Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Rejestracja chwilowo wyłączona. Prosimy rejestrować się po weekendzie!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

poprzednia następna
Strony: 1 ... 509 510 [511] 512 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!  (Przeczytany 1928965 razy)
Pati2012

Moje ogłoszenia
« #15300 : Styczeń 13, 2021, 19:42:39 »
Odpowiedz cytując
Equilab jest ekstra!
A ta opcja udostepniania lokalizacji to nie wiem czy nie jest w opcji Premium
#link
andzia1

« #15301 : Styczeń 14, 2021, 09:46:42 »
Odpowiedz cytując
Tak, sprawdziłam jest w wersji premium, szkoda.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #15302 : Styczeń 16, 2021, 19:38:13 »
Odpowiedz cytując
U nas zima jakiej już nie pamiętam kocham Jest cudnie! Śniegu nawaliło powyżej kolan, a miejscami do połowy uda emoty327 Mojego, karlego uda wink Taką zimę to ja uwielbiam! Jutro ma być mróz srogi, bezwietrznie i słońce, będzie pięknie  konik
Dziś było nieco ekstremalnie w terenie, śnieżyca taka, że w tempie powyżej stępa nie było nic widać, bo śnieg tak sypał do oczu hihi ale pośmigaliśmy i galopem, licząc na to że konie coś tam widzą jednak wink
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #15303 : Styczeń 16, 2021, 19:44:00 »
Odpowiedz cytując
zembria, ale zazdro! A jak jeździcie, na boso?
#link
20.8.14
zembria

Moje ogłoszenia
« #15304 : Styczeń 16, 2021, 19:56:30 »
Odpowiedz cytując
Tak, jakbyśmy buty ubrali, do dopiero byłaby jazda hihi Uwielbiam jeździć po śniegu! To chyba najfajniejsze podłoże do jazdy jest i do tego taka cisza jak się jedzie, nie słychać kopyt, płynie się w powietrzu love
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #15305 : Styczeń 16, 2021, 20:03:13 »
Odpowiedz cytując
No właśnie sama już nie wiem jak po tym śniegu jeździć (w zasadzie to nigdy w życiu mi się nie zdarzyło ;_;), bo piszą, że na boso źle, ja znam wersję, że boso najlepsze, dzisiaj widziałam laskę w butach na 4 i też bezproblemowo galopowała. Kuuurde, mam nadzieję, że i u mnie coś dopada, bo tylko taka cienka warstewka na opolszczyźnie, a bym pośmigała w końcu!
#link
20.8.14
izydorex

« #15306 : Styczeń 16, 2021, 20:06:31 »
Odpowiedz cytując
U nas też bajkowo. Leśne szutry i asfalty zamieniły się w koniostrady. Konie chętne do galopu, czasem aż za bardzo wink Nawet mojemu staremu się na pobrykiwania zebrało.

Budyń
, dlaczego boso źle? U nas wszytko bose i nie ma żadnych problemów ma śniegu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2021, 20:09:28 wysłane przez izydorex » #link
maluda

Moje ogłoszenia
« #15307 : Styczeń 16, 2021, 20:25:28 »
Odpowiedz cytując
Moja też bosa i doskonale sobie radzi.
Oczywiście lepiej się jeździ na śniegu, który nie został wcześniej ubity. Lepsza przyczepność, zwierzak też pewniejszy.
Zawsze, te nieprzychylne odcinki, można pokonać w ręku. Potem wsiąść.
#link
vanille

« #15308 : Styczeń 16, 2021, 20:25:54 »
Odpowiedz cytując
zembria, ale piękne zdjęcia! Rewelacja!
#link
Nigdy nie pozwól by strach przed przegraną wykluczył Cię z gry!
budyń

