Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Napierśniki

poprzednia następna
Strony: [1] 2 3 ... 26 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Napierśniki  (Przeczytany 170576 razy)
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
«Start : Listopad 11, 2009, 21:09:21 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś posiada napierśnik "POLO" do skoków? Czy trzyma tak dobrze jak napierśnik "hunter" w kształcie Y?
#link
darolga

#tophors ofkors ;-)

WWW Moje ogłoszenia
« #1 : Listopad 11, 2009, 21:56:34 »
Odpowiedz cytując
Ja zawsze miałam wrażenie, że ten polo "poddusza" konia. Jakoś tak.. nie przemawiają do mnie. I wizualnie też wolę "Y". Ale dużo osób chwali, ponoć trzymają lepiej niż tradycyjne huntery.
#link
"L'amore è cieco"
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #2 : Listopad 11, 2009, 22:02:00 »
Odpowiedz cytując
Też zawsze miałam takie wrażenie ale teraz muszę sobie taki kupić.

Najtańszy znalazłam w OKSER
#link
IloveMosiek

Mościsław & Co

« #3 : Listopad 11, 2009, 22:17:21 »
Odpowiedz cytując
ja przyzwyczaiłam się do Y, w naszym przypadku świetnie się sprawdza, podzielam wrażenie darolgi, że polo "poddusza" konia kukunamuniu poza tym nie podoba mi się on wizualnie.
znajoma ma polo i jest zadowolona, inna sprawa, że budowa jej konia w ogóle nie wymaga stosowania napierśnika...
#link

Zadowolić kobietę w 2 minuty może tylko zupka chińska konik
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #4 : Listopad 11, 2009, 22:38:47 »
Odpowiedz cytując
Ja potrzebuje taki napierśnik który nie trzeba podpinać do popręgu.
#link
Papi

« #5 : Listopad 22, 2009, 14:43:07 »
Odpowiedz cytując
http://www.okser.pl/sklep/norton-302200-norton-napiersnik-syntetyczny-p-1458.html

ma może ktoś ten napierśnik z wytokiem? Baaardzo potrzebuję opinii o nim. Cena bardzo niska jak na taki komplet, ale to syntetyk więc za dużo się nie spodziewam. Ma może ktoś zdjęcia z bliska?
#link
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kakadu
busch

Mad god's blessing.

« #6 : Listopad 22, 2009, 20:48:17 »
Odpowiedz cytując
Czy może zdarzyć się sytuacja, że napierśnik będzie potrzebny przy dopasowanym siodle i nie z powodów estetycznych?
#link
Ktoś

Dum pugnas, victor es...

« #7 : Listopad 22, 2009, 20:58:47 »
Odpowiedz cytując
Jasne,że napierśnik jest potrzebny mimo dobrze dopasowanego siodła...to trochę tak jak forgurt dla ujeżdzeniowców.
Mam gdzieś filmik z Olimpią która kończy kros z siodłem praktycznie na nerkach, popręg był zapięty tak jak trzeba, siodło kupowane "na miarę" bardzo znanej firmy.
#link

"Riding is not a sport, it is a passion. If you do not share the passion, you do not know the sport, and therefore are wasting your time"
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #8 : Listopad 22, 2009, 21:43:19 »
Odpowiedz cytując
Ja mam dobrze dopasowane siodło i zjeżdża do tyłu  zły

Chętnie bym się jego pozbyła (napierśnika)
#link
IloveMosiek

Mościsław & Co

« #9 : Listopad 23, 2009, 19:41:24 »
Odpowiedz cytując
u nas podobnie - Wichciu ma taaaaki kłąb, że oba moje dobrze dopasowane siodła zjeżdżają.
#link

Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #10 : Listopad 23, 2009, 20:32:24 »
Odpowiedz cytując
mnie też chyba czeka napierśnik... każde siodło z konia leci, niezależnie od szerokości i obawiam się, że w końcu będę musiała się przełamać.
No i właśnie.... jak to jest z tą blokadą łopatek przy zsuwającym się siodle...? Czy np. napierśnik myśliwski nie będzie lepszy niż taki zwykły Y.. ? Dzizas, czuję się dyletancko, bo w życiu jakoś dłużej nie używałam napierśników, bo najczęściej dostawałam konie, które ich po prostu nie potrzebowały.
#link
W tym szaleństwie jest metoda
IloveMosiek

