Kącik Ujeżdżenia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 listopada 2009 12:21
No własnie gratulacje dla Lostaka - 2 m-ce i 62,941%.

Ale rozstrzał ocen niezły. Duńczyk w E dał jej 65% a Holenderka w M 58%
lostak   raagaguję tylko na Domi
13 listopada 2009 19:40
dzieki baby :kwiatek: :kwiatek:... ale tam na hali strasza dynie.... 😉 koniojady pomaranczowe, ktre sie tylko czaja do ataku. 
rozstrzal mialam rzeczywiscie najwiekszy, I miejsce 65%, I miejsce 64% i VII miejsce 58%.  trudno, chcialo sie jezdzic ujezdzenie to sie ma.

a sedzina przemila, sama byla zaskoczona, ze tak jej wyszlo, jak z nia rozmawialam po.

prosze wszystkich przyjezdzajacych o ujawnianie sie grzecznie

Ewa pojechala super.

Generalnie, Zagers nam pomogl bardzo przed tymi zawodami, nawet dzwonil dzisiaj pytac jak idzie.
Lostak gratulacje!! 😅 :kwiatek: dla Ewy i Vivaldiego wielkie brawa🙂 i teraz widac jak te 45 min i mokre koszulki  podczas kliniki procentuja. <cholela teraz musze tekst zmieniac przez te Wasze sukcesy:P >
Lostak
gratulacje 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
14 listopada 2009 10:33
będzie ktoś w niedzielę? 🙂
Lostak no i ja w takim razie gratuluje  😀 tylko tak dalej  🙂
Lostak

fiu fiu  😍 😍

Otello dzisiaj najlepszy 🙂
Ja bede jutro w Kuzni gdzies po 12. Lostak serdeczne gratulacje dla was! Oby tak dalej!!!!
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
14 listopada 2009 15:27
Lostak gartulacje!!! 😜 🏇
lostak   raagaguję tylko na Domi
14 listopada 2009 16:59
dziekuje :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: 😡

morda mi sie cieszy, wlasciwie to nawet nie cieszy, mam banana na twarzy  😅 😅 😅 😅 😅

a Zagersa ucałuje podwojnie w grudniu, pozmienial wszystko, kazal zupelnie inaczej jezdzic, co dla tego konia i dla mnie jest nareszcie droga aby stac sie para, zeby zaufal, zeby ten kon w koncu zaczal sie cieszyc, byc chetny do pracy, luzny i otwarty.  tak wiele rzeczy jest do naprawienia i przepracowania od nowa. super, cala zima przed nami.

a  rudy byl dzis super, co prawda malo nie fiknelam na rozprezalni, bo brykal i byl jak bomba zegarowa, ale na czworoboku dal sie wspaniale prowadzic.  a w sumie to jego dopiero trzecie zawody w zyciu, w wielku 7 lat.

dziekuje za wszystkie mile slowa, uciekam uczyc sie kira...
ja rowniez gratuluje!
Tez przyłaczam się do gratulacji i przyznaję , ze ten wybyk był z mojej winy ale dzięki temu cała rozprężalnia poznała moje imię tylko nie wiem czy to własciwe 🙂

A to dowód :

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 listopada 2009 20:37
Dołączam się do gratulacji!!
Kilka zdjęć .
a sedzina przemila, sama byla zaskoczona, ze tak jej wyszlo, jak z nia rozmawialam po.
nie ma jak profesjonalny warsztat perswazyjny doświadczonego pijarowca...od razu wynik jak trzeba- kocham fair play 😂
lostak   raagaguję tylko na Domi
15 listopada 2009 09:46
[quote author=lostak link=topic=11.msg379155#msg379155 date=1258141241]
a sedzina przemila, sama byla zaskoczona, ze tak jej wyszlo, jak z nia rozmawialam po.
nie ma jak profesjonalny warsztat perswazyjny doświadczonego pijarowca...od razu wynik jak trzeba- kocham fair play 😂
[/quote]

zanim napiszesz kolejna bzdure wrotki, to sprawdz sobie arkusze.  rozmawialam z sedzina w momnecie kiedy wiedzialam ze nastepnego dnia nie bedzie sedziowac mojej klasy.

i nie sedziowala. a obejrzenie nagrania i przeanalizowanie go bardzo duzo mi dalo. w przeciwienstwie do ciebie lubie sie uczyc. zreszta nie bylam jedyna, ktora tak robila korzystajac z obecnosci ludzi ktorzy sedziuja na miedzynarodowych arenach. a nawet gdyby sedziowala, to nie ma nic zlego w tym zeby dowiedziec sie dlaczego ktos jest tak a nie inaczej oceniony, szczegolnie przy takiej roznicy punktow.  nie wszyscy

wrotki, zyja ukladami, podchodami i kombinacjami.  moze to wykracza poza twoja wyobraznie, po prostu.

poza tym, twoje szerokie doswiadczenie powinno ci podpowiedziec, ze rozmawianie z sedziami i analizowanie arkuszy jest absolutnie akcepotwalne, zreszta ci miedzynarodowi sa zdziwieni jak malo sie tu z nimi rozmawia.  komentarze w arkuszach, ktore sa krotkie, uzupelnione o rozmowe pozwalaja ci poprawic sie na czworoboku, uniknac bledow, ktorych nie zauwazyles.  ale cibie to nie dotyczy, ty wiesz wszystko. i na kazdy temat.

wiedz rowniez, ze sedzia glowny konkursu, ktory podczas codziennej dekoracji nam gratulowal, sam kazdemu mowil co musie podobalo, nad czym musimy popracowac.  kazdemu - indywidualnie.

poniwaz sedziow jest wielu, nie wszyscy caly czas sedziuja, stoimi z nimi i sluchamy co mowia o przejazdach.

wk....ja mnie takie wpisy.

zacznij jakies sukcesy wrotki w zyciu sportowym osiagac, z przyjemnoscia ci pogratuluje, jak bedzie czego.


