Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 466 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Ujeżdżenia  (Przeczytany 2582811 razy)
caroline

siwek złotogrzywek :)

« #810 : Maj 29, 2009, 21:10:15 »
Odpowiedz cytując
Strucelka, ja widze sporą różnice miedzy relacją długości tybinki twojego siodła do twoich nóg a relacją długości tybinki siodla zen do jej nóg.
moim zdaniem u zen jest OK (chociaz tybinka moglaby byc minimalnie krótsza, ale i tak nie wygląda na za długa), a u ciebie - moim zdaniem - zdecydowanie wygląda to na zbyt długie tybinki.

u mnie wygląda to prawie identycznie jak u Zen
prawie robi różnice.
#link
halo

« #811 : Maj 30, 2009, 01:32:11 »
Odpowiedz cytując
Hmm - na obu zdjęciach tybinka kończy się w najszerszym miejscu łydki. Czy to "prawie" dotyczy reszty łydki?
Zawsze myślałam, że długość tybinki dobiera się wg ud, a nie wg. łydek  wink Niektórzy mają szczęście mieć dłuższe łydki, inni mają za długie, inni - niestety za krótkie - siodłem nie da się tego zmienić  smutek
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
zen

« #812 : Maj 30, 2009, 07:47:40 »
Odpowiedz cytując
halo, ze niby co z reszta lydki?
#link
unicorna

« #813 : Maj 30, 2009, 08:26:18 »
Odpowiedz cytując
 najwyżej dziś wydłużę strzemiona i pokaże zdjęcie.
#link
Strucelka

Nigdy nie przestawaj kochać...

« #814 : Maj 30, 2009, 09:34:59 »
Odpowiedz cytując
Caroline ok, mogłam dodać "Według mnie". Każdy ma inny pogląd wink I wiem, że nie jest to idealne siodło dla mnie, jeśli chodzi o proporcje, ale jak już pisałam o tym w siodłach ujeżdżeniowych, jest mega wygodne i bardzo mi odpowiada. Może urosnę jeszcze trochę to będzie lepiej wyglądać hihi
#link
Likier
25.03.2001 - 15.05.2012

halo

« #815 : Maj 30, 2009, 18:59:15 »
Odpowiedz cytując
No, zen Ty masz po prostu dłuższą łydkę od srucelki  wink i w sumie lepiej to wygląda  uśmiech ale idealnie na obu zdjęciach nie jest, chyba lepiej by było najszersze miejsce łydki mieć już pod tybinką czyli ze trzy centymetry? krótszą tybinkę. I tak liczy się bardziej wygoda i możliwość użycia pomocy - chociaż wrażenia wizualnego (jeśli ktoś ocenia) lekceważyć nie można. Masz "lepiej" niż strucelka, bo i więcej łydki wystaje (Tobie to dobrze  emoty327) i w sumie lepiej to wygląda - ale dobór siodła jest równie niedoskonały.

smutny za Twoim awatarem, bo ten ponury, i norrrmalnie na zdjęciu Cię poznać nie można  wink
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 19:02:23 wysłane przez halo » #link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Gosia

« #816 : Maj 30, 2009, 21:14:51 »
Odpowiedz cytując
apropo łydek i tybinek...
Jak właściwie powinna byc dopasowana tybinka? Na jakiej wysokości (nogi) ma się kończyć?
#link
caroline

« #817 : Maj 30, 2009, 21:46:45 »
Odpowiedz cytując
Jak właściwie powinna byc dopasowana tybinka? Na jakiej wysokości (nogi) ma się kończyć?
jak słusznie pisała wcześniej halo: długość tybinki dobiera się wg ud, a nie wg. łydek wink

ale jesli upieramy sie przy łydkach - moim zdaniem wystarczajaca długość to taka, zeby nie zahaczać o brzeg tybinki cholewką oficerek wink czyli nie za długie i nie za krótkie wink (ależ to było pomocne, nie? wink)
#link
k_cian

