kącik zaprzęgowca

dziękuję 😀 koń jest młody i dośc humorzasty(jak to baba) ale narazie nie narzekam, wychodze z założenie że siodło przyjęła i jeźdzca to dlaczego nie ma ciągnąć lekkiej maratonówki 😉ciesza mnie jej postępy 🏇
nie ma może ktoś z was lub ze znajomych na sprzedaż szorów singlowych, używanych, w dobrym stanie na konia 160-165 średniej budowy, rozm. cob mysle będzie dobry 👀
Napisz maila do Bartka Kwiatka- ciągle ma jakąś uprząż na sprzedaż. W ogóle podbij do zawodników- zadzwoń i zapytaj. A nie znasz kogoś kto ma taką jak Ty bryczkę na sprzedaż?
eSPe jeśli chodzi o maraton do uderz może do Arona, napewno cos znajdzie 😉
esPe wysłałam ci link do allegro z maratonówką używaną z Arona w atrakcyjniej cenie 😉
madzixx, gratuluje 🙂 świetny "powozik" (a jaki kolor hihi, maratonówki tylko z czarnym mi się kojarzą, czarne, szybkie i ubłocone 😉)) ) i koń fajnie sie prezentuje. będziesz miała wiele radości 🙂

szory cob mam na konika polskiego (tyle, że b. tłustego) i cześć pasów jest na ost, dziurkach..., na małopolaka ( koło 160) są za małe - lepiej przed zakupem dopytaj na jakiego konia będą pasować... ale raczej full (ew. pozmniejszane)? przecież 160-165 to normalny duży koń

Ktoś się wybiera jako widz/zawodnik/luzak do Jaszkowa 16-17 marca na HPP? 😉
Dawno tu nie zaglądałam, ale teraz muszę się pochwalić naszym wynikiem z HPP Jaszkowo. Nie sądziliśmy, że jadąc naszą rekreantką Rosą wylądujemy na IV miejscu! Jesteśmy bardzooo zadowoleni 🙂







Nasz podopieczny jechał poza konkursem. Z ujeżdżenia był dobrze przygotowany i poszło mu naprawdę dobrze jak na pół roku szkolenia. Na derby zjadły go nerwy i "nieco" poplątał trasę. Ale jesteśmy dumni! Chłopak jest dzielny i był z siebie zadowolony a to najważniejsze!

Atea gratulacje!!!
Fajnie że wrzuciłaś fotki, trzeba w końcu coś ożywić ten wątek bo ciszaaa.. 😉
Jagódka Dzięki. Co prawda w Kąciku Rekreanta już umieszczałam filmiki, ale może ożywią trochę wątek. Jak macie jakieś uwagi to chętnie przyjmę konstruktywną krytykę albo podyskutuję 🙂

Filmik z ujeżdżenia, miejsce VI

Filmik z I nawrotu Derby, miejsce II

II nawrót był zdecydowanie gorszy jeśli chodzi o nasze zgranie, ale ostatecznie byliśmy na IV miejscu. Czas w normie, jedna zrzutka.
Atea fajnie! Długo już trenujecie? Super na Was popatrzeć dopiero teraz widzę jak mi tego brakuje...  I jak masz to wrzucaj coś czasem nawet z treningów 🙂 Powodzenia!
Jagódka Dziękuję bardzo, miło to słyszeć 🙂 Ciężko powiedzieć ile już trenujemy, bo w zasadzie mąż jeździ bryczką całe życie, ale głównie na przejażdżki z dzieciakami, które do nas przyjeżdżają Zawsze na zawodach towarzyskich się coś tam pojechało, no i w zeszłym roku złapał bakcyla i zaczął się ostrzej rozwijać. Zrobiliśmy brązową odznakę no i teraz chcemy powoli brnąć naprzód. Mamy teraz dwa fajne konie w przygotowaniu no i jednego wałaszka huculskiego, ale on pójdzie na sprzedaż 🙂
Pędzidełko, to Twój blog? 🙂

Zdjęcia fantastyczne! Haha, chyba kiedyś kupię strusia w tym celu...

Mój mąż poczynił wszelkie przygotowania do zapięcia naszych hucułków w tandem. Jak tylko pogoda się zrobi bardziej wiosenna to spróbujemy 🙂
Tak tylko coś pokićkałam z wklejaniem linku, ślepa jestem i raczej niezbyt bystra... dziadzieje.
Wklej w taki sposób: [ url = link ] nazwa którą chcesz nadać 🙂 [ /url ] tylko bez przerw oczywiście