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2009 10:14
Lostak: ponowne gratulacje (idziecie jak burza!) i powodzenia w dzisiejszym Kirze! 

A tak w wolnej chwili jakbyś mogła skrobnąć o tym, na czym polegały te zmiany jakie Zagers wam wprowadził. I w ogóle czemu was nigdy do tej pory nie było na zawodach? No co z Amsterdamem - szykujecie jakieś występy?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 listopada 2009 10:35
lostak przede wszystkim gratulacje i duży 👍
Ja ostatnio jak startowałam na zawodach, to sam sędzia podszedł i spytał czy chcę wiedzieć co robię źle. Wziął mnie na kółko, trochę pokazał i wytłumaczył. Następnego dnia mnie sędziował i nie widzę w tym żadnego problemu 🙄 Wręcz przeciwnie, bałam się, że mógłby "pojechać" mi po punktach gdybym nie zastosowała się do jego rad i nie postarała. Na szczęście dałam z siebie wszystko i wyszło inaczej.
Ja nie widzę problemu w konsultowaniu się z sędziami, zwłaszcza, że każdy ma inny pogląd na nas, nasze konie i nasze przejazdy.
Lostak, nie trać energii, skup się na freestyle'u, potem nam popiszesz 😎
nie ma sie co unosić Lostaku...w sumie nie można mieć żalu , że dbasz o swoje wyniki tak jak tylko potrafisz...
ps. co do mnie i moich porażek i sukcesów , to mam nieco mniej środków i pozostaje mi tylko praca w siodle i odrabianie koni których już nikt nie chce...a że potem można takiego konia pokazać na zawodach międzynarodowych, to też jakoś nie czuje się gorszy od tych, których wynik powstaje w trakcie negocjacji przy zielonym stoliku.
ale przecież najczęsciej duże różnice nie są spowodowane niewprawnym okiem sędziego, a tym, że siedzi w innej literce. Sędzia B zobaczy wszystko inaczej niż sędzia C. Mankamenty które można ukryć przed jednym nie uciekną drugiemu przez zmianę perspektywy. Tu jako przykład mogę podać wypadający zad, krzywą potylicę, wpadającą łopatkę czy nawet rysunek itp itd
a jednak nie wytrzymałam i muszę to napisać.

Myślałam, że Cię polubię Wrotki za ostry ozorek i mówienie "prawdy"
Ale jednak nie ... , nie da się polubić ludzi bez klasy.

Z tą prawdą to już Józef Tischner powiedział
“Istnieją zawsze trzy prawdy. Moja prawda, twoja prawda i gówno prawda.”

EOT
ładnie to ujęłaś rtk, punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia...szczególnie w ujeżdżeniu widać. 👀
wrotki, ludzie to tylko ludzie. Niesamowicie trudno oceniać wszystko i wszystkich obiektywnie, bo wtedy trzebaby być człowiekiem bez uczuć i emocji. To oczywiste, że jesli widzisz czyjes postępy to chcesz go nagrodzić, a nawet jeśli podoba Ci się jego koń to ocenisz go podświadomie wyżej. To dotyczy każdego. Niemożliwym jest ocenianie w taki sposób, żeby wszystkim dogodzić. A mój opis "miejsca siedzenia" wcale nie jest przenośnią, o której Ty myślisz.
Oczywiście, w każdej dyscyplinie znajdują się ludzie, którzy chcą wypchnąć do przodu swoich grając nieczysto, ale to w rzeczywistosci zdarza sie bardzo rzadko. Dużo rzadziej niż nam się to wydaje.
A ludzie to ludzie, zawsze będą gadać głupoty.

PS
wrotki, a może miałeś kiedys okazję posiedzieć w budce z różnymi sędziami i słuchać ich opinii na temat różnych par na zawodach rangi ogólnopolskiej lub w wyższej w ujeżdżeniu (tym prawdziwym, a nie z WKKW)?
deborah   koń by się uśmiał...
15 listopada 2009 15:12
Lostak gratuluje i niecierpliwie czekam na wyniki z dzisiejszego dnia 🙂

polecam też nie karmić troli które próbują w złym świetle stawiać lepszych od siebie mając nadzieję na uwydatnienie w ten sposób swych wątpliwych osiągnięć lub być może znaleźć usprawiedliwienie dla własnych beznadziejnych czworoboków
🙄
Lostak, zanim coś napiszesz poczekaj do następnego dnia a wtedy to co przeczytałas znacznie straci na wartości .

Danusiu, wysłalam Tobie maila , jak bedziesz miała chwilę to odpisz proszę.

lostak Gratulacje!
Dużo rzadziej niż nam się to wydaje.

Niestety, dużo częściej, niż chcielibyśmy, a nawet dużo częściej niż nam się wydaje. O czym mozna się dowiedzieć dopiero oglądając rzecz naprawdę "od kuchni". Przy czym największy problem jest na "malutkich" zawodach.
To cudownie, że chcielibyśmy, żeby wszystko było fair. A jest jak jest.
Nie mówię o tych zawodach (co można wiedzieć by net  🤔wirek🙂 - tylko ogólnie.
L-O-S-T-A-K 😅 rules!

😉
deborah   koń by się uśmiał...
15 listopada 2009 16:20
kenna, juz chyba po przejeździe dzisiejszym. wiadomo jak poszło?
wiadomo!! dzwoniła!! Domi, Otello!! brawo!!! do ziemi ukłony dla Zagersa!! a klinika jest dla wszystkich dla wkkwistów z problemami na czworobokach także😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się