Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 460 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Ujeżdżenia  (Przeczytany 2448961 razy)
Ponia

Szefowa forever.

« #390 : Marzec 07, 2009, 23:08:35 »
Odpowiedz cytując

(...)potem E.Iwaszkiewicz na Sheridanie(...)

zna ktoś rodowód tego konia?? Byłabym wdzięczna:kwiatek: Miałam Sheridana,ale to nie ten bo raczej nie zmartwychwstał.

Koniczka
gratulacje.
Petit ahhhh te Rude;D
#link
"The only way to be the best - is to love your sport"
Qaida

:)(:

« #391 : Marzec 07, 2009, 23:17:57 »
Odpowiedz cytując
Poniuś,  Sheridan po Romantiker han./Rubinstein I westf. od Symsarna wlkp/Sudan wlkp. Musiałby jeszcze maść zmienić bo ten jest kasztanem wink
#link
Ponia

Szefowa forever.

« #392 : Marzec 07, 2009, 23:22:36 »
Odpowiedz cytując
 oo dzięki Qaida;) kwiatek
#link
"The only way to be the best - is to love your sport"
Anka

Dressage

« #393 : Marzec 08, 2009, 06:13:35 »
Odpowiedz cytując
 hurra! hurra! jade do stajni na trening z bereitrem wiedenskiej szkoly jazdy  hurra! hurra!

Juz wczoraj jezdzilam z nim 4 konie i normalnie jestem zafascynowana.  ukłon Maz sie popukal w glowe, ze w niedziele chce o 7:30 na koniu siedziec, ale co mi tam  hihi 

Koniczka i Petit  gratuluje!  winko
#link
oti

Everybody lies...

« #394 : Marzec 08, 2009, 09:25:29 »
Odpowiedz cytując
Anka,
koniecznie zdaj relacje jak było!  uśmiech
#link
"When the body, mind and spirit work as one and you truly believe then anything is impossible..."
Doti

« #395 : Marzec 08, 2009, 10:27:28 »
Odpowiedz cytując
Petit, dzieki za mile slowa. Niestety kon mi ploszyl m.in. dlatego, ze w trakcie przejazdu ktos lazil po schodach i trybunie.  zły
Twojego przejazu niestety nie widzialam, ale rozrzut ocen sedziowskich niezle mnie zdziwil.  8|
#link
Anka

Dressage

« #396 : Marzec 08, 2009, 14:34:11 »
Odpowiedz cytując
oti
napocilam sie jak cholera. uśmiech

Ogolnie rzecz biorac pracujemy nad:

*spokojnym siedzeniem
*puszczeniem nogi
*usamodzielnianiem konia w danym chodzie, elemencie, takcie i tempie
*spokojna reka i koniem idacym do niej (uczucie prowadzenia taczki)
*posluszenstwem konia i jego koncentracja
*usprawnianiem pracy zadu
*poprawa samoniesienia

rozwiniecie poszczegolnych punktow jest w planie, jesli ktos chce cos dokladniej wiedziec wink

Konkretnie rzecz biorac glowa mi paruje od ilosci informacji, podpowiedzi, pomyslow na prace i konkretnych wytycznych co do mnie i poszczegolnych koni:

*6-latek, super ruch, 2 lata jezdzony beznadziejnie, od 10 mies u nas w stajni. Na dzis robi elementy N w drodze do C, plus poczatki piafu. Ma tendencje do rozpadania sie w momencie nieuwagi jezdzca, potrafi byc i goracym kartofelkiem, jak i mimoza nieziemska. Musi mocniej wchodzic na wedzidlo i lepiej aktywowac zad.

*5-latka, b. dobry ruch, troche kwadratowa, zeby nie powiedziec czworokatna postawiona na krotszym boku. Elementy N. Dlugie nogi, dobra praca grzbietem, jednak tendencja do usztywniania sie i wysokiego ustawienia z powodu zwiezlej budowy. Na dzis mam jezdzic: okraglo, miekko, luzno.

*5-latek, b. dobry ruch, masywny, umiesniony bydlak w drodze do klasy N, ktory wie, ile ma sily, a uzywa jej do brykania, wyskakiwania w powietrze i podnadswietlnych predkosci w zwrotach na zadzie (bez mojej zachety)  hihi Haslo: KONTROLA, KONTROLA! 

*4-latek, mega ruch, chetnie wpada w zawieszony klus bez okraglosci i pokazuje chetnym podkowy.  hihi Mechanika zadu daje uczucie duzej predkosci, jednak trzeba nam szybszego zadu, okraglosci i mniejszego wykroku, aby zaczac porzadnie podstawiac tylek.

