paznokcie, żele, tipsy

Dzięki dziewczyny za wszystkie rady! :kwiatek: Lampa i inne gadżety kupione, teraz zaczynam szaleństwo lakierowe na aliexpress. 😜

Sivrite, anai, przez Was też czekam na cherry lady. 😂
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady! :kwiatek: Lampa i inne gadżety kupione, teraz zaczynam szaleństwo lakierowe na aliexpress. 😜

Sivrite, anai, przez Was też czekam na cherry lady. 😂

Ja zdecydowałam się nie ryzykować na Ali z lakierami. Ciul wie, co tam jest w środku... Jeśli miałabym jakieś kupić, to takie, których nie ma w Polsce, np. duochromowe Cat Eye mają w dużej ilości. Raczej idę w pyłki, ozdóbki i inne gadżety. Jeśli chcesz używać lakierów, to spoko, nie znam przypadku, żeby komuś zrobiły krzywdę, uczulenia zdarzają się przy każdej marce. Ale jednak kładź je na jakąś "prawilną" bazę, a nie chińską.
A Cherry Lady rzeczywiście wymiata. 😀
Sivrite, mam już sprawdzoną jedną markę i tylko te zamawiam. 😉 A pozostałe rzeczy do paznokci mam, jak to mówisz, prawilne. 😀
Sivrite, mam już sprawdzoną jedną markę i tylko te zamawiam. 😉 A pozostałe rzeczy do paznokci mam, jak to mówisz, prawilne. 😀

A które lakiery sprawdziłaś? Znam Rosalind i Monasi z takich porządniejszych, ale jednak się nie zdecydowałam.
Rosalind właśnie 😉 Używa ich dziewczyna, u której do tej pory robiłam paznokcie i używa moja siostra.
Ja używam kochane wszystkich firm z Ali ale propaguje jedna zasadę: baza jak to napisałyście: "prawilna" czyli sprawdzona na moich pzaurach akurat mam z Semilaca od trzech lat Vitamin Base i się jej trzymam. Pamiętajcie, że nasze Semilaci i NeoNaile uczulają jak miło ogrom ludzi więc też nigdy nie wiadomo. Ale fakt chińskiego nie wiadomo czego bez podanych składów nawet bym sobie na moje pazury nie zaserwowała nigdy. Także podziwiam tych, którzy się nie czają i bazy też z chin zamawiają...
Ja używam kochane wszystkich firm z Ali ale propaguje jedna zasadę: baza jak to napisałyście: "prawilna" czyli sprawdzona na moich pzaurach akurat mam z Semilaca od trzech lat Vitamin Base i się jej trzymam. Pamiętajcie, że nasze Semilaci i NeoNaile uczulają jak miło ogrom ludzi więc też nigdy nie wiadomo. Ale fakt chińskiego nie wiadomo czego bez podanych składów nawet bym sobie na moje pazury nie zaserwowała nigdy. Także podziwiam tych, którzy się nie czają i bazy też z chin zamawiają...

Jasne, nasze polskie też uczulają. Ale jak sobie zajrzysz w skład, to masz nawet szansę wykminić, na co się uczuliłaś, a z chińskimi to możesz tylko liczyć na to, że to jest skład jakiegoś losowego lakieru ze świata, przyklejony na losową butelkę. 😀
Mnie np. proteinowa baza z NeoNail odchodzi po... 2-3 dniach. Tak po prostu, w całości, Peel Off. Po prostu mnie nie lubi, no co ja poradzę. Kupiłam bazę Hi Hybrid (to podmarka Semilaca, o ile się nie mylę?) i tak samo robione paznokcie trzymają się 2 tygodnie bez problemu. No chyba że są Święta i ktoś gania 2 dni bez rękawiczek i szoruje wszystko chemią, ale to bym wybaczyła każdej bazie. :P Jak skończę to, co mam, celuję w jakąś kryjącą, żeby zaoszczędzić czas na dodatkowej warstwie lakieru, jak krycie mi wypada na jakieś 90%.
Ja jak się naczytałam forów i rożnych recenzji to wyszłam z założenia, że bazę kupuję w PL łatwo dostępna i próbuje kilka firm aż trafie na tą, która akurat u mnie się trzyma (opinie na temat rożnych marek są skrajne u każdego co innego odpada a co innego się trzyma więc myślę, że każdy musi wypróbować sam na sobie co dla niego najlepsze 😉)

Współczuje uczuleń a ja odpukać liczę na to, że mnie to nie spotka :P Na razie się udało 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
11 stycznia 2019 08:31
mnie semilac uczula, chinszczyzna za to żadna mnie nie uczuliła, a mam ponad 40 kolorów, topy, bazy, harda i żel budujący  😀
Co paznokcie to inna historia  🤣
efeemeryda   no fate but what we make.
11 stycznia 2019 09:17
a co mi tam, pochwale się kolekcją  😜

