Kącik Ujeżdżenia

Naprawdę może chodzić o to, że spurs muszą! w ujeżdżeniu być metalowe (nawet awantura o gumowe nakładki była kiedyś). Wyobrażam sobie, że komuś np. zasadniczo niemieckojęzycznemu, przy zerkaniu na tekst angielski ze stirrups może się pomylić. Oczywiście to gdybanie zupełne.
Chyba znowu na szkolenia zacznę jeździć, bo uwielbiam takie akcje  😀iabeł:
Wstawiaj wstawiaj 🙂 Mnie najbardziej interesuje p. Karolina Gogolińska na Tequili z seniorów 🙂


Czyżbyś dopingowała tej parze? Ale bardziej amazonce czy klaczy?
Co do rozprezania sie w bandazach czy owijkach, to nigdy nie slyszalam, zeby bylo zabronione, wiec sie juz niezle zdziwilam.  👀
Anka, ktoś już chyba wspomniał, że to pomyłka jednej z re-voltoviczek była 😉
[quote author=xgosiekx link=topic=11.msg235703#msg235703 date=1240397150]
Wstawiaj wstawiaj 🙂 Mnie najbardziej interesuje p. Karolina Gogolińska na Tequili z seniorów 🙂


Czyżbyś dopingowała tej parze? Ale bardziej amazonce czy klaczy?
[/quote]

Dopinguję zarówno amazonce jak i klaczy 🙂
a czemu pytasz?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 kwietnia 2009 15:30
patrzę na program P-10-R
wytłumaczy mi ktoś (albo narysuje): AC Serpentyna o trzech zakrętach, zakończona w lewo, przy przecięciu linii środkowej przejście do stępa pośredniego po 3 - 5 krokach stępa ruszyć kłusem roboczym
a potem: AXA Koło o średnicy 20m w lewo, pomiędzy X i A na 2 do 3 długości konia oddać i  nabrać wodze
?? 🙇 :kwiatek:

nie bardzo wiem jak ta serpentyna ma wyglądać, a to przejście do stępa to przy każdym przecinaniu linii środkowej czy tylko na ostatnim odcinku? 😡
Jak ma wyglądać to oddanie wodzy na 2 do 3 długości konia?
Anka, Gozya, Ja pisze co widziałam na Pucharze. Wiele osób jeździło w czwartek bez ochraniaczy, czy owijek (albo po cichu zakładali i jeździli na dworze, gdzieś daleko), sama jeździłam normalnie w owijkach, bo ktoś wcześniej pofatygował się do p. Piaseckiej zapytać czy można jeździć w ochraniaczach i było oficjalne zezwolenie. Było to jeszcze przed konferencją, więc nikt, nic o pomyłce nie wiedział 😉
strucelka
Przy obu przecięciach linii środkowej.
Oddanie wodzy na odcinku o długości 2,3 długości konia. Skoro to P, to na logikę powinno być jak do żucia (a nie jak do sprawdzenia samo niesienia), ale może ktoś kto był na szkoleniu potwierdzi / zaprzeczy.
Horses and Dreams na zywca:

http://www.cpm24.tv/
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 kwietnia 2009 18:50
patrzę na program P-10-R
wytłumaczy mi ktoś (albo narysuje): AC Serpentyna o trzech zakrętach, zakończona w lewo, przy przecięciu linii środkowej przejście do stępa pośredniego po 3 - 5 krokach stępa ruszyć kłusem roboczym
a potem: AXA Koło o średnicy 20m w lewo, pomiędzy X i A na 2 do 3 długości konia oddać i  nabrać wodze
?? 🙇 :kwiatek:

nie bardzo wiem jak ta serpentyna ma wyglądać, a to przejście do stępa to przy każdym przecinaniu linii środkowej czy tylko na ostatnim odcinku? 😡
Jak ma wyglądać to oddanie wodzy na 2 do 3 długości konia?

kurde! strucelka, ty podły leniu!

wyszukiwarka - haslo serpentyna i co widze?? TWOJ POST !!!

