Kącik Ujeżdżenia

Czy ktos z was moze słyszał o ciekawym koniu z predyspozycjami do ujeżdżenia na sprzedaz?

pomocy, bo ja juz wariuje  :kwiatek:
oti   Everybody lies...
30 sierpnia 2009 19:00
rtk,
a co z Draco (tym karym)? ogólnie patrzyłaś na stronke Agi Janiszeskiej? ma parę fajnych koni tam - i młodszych i starszych.
kon fajny ale obecnie tak zniszczony przez pseudo jezdzca że az szkoda gadać może się da go jeszcecodchuchać napewno wrto spróbwać tak to bywa gdy na dobre konie sidają słabi jezdzcy szkoda tylko koni !!!!!
dempsey   fiat voluntas Tua
31 sierpnia 2009 02:11
kon jest super, ale sama jazda mnie nie powalila.  :jogin:


a zdradzisz dlaczego masz takie odczucia? (pytam jako ciekawski laik)
Rtk nie przejmuj się mam ten sam problem. Dwa, na których punkcie oszalałam nie przeszły badań 🙁
mnie u Totilasa powalaja przejscia.. normalnie mistrzostwo: pasaz-step, step-piaff, czasami gdzies tam zdarzy mu sie nieregularnosc, ale takich przejsc to ze swieczka szukac... 👍
carmina, - takie same mam odczucia. Dodatkowo ten spokój i skupienie u tego konia.
Chciałam zapytać czy sa już  gdzieś propozycje Mistrzostw Polski i Eliminacji Międzynarodowego Pucharu Świata w ujeżdżeniu na Partynicach, które odbęda się 18-20 września??? Szukam szuakm i nie mogę znaleźć. Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
oti   Everybody lies...
01 września 2009 10:43
carmina, - takie same mam odczucia. Dodatkowo ten spokój i skupienie u tego konia.


naprawde widzisz spokoj u tego konia? ja odnosze wrazenie, ze jego emocje sa na granicy wytrzymalosci i ze balansuja na ostrej krawedzi granicy miedzy karnoscia a wlasnie wybuchem emocji 😉
zen, no widzę, serio, serio
on na pewno ma nerwy napięte jak postronki, ale je trzyma, ale się skupia i jest cały nastawiony na jeźdźca i rozmowę z nim, jest opanowany
oti Dziękuję baaardzo :kwiatek:
a ja mam takie pytanie - jeśli przejadę program P10R (z oceną zawodnika) powyżej 55%, to czy taki przejazd jest liczony jako 'oczko' do IIIklasy/licencji ?
busch   Mad god's blessing.
01 września 2009 23:18
Jeszcze jedno sprzętowe pytanie (Koniczka  :kwiatek: )- sędziowie mnie nie wykopią, jeśli założę na przejazd oficerki z zewnątrz pokryte zamszem?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 września 2009 23:22
Jak pokryte zamszem? Wytłumacz bo w życiu takiego wynalazku nie widziałam.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 września 2009 23:30
Bush,ryzykujesz wrażeniem ogólnym u sędziego/sędziów....

swoją drogą,skoro ktoś zamierza startować na jakichkolwiek zawodach,to chyba wypada choć do poduszki przejrzeć przepisy dyscypliny:
http://www.pzj.pl/upload/dl/A_Ujezdzenie/Przepisy/A_Przepisy__2009.pdf 
str.8 i 9.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 września 2009 23:41
O popatrz, nie doczytałam że dopuścili w tym roku sztylpy+sztyblety. 🤔wirek: W sumie słusznie, bo nakaz jazdy w oficerkach był martwym przepisem.
busch   Mad god's blessing.
02 września 2009 00:02
Koniczka: http://www.horse-trade.pl/produkt/index.php?id=714
Ktosina: w tym sęk, że w najbliższym czasie nie zamierzam startować w żadnych zawodach, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo  😉
A na podstawie podlinkowanych wyników nie wychodzi czasem, że amnestia oficerkowa dotyczy tylko młodzieży do 16 roku życia?
Busch, zamiast w takich jednak pojechałabym w sztybletach i sztylpach. W tych na bank polecą Ci po wrażeniu ogólnym, nawet jeśli będą czarne. Poza tym jest chyba wymóg obcasa, a tu nie masz wyodrębnionego obcasa, tylko całą podeszwę.
Obcas jest, ale nie ma gładkiej podeszwy  🙁
Z lektury przepisów wynika, że ubiór "do 16 roku życia" z dalszymi poprawkami dla dorosłych obowiązuje do poziomu zawodów międzynarodowych, czyli jak najbardziej w sztylpach i sztybletach można jechać. Ale gładka podeszwa "stoi jak wół".
a faktycznie, spałam jeszcze chyba jak oglądałam to zdjęcie - faktycznie jest obcas 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
02 września 2009 13:11
a ja mam takie pytanie - jeśli przejadę program P10R (z oceną zawodnika) powyżej 55%, to czy taki przejazd jest liczony jako 'oczko' do IIIklasy/licencji ?


jest liczony, w końcu to P 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
02 września 2009 16:44
czegos nie rozumiem...przeciez w kazdych oficerkach jest taki malutki obcas,wiec jak maja byc bez niego,nigdy takich nie widzialam?
wybiera sie ktos do kuclandii na ZR (19, 20 wrzesien)??
a jak jest z grzywą? koń może mieć irokeza?
edit: na regionalnych w niskich klasach? bo domyślam, sie, ze w wysższych by już nie przeszedł  😉
kujka   new better life mode: on
03 września 2009 10:08
Forta, zapleciona grzywa to tylko taka ogolnie przyjeta tradycja, w przepisach nie ma nic na ten  temat
zen, wybiera się 😀
oti   Everybody lies...
03 września 2009 10:28
my również wybieramy się z Gniadym do Kuclandii 🙂
[quote author=kolebka link=topic=11.msg326959#msg326959 date=1251822138]
a ja mam takie pytanie - jeśli przejadę program P10R (z oceną zawodnika) powyżej 55%, to czy taki przejazd jest liczony jako 'oczko' do IIIklasy/licencji ?


jest liczony, w końcu to P 😉
[/quote]
a ja mam właśnie pytanie odnośnie tego programu, bo może ja jestem jakaś niemyśląca dzisiaj, ale wytłumaczcie mi ruch nr 5:

AC Serpentyna o trzech zakrętach, zakończona w lewo, przy przecięciu linii środkowej przejście do stępa pośredniego po 3-5 krokach stępa ruszyć kłusem roboczym.

W którym miejscu ma być to przejście do stepa? Już po zakończonej serpentynie po minięciu C, czy też gdzies na środku ale wtedy jak dobrze liczę to przecinam linię środkową dwa razy poczas serpentyny o trzech zakrętach, więc prosiłabym o pomoc bo nie widzę tego. Będe wdzięczna;_
a ja mam takie pytanie: jezeli na zawodach ogolnopolskich jest runda P, ktora jest otwarta, to co musze miec, zeby moc ja jechac?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się