Moje ogłoszenia
« #15309 : Styczeń 16, 2021, 20:28:27 »
Odpowiedz cytując
Dopiero w którymś wątku ktoś pisał, że boso się mu koń rozjeżdża :P
Ja aż pogodę sprawdziłam i nie zapowiada się już na śnieg niestety, ciągle na plusie smutek Także dla mnie kolejny rok bez koniowania w śniegu, ale dupsko.
#link
20.8.14
kokosnuss

« #15310 : Styczeń 16, 2021, 21:15:32 »
Odpowiedz cytując
budyń, najlepiej boso imo. Podkowy sie nabijaja sniegiem, buty... no zalezy jakie, ale zawsze mam wrazenie ze to jednak mniej stabilnie niz bose kopyto + rzepy sie rozpinaja jak wlezie piach czy wilgoc.

zembria, jaka zima emoty327

U nas tez zima przyszla, zabralam dzisiaj kuca na samotny lesny teren pierwszy raz od wrzesnia jakos, a tu sniezyca nas dopadla oczy2 jako ze dopiero zaczelo padac, to mimo golych podkow mozna bylo na luzie pogalopowac, tyle ze z zamknietymi oczami hihi wink

Nawet po uszach widac ten entuzjazm wink
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #15311 : Styczeń 17, 2021, 00:03:41 »
Odpowiedz cytując
Jak śnieg ubity i rozjeżdżony samochodami, to oczywiście i bosy koń się będzie ślizgał, ale jeśli kopyta są ok, nie są to "plastiki" jak ja je określam (czyli bez miski, fałszywka najczęściej, ściany wsporowe wtopione w podeszwę) to bosy koń po śniegu pójdzie normalnie, przecież zima występuje w przyrodzie i konie żyją od tysiącleci wink W normalnym kopycie kąty wsporowe i ściany wsporowe stanowią naturalne hamulce.
#link
Szalona;)

« #15312 : Styczeń 17, 2021, 10:34:48 »
Odpowiedz cytując
W tym wątku się jeszcze nie udzielałam, a po przeprowadzce, mamy tak fantastyczne tereny, że na sezon jesienno-zimowy zostałam jeźdźcem wyłącznie terenowym duży uśmiech

Obecnie u nas bezmiar bieli love

Również jeżdżę z Equilabem. Super sprawa, w ogóle ta aplikacja zrobiła się nieoceniona przy poznawaniu nowego terenu, dużo szybciej poznałam ciekawe trasy i szybko wykluczyłam te ścieżki które się pod konie nie nadają. Rewelacja. konik
#link
Pati2012

Moje ogłoszenia
« #15313 : Styczeń 17, 2021, 11:29:41 »
Odpowiedz cytując
Ale zazdro śniegowych terenów! Koń bosy na śniegu śmiga jak na kwarcu prawie wink u nas niestety do lasu sie nie odważę jechać, bo musimy przejechać całą wieś, a droga jest lodowiskiem wyjechanym przez samochody smutek i nie ma innej trasy
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #15314 : Styczeń 17, 2021, 12:39:59 »
Odpowiedz cytując
A da się was jakoś pododawać na tym equilabie? Kiedyś korzystałam, ale mało i nie ogarniam zbyt :P Trzeba wpisać nazwę i was znajduje w bazie po prostu?
#link
20.8.14
Reyline

« #15315 : Styczeń 17, 2021, 13:21:58 »
Odpowiedz cytując
No właśnie sama już nie wiem jak po tym śniegu jeździć (w zasadzie to nigdy w życiu mi się nie zdarzyło ;_;), bo piszą, że na boso źle, ja znam wersję, że boso najlepsze, dzisiaj widziałam laskę w butach na 4 i też bezproblemowo galopowała. Kuuurde, mam nadzieję, że i u mnie coś dopada, bo tylko taka cienka warstewka na opolszczyźnie, a bym pośmigała w końcu!

