Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 466 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Ujeżdżenia  (Przeczytany 2549295 razy)
amazonka*

WWW Moje ogłoszenia
« #420 : Marzec 10, 2009, 14:16:16 »
Odpowiedz cytując

Chyba naprawde oślepłam bo powążnie nie widze ich nigdzie  smutek  Tylko od C w góre coś idzie znaleźć a P i N ?
#link
caroline

siwek złotogrzywek :)

« #421 : Marzec 10, 2009, 14:22:47 »
Odpowiedz cytując

Chyba naprawde oślepłam bo powążnie nie widze ich nigdzie  smutek  Tylko od C w góre coś idzie znaleźć a P i N ?

dopiero co to było tutaj wałkowane...  icon_rolleyes

czy ktos moglby wytlumaczyc biednej zagubionej duszyczce o co chodzi z tymi nowymi programami?
http://www.aromer.pl/imprezy2009/03_07/propozycje.pdf

czy ktos moglby wytlumaczyc biednej zagubionej duszyczce o co chodzi z tymi nowymi programami?

http://dressage.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=54

dopisane
jako ciekawostka: http://swiatkoni.pl/events-list/results.html
niezła proporcja skokowych do ujezdzeniowych hihi

no tak... ale dalej niewiele kumam, chcialabym na zawodach, do ktorych wstawilam link pojechac 2 Ptki normalne (zadne kuce odznaki itd), to co powinnam wybrac bo sie gubie w tym nazewnictwie calym. Bede wdzieczna za odp

przeciez masz podwójne nazwy wpisane  icon_rolleyes

po drugie, z tego co rozumiem, nowe programy będą obowiązywały od 1.04, pora zaczac sie przyzwyczajac?

dodane:
SOBOTA 07.03.2009 planowane rozpoczęcie godz. 900 (godzina rozpoczęcia może ulec zmianie zależy od ilości zgłoszeń)
Nr 1 Konkurs P-10R –PZJ z oceną stylu jeźdźca PZJ 2009 , kuce
Nr 2 Konkurs P- 8 - PZJ Krajowy 2009 , kuce
Nr 3 Konkurs N-1 - wstępny ME Kuców FEI 2009
Nr 4 Konkurs N-2 - zespołowy ME Kuców FEI 2009
Nr 5 Konkurs P- 1 - międzynarodowy wstępny dzieci FEI 2009
Nr 6 konkurs P- 4 - międzynarodowy zespołowy dzieci FEI 2009
Nr 7 Konkurs L 10R konkurs towarzyski – program na odznakę brązową czworobok 20x40
Nr 8 Konkurs P 4 zmodyfikowany konkurs towarzyski – program na odznakę srebrną czworobok 20x60
Nr 9 Konkurs N zmodyfikowany towarzyski konkurs specjalny na bazie konkursu N1 program połączony ze skokami z kłusa i galopu wys. przeszkód max 50 cm kłus 80 cm galop . (program www.aromer.pl) zalecany dla osób trenujących skoki
Nr 10 Konkurs C-3 wstępny ME Juniorów FEI 2009
Nr 11 Konkurs C-4 zespołowy ME Juniorów FEI 2009
Nr 12 Konkurs CC-1 wstępny ME MJ FEI 2009
Nr 13 Konkurs CC-2 zespołowy ME MJ FEI 2009
Nr 14 Konkurs CC 4 Św. Jerzy FEI 2009
Nr 15 Konkurs CC-7 Inter I FEI 2009

o boze jaka ja tepa jestem... czyli mam sie nie sugerowac tym co jest napisane, ze wstepny kucow itd?  wysmiewa zemdlal icon_redface

#link
amazonka*

WWW Moje ogłoszenia
« #422 : Marzec 10, 2009, 14:38:13 »
Odpowiedz cytując
Czytałam to  wink

Ale w pierwszy link nie zaglądałam  icon_redface a to błąd bo z tego co widze , przyrównując programy na dressage.pl do propozycji tych z Aromeru to wynika że np. 'nowe' P-4 kryje się pod nazwą 'międzynarodowy zespołowy dzieci FEI 2009' a 'nowe' N-2 to 'zespołowy ME Kuców FEI 2009'
Gdyby nie te propozycje to chyba bym do tego nie doszła bo jak? ehh

