Kącik Ujeżdżenia

vissenna   Turecki niewolnik
29 czerwca 2020 23:51
Ciekawe tylko jak % z kamerki będą się przekładały na % podczas normalnych zawodów...
Bez znaczenia w PL, bo możesz za podobny przejazd dostać 57% i 67% w odstępie paru tygodni, zależy kto sedziuje
Super też opcja dla ludzi z jakichś Kozich Wólek, którzy mają na zawody daleko i są one turbo rzadko. Jak np. u mnie, dziewczyny chcą sobie pojechać coś towarzysko, a tu kokosy trzeba wydać, by wygrać flo w L2 :P No i mniejszy stres, nie ma widowni, nie ma konkurencyjnych stajenek z zajadłymi nastolatkami, same plusy 😂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 czerwca 2020 11:31
W UK już takie coś funkcjonuje od paru lat. Maja nawet swoje ligi i „wyzwania” np. bez siodła/oglowia, prix caprilli. Testy są do Advanced Medium bodajże, sprawdzane przez sędzinę British Dressage (stąd pewnie limit dotąd bo do tej klasy ma uprawnienia). Ale same konkursy liczą się tylko jako towarzyskie. Wysyłają flo’s poczta i wynik ze szczegółami, ewentualne nagrody tez. Wpisowe porównywalne do normalnych towarzyskich zawodów.
Klasy tez są podzielone tak ze jeśli ktoś debiutuje bądź zaczyna startować w danej klasie to jest w innej klasyfikacji, nie ze starymi wyjadaczami 🙂 ale to już wynika bardziej z systemu BD niż ich własnego pomysłu.

Są tez takie platformy gdzie są międzynarodowe konkursy na poziomie takiej L czy P i reprezentujesz swoi kraj online w wyzwaniu.

Moim zdaniem świetna opcja dla tych którzy maja problem z transportem bądź końmi stresującymi się w nowych miejscach. Dobre tez kiedy ktoś nie ma kasy na czeste treningi z top trenerem wiec sobie pyknie takie wideo żeby sprawdzić czy jest progres z własnej pracy bo kosztuje to ułamek kosztu treningu z kimś konkretnym.
Jeśli mam być oceniana przez sędziów typu pani Ksenia Samsel to akurat nie skorzystam. Bo zakładam, że Pani Wąsowska tego nie ogląda.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 czerwca 2020 16:07
Nie da się nauczyć radzenia sobie ze stresem na zawodach nie jeżdżąc na zawody...
Dotyczy to i koni, i jeźdźców.
Ten argument do mnie zwyczajnie nie przemawia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2020 16:23
Facella, nie, ale ja na przykład chce się sprawdzić, żeby zobaczył ktoś inny niż mój trener to, jak jeżdżę. Planowałam towarzyskie jechać, ale chyba ich nie będzie na hipo w tym roku, wiec jeśli będę mogła wybrać, że to Pani Marlena będzie mnie oceniać, to jasne, że to zrobię!
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
30 czerwca 2020 16:41
Nie da się nauczyć radzenia sobie ze stresem na zawodach nie jeżdżąc na zawody...
Dotyczy to i koni, i jeźdźców.
Ten argument do mnie zwyczajnie nie przemawia.


Nie mowie ze nagrywanie czworoboku bezpośrednio pomaga w redukcji stresu czy odczulaniu nerwowego konia, ale jesli masz przypadek jeźdźca niepewnego siebie (co przekłada się czesto na konia) to dobra ocena takiego czworoboku pojechanego w domu potrafi podbudować trochę wiary w siebie i jednocześnie pomaga się „nie spinać” na zawodach na żywo. A to z kolei pomaga w opanowaniu stresowych sytuacji, bo nie przejmujesz się bzdurami które już były wyklepane od deski do deski w domu, wiesz na czym masz się skupić, a panika się nie nawarstwia wraz z nieciekawymi sytuacjami.