To gdzie Ty na tej Opolszczyźnie jesteś, że śniegu nie masz!! U mnie śniegu po kolana,  -10 stopni i śnieg pada cały czas, a też Opolszczyzna duży uśmiech

Mnie jest smutno, bo w końcu prawdziwa zima, jest pięknie, na święta dostałam grubą, ciepłą spódnicę jeździecką....a wsiąść nie mogę, bo noga w gipsie  am
#link
"Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy"
budyń

Moje ogłoszenia
« #15316 : Styczeń 17, 2021, 13:42:46 »
Odpowiedz cytując
Reyline, ja z Nysy i tam tak cienko, ledwo kopytka zakrywa :P
#link
20.8.14
pemi

« #15317 : Styczeń 17, 2021, 14:43:13 »
Odpowiedz cytując
Jest śnieg jest zabawa! Na Podhalu śniegu nie brakuje.Konie szaleją ,a my próbujemy innych dyscyplin jeździeckich ! KJ Czarny Dunajec.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2021, 15:53:37 wysłane przez pemi » #link
ElaPe

Radosne Galopy Sp. z o.o.

« #15318 : Styczeń 17, 2021, 17:48:22 »
Odpowiedz cytując
U nas był śnieg przez tydzień w grudniu. Kobyła jest bez podków i nie ma problemów na śniegu.

https://www.youtube.com/watch?v=aEz3lqxhT2w
#link

Brylant Dyskusji Wszelakiej
Watrusia

« #15319 : Styczeń 17, 2021, 18:31:00 »
Odpowiedz cytując
Miało być wierzchem, ale starość nie radość  wink siodlarnia zimna, i nie chciało mi się przebierać, więc był spacer w ręku, chociaż gdybym wiedziała że kucka    dzisiaj jest taka do przodu, to bym wsiadła, bo mi prawie ręka odpadła, tak ja przytrzymywałam.
#link
vanille

« #15320 : Styczeń 17, 2021, 18:56:50 »
Odpowiedz cytując
Nie wiem co takiego jest w śniegu, ale cześć koni dostaje szału (takiego pozytywnego). Nawet te lenie wpadają w jakieś szaleństwo i czasem niemal tyłków nie pogubią od rzucania nim w górę i na boki
#link
Nigdy nie pozwól by strach przed przegraną wykluczył Cię z gry!
PumCass

zachowaj zimną krew!

« #15321 : Styczeń 17, 2021, 20:16:18 »
Odpowiedz cytując
My też zaliczyliśmy  kocham dzisiaj jeszcze pięknie swieciło słońce, temperatur -13/-15. Było cudnie  kocham

i przy okazji załapaliśmy się na wspólna zimową fotkę  love

#link
Życie - życiem, realność - realnością, ale gdy raz wdepniesz w jakąś bajkę to twój świat będzie nią śmierdział, aż zdechniesz...
Watrusia

« #15322 : Styczeń 17, 2021, 21:33:55 »
Odpowiedz cytując
PumCass, ale super  kocham
#link
ElaPe

Radosne Galopy Sp. z o.o.

« #15323 : Styczeń 17, 2021, 22:20:15 »
Odpowiedz cytując
Pumcass świetne zdjęcia a wilki jakie czujne kocham
#link

Brylant Dyskusji Wszelakiej
zembria

Moje ogłoszenia
« #15324 : Styczeń 18, 2021, 14:37:12 »
Odpowiedz cytując
Szalona Pięknie! Dało się puścić tym przestworem, czy to pole uprawne było?
Pemi Czad duży uśmiech Zawsze chciałam spróbować za koniem na nartach duży uśmiech
PumCass Te Twoje piesy się idealie komponują w takiej scenerii uśmiech