Dzięki caroline

edit: ok już doczytałam że do 1 kwietnia nim zaczną obowiązywać zostanie im nadane nazewnictwo krajowe  icon_redface
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 14:51:24 wysłane przez amazonka* » #link
alona

« #423 : Marzec 10, 2009, 16:39:32 »
Odpowiedz cytując
Czytałam to  wink

Ale w pierwszy link nie zaglądałam  icon_redface a to błąd bo z tego co widze , przyrównując programy na dressage.pl do propozycji tych z Aromeru to wynika że np. 'nowe' P-4 kryje się pod nazwą 'międzynarodowy zespołowy dzieci FEI 2009' a 'nowe' N-2 to 'zespołowy ME Kuców FEI 2009'
Gdyby nie te propozycje to chyba bym do tego nie doszła bo jak? ehh

Dzięki caroline

edit: ok już doczytałam że do 1 kwietnia nim zaczną obowiązywać zostanie im nadane nazewnictwo krajowe  icon_redface

Nadal nie rozumiem - sa 2 razy P4 - konkurs 6 i 8, to jaki bedzie obowiazywal od 1 kwietnia?
#link
efka

CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom

« #424 : Marzec 10, 2009, 16:41:45 »
Odpowiedz cytując
ten drugi to zdaje się zmodyfikowana wersja towarzyska
#link
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #425 : Marzec 10, 2009, 16:56:39 »
Odpowiedz cytując
Ten drugi to program na srebrną odznakę, który jest oparty na starym P4
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
caroline

siwek złotogrzywek :)

« #426 : Marzec 10, 2009, 17:03:06 »
Odpowiedz cytując
nie ma to jak czytanie tylko pierwszych literek - zamiast calego opisu  zemdlal

niechze oni juz te "krajowe nazwy" nadadza, bo mozna zwariować  kukunamuniu
#link
Dolqa

« #427 : Marzec 10, 2009, 17:06:29 »
Odpowiedz cytując
A czy wiadomo juz jak bedzie z programami na MPMK? Bo w wg nowych programow tylko klasa L jest ponizej 6 roku zycia konia.

Edit. Juz znalazlam na stronie PZHK.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 17:15:15 wysłane przez Dolqa » #link
Klami

Moje ogłoszenia
« #428 : Marzec 10, 2009, 18:43:15 »
Odpowiedz cytując
Koniczka, Kucunio, dziekuje! Ciekawilo mnie to.
#link
Anka

Dressage

« #429 : Marzec 10, 2009, 21:56:00 »
Odpowiedz cytując
anka, a jakie wytyczne do pracy z 'blizniakiem'- kartofelkiem i mimoza? dla mnie to wlasnie jak praca na skarym- nie znasz dnia ani godziny na jaki nastroj trafisz. jednego dnia ze spokojem sunie majestatycznie po hali i ma wszystko w nosie- jest skupiony na robocie, na jezdzcu, swiata poza zadana praca zdaje sie nie zauwazac- a nastepnego kazde szurniecie wprawia go w 'humory'.. smutek

Praca nad koncentracja. Milimetrowe planowanie sciezek, elementow, tempa i chodu. Czeste przejscia "co dwa" i "co trzy": stoj-klus-stoj, cofanie-klus, step-galop i kontrgalop-step, stoj-galop-stoj, cofanie-galop. Z czasem zageszczanie przejsc, po czym uwalnianie z zebrania w chodach dodanych i znowu koncentracja i zebranie. Przejscia w serpentynach, na osemkach, po polwoltach. Jak czujesz, ze kon maksymalnie przy tobie jest, to luz. Klus lub galop z luznym dosiadem, zeby cialo i umysl jezdzca i konia sie uspokoily.

A ja zapytam o "skracanie wykroku". IMO to częsty problem: koń idzie "z kolana" nie z zadu, ale idzie obszernie i jeździec nie wie co robić. Dobrze myślę? Jakie zalecenia?

