paznokcie, żele, tipsy

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 września 2018 20:18
Ile taka baza kosztuje?
ash   Sukces jest koloru blond....
14 września 2018 19:59
hanexxx, kupiłam Natural i Sensual 🙂 oba piękne no ale ja lubie takie naturalne czyste kolory. 2 warstwy wystarcza 🙂

Koszt bazy indigo to ok 36-40 zl
Ja mam w planach natural i porcelanowy 😉 też lubie takie naturalne kolory.
Mam pytanie. Po 3 miesiącach bez hybryd wreszcie mam zdrowe, twarde paznokcie. Z jednej strony brakuje mi zrobionych paznokci, z drugiej strony boję się, że znowu sobie je rozwalę. Wobec tego, znacie jakieś niezłe zwykle lakiery, które szybko schną? Albo coś co schnięcie przyspiesza?
Na moich paznokciach najlepiej trzymają się lakiery Golden Rose, a teraz dodatkowo dokupiłam taki top klik, który przyspiesza wysychanie 🙂 Odpaliłam również swój stary top matowy i jak zwykle z GR jestem bardzo zadowolona (mimo codziennego ręcznego mycia naczyń wszystko super się trzyma) 🙂 Ale to wiadomo cecha osobnicza 🙂
Mils nie pocieszenie Cię próbowałam różnych przyspieszaczy i nic tak dobrze nie schnie jak utwardzona hybryda niesteyy 🙄

Na w razie w mam Sally Hansen taki w czerwonej butelce. On względnie dawał radę z przyspieszaniem schnięcia ale potem dochodzi jeszcze wytrzymałość... U mnie hybrydy po tygodniu już często nie wyglądają przy mocnej  pracy w stajni, zwykłe lakiery w ogóle kilka dni i odpryski itp.
O właśnie, Sally Hansen... Wszyscy się tak zachwycają tym lakierem, więc jak była promocja w Rossmannie 55% to kupiłam, bo nie chciałam dawać 40zł za buteleczkę (i dobrze zrobiłam...). Dzień po pomalowaniu od razu robią mi się pajęczynki na paznokciach... Więc ja zdecydowanie SH nie polecam. Dlatego też pisałam wyżej, że odpowiedni lakier to kwestia osobnicza jednak 🙂
Ostatnio po raz pierwszy użyłam topu hybrydowego z Wibo - i, o dziwo, jestem całkiem zadowolona. Top jest z warstwą dyspersyjną, dość gęsty (ale bez przesady), po 1,5 tyg nadal ładnie błyszczy 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 października 2018 21:29
Moon   #kulistyzajebisty
17 października 2018 07:50
moje żele z poniedziałku 😉

Ciemne to naprawdę fiolet, taka purpura, wygląda jak czarny na fotce :P
Dziewczyny jak zabezpieczacie wolne brzegi?
Niby to robię i bazą i kolorem i topem, ale mimo to ściera się wszystko bardzo szybko...
Kaarina, próbowałaś dawać 2 warstwy topu?
Właściwie nie. Spróbuję następnym razem.
maliniaq   Just do your job.
18 listopada 2018 15:09
Mam pytanie o pyłek z efektem chromu... wszystko ładnie pięknie, idealna tafla, a po nałożeniutopu efekt znika...chrom zaczyna robić się taki matowy i mleczny... próbowałam już różne rodzaje topu, ale żaden nie pozostawia efektu sprzed jego nałożenia... jaki jest wasz sposób na idealne chromy?
Ja się mało odzywam gdziekolwiek, ale chyba efekf chromu naklada sie NA top i niczym nie przemywa. Wlasnie po to zeby warstwa zostala taka jak ma byc 😉

edit - pomyliłam topy :P
maliniaq   Just do your job.
18 listopada 2018 22:39
Tak chrom nakłada się na top dry, ale po nałożeniu musisz go zabezpieczyć kolejną warstwą topu, bo bez tego zmyje się po pierwszym myciu rąk i o ten ostatni etap mi właśnie chodzi
😉
Mam pytanie o pyłek z efektem chromu... wszystko ładnie pięknie, idealna tafla, a po nałożeniutopu efekt znika...chrom zaczyna robić się taki matowy i mleczny... próbowałam już różne rodzaje topu, ale żaden nie pozostawia efektu sprzed jego nałożenia... jaki jest wasz sposób na idealne chromy?