Mościsław & Co

« #11 : Listopad 23, 2009, 23:04:15 »
Odpowiedz cytując
Sankaritarina ja mam największe zaufanie do Y, jak już wcześniej pisałam, jakoś nie umiem sobie przetłumaczyc, że draństwo, które nie jest dopięte do popręgu, również spełnia swoje zadanie  kukunamuniu
z moich obserwacji wynika, że Y nie ogranicza konia - rącze galopy, skoki i inne wariactwa wykonywane są całkowicie swobodnie.
u nas jest kompletny hardkor z napierśnikiem, bo nie mogę robic z koniem bez niego czegokolwiek, od razu siodło spada i obciera. mam skórzany z gumowymi wstawkami, spisuje się super, mam go już 3 lata i poza tym, że futerko pod miejscem połączenia pasów bocznych z dolnym zaliczyło zgon, absolutnie nic niedobrego się nie dzieje.
#link

busch

Mad god's blessing.

« #12 : Listopad 23, 2009, 23:13:42 »
Odpowiedz cytując
Ja miałam napierśnik Y . Dosyć mocno dopasowany, nic nie zwisało, a mimo to w czasie skoku koń zaplątał sobie nogę w ten dolny pasek. Na szczęście zakończyło się tylko na zerwanym napierśniku i efektownej wywrotce - ale wywrotka była na tyle widowiskowa, że trener podejrzewał poważne obrażenia moje lub/i konia.
Od tego czasu z dużą nieufnością podchodzę do napierśnika Y, ale to może tylko ja mam takiego pecha?
#link
branka

« #13 : Listopad 24, 2009, 00:35:40 »
Odpowiedz cytując
busch - mi się to nigdy nie zdarzyło, ale słyszałam od byłego trenera o takim przypadku.

Ja na swoim koniu miałam taki napierśnik jak w linkuPapi , sprawdzał się bardzo dobrze.
Teraz mam z kolei siodło, które nie zjeżdza nigdzie, ale za to jest ciut za wąskie i musze je sprzedać - trudne to dopasowanie sprzętu smutek

Ja jeździłam kiedyś konia w identycznie wyglądającym napierśnikiem jak ten:
http://www.okser.pl/sklep/norton-306515-norton-napiersnik-elastyczny-p-1677.html
Nie było nigdy żadnych problemów, nigdy nie obtarł, koń nie był podduszany itp. W Irlandii tez tylko tego typu napierśniki mieliśmy, zawsze sie dobrze sprawdzały, tam są one dosć popularne. Konie polo w tym chodzące tez widziałam - miały one mase róznych zadrapań, nakostniaków itp - ale nigdy w miejscu napierśnika.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 00:37:33 wysłane przez branka » #link
'It's funny how your dreams change as you're growing old,
you don't wanna be no spaceman you just want gold.
All dream stealers are lying in wait,
But if you wanna be a spaceman it's still not too late!!'
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #14 : Listopad 29, 2009, 11:51:47 »
Odpowiedz cytując
Dramka, przypomniało mi się, że szukałaś napierśnika nie dopinanego do popręgu. Nie wiem czy ten, na który przypadkowo wpadłam coś tutaj pomoże, po również dopina się do popręgu, ale z boku, więc jeśli nie chcesz dopinać "między nogami" do popręgu, to może ten nie będzie taki zły:
http://www.gnl.pl/napier%C3%82%C5%9Bnik-professional-p-527.html
#link
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #15 : Luty 03, 2010, 19:04:53 »
Odpowiedz cytując
Zakochałam się w napierśniku PRESTIGE  kukunamuniu kocham