A wiec praca w okraglym ustawieniu i duzo zmian tempa + przejsc (odpowiednio do wieku) z duza uwaga na prostosc i aktywnosc zadu przy ruszeniu do wyzszego chodu. Lopatki i ustepowania oraz wszelkie kola, kolka, koleczka, osemki i serpentyny w spokojnym tempie roboczym z szybsza lydka (rozumiesz, o co mi chodzi? = lydka szybsza niz takt )
#link
kujka

new better life mode: on

Moje ogłoszenia
« #430 : Marzec 10, 2009, 22:02:45 »
Odpowiedz cytując
Dzierlatki, nie wiedzialam czy pojsc z tym do siodel czy tutaj, ale tu wiecej Was chyba wiec sprobuje:
mam 180 cm wzrostu, dlugonogi typ. jak dlugie pusliska ujezdzeniowe powinnam sobie kupic? radzcie babki  kwiatek
#link
Znajdziecie mnie na fb uśmiech

hahahahaha nie wytrzymam kujka bolesna w zyciu hihi
zen

« #431 : Marzec 10, 2009, 22:59:17 »
Odpowiedz cytując
anka- bardzo tobie dziekuje za odpowiedz kwiatek

kujka- ja mam prestige a-19 i je sobie chwale wink poza pierwszym kontaktem podczas ktorego nie mialam sily ich zamontowac w strzemieniu- wtedy bluzgalam na nie rowno.
#link
halo

« #432 : Marzec 11, 2009, 01:22:08 »
Odpowiedz cytując
anka Viellen Danken  kwiatek
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
epk

« #433 : Marzec 13, 2009, 07:37:10 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś ma listy startowe ze Zbrosławic? Ewentualnie wie, jak wygląda jutrzejsza <sobota> rozpiska konkursów?
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
paa

« #434 : Marzec 13, 2009, 09:11:58 »
Odpowiedz cytując
Listy są tutaj
http://www.dressage.pl/wyniki/20090313_zbroslawice.pdf
#link
Fundacja Rozwoju Parajeździectwa CENTAURI
Naboo

« #435 : Marzec 14, 2009, 10:51:52 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś jest w Zbrosławicach? Jakaś krótka relacja? kwiatek
#link
"Ludzie inteligentni są zmuszani do alkoholizmu, by wytrzymać w towarzystwie idiotów"
epk

« #436 : Marzec 14, 2009, 11:06:55 »
Odpowiedz cytując
No właśnie uśmiech, jakieś wyniki z wczoraj? Interesuje mnie wyniki Sylwi Sygudy w CS...

No i reszty przedstawicieli KJ Absolut z Wrocławia uśmiech
#link
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
Anka

Dressage

« #437 : Marzec 15, 2009, 09:13:13 »
Odpowiedz cytując
anka aż miło poczytać uśmiech  kwiatek dzieki za dzielenie się wiedzą

coś konkretnego polecał na łapkę i wyciągnięcie nogi w dół? jakieś kluczowe rady?

k_cian
Musialam skrocic wodze wink miec obie rowniutkie, lokcie do ciala i zamkniete piesci, a reka zawsze do konia. Tzn albo postawiona w miejscu i napedzajaca lydka, albo kontakt i reka taka idaca w przod, ale bez porzucania kontaktu i napiecia wodzy. Wlasnie tak, jak pchanie taczki.  Zawsze i wszedzie trzeba czuc napiecie wodzy  zemdlal  trudne jest, bo kazdy kon jest inny, ale tylko tak jest prawidlowo.

Jesli chodzi o dosiad, to ciagle mi powtarzal; "siedz gleboko i nad koniem (tzn nie przed i nie za ruchem), piers w przod, glowa do gory, patrz przed siebie, rozluznij nogi, pieta do dolu, pusc lydke"
i tak w kolko macieju. Az znalazlam miejsce w siodle i nagle moglam nawet najniewygodniejszego konia w kazdym chodzie wysiedziec - bez potrzeby lapania rownowagi.
Najwazniejsze jest dzialanie lydka tylko na chwilke, po czym znowu luz i starasz sie tylko siedziec. Kon ma sam pod toba pracowac, to masz czas na wygodny, poprawny dosiad.
#link
rtk

