Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 258 259 [260] 261 262 ... 466 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Ujeżdżenia  (Przeczytany 2538919 razy)
rtk

« #7770 : Lipiec 22, 2012, 11:53:22 »
Odpowiedz cytując
epk, źle zrozumiałaś:)
Miałam na myśli że nie zrobisz tak:
Jedziesz w lewo, wjeżdżasz na linię środkową i ciśniesz ciąg w prawo. Wtedy to, co zrobisz w prawo będzie ustępowaniem. uśmiech
#link
epk

« #7771 : Lipiec 22, 2012, 11:55:32 »
Odpowiedz cytując
rtk, bo tak piszesz wink. Że nie pojedzie ciągu na kontrgalop. (dokładna konstrukcja zdania Twojego uśmiech
Ona po prostu nie pojedzie ciągu w prawo z galopu na lewo wink i z tym się zgadzam.
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
Facella

young&menace

« #7772 : Lipiec 22, 2012, 11:55:52 »
Odpowiedz cytując
o rany, nie doczytałam, że to w galopie  zemdlal
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
rtk

« #7773 : Lipiec 22, 2012, 11:57:36 »
Odpowiedz cytując
Facella  kwiatek
epk przepraszam, mało ostatnio sypiam  kwiatek
#link
busch

Mad god's blessing.

« #7774 : Lipiec 22, 2012, 12:16:15 »
Odpowiedz cytując
Ma ktoś może filmik z wykonywanego ustępowania w galopie? Jakoś nie umiem sobie tego zwizualizować tak, żeby koń to zrobił dobrze i jeszcze w tym jakoś galopował wink
#link
rtk

« #7775 : Lipiec 22, 2012, 12:18:15 »
Odpowiedz cytując
busch, a robiłaś kiedyś powiększanie koła w galopie? Od wewnętrznej łydki koń ustępuje na zewnątrz- to bardzo znane ćwiczenie- no i do tego ustępowanie od łydki w galopie wink
#link
Fantazja

« #7776 : Lipiec 22, 2012, 13:06:17 »
Odpowiedz cytując
ciężko mi było to wytłumaczyć, może znajdę jakiś filmik
Petit, dzięki  kwiatek

edit: filmiku nie znalazłam
zdjęcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 14:06:15 wysłane przez Fantazja » #link
busch

Mad god's blessing.

« #7777 : Lipiec 22, 2012, 14:06:25 »
Odpowiedz cytując
rtk, nie, to jeszcze trudniej jest mi sobie wyobrazić tak, żeby było wykonane dobrze wink
Koń ma galopować dajmy na to na lewo, być cały czas zgięty w lewo i w tym zgięciu każesz mu jeszcze zrobić ustępowanie w przeciwnym kierunku niż jest wygięty, do tego ma krzyżować nogi w przeciwną stronę, niż byłoby to dla niego naturalne zważywszy na niesymetryczne stawianie nóg w galopie i ma nie stracić rytmu i aktywności? Naprawdę chętnie zobaczyłabym coś takiego na filmie, bo jedynie, co mi się wizualizuje, jak próbuję sobie coś takiego wyobrazić, to rozbity na czterotakt rytm galopu i ogólna rozpierducha całego podstawienia wink
#link
rtk

« #7778 : Lipiec 22, 2012, 14:15:12 »
Odpowiedz cytując
Nie chodzi o krzyżowanie i jazdę w stylu szerokiego ciągu wink

Ja zaczynałam to ćwiczenie od ustępowania na kole na zewnątrz w stępie i w kłusie, potem doszedł galop. Później wjazd na linię środkową i ustępowanie nie sprawiało żadnych problemów. Chodzi o najzwyklejsze odejście na zewnątrz od wewnętrznej łydki bez utraty rytmu, to taki wstęp do ciągów. Konia masz cały czas prostego, ewentualnie ustawionego do wewnątrz.
Tutaj coś w ten deseń, niestety beznadziejne wykonanie, ale nie znalazłam nic lepszego (18-25s) http://www.youtube.com/watch?v=vOULUMcPlhM

Ale szukam dalej czegoś co dobrze pokaże o co chodzi.
#link
Facella

young&menace

« #7779 : Lipiec 22, 2012, 15:48:42 »
Odpowiedz cytując
zastanawiam się, co ten koń robi w galopie. momentami wygląda jak galop ze sztywnymi stawami tylnych nóg, momentami ewidentnie zadem kłusuje, szczególnie w przejściu z galopu do kłusa robi przodem 2-3 foule zadem już kłusując... może mnie ktoś oświecić?
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
xxmalinaxx

