popręg

xxagaxx, ten nowy model wygląda fajnie. Mam na myśli ten z gumami bliżej samego fartucha, a nie z brzegu.
To nie wiem czy coś znajdziesz, bo żadne inne firmy z tych powiedzmy środkowej półki nie przychodzą mi do głowy.  Pozostanie Ci chyba czekac na KenTaura te 3 tygodnie. Jakieś VH, Horze itp. to chyba nie ma sensu. Natomiast potem masz już Stubbeny, Prestige, Equipe itp. z cenami jakoś od 900 zł w górę.
Klami, no właśnie wiem, ale IMO nie ma sensu wydawać takiej sumy na popręg. Ja z KenTaura jestem mega zadowolona, mam ładnych parę lat popręgi i nic się z nimi nie dzieje, wyglądają dobrze, solidnie zrobione.
Horze tez wygląda obiecująco tak w ogóle ale w łapkach nigdy nie miałam.

Ale dzięki Yard Equites będę miała Ken Taura, na pewno, za niecałe 2 tyg więc jednak sie uda 😉
Spotkał się ktoś z koniem który nie lubi popręgów z fartuchem?
Próbowałam już 3ech różnych firm z gumami oczywiście i za każdym razem to samo, koń sztywny, gorzej skacze, już jak zapinam i poczuje, że to fartuch to się cały napina.
Zastanawiam się czy coś by pomogło z futrem może albo Bates z systemem Cair?
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
20 lutego 2014 23:18
u mnie w stajni jest jedna kobyła, która nie lubi fartuchów.
jedyne co "akceptuje" to taki mocniej profilowany popręg... jak założysz normalny z pełnym fartuchem, to jest wsciekła, furczy prycha i na nic nie reaguje tylko chodzi wściekła, bryka i sie spina cała... zero kontaktu i w ogóle... MASAKRA...
takze, jest to spotykane i chyba nie masz jak tego "przezwyciezyc"
somebody, mam 18 letnią klacz która po zapięciu popręgu z fartuchem rzuca się na plecy, wspina niezależnie czy to fartuch prestiga czy z innymi bajerami poprostu nie i już.
ktoś ma doświadczenie z tym popręgiem? http://konik.com.pl/popreg-awa-z-zelem czy w tej cenie mogę dostać coś lepszego ?
Ktoś może miał styczność z http://www.gnl.pl/popreg-ze-skory-syntetycznej-tekna-pony.html , http://www.gnl.pl/popreg-ze-skory-syntetycznej-tekna.html ?
Ewentualnie przemknął się komuś w jakimś sklepie internetowym popręg z gumami po obu stronach 100 cm?
kontestacja,kupiłam ostatnio skórzany popręg Hansbo z gumami po obu stronach za 90zł w horsehouse.pl 😉
Moonica, a mogłabyś podlinkować który to był?  :kwiatek: Szukam, szukam i nie mogę znaleźć tego, o którym piszesz  😡
Ma ktos doswiadczenie z tym popregiem : http://pasi-konik.pl/pl/p/WINTEC-Popreg-anatomiczny/447 ?
Który popręg lepiej Wam się sprawdził:
- o takim kształcie jak Kentaur Geneva:
http://yard-equites.pl/ujezdzeniowe-/451-popreg-ujezdzeniowy-kentaur-geneva-.html

czy Parma:
http://yard-equites.pl/ujezdzeniowe-/452-popreg-ujezdzeniowy-kentaur-parma.html
dla konia w typie araba (krótka, beczkowata kłoda, stosunkowo wąska z przodu klatka piersiowa).

Ten pierwszy jest dla mnie typowym rozwiązaniem dla takiej budowy, ale intryguje mnie ten drugi - gdzieś przewinęło się, że jest bardzo dobrym rozwiązaniem właśnie dla takich koni.
Macie jakieś doświadczenie/przemyślenia? 
Agu, mam parmę na mojego wielkiego słonia 😉 Który co chwila ma lekką nadwagę i sprawdza się idealnie.
Aga, dziękuję  :kwiatek:; w takim razie się skuszę.
Jakie mniej-więcej wymiary ma popręg na wielkopolaka? Orientacyjnie  :kwiatek:
Jakie mniej-więcej wymiary ma popręg na wielkopolaka? Orientacyjnie  :kwiatek:


125-130-135. zależy czy wolisz mieć zapięty na drugą dziurkę czy na 5 😉
Ja się nie znam..ale chyba to zależy od budowy konia i siodła ...
Ja się nie znam..ale chyba to zależy od budowy konia i siodła ...