Pozwoliłam sobie wrzucić bloga do obserwowanych, chętnie w wolnej chwili poczytam.
http://powozenie.blogspot.com/2013/03/nie-tylko-konie-czyli-wio-ptaszku.html
Dzięki, coś mi dziś nie działa -dopiero co rozlałam herbatę. Zapraszam do czytania moich wypocin.
łosie zaprzęgowe rzucają na kolana!
Hahaha niezłe 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 marca 2013 13:38
Czy ktoś zna program zaprzęgowego zakładu treningowego dla klaczy szlachetnych? Co koń musi umieć na początku i jak wygląda próba dzielności?
Moi drodzy mam pytanie do Was - może głupie ale poszukuję literatury ze słowem forden - nie wiem czy dobrze napisałam bo ze słuchu. Ponoć wywodzi się z literatury zaprzęgowej.
Czy znacie to słowo i co ono oznacza oraz w jakiej literaturze można je znaleźć?
Czy możesz napisać w jakim kontekście i w jakim języku usłyszałaś to słowo?  Fordern to po niemiecku znaczy wymagać. Nie przypominam sobie żeby jakiś element w zaprzęgu tak się nazywał w języku polskim..... Foryś to był chłopiec-luzak do pilnowania zaprzęgu. A forden to mi się kojarzy z żeglarstwem jak forsztag,fortopsel...zapytaj na forum żeglarskim.
Constantina a gdzie organizowana jest próba zaprzęgowa dla klaczy szlachetnych(nie śląskich bota jest w Książu dla ślązaków) bo jeszcze o tym nie słyszałam, a mnie zaciekawiło 😉
[quote author=Pędzidełko link=topic=1168.msg1727214#msg1727214 date=1364226726]
Czy możesz napisać w jakim kontekście i w jakim języku usłyszałaś to słowo?  Fordern to po niemiecku znaczy wymagać. Nie przypominam sobie żeby jakiś element w zaprzęgu tak się nazywał w języku polskim..... Foryś to był chłopiec-luzak do pilnowania zaprzęgu. A forden to mi się kojarzy z żeglarstwem jak forsztag,fortopsel...zapytaj na forum żeglarskim.
[/quote]
Pędzidełko, niestety nie mam tekstu, znajomy opracowuje jakieś teksty sprzed 300 lat i już wie że jest to okrycie powozu, ale potrzebuje potwierdzenia tego w literaturze - musi się na coś powołać :/
Mam wrażenie że sprawa patowa, a chciałabym mu pomóc...
Okrycie powozu? Jeśli chodzi o dach- skórzany składany dach- nazywa się to " buda" ,w polskiej literaturze o powozach konnych także. Natomiast z nazewnictwa angielskiego nazywa się to Folding. W polskiej literaturze powojennej ciężko będzie szukać, bo wydane zostały,przez ponad pół wieku, trzy publikacje o powozach konnych.Jeśli chodzi o starszą literaturę lub  taką wiedzę "wykopaliskową" to wysyłam ci na prywatną wiadomość maila i nr. telefonu do muzeum powozów w Galowicach, pan Tadeusz Kołacz może wskaże w jakim tekście jest potwierdzenie takiej nazwy...
Pędzidełko dzięki, odezwiemy się tam napewno!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
30 marca 2013 08:52
Constantina a gdzie organizowana jest próba zaprzęgowa dla klaczy szlachetnych(nie śląskich bota jest w Książu dla ślązaków) bo jeszcze o tym nie słyszałam, a mnie zaciekawiło 😉


Boguslawice organizują, mają być dwa w tym roku (oczywiście jak będzie komplet koni). Tylko nie wiem czy to taki sam program jak dla klaczy śląskich, bo na stronie PZHK nie znalazłam informacji, ale być może nie umiem tam szukać.
a jak tam u was .... SANIE?
jak tylko wiosna zaczęła udawać, że nadchodzi wziełam się za przyuczanie drugiego kn do ciagania.

no i teraz mam lekcje w kratke... (i albo są albo nie) "na sucho" /obciążenie tyłkiem lub sanki ....(takie duże i szerokie).
na bryczke pogody nie trafiłam jeszcze ;/
Do sań nie podpinamy, ale bawimy się inaczej ... 🙂


Z ZT zaprzęgowym mają problem, bo nie mają chętnych. Teraz już raczej na pewno wiadomo, że w Bogusławicach dwa zakłady się nie odbędą. Jeżeli uzbierają minimalną wymaganą ilość klaczy, to będzie tylko ten od 6. maja do 5. lipca. Na razie jest wstępnie zgłoszonych 7 klaczy, a żeby się zakład odbył musi być, o ile dobrze pamiętam, 12 szt. Wymagania podane na stronie http://pzhk.pl/selekcja/zt-klacze/wymagania-2013/
Atea, ale fajnie... jak wyglądał proces nauki? chodzily wcześniej w "normalnej" parze? w pojedynkę?

ja ce taką bryczke... pewnie żaden  teren nią nie straszny?
bu... moje w ogóle nie terenowe 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się