Moje ogłoszenia
« #7780 : Lipiec 22, 2012, 15:52:01 »
Odpowiedz cytując
Wybiera się ktoś za tydzień do Solca Kujawskiego?
#link
Anka

Dressage

« #7781 : Lipiec 22, 2012, 16:58:38 »
Odpowiedz cytując
Pomniejszanie i powiekszanie czworoboku w galopie jest forma ustepowania od lydki.
#link
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #7782 : Lipiec 22, 2012, 19:52:56 »
Odpowiedz cytując
Dokładnie jak rtk pisze - przy ustępowaniu od łydki w galopie nie chodzi o jakieś wielkie krzyżowanie. W zależności od stopnia ustępowania krzyżowania w tym chodzie albo nie ma, albo jest minimalne.
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
Petit.

« #7783 : Lipiec 23, 2012, 18:35:02 »
Odpowiedz cytując
Jak sama nazwa wskazuje ustępowanie od łydki to sprawdzenie czy i w jakim stopniu koń ustępuje od łydki. Super ćwiczenie na prostość konia, sprawdzenie zaangażowania, wymuszenie większego zaangażowania zadu, można pojechać bardziej krzyżując nogi wolniej albo właśnie mocniej, energiczniej trochę bardziej do przodu. Na 4,5-latku na pewno ustępowanie będzie inne niż na koniu chodzacym CC, który jest juz bardziej ujeżdżony i mozna na nim ustalać jakie to ustępowanie od łydki ma być. I tutaj już nie ma znaczenia czy jest to stęp, kłus czy galop.  Aaaa... no i szyja i boki zawsze prosta.
#link
Gosia koniara

My swwit foal

« #7784 : Lipiec 23, 2012, 18:37:00 »
Odpowiedz cytując
 konik
 Całkowita edycja posta
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2012, 19:29:55 wysłane przez Gosia koniara » #link
Koń bogiem,
galop nałogiem
skoki zabawą ,
a jazda podstawą !
ikarina

« #7785 : Lipiec 23, 2012, 18:39:34 »
Odpowiedz cytując
Gosia koniara, blagam, pisz bardziej przemyslane posty. Nie chce byc niemila, rozumiem, ze jestes jeszcze mlodziutka osobka, ale zaledwie kilkoma postami wprowadzilas lekki zamet wink
Mysle, ze najlepiej by bylo, jakbys sie pochwalila zdjeciami kobylki w watku o wlasnych koniach wink
#link
Mad kobieta z pistoletu .... Nie jest dobrym pomysłem
Ikarina, Ty bobrze!  wysmiewa
Gosia koniara

My swwit foal

« #7786 : Lipiec 23, 2012, 18:41:09 »
Odpowiedz cytując
Gosia koniara, blagam, pisz bardziej przemyslane posty. Nie chce byc niemila, rozumiem, ze jestes jeszcze mlodziutka osobka, ale zaledwie kilkoma postami wprowadzilas lekki zamet wink
Mysle, ze najlepiej by bylo, jakbys sie pochwalila zdjeciami kobylki w watku o wlasnych koniach wink
Przepraszam bobra tylko że ja wiem duzo tylko nie rozumiem postów  smutek
#link
Koń bogiem,
galop nałogiem
skoki zabawą ,
a jazda podstawą !
Petit.

« #7787 : Lipiec 23, 2012, 18:53:33 »
Odpowiedz cytując
Eeee...że co? Jakiego bobra przepraszasz? Kolejna quniarka?
#link
szpilka

dressage

« #7788 : Lipiec 23, 2012, 18:55:09 »
Odpowiedz cytując

Gosiu koniarko, jak nie umiesz pisać, to lepiej tego nie rób wink
#link
Strength. Grace. Precision. Beauty. Balance. Harmony. This is the art and sport of dressage...
Gosia koniara

My swwit foal

« #7789 : Lipiec 23, 2012, 19:01:33 »
Odpowiedz cytując

Gosiu koniarko, jak nie umiesz pisać, to lepiej tego nie rób wink
Umiem pisac ! poprostu mam zły dzień bo jeden ogier unas w stajni złamał noge
#link
Koń bogiem,
galop nałogiem
skoki zabawą ,
a jazda podstawą !
ikarina

« #7790 : Lipiec 23, 2012, 19:09:58 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny, nie badzcie niemile wink Dziewczyna ma dopiero 11 lat i nie zachowuje sie jak typowa qniarka (przynajmniej do tej pory)

