Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!



ja znowu z filmem :-) niedzielny teren na 11 koni, tłum!

Jak pisałam wcześniej - ogromnie zazdroszczę.

magda Zazdraszczam!!  🙂 Super teren, obejrzałam cały film. Kocham tereny. Ale teraz nie mam z kim się wybrać.

Samej!
Zawsze można z koniem pogadać, jeżeli istnieje obawa o brak towarzystwa do rozmowy.

Myśmy ostatnio zdążyli przed burzą do stajni wrócić:
[img]https://scontent.fiev1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/30697722_1883653915012360_7045617893144264704_n.jpg?_nc_cat=0&oh=eb2d141ecbb75080f2688e7cd241f890&oe=5B7425C5[/img]
Dosłownie - konie do boksów schowałyśmy i spadł deszcz z nieba.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
13 kwietnia 2018 16:53
zembria, mega drzemka!
Magda, jak zwykle udana impreza 🙂
charlieeee, ściema - psa nie ma 😉

Spacerek 10 km ze zwierzyńcem
klik
klik2
klik3

maluda nie mam z kim, bo nie ma kto wziąć drugiego konia, a samej jakoś mam stracha 😉
Piękne macie te tereny 🙂
Kolejne uszaki, my już dzisiaj po, w lesie rano rześko, piękne słońce przebijające przez drzewa i dwie wiewióry latające jak dzikie po pniu i fukające na nas.

nokia6002 jeżdżę sama, więc rozumiem Cię, ale może zacznij od spacerów w ręku i jak poczujecie się pewnie, to wsiadaj w trasie i może się wdrożysz 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 kwietnia 2018 10:41
Ja bym też chętnie sama jeździła, uwielbiam samotne tereny, ale koń który zostaje dostaje amoku :/ i lipa.
Wczoraj pierwszy teren w krótkim rękawku 😍 Ciepełko 💘
PumCass   zachowaj zimną krew!
14 kwietnia 2018 11:33
Jezu!! Ale Wam zazdorszczę 💘 💘 💘
Piękne zdjęcia i filmiki. Oglądam i wzdycham do każdego, kolejnego postu.
My ostatnio tylko spacery w ręku, ale chyba Pan Koń nie ma nic przeciwko temu bo i trawa już jest i słoneczko dogrzeje 😉

Tak się "bawimy" 😀



ale tęskno mi do lasu i za naszymi ścieżkami...
Obiecałam sobie, że w tym roku zaliczymy plażowanie. Jak nie da rady w siodle, to go ręcznie tam zaprowadzę 😁

maluda nie mam z kim, bo nie ma kto wziąć drugiego konia, a samej jakoś mam stracha 😉
Piękne macie te tereny 🙂

Z początku też miałam, ale długo trzymałam konie u siebie i tylko tak mogłam zaznać wolności w terenie - samej, bo nikogo innego nie było pod ręką.
Nauczyłam się, zwierzaki również. Były dwa, akceptowały, że na jakiś czas zostają same (brałam zamiennie).
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
14 kwietnia 2018 21:06
Obczajałąm dzisiaj nową trasę, jak tu nie kochać endo  :wysmiewacz22:
https://www.endomondo.com/users/20496516/workouts/1100512873
Fotki jutro, aparat został w stajni  🙄
Luzaczka moja zaliczyła dzisiaj dobrą dychę po wymagającym terenie i zero nawrotów kulawizny  😅  Zaczynam poważnie mieć nadzieję, że kopytko zrehabilitowane na dobre.

PumCass, ja ci go w końcu ukradnę - boski jest  😜
nokia6002 Przyzwyczajaj konie,żeby same wychodziły w teren. Samotne hasania też mogą być naprawdę fajne  🏇

PumCass Ale macie czadową rzeczkę  🙂

My dziś pojchaliśmy w zupełnie inną strone i to był strzał w dziesiątkę. Zaczynamy wyłaniać nosek coraz dalej i w te strony w których jeszcze nas nie było. Kopytka ochoczo niosą w nieznane i nawet znaleźliśmy świetne górki  🏇.
Poza tym puchnę z dumy,jakiego  mam dzielnego i kochanego kucynka  😍