« #438 : Marzec 15, 2009, 09:40:37 »
Odpowiedz cytując
halo halo
ponawiam prośbę o jakieś informacie na temat Zbrosławic  oczy2
#link
pokemon

« #439 : Marzec 15, 2009, 09:58:38 »
Odpowiedz cytując

kujka- ja mam prestige a-19 i je sobie chwale wink poza pierwszym kontaktem podczas ktorego nie mialam sily ich zamontowac w strzemieniu- wtedy bluzgalam na nie rowno.
mi zamontował mąż  hihi ale też fuczał i stękał.
Kujka też polecam. U Ciebie nie będzie takiego problemu jak u mnie. Ja jestem kurdupel i mi te osłonki akurat wypadają na siodło, przez co mi się obciera  smutek ale tak poza tym są rewelacyjne  emoty327 dopóki ich nie kupiłam, to nie miałam pojęcia, że puśliska są też ważne.
#link
epk

« #440 : Marzec 15, 2009, 10:03:09 »
Odpowiedz cytując
Fajne są te puśliska uśmiech, w życiu nie zamieniłabym ich na inne - wkurzona jestem, że do skokówki musiałabym dorabiać dziurki, więc mam zwykłe prestige, ale to nie to samo wink
Swoją drogą jak miałam jeszcze zwykłe strzemiona z go sport, to te A-19 wchodziły do nich bez problemu <szok>
#link
Anka

Dressage

« #441 : Marzec 15, 2009, 17:41:56 »
Odpowiedz cytując
KLIKNIJ MNIE!

Tak sie dwoch doroslych i powaznych jezdzcow ujezdzeniowych podczas dekoracji zabawic potrafi. Ogladajcie do konca!  duży uśmiech
#link
sznurka
jedyna niekwestionowana księżniczka;]

« #442 : Marzec 15, 2009, 17:57:50 »
Odpowiedz cytując
dobre! a gdzie kon tego pana?
#link
[/url]
Naboo

« #443 : Marzec 15, 2009, 18:08:26 »
Odpowiedz cytując
hahaha szczególnie w kłusie było przyjemnie lol. I p.Kasia z Ekwadorem w tle  hurra!
#link
"Ludzie inteligentni są zmuszani do alkoholizmu, by wytrzymać w towarzystwie idiotów"
kare_szczescie

WWW Moje ogłoszenia
« #444 : Marzec 15, 2009, 18:15:51 »
Odpowiedz cytując
hahaha uśmiałam się przednio wink
Pomysłowe, a jaki zaciesz na twarzach uczestników wink
#link
Strucelka

Nigdy nie przestawaj kochać...

« #445 : Marzec 15, 2009, 21:41:21 »
Odpowiedz cytując
Help ukłon
czy by startować ZR w klasie P potrzeba mieć III licencję?
Na stronie PZJ-u pisze przy klasie P i III licencji 4x55%, ale to co, mam L przejechać 4 razy na min. 55%?
#link
Likier
25.03.2001 - 15.05.2012

Aventia

« #446 : Marzec 15, 2009, 22:27:50 »
Odpowiedz cytując
Strucelka - nie, do P włącznie nie musisz miec 3 licencji. Dopiero do N klasy. Chyba ze cos zmieniali.
#link
epk

« #447 : Marzec 15, 2009, 22:34:44 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś ma wyniki ze Zbrosławic ?? chyba już dziś skończyli?
#link
xgosiekx

...Batomowa...

« #448 : Marzec 16, 2009, 19:04:02 »
Odpowiedz cytując
http://voltahorse.pl/images/stories/2009/03/hppp/wyniki_rund.pdf

Wyniki rund w Zbrosławicach
#link
Batomowy GosieX ;]
amazonka*

WWW Moje ogłoszenia
« #449 : Marzec 16, 2009, 21:46:43 »
Odpowiedz cytując
A widzieliście że na II klase trzeba przejechać P  6 x 60%? W zeszłym roku też tak było? Bo mi się wydawało że II robiło się już Nkami ?

Btw ciekawe czy na Partynicach podczas tych zawodów 3-5 kwietnia będzie się już jechać nowe programy. 
#link
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 466 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 20 zapytaniami.