Mam jechać pierwszy raz w życiu P i w programie jest napisane od A do C serpentyna o 4 łukach. To znaczy że co? Że mam 4 razy jechać od ściany do ściany i dopiero tam łuk? Czy jakoś wcześniej? help


Od ściany do ściany -4 polkola o średnicy 15m połączone prostymi rownoleglymi do krótkiej ściany. Jak chcesz mogę Ci to potem rozrysowac.


Koniczka,  dzięki zdaje się że rozumiem. Nie byłam pewna jedynie czy ma być od krótkiej do krótkiej ściany czy wcześniej te polkola 🙂


Koniczka to ja bym prosiła o rozrysowanie, bo też jestem ciekawa jak to wygląda, a nie rozumiem o co kaman 😡


mniej więcej tak?



Tak



Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 kwietnia 2009 19:41
Caroline, wiem, ale tu chodziło o serpentynę z trzema łukami. Ale to było chwilowe "zaćmienie", przepraszam bardzo 🙇 :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 kwietnia 2009 20:11
strucelka, spoko 😉
ale juz bedziesz pamietac jak wygląda serpentyna? 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 kwietnia 2009 21:04
tak, z trzema i czterema łukami 😜

ale tego oddania dalej nie rozumiem. Koń ma zostać w ustawieniu czy zejść na dół jak do żucia?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 kwietnia 2009 21:06
Ma zostać w ustawieniu.
Srucelka: pierwszy i ostatni zakręt za bardzo przy narożnikach, łuk powinien być łagodniejszy, bo inaczej sędziowie Cie zetną.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 kwietnia 2009 20:18
Koniczka, Doti dzięki :kwiatek:
Dopinguję zarówno amazonce jak i klaczy 🙂
a czemu pytasz?


Bo kiedyś na niej jeździłam i pode mną szła swój pierwszy czworobok 🙂 Ot taki sentyment...
Ponieważ strona PZJ znowu działa  😅, przeczytałam poprawiony! regulamin ujeżdżenia na 2009r - i znowu nie ma w nim zapisu o startach wg posiadanej licencji! (MP nie licząc)
Ponieważ strona PZJ znowu działa  😅, przeczytałam poprawiony! regulamin ujeżdżenia na 2009r - i znowu nie ma w nim zapisu o startach wg posiadanej licencji! (MP nie licząc)


Ooo, to ja się biorę za czytanie 🙂
a Jaka jest fajna żywa muzyka do przejazdu;>? tzn. aby przejazd byl jakis ciekawy a muzyka gotowa 🙂
Troche ujezdzenia fotkach:

HPP Sopot:

http://voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=711:hpp-a-sopot-2009&catid=42:galeri-z-zawodow&Itemid=76

Konsultacje z Wolfgangiem Mullerem:

http://voltahorse.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=729:konsultacje-z-wolfgangiem-mullerem&catid=44:galerie-pozostae&Itemid=77
Czy na ZR można miec owijki podczas startu? 😉
Nie.
Alice - nie
Ale często widzi się na fotkach... Może nie przestrzegają tego, czy jak?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 kwietnia 2009 19:49
Alice, a może fotki są z rozprężalni? Ja osobiście nigdy na naszych ZRkach nie widziałam, żeby ktoś w owijkach jechał.
u nas czasami sedzia zezwal na start w owijkach i z batem
Bat jest dozwolony na ZR, jedynie na Mistrzostwach i jakiś tam innych poważniejszych konkursach nie można. Ja jechałam raz w owijkach - za zgodą sędziego głównego, z uwagi na przebytą kontuzję konia, trochę się naprosiłam, ale zezwoliła.
Alice może z rozprężalni albo z dekoracji 🙂
Z batem nie można na MP, HPP i Międzynarodowych. W sopocie na regionalkach kiedyś bardzo często można było w owijkach czy ochraniaczach jechać, teraz już rzadziej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się