kącik zaprzęgowca

My w oczekiwaniu na bryczkę, pracujemy z kółkiem. Niuniek nabiera masy, a ja piachu w buty.





Konstancja Super jak się wątek fotkami zapełnia 🙂 Jak często pracujecie całą czwórką?
Misiek69 Opona adekwatna do konia  😂 Puszorek się ładnie prezentuje 🙂

My też trenujemy 🙂 Priorytetem są oczywiście siwki do zajeżdżenia, ale Panisko, Gwiazdka, Pasterka Czarodziejka i Rosa też miały co robić w zaprzęgu. Trzeba ponownie Chingana uruchomić jeszcze. Też Was niedługo zawalę fotkami, bo odebrałam aparat z naprawy 😉
No i ja już też obrobiłem fotki z Shire Show, zostało dużo mniej, niż było na początku  😉, teraz jeszcze podrzucę je koledze, który prowadzi moją stronę i zaproszę Was do obejrzenia.  🙂 Teraz zabieram się za filmy, a to dużo żmudniejsza robota.

EDIT: A tu jeszcze coś na smaka  😉 :

Atea cała czwórka około raz na dwa tygodnie, pary chodzą codziennie albo co drugi dzień  😉
My zaoraliśmy sąsiadom ogródki. Ciągnikiem zrobilibyśmy to w 10 min gdyby nie te cenne borówki i inne rajskie krzewy. Tak ,że konik wciąż ma wzięcie na wiosce. Zdjęcie jednak z zeszłego roku...
[url=https://picasaweb.google.com/101322749571448744189/Pobieranie02?authkey=Gv1sRgCLCuzPOd9dfJ4wE#slideshow/5999445434492115250]https://picasaweb.google.com/101322749571448744189/Pobieranie02?authkey=Gv1sRgCLCuzPOd9dfJ4wE#slideshow/5999445434492115250[/url]
Misiek mnie się zawsze podobały konie ze szczotkami pęcinowymi ale jak pomyśle ,że taki tinker czy shire trafiłby na nasze błota.... chyba trzeba by przycinać ,bo oblepiałby się biedak 🙂
Konstancja Dziękuję  :kwiatek: Cały czas się słyszy, że w czwórkach się trenuje dużo rzadziej, ale zastanawiałam się jak to procentowo wygląda w ilości treningów.

Pędzidełko No, no... Niezła fucha 😉

U nas jedna z klaczy już chodzi w zaprzęgu, druga ma trochę gorącą głowę jeszcze, ale już pierwsze ciągnięcie opony zaliczone. Teraz małżu wyjeżdża na cztery dni więc tylko ja będę je lonżować na wypięciu, bo za puszory i oponki, a tym bardziej zaprzęgi się sama nie biorę 🙂 Ale moim zdaniem praca idzie w dobrym kierunku.

Esmirna w zaprzęgu
Atea, to nie zależy najbardziej od planu treningowego, tylko od tego...ilu ludzi jest pod ręką  😁  Wiadomo, że jedna osoba nie założy czwórki.
Konstancja Wiesz co, moim zdaniem nie do końca. Lejcowe konie muszą być bardzo dobrze wytrenowane, wygimnastykowane i osłuchane, więc wydaje mi się, że muszą swoje nachodzić w parze i to regularnie, żeby dobrze chodzić jako lejcowe w czwórce.

Choć oczywiście to o czym piszesz też ma spore znaczenie  😁
Oczywiście masz rację, tylko, że chodziło mi  wyłącznie o tą część logistyczną  😉 Ciężko jednej osobie wszystko poubierać, przyprowadzić i założyć.
Odezwała się do mnie obecna właścicielka konia Regent, gdzie mogę znaleźć informacje o jego wynikach, karierze ? 
Chodzi o tego konia:
http://www.bazakoni.pl/regent-island-rea
Regent żyje? Ale super  😍 , już piszę do Ciebie PW
Suuuuper, już sprawdzam  😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 maja 2014 09:22
Potrzebuje na szybko troche pytan do quizu, z zaprzegow 🙂
Macie jakies pomysly?? Quiz dla nielaikow zupelnych 🙂

- Jego świst powietrze przeszywa, a koniom dęba staje grzywa (bat)
- Balans z tyłu łapie gibko, często konie podpina na szybko (luzak)
- Para koni to dwie grzywy, a jeden samotny niekoniecznie siwy? (singiel)
- Konie ciężkie parowozy, na czym sanie suną w zorzy? (płozy)
- Zaprzęgów parę, zimny śnieg, woźnica wrzuca trzeci bieg. Dzieci się radują a dorośli gorzałką częstują (kulig)
- Co między parą koni drogę wskazuje, a samo koniem niekoniecznie się mianuje? (dyszel)
- Bez nich konie do bryczki za ogony uczepione, w co ubierzesz konia gdy Cię najdzie na powożenie swawola? (szory)
- Trasa nie tak jak dla ludzi długa, ale bryczka przez rowy i rzeki się buja (maraton)

coś w ten deseń?
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 maja 2014 09:59
Isabelle, super 🙂!