Przyznam, że nie zdarzyło mi się. Rozumiem, że chrom wcierasz, a nie sypiesz po prostu? Strzepujesz pędzelkiem nadmiar? Może drobinki nadmiarowe mieszają Ci się z topem? Dosłownie godzinę temu zdjęłam swoje chromowane 10 hurtem i nic się z nimi nie działo przez 11 dni (jeden mi odlazł, a już mi się znudziły, to zdjęłam wszystkie). Może wcierasz pacynką za mocno i naruszasz top pod spodem? Ciężko mi powiedzieć, zdjęcie by się przydało.

Dziewczyny, jak oceniacie lakiery hybrydowe LaQell? Dwa sobie właśnie wrzuciłam na paznokcie i myślę o zamówieniu następnych, ale jestem w gorącej wodzie kąpana i nie chce mi się czekać 2 tygodni, żeby ocenić wytrzymałość. :P Poszłam do Biedronki (zazwyczaj nie bywam) po te nowe Niuqi, ale w 3 po kolei (kurde, miasto Biedronek...) po 2-3 te same, najmniej rozchwytywane kolory.
A no to chyba, że 😉 no ja chromu jeszcze nie robiłam - tyle co gdzieś tam mi teoria mignęła 🙂 a może kwestia matowienia samego topu? W sensie, że za szybko po wyciągnięciu z lampy przemywasz. Gdzieś też czytałam, że top potrafi mniej się błyszczeć jak jak się go za szybko przemyje. 🙂
A no to chyba, że 😉 no ja chromu jeszcze nie robiłam - tyle co gdzieś tam mi teoria mignęła 🙂 a może kwestia matowienia samego topu? W sensie, że za szybko po wyciągnięciu z lampy przemywasz. Gdzieś też czytałam, że top potrafi mniej się błyszczeć jak jak się go za szybko przemyje. 🙂


Prawdaż to, nie można przemywać od razu po wyciągnięciu z lampy. Ja po skończeniu paznokci ogarniam cały zestaw, chowam, układam, zakręcam i dopiero przemywam. Zdarzyło mi się ze 2 razy za szybko przetrzeć i top zrobił się matowy. Ale nie matowy jak top stricte matowy - taki brzydki, wyglądający jak ze starej gumy. Może i nawet był to efekt braku klarowności, ale od razu kładłam kolejną warstwę, więc się nie przyjrzałam.
maliniaq   Just do your job.
20 listopada 2018 06:52
Ja właśnie pierwszy raz zrobiłam chrom, ale muszę następnym razem bardziej popracować nad zabezpieczeniem bo już na końcówkach mi się zaczyna ścierać. Jeżeli chodzi o ten top, to za pierwszym razem zabezpieczałam top dry, czyli tym bez przemywania i właśnie efekt był taki no... jakby to był zwykły szary kolor, a nie chrom, zmyłam i potem zrobiłam zwykłym topem i było trochę lepiej, no ale będę ćwiczyć i testować, dopiero od miesiąca mam ten zestaw i najchętniej bym malowała tylko te plastikowe wzorniki, bo są pozbawione skórek!  😉
Ja właśnie pierwszy raz zrobiłam chrom, ale muszę następnym razem bardziej popracować nad zabezpieczeniem bo już na końcówkach mi się zaczyna ścierać. Jeżeli chodzi o ten top, to za pierwszym razem zabezpieczałam top dry, czyli tym bez przemywania i właśnie efekt był taki no... jakby to był zwykły szary kolor, a nie chrom, zmyłam i potem zrobiłam zwykłym topem i było trochę lepiej, no ale będę ćwiczyć i testować, dopiero od miesiąca mam ten zestaw i najchętniej bym malowała tylko te plastikowe wzorniki, bo są pozbawione skórek!  😉


Kuźwa, wiedziałam, że o czymś zapomniałam, jak byłam dziś w drogerii... A mówiłam sobie "wzorniki, wzorniki, wzorniki", będąc jeszcze po drugiej stronie ulicy. 😀
Nope, to nie wygląda dobrze. Zaraz znajdę mój chrom na różowym...