A przynajmniej ja tak to widzę. Nie sadze żeby jeźdźcy wyższych klas by lecieli w te platformy on-line bo zazwyczaj maja wystarczające zaplecze żeby jeździć tu i tam, te zawody on-line raczej nie będą kwalifikacjami do czegokolwiek (a przynajmniej moim zdaniem nie powinny bo co innego startować u siebie a co innego gdzieś indziej, a każdy powinien mieć równe szanse na sprawiedliwy wynik. FEI oficjalnie wypowiedziało się na temat sędziowania on-line negatywnie). Myśle ze większość biorących udział to byłyby osoby które pochodzą z niezbyt rozwiniętych jeździecko regionów, osoby które nie maja bądź nie stać na transport itd. a chciałyby zweryfikować swoje umiejętności. Podejrzewam ze jest takich całkiem sporo. W regionie z którego pochodzę zawody ujeżdżeniowe na przestrzeni  roku mozna chyba nawet policzyć na palcach jednej ręki.
Nie da się nauczyć radzenia sobie ze stresem na zawodach nie jeżdżąc na zawody...
Dotyczy to i koni, i jeźdźców.
Ten argument do mnie zwyczajnie nie przemawia.


Facella, ale konia możesz zabrać na treningi wyjazdowe do zaprzyjaźnionych stajni żeby się opatrzył i skorzystać z tego serwisu żeby ocenił Cię sedzia, a efektów nie ma w internecie. Jedna z pierwszych rzeczy które sprawdza osoba chcąca kupić konia są jego wyniki, szajba na zawodach często też kończy się zmiana zawodnika który konia trenuje. Więc to fajne narzędzie żeby uniknąć sytuacji gdzie jedziesz na zawody i musisz rezygnować przed końcem przejazdu
Ta opcja angielska jest też dla każdego, każda klasa kosztuje coś 11 funtów, jeżeli jest się z zagranicy to może być troszkę więcej ponieważ oni wysyłają ci ocene (te kartkę taką :P) oraz flo i cukierka :P Ale domyslam sie że możesz z tego zrezygnować i zrobią Ci foto komentarzy 🙂 Ja się do tego przymierzałam, ale wygląda na to że od soboty normalne zawody wracają więc pewnie się nie zdecyduje, ale kto wie 🙂
Strona nazywa sie http://e-riders.co.uk/ i można wysłać z każdego miejsca na świecie 🙂
A ja znam tą stronę i czasem oglądam przejazdy które wygrały.
https://www.interdressage.com na niej się wzorowaliśmy jak robiliśmy Digital Cup 🙂
Z gory przepraszam, jesli nie ten watek. Szukam porady zwiazanej konkretnie z treningiem ujezdzeniowym online. Mieszkam na kompletnym zadupiu jezdzieckim. Jedyna moja pomoc z ziemi to konsultacje 3-4 razy do roku. Niestety sesje typu Skype or Zoom odpadaja, bo w stajni nie ma zasiegu. Zastanawiam sie, czy nagrywanie filmikow i przysylanie ich trenerowi do oceny zdaloby egzamin. Pytanie, czy warto i czy da sie czegos nauczyc jesli trening nie bedzie odbywal sie w czasie rzeczywistym?
vissenna   Turecki niewolnik
03 lipca 2020 21:45
Zawsze warto, bo dostaniesz ocene stanu obecnego. No i dobry trener zada cwiczenia, podpowie na co zwrocic uwage i jak pracowac.
Nic nie zastapi normalnego treningu, ale takie konsultacje sa lepsze niz nic.
vissenna, dzieki! Tez mi sie wydaje, ze lepsza taka pomoc niz zadna.
Z gory przepraszam, jesli nie ten watek. Szukam porady zwiazanej konkretnie z treningiem ujezdzeniowym online. Mieszkam na kompletnym zadupiu jezdzieckim. Jedyna moja pomoc z ziemi to konsultacje 3-4 razy do roku. Niestety sesje typu Skype or Zoom odpadaja, bo w stajni nie ma zasiegu. Zastanawiam sie, czy nagrywanie filmikow i przysylanie ich trenerowi do oceny zdaloby egzamin. Pytanie, czy warto i czy da sie czegos nauczyc jesli trening nie bedzie odbywal sie w czasie rzeczywistym?