PumCass   zachowaj zimną krew!
15 kwietnia 2018 09:44
Na_biegunach Rozum mówi - a bier go! ale serce - nie oddam 😁
A co tam u was się działo z kopytem? Bo chyba przeoczyłam historię 🙂  Trzymam kciuki zatem za Luzaczkę, mam nadzieję że i mój w końcu przestanie wymyślać i zacznie być normalnym (ekhem  :lol🙂 koniem 🙂

Obiś Tez ją lubię bo idealnie nadaje się na ochłodzenie konia po terenie 🙂 Tylko jeszcze trzeba nauczyć koniowatego do niej wchodzić 😀
Fajne tereny, lubię takie połączenia przestrzeni na polach i lasów. Czasami warto zejść z utartych ścieżek i pojechać w "nieznane", ja w ten sposób też odkryłam kilka fajnych, miłych dla oka terenów  🙂
PumCass Ja bym raczej miała problem z rzeczką z wyciągnięciego mojego koniak wodnego z niej  😁
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
15 kwietnia 2018 18:19
Z soboty
WOoda

Leśna droga ppoż. bodajże żółty szlak pieszy + rowerowy. Przy tablicy piękny kosz. 15 m dalej stolik piknikowy i pełno śmieci  🤬

czarownica zazdrośnica
widok z górki
i pod górkę
Ogon w wersji mini i maxi

Obiś, pokaż górkę! :P W naszym terenie znaleźć coś na galop na płasko to wyzwanie 😁 Konie pakują, kardio ciężko uprawiać 😉
PumCass, powiedz mu, żeby się nie wygłupiał, bo go moją kobyła poszczuję :P
W skrócie: miała keratomę - guzek rogowy w kopycie. Nie polecam oglądania przy jedzeniu Ściana była usunięta praktycznie pod koronę. Po 5 tyg. 9 tygodni od operacji -po podkowie został taki kopytowy koszmarek to wyprowadzania Od tego czasu minął rok.
Na_biegunach Kurczę,średnio to kopyto wyglądało. Dobrze,że początkowy stan to już tylko wspomnienie.
A co do górek,to niestety nie zrobiłam zdjęć, ale może wybiorę się tam we wtorek to coś cyknę 😀. To właściwie całe pasmo pagórkowate,więc będzie można troszkę ruszyć zadeczek  🏇 A z galopami to u mnie jest śmiesznie,bo zazwyczaj kto wpada,to się pyta,czy są jakieś ścieżki na galop na co ja robię wielkie oczy,że jak jakieś ścieżki,przecież na wszystkich można  😁. Chociaż mam pomysł na jeszcze jedno miejsce z górkami na dalszą trasę, muszę koniecznie wypróbować 😀
A żeby było zabawniej,to mieszkam 25km od stajni i właściwie obok bloku mam wzgórza piastowskie, gdzie jak idę z psem to czuję się totalnie jak w górach  😉
Livia   ...z innego świata
19 kwietnia 2018 13:51
U nas nadal cudowna pogoda, a jeszcze w lesie pięknie coś zakwitło na biało 🙂 Oby takiej wiosny jak najwięcej 🙂



Livia Ja nigdy nie wiem,który Twój chłopak,to który,szczególnie jak na zdjęciu nie ma obu  😁. Weź ich oznacz jakąś kolorową wstążką czy coś  😂.

U mnie we wtorek pogoda była jak na zamówienie, dziś to już jak w sierpniu, było zwyczajnie gorąco. Nie mniej naprawdę mega przyjemnie, no i nie ma jeszcze u nas zupełnie robali.

Wtoreczkowe górki-one naprawdę tam są,choć na fotce jakoś płasko  😁




No i dzisiejsze lato  😉
My z kucynką z wczoraj... uszowe, a jakże. Powoli wracamy do formy. Uwielbiam tego konia, terenowo jest niezastąpiona  😍


zamknięta kopalnia piasku ....
szalona bibi Świetnie wyglądacie!! I ten komplecik  💘
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
21 kwietnia 2018 18:25
Wczorajsza przebieżka

Pieseły

Szczyt lenistwa  🤣


Przedwczoraj byłam w terenie na koniach koleżanki. Koniska kochane, ale siodło west to zuuło! Może się przyzwyczaję w końcu, na razie zupa zbita  😂
Twarde siedzisko, co?
Moja westówka ma miękkie, siedzi się jak na kanapie dobrej marki. Ubóstwiam swoje siodło.
Obiś, mam podobnego psa 🙂 (i konia :P )

SzalonaBibi nawet  kurteczka pod kolor.    🤣

Na biegunach- tej możliwości wyjazdu z luzakami zazdroszczę, aczkolwiek w obecnej chwili nie miałam co ze sobą wziąć 🙂

Nie chcę zapeszać, ale wiosna to się nam udała tego roku.