Jutro dzien trzeci i ostatni, mam nadzieje na wzmocnienie calosci.
#link
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #397 : Marzec 08, 2009, 14:39:24 »
Odpowiedz cytując
Anka pisz pisz jak najwięcej uśmiech

Wniki z Aro: http://www.aromer.pl/imprezy2009/03_07/wyniki070309aromer.pdf
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
Anka

Dressage

« #398 : Marzec 08, 2009, 14:42:12 »
Odpowiedz cytując
Anka pisz pisz jak najwięcej uśmiech

Chyba najlepiej, jak padna pytania, to bedzie mi latwiej.
#link
bunia_fox

« #399 : Marzec 08, 2009, 15:46:30 »
Odpowiedz cytując
I znowu Aniamic wymiotła wszystko  hurra! kukunamuniu nic nie myśli o bliźnich  smutek którzy powoli widząc listy startowe muszą się godzić z niewątpliwą porażką.live is brutal !
#link
Aventia

« #400 : Marzec 08, 2009, 19:23:04 »
Odpowiedz cytując
Anka ja mam 2 pytanka  uśmiech
Co masz na mysli piszac - usamodzielnienie konia w danych chodach ?
i..
... zeby nie powiedziec czworokatna postawiona na krotszym boku.
Na krotszym boku tzn. ?
#link
kujka

new better life mode: on

Moje ogłoszenia
« #401 : Marzec 08, 2009, 19:25:40 »
Odpowiedz cytując
czyli ze prostokat postawiony na krotszym boku (a), o tak
#link
Znajdziecie mnie na fb uśmiech

hahahahaha nie wytrzymam kujka bolesna w zyciu hihi
Anka

Dressage

« #402 : Marzec 08, 2009, 22:07:24 »
Odpowiedz cytując
Usamodzielnianie konia na zasadzie: on ma galopowac, nie ja. Ja daje impuls i chce np galop roboczy. Mamy chod i tempo, to puszczam noge i sobie siedze, a kon sam pode mna pracuje. Jak chce cos zmienic, to ja znowu pomoce i znowu odpoczynek. Chce z roboczego do zebranego przejsc, to znowu daje info, mamy zebrany i teraz kon ma galopowac zebranym tak dlugo, az mu powiem, ze starczy.
Oczywiscie nie rzucam wszystkiego, tylko mam lydki przylozone, ale bierne, wodza na kontakcie i tylek w siodle, ale wlasnie na zasadzie siedzenia sobie tak o w siodle. Dla odpoczynku wink
I to we wszystkich chodach i elementach.

To jak pchniecie kulki: jak zwalnia, to ja pcham, jak sie toczy moim tempem, to ja tylko podazam za nia wzrokiem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 22:52:33 wysłane przez Anka » #link
Aventia

« #403 : Marzec 08, 2009, 23:05:14 »
Odpowiedz cytując
No jasne, dzieki Wam za wyjasnienie uśmiech
Jeździc konia kto takim poziomie to musi byc bajka...
#link
Anka

Dressage

« #404 : Marzec 08, 2009, 23:08:24 »
Odpowiedz cytując
Aventia no to piszemy bajke o poceniu sie  hihi  bo ja przez to samo koncentrowanie sie wypocilam chyba  2 litry dzisiaj.  cool
#link
zen

« #405 : Marzec 08, 2009, 23:22:03 »
Odpowiedz cytując
anka, a jakie wytyczne do pracy z 'blizniakiem'- kartofelkiem i mimoza? dla mnie to wlasnie jak praca na skarym- nie znasz dnia ani godziny na jaki nastroj trafisz. jednego dnia ze spokojem sunie majestatycznie po hali i ma wszystko w nosie- jest skupiony na robocie, na jezdzcu, swiata poza zadana praca zdaje sie nie zauwazac- a nastepnego kazde szurniecie wprawia go w 'humory'.. smutek
#link
halo

« #406 : Marzec 08, 2009, 23:46:52 »
Odpowiedz cytując
A ja zapytam o "skracanie wykroku". IMO to częsty problem: koń idzie "z kolana" nie z zadu, ale idzie obszernie i jeździec nie wie co robić. Dobrze myślę? Jakie zalecenia?
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
ElaPe

Radosne Galopy Sp. z o.o.