Sankaritarina Kupiłaś już napierśnik?
#link
Gillian

four letter word

« #16 : Luty 03, 2010, 19:25:25 »
Odpowiedz cytując
napierśnik Prestige'a jest cudny  kocham kocham
#link
a jak nie Ty - to kto mi został...?
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #17 : Luty 03, 2010, 19:40:48 »
Odpowiedz cytując
No niestety  marze
#link
Forta

« #18 : Luty 03, 2010, 19:50:10 »
Odpowiedz cytując
Dramka potwierdzam, że jest cudny. Kocham swój miłością wielką, tylko że na agrosową klatę jest za mały i musiałam zrobić przy siodle przedłużki z małych obroży dla psów.
#link
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #19 : Luty 03, 2010, 20:00:06 »
Odpowiedz cytując
Dramka, tak, kupiłam sobie VillaHorse:)
i ogólnie byłam bardzo zadowolona, miękka skórka, napierśnik ładnie wyglądał na koniu, no szpan na wsi! ale.... się okazało, że napierśnik Y z gumami.... ściągnął siodło koniowi na szyję. Mimo, że nie był mocno zapięty, tylko tak normalnie, na moje oko przynajmniej. Pojeździłam bez, okazało się, że to siodło wcale nie ląduje aż tak daleko na tym zadzie, mimo, że troszeczkę jednak tak i stwierdziłam, że jak napierśnik to myśliwski. No, ale teraz mi kasy trochę brakuje, villahorse sprzedałam i może w przyszłości zainwestuję w myśliwca.wink
#link
Gillian

four letter word

« #20 : Luty 03, 2010, 20:03:50 »
Odpowiedz cytując
Dramka, hehe nie żeby Cię denerwować  cool

#link
Forta

« #21 : Luty 03, 2010, 20:12:10 »
Odpowiedz cytując
i ja też:
#link
Gillian

four letter word

« #22 : Luty 03, 2010, 20:14:34 »
Odpowiedz cytując
Forta, Twój jest ładniejszy... pasowałby mi do sprzętu  konik
#link
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #23 : Luty 03, 2010, 20:45:19 »
Odpowiedz cytując
Sankaritarina Miałam do sprzedania w komis myśliwsi STUBBEN  cool Ale już nie mam smutek

Ja może przymierze ten PRESTIGE czy pasuję na moją Dramkę. Do niego można przyczepić czarną?
#link
D+A

D&A

« #24 : Luty 03, 2010, 20:49:34 »
Odpowiedz cytując
Ja mam taki jak Forta.One jakieś małe są w tej części z gumami,bo na mojego też mam na maksa poluzowany a mój jakimś bykiem nie jest:/
#link
Dramka

WWW Moje ogłoszenia
« #25 : Luty 03, 2010, 20:58:37 »
Odpowiedz cytując
Rzeczywiście porównując do mojego starego napierśnika PRESTIGE ma krótsze gumki i jest krótszy
#link
D+A

D&A

« #26 : Luty 03, 2010, 21:00:19 »
Odpowiedz cytując
Czarną da się przyczepić wg mnie bez problemu;)
#link
ewuś

Moje ogłoszenia
« #27 : Luty 04, 2010, 11:13:05 »
Odpowiedz cytując
Też mam napierśnik Prestige i również bardzo go lubię uśmiech
#link
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno...
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #28 : Luty 04, 2010, 11:20:04 »
Odpowiedz cytując
Dramka, ożesz no.... gdzie ja byłam, kiedy miałaś ten myśliwski do sprzedania ! duży uśmiech

woooow, ten napierśnik Forty jest prześliczny! kocham
#link
darolga

#tophors ofkors ;-)

WWW Moje ogłoszenia
« #29 : Luty 04, 2010, 13:33:19 »
Odpowiedz cytując
Dla ubogich, jak ja - napierśnik Schockemohle jest w zasadzie IDENTYCZNY JAK PRESTIGE, równie dobry jakościowo, z super skórki i tańszy - 360 zł ;]

http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,679093,0.html
#link
"L'amore è cieco"
Strony: [1] 2 3 ... 26 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Napierśniki

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 18 zapytaniami.