My też terenowo, w piątek poszukiwania nowych dróg, a  wczoraj połączenie dwóch tras w jedno koło. Nie ma szału z kilometrami, ale to dlatego, że teren wymagający. ciągle góry, a w dole bagienka.
marysia550 Kundlos borderos wymiata a że hucek terenowo też,to wiadomo  😁. Czyli trafiły nam się fajne futrzaki  🙂
maluda Ty masz barefoota nadal? Wiele siodeł west ma twarde siedziska i są niewygodne. Mi tam się dobrze jezdziło w billim cooku, jednym modelu continentala i zajacu. Więcej nie pamiętam,co by do mnie przemówiło pod względem wygody,więc to chyba kwestia tyłka  😁
Na biegunach Oddawaj rzeczkę  😍

My dziś wybraliśmy się w dłuższy teren, zrobiliśmy 13km, może trochę ponad. Zajrzeliśmy do lubuskiego muzeum wojskowego,potem zrobiliśmy przerwę regeneracyjną  😁 i ruszyliśmy do domu. Mam taaakiego cudownego kucynka,że sama sobie zazdroszczę  😍 😁





Obiś tak. Najlepszy mój zakup na chwilę obecną. Mam nadzieję, że mi posłuży ładnych parę lat.
maluda No właśnie, bezterlicówka to trochę inna bajka, niż siodło terlicowe. Więc nie dziwi mnie,że mogło się trafić niewygodne westowe terlicowe  😁
Obiś, a jak dłuższy to 13 km, to nasz wczorajszy też był akurat taki dłuższy.

dziś spokojnie - 5 km wokół górki. Miód malina i orzeszki 🙂
Livia   ...z innego świata
23 kwietnia 2018 10:33
Obiś, hahaha, fakt, że ostatnio się zrobiły bardzo podobne z daleka 🙂 bo z bliska widać, po której stronie jest grzywa, i gwiazdkę u jednego 🙂

Na_biegunach, siodło west potrafi być dużo wygodniejsze od klasycznego, ale fakt - dużo zależy od marki i stanu 😉

SzalonaBibi, ale fajna ta twoja hucka! I ładnie jej w mięcie 🙂

My w końcu też mamy jakąś fotkę niespacerkową - pogoda tak cudna, że chce się jeździć 🙂

SzalonaBibi, ale fajna ta twoja hucka! I ładnie jej w mięcie 🙂


To nie hucka, to felinka. Ktoś sobie wymyślił, że "prawdziwy" hucuł nie może być rudy. Więc mam rudą (ale nie kasztankę, żeby nie było, ona jest czerwono-bułana, a w ogóle to srokata) felinkę dla koloru a gniadą hucułkę dla rasy  😁
A mięta pasuje każdemu, mój ukochany kolor.

York wypuścił ochry w takim kolorze  😍
SzalonaBibi, jeśli ma pochodzenie huculskie pełne to jest hucuł. Niestety w Polsce bez możliwości użycia w hodowli 😉 ważne jeszcze, czy ma pręgę. A czy srokata? No to już Ci pochodzenie powie. Pewnie to wszystko wiesz, ale nie wszyscy wiedzą, więc dla sprostowania napisalam.
Nie, ona jest z założenia kuc feliński a pręga po koniku... Śmieję się, że nie mogę mieć "prawdziwego" hucuła" we właściwym kolorze to muszę mieć dwie.
Ja zaliczyłam w Gladyszowie dwa tereny na koniu, byłam przekonana że to hucuł, a to było hc/kuc feliński, o czym sie dowiedzialam dopiero z bazy koni, wyskoczylo mi jakos przypadkowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się