Strona www

Bischa   TAFC Polska :)
20 listopada 2008 08:31
Prośba do wszystkich Zaczęłam tworzyć stronę ze swoimi zdjęciami , na razie jest ona jedynie na kompie , serwer wykupię , jak skończe stronkę robić 🙂 Prośba jest jedna - nie mam za bardzo pomysłu na adres strony Może jakieś pomysły , sugestie ? Będą tam zdjęcia przede wszystkim ze skokowych zawodów i wyścigów , ale także "kocie" i różne inne - nie musi być nawiązania do Bischofa , ale jak będzie to też dobrze Z góry dziękuję 🙂

Pozdrawiam 🙂
Jeździectwo www.jezdziectwo.tnb.pl  warte polecenia
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
27 grudnia 2008 21:00
tez mialam na poczatku problem... jako nazwa posluzylo moje imie i pierwsza literka nazwiska, sporo jest stron gdzie nazwa sa 'nicki' lub nazwiska 'wlascicieli' stron 🙂
Jessy, a skad masz ta galerie? Sama ja stworzylas, czy mialas szablon?
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
28 grudnia 2008 17:06
Anka chodzi Ci o moja strone? jesli tak to sama robilam 🙂
Ok. Szukalam i znalazlam.  🙇

kliknij mnie 🙂

Nadal w powijakach, ale powoli sie rozwinie.  😉
Anka - świetna strona! fajny bajer i dobrze sie przegląda🙂
Jessy - Twoja mi nie wchodzi🙁
w jakich programach tworzycie strony?
To i ja mam pytanie 🙂.

Jestem w trakcie tworzenia strony stajni. Właściciel chce, aby były umieszczone zdjęcia ogierów i ich opisy - tych, którymi są kryte klacze. Problem w tym, że to niemieckie ogiery (albo w każdym razie przebywające w Niemczech), a więc zdjęcia i opisy mamy tylko z broszurki danej przez właściciela stajni.
Czy wystarczy, jeżeli pod informacją i zdjęciem danego ogiera zostanie podane źródło, czy trzeba pytać o zgodę właściciela koni?
Chodzi o ogiery takie jak: Abke, Samba Hit I, Cancoon, Quaterback.
Kupido, niestety nie.

Nie tylko musisz mieć zgodę, ale też podpisać umowę z właścicielem praw majątkowych tych fotografii o np. udzielenie licencji lub umowę kupna-sprzedaży oraz za nie zapłacić tyle, ile właściciel tych praw zażąda. Właścicielem praw może być zarówno właściciel ogierów (jeśli kupił zdjęcia na wyłączność) jak również fotograf.
Ps. Jeśli będziesz miała szczęście nie będziesz musiała nic płacić 😉 ale umowa to podstawa.
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
20 stycznia 2009 09:59
Anka - strona fajna, ale draznia mnie troche wciaz obracajace sie zdjecia :P ale zdjecia piekne! czekam na wiecej! 😉
Breva - wiem wiem, nie dzialala, bo cos z serwerem bylo nie tak, przenioslam na inny, zmienilam szate graficzna i juz dziala 😅
magda - ja tworze w PSie + extra page do html'u 😉
Uuu, to niestety odpada. Nie znam kompletnie niemieckiego i nie wiem nawet, do kogo by się zwrócić... A wypisanie imion ogierów i ew. ich przodków  - na to tez trzeba zgody?
I jeszcze jedno, w stajni organizowane są zawody w powożeniu, Hubertusy... Jeżeli chciałabym umieścić kilka zdjęć (robionych przeze mnie lub znajomych od których mam zgody) muszę mieć też zgody właścicieli koni, które są na zdjęciu?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 stycznia 2009 21:48
Jeśli chodzi o imprezy sportowe to nie musisz.
A wypisanie imion ogierów i ew. ich przodków  - na to tez trzeba zgody?

+ dopisanie osiągnięć tych koni, które, ogólnie rzecz biorąc, można znaleźć np. w internecie? I dodać pod ogólnymi informacjami o koniu link do jego zdjęć?



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się