IMO, wielkopolaki to na tyle duże konie, że potrzebują dłuższego popręgu 😉 i oczywiście piszemy tu o siodle ze standardowymi przystułami...
to już wszystko jasne  😁

Olson, Acha, acha, acha.
Dramka, epk,, kurcze, strasznie zabawne 😉 w ubiegłym miesiącu kompletowałam po raz pierwszy w życiu sprzęt dla własnego konia. W tym dwa siodła i dwa popręgi. Nie miałam zielonego pojęcia jakie popręgi kupić. Na szczęście przez telefon uzyskałam poradę że dla hanowera 174cm kupić taki i taki popręg. Pan zaproponował właśnie od 120 do 135. Zamówiłam kilka sztuk i dopasowałam IMO najlepszy. Ale gdybym się tego nie dowiedziała to za pewne musiałabym zamówić popręgi w przedziale 60-140.
Olson, to łopatologicznie.

Znam wielkopolaka 162cm w kłębie (ok. 500kg wagi) oraz takiego 176cm (jakieś 700kg wagi). A po między nimi jeszcze cały rozstrzał wysokości i mas (nie mówiąc o różnicach w budowie kłody) w obrębie rasy. Popręgi od 120cm do 160 (robiony na zamówienie).
Jak można w ogóle próbować określić popręg dla RASY konia? Nawet średnio.
Brak logicznego myślenia zaczyna mnie przerażać.
epk, nie przesadzasz? Dlaczego ten 160 musiał być robiony na zamówienie? Dziwnym trafem w sklepach nie ma tej samej ilości popręgów wszystkich długości 🙂 Mimo, że konie "takie różne".
Fakt, że zadawanie takich pytań jest od czapy. Jeśli nawet nie ma od kogo pożyczyć popręgu dla zyskania orientacji, są wszak krawieckie taśmy do mierzenia (150 cm) a po coś ludzie wymyślili i centymetry i różne przymiary 🙂
halo, a dużo widziałaś popręgów w rozmiarze 160? Bo ja praktycznie wcale. W większości firm się na 145 kończą, max 150.
Mnie to nie bardzo dziwi, ostatnio dla kobyły kupowałam 155 -  nie dość, że nikt go nie ma, to najszybciej Daw-Mag go zrobił w 4 tygodnie.
epk, właśnie o tym mówię - że jednak SĄ jakieś standardy.
halo, no tak, ale nie zależą od RASY. Do tego się odniosłam. Przedstawiłam, że w rasie wielkopolskiej jest niezły rozrzut (jak w każdej) i jak można pisać o popręgu, który będzie pasował do wielkopolaka.
Poza tym nawet poruszając się w popręgach 120-145 (łatwo dostępne w sklepach) to gratuluję pomysłu dopasowania jej po rasie albo po tym, że konik jest duży.
Serio czasem absolutnie rozwalają mnie pytania ludzi niektóre - bo świadczą o absolutnym braku logicznego myślenia. A "pan w sklepie" jeszcze potwierdza. Taaak, bo hanower / wielkopolak / holsztyn to duży koń - popręg 140 będzie ok. 😉
Aaa i jeszcze - wielkopolaki to duże konie. Tak, a małopolaki - małe 😉
Abstrahując że nawet 2 konie o wzroście 164 mogą mieć inne długości popręgu.
Dramka, no to już inna sprawa, ale dla niektórych to już za duża abstrakcja 😉 i niestety widzę to w praktyce...
niestety..ja też
Pytałam z czystej ciekawości jak to wygląda  😉. Jakbym miała już coś kupić to bym zmierzyła przecież...
Wygląda to tak że trzeba zmierzyć.  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się