« #818 : Maj 31, 2009, 06:56:04 »
Odpowiedz cytując
halo, dokładnie, udo się liczy względem tybinki i poduszki , a to ciągnie za sobą w efekcie łydkę wystającą zza krzaka wink a właściwie ledwo co zza tybinki

zen, uważam że Ciebie do jej przypadku nawet nie ma co porównywać bo różnica jest kolosalna, uważam że nawet jak puści nogę to nie będzie to taki efekt jak u Ciebie...

poza tym - dlaczego pchać się na siłę w niedopasowane siodło?
#link
unicorna

« #819 : Maj 31, 2009, 08:44:30 »
Odpowiedz cytując
dobierałam wiele siodeł i te leżało najlepiej na moim koniu. jeśli chodzi o mnie mogę jeździć i w takim, ważne by koń miał dobrze.
#link
zen

« #820 : Maj 31, 2009, 10:31:07 »
Odpowiedz cytując
mi sie zwyczajnie gorzej jezdzilo z krotsza tybinka- pewnie bym przywykla, ale mi jest bardziej komfortowo z dluzsza tybinka.
chyba petersowi rowniez uśmiech

swoja droga- on to dopiero ma nogi respect
#link
caroline

« #821 : Maj 31, 2009, 16:23:34 »
Odpowiedz cytując
zen, sorki, ale wybrałaś zdjęcie SP w takim akurat momencie, ze trudno, zeby ono świadczyło o czymkolwiek wink
tutaj kilka innych jego zdjęć z najprawdopodobniej tych samych zawodów:

źródło: DressageDaily

źródło: http://www.worldcuplasvegas.com/display.php?id=114

źródło: http://www.worldcuplasvegas.com/display.php?id=121

na podstawie tych zdjęc raczej byłabym skłonna powiedzieć, ze p. Peters ma bardzo fajnie dopasowaną długość tybinki do jego nóg. i byłabym bardzo daleka od stwierdzenia, że on lubi dłuższe tybinki (w sensie - siegające do połowy łydki) wink
#link
zen

« #822 : Maj 31, 2009, 17:04:02 »
Odpowiedz cytując
faktycznie, powinnam przejrzec wiecej zdjec kwiatek

ja jeszcze nie jestem na takim etapie, zeby odczuwac kolosalne roznice miedzy dlugosciami tybinek. co nie zmienia faktu, ze nastepne siodlo bede chciala dobrac jeszcze lepiej- o ile po drodze nie trzasne jezdziectwa o kant de wink

#link
Doma

Folbluciki folbluciki folbluciki :)

« #823 : Maj 31, 2009, 17:22:01 »
Odpowiedz cytując
ech z tymi tybinkami to jest, mam ten sam problem smutek Strucelka widzę że jeździsz w wszech będącej Ratomce  uśmiech na mnie właśnie ten model jest za długi  smutek chciałam kupić Ratomkę ale muszę zamawiać z krótszą tybinką, znaczna większość siodeł ma dla mnie za długie, jedyny model jaki znalazłam to Prestige Appalosa z odpowiednio krótką tybinką... w cenie poniżej 2 tyś zł.... zdjęcie Petera genialne  8|

#link
Paszkówka i Łyczanka, czyli Nasze nowe 4 kąty:)
Burza

WWW Moje ogłoszenia
« #824 : Maj 31, 2009, 19:14:56 »
Odpowiedz cytując
Strucelka ale kiedy pytałaś o dobranie siodła to wszyscy jednym głosem ci krzyknęli, że ma dla Ciebie o dużo za długie tybinki, więc widziały gały co brały wink
#link
Wi­nna jes­tem ci wszys­tko, po­nieważ cię kocham.  Piorun, Mo cuishle.
Strucelka

Nigdy nie przestawaj kochać...