Gosia koniara, przykro mi z powodu ogiera.
A tak na poczatek - zanim napiszesz kolejny post, po prostu sobie posiedz godzinke i poczytaj na spokojnie kilka watkow, zobacz, jak ze soba rozmawiamy, o czym rozmawiamy itp. Tak jak pisalam wczesniej - robisz nieco maly balagan na forum wink
#link
junona

« #7791 : Lipiec 23, 2012, 19:10:39 »
Odpowiedz cytując
 zemdlal

w stajni z howrse.pl??
#link
Gosia koniara

My swwit foal

« #7792 : Lipiec 23, 2012, 19:11:27 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny, nie badzcie niemile wink Dziewczyna ma dopiero 11 lat i nie zachowuje sie jak typowa qniarka (przynajmniej do tej pory)

Gosia koniara, przykro mi z powodu ogiera.
A tak na poczatek - zanim napiszesz kolejny post, po prostu sobie posiedz godzinke i poczytaj na spokojnie kilka watkow, zobacz, jak ze soba rozmawiamy, o czym rozmawiamy itp. Tak jak pisalam wczesniej - robisz nieco maly balagan na forum wink
Rozumiem tyle że ja kocham konie i wiem dużo tylko nie czytam dokładnie  tak samo mam na sprawdzianie )
#link
Koń bogiem,
galop nałogiem
skoki zabawą ,
a jazda podstawą !
xxagaxx

« #7793 : Lipiec 23, 2012, 19:14:14 »
Odpowiedz cytując
Dziecko idź najpierw dorośnij trochę a potem zaczynaj pisać na forum.... Albo może przerzuć się na voltahorse, galopuje.pl bo tam w sumie takie klimaty dziecięce.......

Jezus mam zły dzień i jeszcze gdzie nie wejdę to post koniary................
#link
Gosia koniara

My swwit foal

« #7794 : Lipiec 23, 2012, 19:16:31 »
Odpowiedz cytując
Dziecko idź najpierw dorośnij trochę a potem zaczynaj pisać na forum.... Albo może przerzuć się na voltahorse, galopuje.pl bo tam w sumie takie klimaty dziecięce.......

1. Nie mów dziecko
2. jak ci przeszkadzam naciśnij znaczek " Ignoruj "
#link
Koń bogiem,
galop nałogiem
skoki zabawą ,
a jazda podstawą !
ikarina

« #7795 : Lipiec 23, 2012, 19:17:05 »
Odpowiedz cytując
Fajnie, ze kochasz konie uśmiech I masz duze szczescie, bo na tym forum jest bardzo duzo osob, ktore maja ogroooooomne doswiadczenie z konmi. Sa tutaj na przyklad miedzynarodowi zawodnicy, wysokiej klasy trenerzy, wspaniali hodowcy-pasjonaci. Mysle, ze dla ciebie warto by bylo poczytac, co oni maja do powiedzenia i sie od nich uczyc, na prawde na tym skorzystasz. Kiedy forumowicze prosza cie, zeby pisac mniej, a czytac wiecej, to chodzi, zebys po prostu rzadziej pisala posty, a w zamian ten czas poswiecic na czytanie, co inni maja ciekawego do powiedzenia wink

#link
nevada2012

« #7796 : Lipiec 23, 2012, 19:18:15 »
Odpowiedz cytując
A ja myślę, że ktoś se jaja robi.
#link
trusia

Moje ogłoszenia
« #7797 : Lipiec 23, 2012, 19:19:16 »
Odpowiedz cytując

Ja uważam, że to grubymi nićmi szyta podpucha.
#link
Oby już żadne zwierzę nie wpadło w łapy kreatywnej sadystki

3R dla środowiska: Reduce, Reuse, Recycle
Gdyby czytanie odchudzało, byłabym chuda jak szparag
xxagaxx

« #7798 : Lipiec 23, 2012, 19:21:55 »
Odpowiedz cytując

1. Nie mów dziecko
2. jak ci przeszkadzam naciśnij znaczek " Ignoruj "

ehh, mnie to już powoli bawić zaczyna :P

nevada, trusia ja mam nadzieję że to podpucha bo nie chcę wierzyć ze młode pokolenie takie głupie rośnie. Zero samokrytycyzmu... Po prostu dziecko już wszystkie rozumy pozjadało i teraz będzie innych uczyć. 
#link
zima

« #7799 : Lipiec 23, 2012, 19:27:54 »
Odpowiedz cytując
Stajnia Maślice... No, to dla Wrocławian doskonałe skojarzenie i autorytet tudzież rekomendacja  lol
#link
Strony: 1 ... 258 259 [260] 261 262 ... 466 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 19 zapytaniami.