popręg

Spotkał się ktoś z tym rodzajem popręgów ? H ? Wygląda hmmm... intrygująco, ciekawa jestem czy jego właściwości są rzeczywiście jakieś fajne czy to pic na wodę.
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/56353
i ciekawa wgl jestem czy by pełnił swoją funkcję rozkładania ciężaru również przy klasyczno-przytułowym siodle  Oo
Szykuję się do kupna poręgu z fartuchem i pojawia się problem . ; )
Lepiej kupić popręg ten : ( villa horse - protect ) czy zainwestować troszke więcej w popręg z Daw-maga ?
Mam nadzieje , że nie zostane pożarta ..  🤬
Mam popręg z Daw-maga i naprawdę polecam 🙂 Fartuch jest miękki, co dla mnie jest dużym plusem.
dziękuje  :kwiatek:
Kasix1997   My little Princess
13 stycznia 2014 18:13
Wie ktoś może gdzie dostanę taki oto popręg? koniecznie 125cm , dzwoniłam, szukałam i nic..
Kentaur takie ma.
Posiada ktoś popręg takiego typu ? Chodzi mi o gumy umieszczone niżej, nie przy sprzączkach. Nie utrudnia to zapinania ?


Nie utrudnia, w moim odczuciu i konia również dużo bardziej komfortowy. Mam wersję z poszerzoną częścią piersiową, nie z fartuchem i jestem bardzo zadowolona.
zozol111, ja też mam taki i również polecam.
zozol111, ja uważam że ciężej jest zapiąć z ziemi. Jak masz odpowiednią długość (czytaj koń ci się nagle nie roztyje :P ) to problemu już nie ma.
Ja mam dokładnie taki jak ze zdjęcia, firmy Ken Taur i jestem zachwycona.
Mam pytanie. Czytałam chyba tutaj, że jest jakiś popręg, który zapobiega zsuwaniu się siodła do tyłu. Nie mogę teraz tego znaleźć, jest coś takiego, mogłybyście coś polecić? Siodło dopasowane jest najlepiej jak się da, ale koń jest bardzo specyficznej budowy.
zozol a mi się właśnie bardzo ciężko podciągało popręg tego typu, może też zależy jak bardzo rozciągliwe są te gumy bo w moim nie były prawie wcale
Czytałam chyba tutaj, że jest jakiś popręg, który zapobiega zsuwaniu się siodła do tyłu.

Dopasowane siodło nie powinno mimo wszystko podróżować po koniu :-/
a na zsuwanie do tyłu najlepiej działa napierśnik. Popręg asymetryczny (anatomiczny) lepiej stabilizuje siodło od zwykłego, ale cudu nie zdziała 😉
_Gaga wiem, ale przy specyficznie zbudowanym fryzie i braku środków na kupno siodła na miarę, naprawdę ciężko jest siodło świetnie dopasować. 😉 Dzięki za radę! 🙂
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
30 stycznia 2014 13:29
Witam, chciałabym zapytać co myślicie o tym popregu: http://equiroza.pl/villa-horse-popreg-master-czarny-p-2014.html ?
Villa horse jakos srednio mnie przekonuje ale cena... ^^
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 stycznia 2014 13:59
Ten sam popręg jest na allegro po 187zł. ( Villa Horse Master)
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
31 stycznia 2014 10:51
ooo to ładnie!
a czy może ktoś go ma? uzywał? dotykał? widział?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 stycznia 2014 12:41
Do mnie właśnie dotarł ponownie. Wymieniałam rozmiar. Nie miałam jeszcze okazji użyć, tylko przymierzyłam na konia. Wygląda bardzo porządnie i tak w "pomacaniu" jest ok. Nie powala na kolana, ale sprzęt jest porządny i uważam, że wart ceny.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
31 stycznia 2014 16:36
O! To mila wiadomosc 🙂
Czekam na sprawozdanie z jazdy w takim razie 🙂
Czy może ktoś się orientuje czy w Polsce (ew. zagranicą pod warunkiem, że wysyłają do PL) znajdę taki popręg?

Może napisz do producenta bezpośrednio czy wysyłają do PL
fairfaxsaddles albo fairfaxsaddles na facebooku  🙂

edit: nie ma kontaktu do polskiego przedstawiciela na ich stronie, ale z innych krajów można podpytać też ( jest lista na stronie ).
mały szczegół - na włoskiej stronie cena 330e, rili?  😉
Co w nich takiego super wyjątkowego?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 lutego 2014 20:08
O! To mila wiadomosc 🙂
Czekam na sprawozdanie z jazdy w takim razie 🙂



No to sobie trochę poczekasz, bo popręg kupiony na młodego, na wiosnę dopiero zajazdka  🤣 😉
Więcej niestety nie pomogę  😉
Przyszłam po radę. Może ktoś mi doradzi. Już ostatnio od dwóch przedstawicieli firm siodłowych usłyszałam, że lepsze są popręgi bez gum. Całkiem. Chodzi o siodła / popręgi ujeżdżeniowe. Trochę mnie tym zszokowali, szczególnie, że jakoś nie wyobrażam sobie popręgu bez gum, i to z obu stron. Łatwiej się dociąga, lepiej jak dla mnie trzymają itp.
No ale ziarnko zostało zasiane. Ponieważ rozleciał mi się popręg na amen to muszę szybko zdecydować co i jak. I teraz tak - chciałabym popręg takiego typu:

Chodzi o dużą różnicę w położeniu "wcięcia na popręg" a tym, w którym miejscu znajdują się przystuły puszczone swobodnie w dół. Tylko, że popręg tego typu podobno nie może być z gumami. Faktycznie, wszystkie, które widziałam były "sztywne". Pytanie, czy ktoś z takiego kiedyś korzystał i faktycznie ciężej dopinać niż normalny? Czy dużo siły do tego potrzeba?
epk nie wiem czy to Ci pomoże, miałam popręg bez gum z obu stron, ale prosty i na dodatek bawełniany. Nie był cięższy w dociąganiu, ale czasem miałam wrażenie, że zostawał jakby luz na "pół dziurki" i tego nie była w stanie dociągnąć. Obecnie mam podobnie profilowany jak na zdjęciu wstawionym przez Ciebie, ale mam gumy z obu stron.
panijantarowa, a z jakiej firmy masz? Ja miałam z Daw-Mag, ale to było sporo mniejsze profilowanie niż na tym passierowskim.
epk mam daw-maga,takiego:
panijantarowa, a to wiem, też takiego miałam, ale on praktycznie nie ma takiego mocnego profilowania.
moi drodzy szukam popręgu z fartuchem 125 w kolorze cimnego brązu, dostępnego najlepiej od ręki, albo chociaż w czasie krótszym niż 3 tyg. Najlepiej jakiejś lepszej firmy (za vila horse dziękuję)

Ktoś coś widział? 😀
xxagaxx, sklep z ponoc krótszym czasem oczekiwania na KenTaura Ci podlinkowałam.
W Arcusie są np. DawMagi z czasem realizacji 7 dni.
Klami, napisałam już do tego sklepu, choć ceny są dość wysokie i do tego nie mała kwota za wysyłkę.
Daw-Maga to i u nas w Miszewie mogę zamówić, ale do mnie ich popręgi skokowe nie przemawiają. Fartuch jakiś mikry, nie wyprofilowany... Miałam kiedyś i więcej nie chcę. Chyba że ten drugi model, jego w rękach nie miałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się