Kącik Ujeżdżenia

Koniczka, wow 😀 Od jednego sędziego za wartość artystyczną nawet 97%. Bardzo dobrze dobrana muzyka, super pasująca do konia, no i świetnie się ten przejazd ogląda... To kto się pokusi o wytypowanie pierwszej 10tki, nawet bez kolejności? 😁
Muzyka tak dobrze dobrana do ruchu konia, że ogląda się jednym tchem, super  😜
Jeśli na IO będą takie kiry to bedzie sama przyjemność oglądania i ogromne emocje.
Mam nadzieję, że uda mi się obejrzeć  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 lipca 2012 07:43
Co mnie zachwyca u tego konia to fakt, że ciężko się dopatrzeć u niego słabego punktu. Totilas miał i dalej ma ewidentny słąby punkt - kłus wyciągnięty. A tu? No jestem pod wrażeniem 🙂

quantanamera, na bycie w pierwszej 10 obstawiam Valegro, Uthopia, Mistral Hojris, Desperados, Damon Hill, Parzival. To są moim zdaniem "pewne" typy, reszta może się tasować.
czy jakaś dobra dusza podsunie link do filmiku z tą parą, bo ja trochę zacofana jestem i nie potrafię go odszukać :kwiatek:
ostatni post na poprzedniej stronie :p
dziękuję :kwiatek:, nie dość, że blondynka, to jeszcze slepa 😡
a przejazd, szczególnie zgranie poszczególnych ruchów z muzyką, naprawdę rewelacja!
Ktos ma jakies wiesci z frontu jak idzie Jankowi Gaweckiemu na ME? Przez telefon nie moge odszukac strony z wynikami :-\
http://www.dressageberne2012.com/en/starts_results tu masz link do strony 🙂
ale nie ma dzisiejszych 🙁
Dzisiaj 65 % z hakiem 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 lipca 2012 19:20
Widać tu ich na rozprężalni 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 lipca 2012 11:16
Trener pojechał ze swoją juniorką z Czech, wiecie może jak poszło Kamili Kotyzovej? nie potrafię się doszukać wyników.
na eurodressage wejdz, sa wyniki po prawej. Cos mi sie kojarzy ze w okolicach 30miejsca byla pierwszego dnia, ale nie jestem pewna.
dziękuję za odzew   :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 lipca 2012 18:54
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lipca 2012 07:57
no to czyli możemy nie być na końcu 🙂
Dziewczyny nie wiem czy w dobrym wątku pytam jeśli nie to poproszę o skierowanie do odpowiedniego🙂 Gdzie w Warszawie mogę dostać buty firmy Konig? Koleżanka z Kanady złożyła mi zamówienie 😀
Gillian   four letter word
19 lipca 2012 11:37
no nie wiem, może zapytaj w tajemniczym wątku o nazwie... OFICERKI? cóż tam się może kryć? pewnie nic o butach!  👀
Gillian kompletnie nie rozumiem Twojego tonu  -  kompletna dziecinada  🙁 - ale dziękuję tam zapytam.
rybka   Różowe okulary..
19 lipca 2012 14:57
nie wiedziałam gdzie zapytać.... co daje takie ćwiczenie:
galop, niech będzie w lewo, wjeżdżamy na środek ujeżdżalni i robimy jakby ustępowanie w galopie (koń idzie w przeciwną stronę niż w ciągu), nawet nie wiem jak to nazwać, może to jakoś się nazywa, ale nie spotkałam się z tym
mam nadzieję, że zobrazowałam to
Ale to masz na myśli ustępowanie w przeciwnym kier tj przy jeździe galopem w lewo ustępowanie w prawo? tj jakby w kontrgalopie? czy ustępowanie w ustawieniu w przeciwna stronę?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 lipca 2012 19:38
To jest dokładnie ustępowanie od łydki w galopie 🙂 Daje bardzo fajne efekty gimnastyczne i pomaga na zrównoważenie w galopie. Można też ustępowania robić w tą stronę co ciąg - w tym układzie bardzo są pomocne przy początkowej pracy nad lotnymi. Bardzo fajnie można robić dzięki temu zig zagi ustępowaniami bez konieczności robienia lotnych przy zmianach kierunku. Takie ćwiczenie ma bardzo duże walory gimnastyczne, poza tym przygotowuje do późniejszych zig zagów z ciągami.
Koniczka, dzięki za rozjaśnienie, bo dopiero w tej stajni spotkałam się z takim ćwiczeniem
Na pewno pomaga na sprawdzeniu w jakim stopniu panujesz nad prostością konia w galopie, angażuje zad, pomaga w rozluźnieniu konia w bokach i kłodzie. Mój koń bardzo lubi to ćwiczenie, znacznie pomaga mu to właśnie na rozluźnienie szyi i boków i ogólne rozluźnienie sylwetki. Podczas tego ćwiczenia można bardzo łatwo regulować dążność do ruchu w bok, jeżeli koń nie jest jeszcze na tyle wyszkolony żeby robić elementy z ustawioną głową w prawo lub lewo.
Na pewno pomaga na sprawdzeniu w jakim stopniu panujesz nad prostością konia w galopie

właśnie, to jest super ćwiczenie na wyprostowanie, ja często robię ustępowanie od linii środkowej i zostaję w kontrgalopie na drugim śladzie, zamiast dojeżdżać do ściany. bardzo fajne efekty.
nie wiedziałam gdzie zapytać.... co daje takie ćwiczenie:
galop, niech będzie w lewo, wjeżdżamy na środek ujeżdżalni i robimy jakby ustępowanie w galopie (koń idzie w przeciwną stronę niż w ciągu), nawet nie wiem jak to nazwać, może to jakoś się nazywa, ale nie spotkałam się z tym
mam nadzieję, że zobrazowałam to


Fantazja czy dobrze rozumiem
galop z lewej nogi - wjazd na linię środkową i ustępowanie od naszej lewej łydki? Czyli koń idzie w prawo - jakby kontrgalopem?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lipca 2012 11:35
nie rozumiem pojęcia "w przeciwną stronę niż w ciągu", przecież ciąg można zrobić i na prawo, i na lewo. domyślam się, że chodzi o ustawienie... czyli ruch w lewo na koniu ustawionym w prawo?  🤔
Ciąg w galopie robisz w stronę w którą galopujesz. Nie pojedziesz ciągu koniem na kontrgalop.
wtedy to już ustępowanie, a nie ciąg
rtk, a to czemu? Jedziesz na lewo w galopie, wjeżdżasz na linię środkową, ciąg w lewo do długiej ściany i z tego kontrgalop na długiej ścianie. Ja to tak rozumiem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się