Bossska  😍
Ja jestem za leniwa na wzorniki :P
efeemeryda   no fate but what we make.
11 stycznia 2019 09:41
bluehorse
ja też długo byłam, ale odkręcanie 40stu lakierów w poszukiwaniu "tego" koloru za każdym razem jest słabe  😁
a niestety lakiery z ali mają na nakrętce z reguły tylko numerek  😉
Efeemeryda, no pięknie! To są same kolory z Ali? Ja właśnie czekam na zamówione wzorniki. I niecierpliwie czekam na zamówiony magnes do kociego oka, mam już jeden, ale prosta kreska do mnie nie przemawia. Za to te esy. <3
efeemeryda   no fate but what we make.
11 stycznia 2019 12:30
prawie wszystkie z Ali  😉
Ostatnio testuję bazę z Bieronki za dychę - po tygodniu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Jak kładłam poprzednim razem pod żel również nic nie odchodziło 😀
Achaja, moja siostra stosuje ją od kilku lat i też jest zachwycona. Tak samo top z biedry - daje przepiękny połysk!
mundialowa, "lat" to może przesada, bo Biedra ma hybrydy na stałe w sprzedaży od paru miesięcy 🤣 Kupiłam jeszcze top matowy, bo takowego nie mam, ale jeszcze nie używałam 😀
Ahaja, mówiła, że używa tej samej bazy od jakiś dwóch/trzech lat, a ma właśnie tą z biedry. No chyba, że coś źle zrozumiałam, ale wydaje mi się, że szafę z hybrydami widziałam w jej osiedlowej biedrze, gdy tam jeszcze mieszkałam, czyli jakieś 1,5 roku temu.
mundialowa, pamiętam szał na jednorazowo rzucone pierwsze hybrydy w B.  i było to jakoś na wiosnę - a wtedy to były jakieś pojedyncze kolory 🙂 Może być też tak, że siostra kupiła produkty tej firmy w innym miejscu, bo w sumie o tym nie pomyślałam 🙂 Niuqui, jak podpowiada google, od września w sprzedazy 🙂
mundialowa, pamiętam szał na jednorazowo rzucone pierwsze hybrydy w B.  i było to jakoś na wiosnę - a wtedy to były jakieś pojedyncze kolory 🙂 Może być też tak, że siostra kupiła produkty tej firmy w innym miejscu, bo w sumie o tym nie pomyślałam 🙂 Niuqui, jak podpowiada google, od września w sprzedazy 🙂

Tyle że Niuqi jest podfirmą LaQuell, które wcześniej były dostępne prawie bez przerwy w Biedronce. U mnie w Biedronkach nadal są wymieszane z nowymi Niuqi. LaQuell rzeczywiście od jakichś 2 lat robi hybrydy dla Biedronki, o ile się nie mylę. Niuqi miało je zastąpić jako produkt w ofercie podstawowej Biedronki, ale to ta sama firma, która wcześniej była dostępna z kolekcjami robionymi dla Biedronki.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 stycznia 2019 17:28
Też się pochwalę kolorami  😀

Głupie pytanie, farby akrylowe nakłada się na kolor czy już na top i potem znowu się zabezpiecza topem, no i czy ten top ma być zmatowiony?
Też się pochwalę kolorami  😀
Głupie pytanie, farby akrylowe nakłada się na kolor czy już na top i potem znowu się zabezpiecza topem, no i czy ten top ma być zmatowiony?

Na co chcesz. Nie musisz matowić, ale na zmatowionych nie będą się rozpływać i będziesz mieć dokładniejsze linie. Ale to samo uzyskasz, kładąc na dyspersję, bo się farbka przyklei.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 stycznia 2019 18:32
Dzięki Sivrite 😀 :kwiatek:
Dzięki Sivrite 😀 :kwiatek:

A masz tam jakieś metaliki? 😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 stycznia 2019 00:24
Mam taki zestaw farbek jeśli o nie chodzi klik

Mam taki zestaw farbek jeśli o nie chodzi klik

Nie, nie, pytałam o te lakiery, jakość nie pozwala mi dojrzeć ich wykończenia za bardzo. 😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 stycznia 2019 10:57
Z takich a'la metalicznych mam cherry lady i glitter gold, dwa mam brokatowe reszta zwykła 😉 ale mam trochę pyłków więc jak mnie najdzie to sobie pyłkuję 🙂
Dziewczyny, co używacie na obolałe i bardzo słabe paznokcie po zdjęciu hybrydy, którą się robiło zamiennie z żelem przez dobre 2 lata, jak nie ponad. Moje paznokcie z natury są miękkie i łamliwe, ale przynajmniej nie były tak drażliwe jak teraz. Boję się cokolwiek nałożyć, żeby nie bolało.
flygirl, spróbuj może wcierać w skórki i same paznokcie zawartość kapsułek z wit. A + E. Bo chyba pozostaje Ci teraz ścinać jak najkrócej i czekać, aż odrosną zdrowsze. Z samą odżywką nie pomogę, bo stosowałam kiedyś jedynie kontrowersyjną Eveline 8w1, a ta może dodatkowo drażnić paznokcie.

I ja pochwalę się kolekcją 🙂 A tu kolejne do mnie jadą 🤬 Jak już dojadą, postanowiła, że zrobię restrykcyjny przegląd i puszczę dalej w świat te, których nie używam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się