« #825 : Maj 31, 2009, 19:19:08 »
Odpowiedz cytując
wiem wiem Burza wink
dlatego szukam różnych alternatyw.
#link
Likier
25.03.2001 - 15.05.2012

Szyszka

szczesliwa studentka HOPALu:)

« #826 : Maj 31, 2009, 21:00:59 »
Odpowiedz cytując
czy ma ktos zdjecia z dzisiejszych zawodow w Slupnie?
#link
efka

CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom

« #827 : Maj 31, 2009, 21:49:28 »
Odpowiedz cytując
ja będę pewnie miała trochę zdjęć uśmiech ale tylko sprzed ulewy wink
#link
Rudzia

Dwie Złośnice:)

« #828 : Czerwiec 01, 2009, 08:08:56 »
Odpowiedz cytując
Mam sporo zdjec z wczoraj z przed ulewy i jeszcze kilka udalo mi sie porobic w trakcie ulewy ale juz z pozniejszych konkursow nie mam niestety. Jak je ogarne troche to wstawie. Moze ktos odnajdzie wsrod nich siebie uśmiech
#link
mgajewska.com
fotokonie.art.pl
Gosia

« #829 : Czerwiec 01, 2009, 08:36:29 »
Odpowiedz cytując
jak słusznie pisała wcześniej halo: długość tybinki dobiera się wg ud, a nie wg. łydek wink

ale jesli upieramy sie przy łydkach - moim zdaniem wystarczajaca długość to taka, zeby nie zahaczać o brzeg tybinki cholewką oficerek wink czyli nie za długie i nie za krótkie wink (ależ to było pomocne, nie? wink)

Powiedzmy, że mniej więcej łapię uśmiech
#link
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #830 : Czerwiec 01, 2009, 09:35:55 »
Odpowiedz cytując
A tak wyglądał wczoraj czworobok po ulewie:
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
kpik

kpik bo kpi?

« #831 : Czerwiec 01, 2009, 09:45:39 »
Odpowiedz cytując
łoooł ! uśmiech
podkowy na płetwy trzebaby zamienić
albo zmienić program na dowolny- dodatkowe punkty za racjonalne wykorzystanie suchych przestrzeni :P
#link
Adoration of a Question Mark                
D+A

D&A

« #832 : Czerwiec 01, 2009, 10:05:53 »
Odpowiedz cytując
wow nieźle.To widzę,że skoczkom się udało:)
#link
efka

« #833 : Czerwiec 01, 2009, 10:16:31 »
Odpowiedz cytując
hehe, ja zamknęłam konia w przyczepie i właśnie lunęło - więc można powiedzieć że nie tylko skoczkom wink
#link
Qaida

:)(:

« #834 : Czerwiec 01, 2009, 11:33:21 »
Odpowiedz cytując
prawie jak cross 8|
#link
Gosia

« #835 : Czerwiec 01, 2009, 15:13:10 »
Odpowiedz cytując
Przy wjeździe musiały być niezłe efekty wink
#link
zen

« #836 : Czerwiec 01, 2009, 15:18:57 »
Odpowiedz cytując
ale masakra 8|

efka, jak wam poszlo?
#link
efka

« #837 : Czerwiec 01, 2009, 15:21:46 »
Odpowiedz cytując
hmm już pisałam w którymś wątku, że nie był to przejazd mojego życia wink 59,850% aczkolwiek załapaliśmy się na nagrodę za pierwsze miejsce w "dużych koniach" bo kucyki były oddzielnie klasyfikowane i oceniane. Ja jestem zadowolona generalnie, mam nagrany przejazd i chętnie bym wrzuciła ale youtube go przyjąć nie chce  ehh
#link
zen

« #838 : Czerwiec 01, 2009, 19:54:11 »
Odpowiedz cytując
moze wrzuta wezmie?

chcialabym was zobaczyc wink
#link
efka

« #839 : Czerwiec 01, 2009, 20:36:05 »
Odpowiedz cytując
hmm może weźmie, spróbuję jutro w pracy bo tu mam kiepawy internet (blueconnect ehh) póki co zaraz będę miała jakieś zdjęcia może duży uśmiech

edit: wrzucilam kilka do ZNK reszta jutro uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 21:27:42 wysłane przez efka » #link
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 466 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 1.032 sekund z 19 zapytaniami.