MOże byc tez nie wierszowane 🙂, jakies po prostu pytania?
Isabelle Szacun!!  👍 Tak na szybko, to wymyśliłaś.  😲
Misiek69,  no ... eee.. tak 😉
BASZNIA, skoro nie muszą być rebusami, to może pytania w stylu pytań na odznakę ? http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/odz_powozenie_pytania.pdf
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 maja 2014 14:36
Dzieki, quizy odbyte :-D .
Ktoś z was wie gdzie można kupić szory na kuca 140 cm w mocniejszym typie do 400 zł? Mogą być używane, ale w miarę dobrym stanie.
My w oczekiwaniu na bryczkę, pracujemy z kółkiem. Niuniek nabiera masy, a ja piachu w buty.

Proszę nie cytowac zdjęc!  🤬


Niuniek jest boski!! Widziałam na żywo w Jagodem.  😍

Witam wszystkich na forum🙂
Cieszę się, że Ci się podoba, ale lepiej wyedytuj posta i usuń zdjęcia z cytatu, bo dostaniesz ostrzeżenie.  😀
P.S. Poznaliśmy się tam, czy widziałaś go, gdy był tam sam, na koloniach?  😀
Postaram sie zapamiętać - wycinać zdjecia.
Był sam a ja przyjechałam na trening, w sensie ja a nie koń  🏇
Ciocia Fryza witamy 🙂 Domyślam się, że jeździsz w zaprzęgu fryzem? Opowiesz coś o was? 🙂

Dawno mnie nie było! A tu tak cicho  🤬 U nas masa fantastycznej roboty, w tym miesiącu mamy cztery konie do zajeżdżenia do zaprzęgu  😜 Za to nie jeździmy na zawody... Wacek się zastanawia nad przerzuceniem się na zawody regionalne, myślę, że od prszyłego roku na pewno. Jak w okolicy się jakieś pojawią to może też spróbujemy. Smuci mnie tylko frekwencja na takowych, widzieliście listę zawodników ze Strzegomia? Czas zapełniać listy!

Trzeba się spiąć i promować ten sport, do jasnej ciasnej!   😁
Tak się stało że w otaczają mnie fryzy🙂 Pani Fryzka a teraz pan Fryz. To nie są moje konie, mój chodzi na łąkach ma szpata. Nie mam też swojej stajni, konia trzymałam w pensjonacie. Jestem z miasta🙂 Chyba się widziałyśmy w Kwiekach. Jak będę umiała to wstawię zdjęcie z Kwiek.
Oj raczej to nie z Kwiek🙂 tylko z regionalnych zawodów w naszej stajni z Panią Fryzką. Jeśli chodzi o zawody to w Mazowieckim niem nic. Trzeba jeździć daleko, niestety nie mam zaplecza... na razie chyba odpuszczę. Ale na razie!
Atea, naprawdę zastanówcie się nad jeżdżeniem regionalek, w Wielkopolsce jest ich mnóstwo ! My teraz jeździmy co weekend, zmieniamy tylko konie.  W niedziele, na pierwszych w tym sezonie zawodach nasza jedna para zajęła 2 miejsce  😉
Konstancja No to gratulacje! A masz może jakiś spis zawodów w Wielkopolsce? Jak tak, to mogłabym prosić tu, albo pw? 🙂
Ciocia Fryza Aaaa no to ja chyba już wiem kto zacz, choć na zdjęciu niewiele widać 😉 Fajnie, że jesteś na forum!

Do nas właśnie zajechały dwie nowe kasztany w trening 🙂
Atea, późnym wieczorem wyślę na pw  :kwiatek:
No w Kwiekach był jeden fryz w pojedynku.
Ach ach! Jak wam zazdroszczę! U nas były Kampinowskie Spotkania jeździeckie sa nadal ale zaprzęgów juz nie chcą! Po co tylko kłopot.

Znalazłam moze mnie po bryczce poznasz, tu  ogier Ś lązki w starym typie Józio 😍 kocham kartofelki!!!!
I foto z Cavaliady byłam luzakiem luzaka
😅właśnie skończyłam czytać od 1 do 43 strony w kąciku. Naprawdę dużo informacji 🙂 mam pytanie tylko nie wiem jaki nik - ta 4 siwych startowała w zawodach ? Czy to nowy projekt? Trzymam kciuki w Polsce tak mało czwórek. Ciekawa też historia postów się utworzyła w kwestii  zamówienia bryczki i szorów dla konia Niuńka 👀 rozumiem że poszukiwania udane🙂 szory w ostateczności Arden? 
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 maja 2014 20:45
Ciocia Fryza, ciezko zrozumiec co piszesz. Rzuc moze okiem na podglad zanim wyslesz.
mam pytanie tylko idę wiem jaki nik ta 4 siwych stattowala w zawodach ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się