My zaliczyliśmy w niedzielę równie ekstremalny teren co w sobotę wink Ale tym razem temperatura była ekstremalna, -19 stopni. Pojechaliśmy w spodniach narciarskich hihi Aż żal że było tak mega zimno, bo pięknie świeciło słońce, było bez wietrznie, wszędzie grubo leżał świeży śnieg z sobotniej śnieżycy love No ale w takiej temperaturze, to tak ostrożnie pojeździliśmy, żeby koni za bardzo nie spocić jednak. Kilka krótszych galopów, trochę kłusa, ale głównie stępem. Nie mniej pięknie było, krajobrazy jak z Narnii duży uśmiech Ale, żeby nie było nam zbyt wesoło, to kamerka się rozładowała jakieś dwie minuty przed tym jak drogę, bardzo blisko, przebiegło nam stado około 25-30 jeleni zemdlal Cudne były! Kilka dostojnych, potężnych samców z ogromnymi porożami kocham i łanie. Potem jeszcze próbowaliśmy je odnaleźć, jak zmieniliśmy baterie, ale już przepadły w lesie.
No i na koniec, oba ekstremalne wypady w las, przypłaciłam chorobą i gorączką, zdycham w domu icon_rolleyes ale było warto hihi
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #15325 : Styczeń 18, 2021, 17:28:55 »
Odpowiedz cytując
No ja tak ładnych zdjęć nie mam, ino uszowe, bo ni ma komu robić, ale w końcu jakieś mam! Pojeździłam w śniegu dzięki uprzejmości babeczki, od której dzierżawię z przerwami arabczana (akurat teraz mam przerwę, bo zaraz do Polszy wracam) i było meeega! Jaram się jak pochodnia, pierwszy raz jeździłam w takim śniegu i galopowałam, no jakbym miala 13 lat wysmiewa Dzień zrobiony.

#link
20.8.14
Szalona;)

« #15326 : Styczeń 18, 2021, 22:07:22 »
Odpowiedz cytując
zembria to akurat było pole, ale podobne przestrzenie do galopowania też są kocham
PumCass boskie zdjęcia emoty327

Cieszę się, bo tutaj mamy też sporo fajnych górek, już widzę zmianę umięśnienia u koni duży uśmiech
#link
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #15327 : Styczeń 19, 2021, 07:21:36 »
Odpowiedz cytując
Może to nie teren, bo to u nas na placu, ale... jeździłyście kiedyś w burzy śnieżnej?  lol
Ciekawie było...  hihi

#link
any

Moje ogłoszenia
« #15328 : Styczeń 19, 2021, 11:01:25 »
Odpowiedz cytując
Ja próbuję czegoś nowego  hihi wczoraj próba terenowa na dwa konie :P i poszło lepiej niż się spodziewałam  konik
na początek kontrolnie próba w ogrodzeniu - wyszła pozytywnie więc jazda w teren  konik w sumie sama trasa terenowa wyszła nam na jakieś 8,5km głównie stęp, ale gdzie się dało (szersze równe odcinki) to sobie podkłusowywaliśmy  duży uśmiech konie o dziwo ogarnięte jakby już nie pierwszy raz szły w takiej konfiguracji :P ja potrzebowałam chwili na ogarnięcie tego co mam w rękach xD na przyszłość muszę skombinować jakąś linkę w wersji pośredniej między lonżą, a uwiązem bo uwiąz za krótki raczej, a lonża znowu zajmuje zbyt wiele miejsca w ręce... :P
tak czy inaczej teren pozytywnie zaliczony choć mróz dawał się dość mocno we znaki (palce u stóp to myślałam, że mi poodpadają  hihi ) w trakcie jazdy jeszcze skapitulowałam i założyłam jedną rękawiczkę xP w sumie to nie wiem jakim cudem udało mi się zrobić kilka zdjęć/filmików z moją koordynacją ruchową...  :P szkoda tylko, że nie udało mi się uchwycić łosi, na które się natknęliśmy  wink

#link
elita17

Moje ogłoszenia
« #15329 : Styczeń 19, 2021, 12:31:14 »
Odpowiedz cytując
any witaj w klubie, ja też jeżdżę na moich ślązakach  - za jednym razem dwa konie ruszone
kłusujemy, galopujemy bez problemu

#link
Strony: 1 ... 509 510 [511] 512 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 19 zapytaniami.