam dylemat czy brać 65cm czy 70cm, bo kobyła latem jest trochę grubsza. Zamówiłam wiec 65cm i zobaczymy.
asds   Life goes on...
26 lutego 2015 23:19
Czy używał ktoś popręgu żelowego Waldhausena z kółkami?

http://animalia.pl/produkt,28026,0,waldhausen-popreg-skokowy-neoprenowy-z-zelem-czarny.html


Szukam opinii na jego temat gdyż musze kupić nowy popręg skokowy dla swojej delikatnej panny 🙂.
Czy da sie jakoś przedłużyć popreg z fartuchem? Oczywiście w pierwszej chwili pomyslałam o przedłużce, ale przecież fartuch musi byc dokładnie na środku, czyli zapięty z obu stron na ta sama dziurkę, czyż nie? Da sie jakoś to zrobić?  🤔
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 marca 2015 06:23
Dopiąć dwie przedłużki, po jednej na stronę, tylko wtedy możesz mieć za grubo pod tybinkami (za dużo sprzączek).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 marca 2015 08:46
Czy używał ktoś popręgu żelowego Waldhausena z kółkami?

http://animalia.pl/produkt,28026,0,waldhausen-popreg-skokowy-neoprenowy-z-zelem-czarny.html


Szukam opinii na jego temat gdyż musze kupić nowy popręg skokowy dla swojej delikatnej panny 🙂.


Brzegi tego popręgu po nie tak długim użytkowaniu niestety pękają i obcierają konie. On jest bardziej jak PCV niż neopren. Wcześniej na delikatne konie używałam HKM a teraz używam Mustanga bo jest bardziej miękki. Oba łatwe w utrzymaniu czystości.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
08 kwietnia 2015 20:45
Czy posiada ktoś popręg ujeżdżeniowy neoprenowy CANTER ELASTIC - SCHOCKEMOHLE? 🙂 jak z jakością?
anetakajper   Dolata i spółka
22 kwietnia 2015 06:10
Poszukuje popręgu uj. dość wąskiego. Widział ktoś,coś, gdzieś?  :kwiatek:

edit: http://www.decathlon.pl/poprg-do-gapy-id_8195256.html znalazłam coś takiego.  Na to dałabym futro i może nie dotykało by dziwnej gulki :/ Bo siodłać na łopatkach nie mam zamiaru  😵
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
24 kwietnia 2015 21:31
dziewczyny pomocy. Miałam popręg z sumpateksu i nigdy mi się Mała od niego nie obtarła, niestety zrobił się za długi. Kupiłam o 10cm krótszego daw-maga (dorwałam używanego na forum). Popręg super wykonany miękki, ale konia obtarł mi do krwi z prawej strony... Niestety nie mogę znaleźć identycznego popręgu jak miałam poprzedni  🤔 Kupić neoprenowy? Czy futerko naturalne?
Jeśli koń jest obtarty to polecam futerko 😉
Mam pytanko, może durne 😡 Jaki popręg lepiej będzie trzymał siodło na koniu brzuchatym, gdzie "wcięcie na popręg" jest praktycznie zaraz za łokciami-węższy czy szerszy? 👀
palemka
asymetryczny lub anatomiczny, np. z mattesa
Kaarina dziękuję 🙂 tylko to są pewnie skórzne, a skórzanego nie chcę, bo się obtarła kiedyś.
palemka, asymetryczne i anatomiczne popręgi są produkowane ze wszystkich chyba materiałów
Od skórzanych popręgów dobrej jakosci konei się raczej nie obcierają...  Mam super - delikatnego zwierza, który obciera się od "suchego powietrza" nawet ;-) a od skórzanych popręgów (Prestige) nie...
Miałam Daw Maga jeszcze przy siodle wszechstronnym, taki z regulowana długością...
na tych zdjęciach widać jak i gdzie leży popręg neoprenowy prosty.Widac ze jest zsuwany do przodu.


Czy taki byłby lepszy? http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/popra-gi/popra-gi-kra-tkie/popra-gi-inne/popreg-bazowy-ujezdzeniowy-mattes-crescent.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się