Napierśniki

Wygląda jak Prestige..


Cena prawie jak prestige też  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 października 2010 09:45
szukam napierśnika w tym stylu
http://www.lamri.pl/dla-konia/oglowia-i-napiersniki/passier-napiersnik-auriga-z-wytoczkiem.html
nie koniecznie w tej cenie, ale dostępnego "od ręki"

Albo jakiegoś innego napierśnika z pięciopunktowym zapięciem, ale koniecznie solidnego.
A w jaki sposób czyścicie gumy w swoich napierśnikach? Nie mam pojęcia jak to zrobić żeby nie zaszkodzić skórze - do pralki przecież nie wrzucę.  😉
galeria, ręcznie w ciepłej wodze pod kranem. Szczoteczka do paznokci, delikatne mydło i lekko poszorować, spłukać, przesuszyć przez ręcznik i zostawić do wyschnięcia 🙂
Ok, dzięki, coś takiego stosowałam do gum w skórzanym popręgu, ale po prostu wolałam się upewnić 🙂
Napierśniki Prestige wypadaja małe prawda?

Chodzi mi konkretnie o model D25 Ktoś posiada?  👀

Dzisiaj otrzymałam i nie moge sie doczekać jutro przymiarki  😜
Gallien   Un poco di zucchero
04 października 2010 16:57
Dramka ja mam Prestige D41 i rzeczywiście są takie na styk, mam pozapinany na jedne z ostatnich dziurek, co nie wyklucza ze jestem z niego bardzo zadowolona 😁
edit
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie poza wątkiem "OGŁOSZENIA"
Dramka ja mam Prestige D41 i rzeczywiście są takie na styk, mam pozapinany na jedne z ostatnich dziurek, co nie wyklucza ze jestem z niego bardzo zadowolona 😁


To dobrze sie składa bo mój EURORIDING (full) jest za duży

KWPN Nie ten wątek  ❗  🚫
Ej a co z napierśnikiem kieffera model Arlene? Zaczynam wątpić w jego "zajefajność" skoro nikt tu się o nim nie wypowiada.
http://cavallo.szczecin.pl/Napiersnik_skorzany_Arlene_Kieffer_czarny-192.html
Jeśli ktoś ma to proszę o fotki i opinie
Zaczynam się zastanawiać czy go kupić czy może uzbierać jeszcze i załatwić sobie prestige.
Ej a na araba to mam wziąć poniaka?  🤔
Na pierwszej focie model arlene II czyli dodatkowe sprzączki, które mi akurat się nie podobają.
A ja mam napierśnik westernowy skórzany ... niestety jak to skórzany nie ma gumki która jest elastyczna . 🤔. jest mocny i porządny ale do skoków to raczej nie bardzo .. nałożyłam go tylko ze 2 razy, bo jak na razie mam przerwe z lepszymi treningami  bo klacz zaszła w ciąże .. 😵
Myśle o jego cenie ... sama skóra a trochę tego jest . 🙂

załącznika teraz nie dodam myśle że dziś jakąś fote w zestawie z ruda uda się zrobic.  : 🙄
MR36

"Ej a co z napierśnikiem kieffera model Arlene? Zaczynam wątpić w jego "zajefajność" skoro nikt tu się o nim nie wypowiada."  😁 Co ma piernik.. 🤔

Napierśnik prestige wypada mały i cob pewnie bedzie dobry na araba np.  😉
Nie wiem co ma piernik  🤔 
🤣
To że volta nie jest wyrocznia.
nie? 😲

Ale jakby ktoś miał, lub miał styczność to czekam na opinię  😉
vissenna   Turecki niewolnik
19 grudnia 2010 22:13
MR36napierśniki Kieffera wypadają bardzo duże. Lepiej weź pony dla arabka.
Podobnie jak ogłowia wypadaja duże  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 grudnia 2010 07:26
(...) bo jak na razie mam przerwe z lepszymi treningami  bo klacz zaszła w ciąże .. 😵

no co Ty?sama tak zaszła?nie uświadomiłaś jej,że trzeba się zabezpieczać? 😲
Jak wcześniej ona stała z ogierem, który żądził w stajni jak alf .. i kopał stajennego jak piłkę do nogi  🤔wirek:
Niektórzy ludzi to takie '' hajweny '' i nie myślą ... 😜
a i oto Foty  😀

Nie rozumiem..dlaczego konia nie zabrałaś?  🤔
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2011 20:13
Odświeżam temat, bo mam kilka pytań.
Muszę kupić napierśnik, bo z mojego wykłębionego potwora zjeżdża siodło...
Zastanawiam się nad takimi:
DAW MAG:
[[a]]http://pasi-konik.pl/pl%2cproduct%2c546801%2cdaw%2cmag%2cnapiersnik%2cskorzano%2celastyczny%2cz%2cwytoczkiem.html[[a]]
HKM:
http://www.okser.pl/hkm-napiersnik-szerokimi-gumami-p-6496.html
FAIR PLAY:
http://www.okser.pl/fair-play-napiersnik-p-5172.html


I mam pytanie aapropo budowy napierśników. Po pierwsze czy to, że niektóre napierśniki mają całe gumy i skórę aż do siodła w całości(np fair play), a niektóre jak HKM i Daw Mag mają tak jakby gume potem ruchome łączenie i dopiero skórę idącą z zapięciami do siodła sprawia jaką różnice?
Oraz jaką funkcje spełniają dodatkowe metalowe kółeczka na pasku od popręgu w napierśniku HKM?
I ogólnie który polecacie?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
04 stycznia 2011 20:18
xequus, zdecydowanie Daw Mag moim zdaniem 😀 😁
Ten Fair Play wypada dość mały.
A z tego co wiem z wątku o Wielkokoniach, Twój koń do małych i drobnych nie nalezy  😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2011 21:12
No tak, trochę mu się urosło 😉 ale zastanawia mnie sens tego dodatkowe ruchomego połączenia między gumami a paskiem skóry który idzie już do siodła... ?
Do tych kółek przypina się dodatkowy pasek idący nad kłębem. Napierśnik układa się wówczas dokładnie wzdłuż przedniej krawędzi łopatki. W zasadzie powinien być w komplecie
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2011 21:37
dziękuję za odpowiedź 😉

czyli, który byście polecali? Waham się pomiędzy HKM(wydaje się być taki estetyczny i porządny) oraz DawMagiem?
DAW-MAG  😀
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
04 stycznia 2011 22:18
DAW-MAG  😀



hmm, pingwinuje sobie i nie mam doświadczenia w skokach, a co za tym idzie napierśnikach, więc pewnie zdam się na Wasze zdanie 😉
Gdybym miała wybierać to Daw mag 🙂 Te szerokie gumy są fajne.
Choć villa horse jest jeszcze nawet nawet, ale on ma jeszcze inaczej bo tylko wstawki gumowe z boku.

Napierśnik z kółkiem może się ewentualnie lepiej układać, ale tutaj w sumie nie ma reguły. Forta ma taki śliczny brązowy napierśnik, trochę chyba profilowany, który leży świetnie [mam nadzieję, że nie pokićkałam ^^]. Z resztą, sama ciągle poluję na jakiś tani napierśnik myśliwski "for fun", żeby wyglądał. 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się