Wyglądąły dosłownie jak metalowe. Jakich pyłków używasz? Ten top wygląda, jakbyś zalała te paznokcie śmietaną, jak zepsuty jakiś. Oo położony na lakier jest normalnie klarowny?
Jak Ci się pyłki ścierają, to kładź dwie warstwy topu.
maliniaq   Just do your job.
21 listopada 2018 06:48
Pyłków nakupowałam sobie na allegro, ale tak jak piszę... po nałożeniu ich na paznokieć bez topa to jest efekt taki wow, że aż sama się zdziwiłam, że taki efekt uzyskałam, a po nałożeniu topa... (mam topy z Neonail, próbowałam z top dry i z normalnym hard top) właśnie się wszystko psuje... ale na zwykłych kolorach topy wyglądają w porządku i nie niszczą w żaden sposób koloru... próbowałam też zrobić chrom na kolorze różowym właśnie, ale efekt finalny po nałożeniu topu był taki, że wyglądało to wszystko jak zabrudzony róż...
Nic, będę kombinować i szukać przyczyny co robię źle, a tymczasem chromy po jednym dniu zamieniłam na matowe marmurki.
Po prawie trzech miesiącach bez zrobionych paznokci... oto są! 😍



A tym, których kiedyś czeka ratowanie paznokci po zdjęciu żeli/hybryd polecam utwardzacz z Long4lashes - gdyby nie on, ciężko byłoby mi przeżyć ostatnie miesiące.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 grudnia 2018 14:11
Ja w końcu znalazłam kosmetyczkę <3 już trzecia hybryda, tym razem świątecznie - burgund i złoty pyłek
mils   ig: milen.ju
18 grudnia 2018 14:21
Śliczne! Ja ciągle szukam inspiracji, idę w piątek, a w głowie pustka.
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 grudnia 2018 14:30
ja liczyłam na butelkową zieleń bo była zamówiona jak ostatnio byłam ale nie dotarła jeszcze D: więc na cito wybierałam kolory. Bordo jednak u mnie króluje ostatnio tylko było 2 razy jako dodatkowy kolor, teraz poszedł na większość ;D
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
18 grudnia 2018 22:21
Ja standardowo lecę w świecidełka.  😍

Tunrida, patrzę na to zdjęcie i no muszę... 😀
Dziewczyny! Nie używajcie komputera, zdejmując hybrydy! Inaczej jak już znajdziecie jakiś ciekawy filmik na następne 20 minut odmaczania paznokci acetonem, to może się okazać, że nie możecie oderwać ręki od myszki. 😀 A fajna myszka, jedyna jaką znalazłam w moim rozmiarze, która nie jest badziewiem do laptopa. 🙁
U mnie chińskie pyłki aktualnie. Pojechałam wczoraj porównać je z "prawilnymi" pyłkami, które mi się pierwotnie tak bardzo spodobały, z Indygo, MetalManix Chameleon. To nawet nie są identyczne pyłki, to jest po prostu to samo. Różnica tylko taka, że oni mają 5 z 8, a na Ali dostępne są wszystkie. :P Już wiem, co będę męczyć do czasu przyjścia następnych paczek z Ali. 😀
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
19 grudnia 2018 23:59
U mnie dziś zagościły już świąteczne bo nie będzie kiedy zrobić
[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/48382046_517489392089935_479587034797703168_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=9beb3c05b8938aa4b3d3f2ac04f566ad&oe=5CD7FA3D[/img]

ale serce bolało jak ściągałam te różowe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się