« #407 : Marzec 09, 2009, 11:38:38 »
Odpowiedz cytując
koń idzie "z kolana" nie z zadu, ale idzie obszernie i jeździec nie wie co robić

o, a ja tego nie rozumiem - no bo jak idzie obszernie to chyba nie ma problemu.  I o co chodzi o tym że idzie z kolana.
#link

Brylant Dyskusji Wszelakiej
halo

« #408 : Marzec 09, 2009, 13:07:00 »
Odpowiedz cytując
oti
*4-latek, mega ruch, chetnie wpada w zawieszony klus bez okraglosci i pokazuje chetnym podkowy.  hihi Mechanika zadu daje uczucie duzej predkosci, jednak trzeba nam szybszego zadu, okraglosci i mniejszego wykroku, aby zaczac porzadnie podstawiac tylek.
Pytanie było do Anki, w związku z powyższym.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
amazonka*

WWW Moje ogłoszenia
« #409 : Marzec 09, 2009, 21:22:44 »
Odpowiedz cytując
Odbiegając troche od tematu: są gdzieś dostępne te nowe programy co niby od 31 marca mają wejść w życie? Bo ja chyba szukać nie umiem albo oślepłam :>
#link
halo

« #410 : Marzec 09, 2009, 21:26:09 »
Odpowiedz cytując
http://www.pzj.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=viewsdownload&sid=17
Tutaj?
#link
L. Alberti.
Doti

« #411 : Marzec 09, 2009, 21:28:24 »
Odpowiedz cytując
A kto z Was wezmie udzial w zawodach ogolnopolskich w Aromerze?
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #412 : Marzec 09, 2009, 22:14:05 »
Odpowiedz cytując
A ja mam takie pytanie, bo mnie zaciekawilo. Czesc koni bardzo denerwuje sie na muchy czy tez ma ten syndrom hadshaking. Jak to wyglada jesli chodzi o przepisy?? Mozna miec na czworoboku nauszniki czy ta maske na glowe??
#link
kare_szczescie

WWW Moje ogłoszenia
« #413 : Marzec 09, 2009, 22:16:25 »
Odpowiedz cytując
Klami,  słyszałam, że po uprzednim spytaniu się sędziów i otrzymanie pozwolenia, dozwolone. Zresztą Koniczka chyba zawsze jeździ z maską, jeżeli się nie mylę...
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #414 : Marzec 09, 2009, 22:20:53 »
Odpowiedz cytując
A jest to jakos uregulowane czy zalezy tylko od uprzejmosci danej komisji sedziowskiej??
#link
kare_szczescie

WWW Moje ogłoszenia
« #415 : Marzec 09, 2009, 22:23:04 »
Odpowiedz cytując
Tu już nie mam pojęcia, napisz do Koniczki uśmiech
#link
k_cian

« #416 : Marzec 09, 2009, 22:36:49 »
Odpowiedz cytując
anka aż miło poczytać uśmiech  kwiatek dzieki za dzielenie się wiedzą

coś konkretnego polecał na łapkę i wyciągnięcie nogi w dół? jakieś kluczowe rady?
#link
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #417 : Marzec 09, 2009, 23:31:52 »
Odpowiedz cytując
Przepisy zezwalają tylko i wyłącznie na nauszniki, maski są wręcz zabronione. Mi weterynarz wypisał zaświadczenie, że mój koń ma HS i musi mieć zasłonięte oczy i nos. Na każdych zawodach otwartych rozmawiam najpierw z sędzią głównym i prosze o zgodę. Większość nie robi żadnych problemów, a Ci którzy trochę narzekali i tak się w końcu zgadzali. Tak jest na ZR, nie wiem jak by było jakbym chciała ZOO jechać (chociaż w Mazowieckim to raczej problemu być nie powinno bo sędziują przeważnie Ci sędziowie co regionalki, nie wiem jak sędziowie w innych regionach). Za to na CDI raczej na pewno by taki numer nie przeszedł niestety.
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
KuCuNiO

Dressurponyreiter

« #418 : Marzec 10, 2009, 06:34:08 »
Odpowiedz cytując
Niestety na większości ważniejszych ZOO maski nie przechodzą. Na CDI nawet nie ma o czym gadać.
Też tak próbowałam, ale skończyło się na tym, że jeżdżę bez maski.
#link
efka

CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom

« #419 : Marzec 10, 2009, 10:01:29 »
Odpowiedz cytując
A kto z Was wezmie udzial w zawodach ogolnopolskich w Aromerze?

Na 99% będziemy z naszym teamem Para uśmiech
#link
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 460 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 21 zapytaniami.