Takie porady prowadziła podczas pandemii Pani Konarska. Nagrywałaś trening i dostawałaś wskazówki, które mogłaś sobie z nią przedyskutować.
Napisz do niej via FB czy teraz też byłaby skłonna z tobą, z racji twojej sytuacji tak pracować.
kotbury, dziekuje! Bede probowac.
Hej 🙂 Czy eliminacje do OOM mozna jechac w prostym, plastikowym wedzidle? Nauszniki tez rozumiem, ze sa dozwolone?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 lipca 2020 09:52
Do kogo z Mazowieckiego warto przejechać się na konsultacje ujeżdżeniowe na prawilny, duży czworobok i przy okazji ktoś kto pomoże mi z programem dowolnym P5? :kwiatek:
Jesteście w stanie mi polecić popręg ujeżdzeniowy z mega wyciętymi pachami, anatomiczny dla koni wrażliwców. Moja kobyła po ciązy stale obtarta. Zmieniłam siodło, kupiłam mięciutki popręg z Kavalkade i ciągle to samo... lewy łokieć i lewa pacha, prawa mniej. Wyciągam te skórę, smaruję sudokremem, dbam,żeby klamry były na dobrej wysokości i nic.... nawet na lonży cięzko poćwiczyć formę, bo pasa też nie zapnę... bebzol rośnie a grzbiet coraz gorszy, co wcale nie pomaga...  😵 HELP!
rybka   Różowe okulary..
20 lipca 2020 21:13
Jesteście w stanie mi polecić popręg ujeżdzeniowy z mega wyciętymi pachami, anatomiczny dla koni wrażliwców. Moja kobyła po ciązy stale obtarta. Zmieniłam siodło, kupiłam mięciutki popręg z Kavalkade i ciągle to samo... lewy łokieć i lewa pacha, prawa mniej. Wyciągam te skórę, smaruję sudokremem, dbam,żeby klamry były na dobrej wysokości i nic.... nawet na lonży cięzko poćwiczyć formę, bo pasa też nie zapnę... bebzol rośnie a grzbiet coraz gorszy, co wcale nie pomaga...  😵 HELP!


BR jest bardzo, bardzo wycięty i anatomiczny:https://animalia.pl/br-popreg-borough-ujezdzeniowy-anatomiczny-czarny/szczegoly/40834/

Jednak nie wiem czy nie lepiej założyć futro na popręg i sprawdzić lub ( to pomysł mojej podopiecznej, której koń ciągle się obcierał jak się zaczęło robić gorąco i musiałyśmy przekładać treningi ) obklej popręg podpaskami ze skrzydłami. Wydaje się absurdalne ale ku naszemu zaskoczeniu patent działa idealnie.
o dzięki- zamówię i przetestuje!
Futro co prawda cienkie i sztuczne nie zdało egzaminu, bo i tak skóra się przyszczypywała...
Ten wygląda na mega cofnięty- jeszcze raz dziękuję!
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 sierpnia 2020 20:51
hej
Czy ktoś może mnie oświecić czym różni się program CC2 od CC4???

Weszłam właśnie na pzj żeby sobie ściągnąć CC2 i kapnęłam się, że jest identyczne do CC4. Nawet punktacja jest taka sama... O co chodzi...?? Wcześniej jakoś tego nigdy nie zauważyłam i teraz nie wiem, czy to jakiś błąd czy co...? bo wolałabym nie mieć niemiłej niespodzianki na zawodach, że pojechałam nie ten program...



no i drugie pytanie: w CC3

c - w lewo
HE - łopatką do wewnątrz w PRAWO
E - w lewo

też nie kumam... czyli ma być odwrotne ustawienie/łopatka na zewnątrz...??? No bo jak "do wewnątrz" to "w lewo".... błąd w druku?? jak to jechać??
Jak masz lewą łopatkę wewnątrz, to wykonujesz ruch w prawo. Jest dobrze.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 sierpnia 2020 21:52
nie wydaje mi się.... w każdym innym programie jest normalnie... czyli np. w cc2
FB - łopatką do wewnątrz w lewo

KE - łopatką do wewnątrz w prawo

a w CC1 masz układ odwrotny do tego, o którym piszę, czyli
EH - łopatką do wewnątrz w prawo, ale jedziesz wtedy też "w prawo"
Hmm... faktycznie. Przy czym znalazłam CC-3 i tam jest HE łopatką w lewo. Czyli jednak znalazłaś program z błędem, a ja się myliłam.

[[a]]https://www.pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/CC3%28c%29.pdf[[a]]
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
01 sierpnia 2020 22:05
no dobra... tylko jak to jechać.... potraktować jako błąd?

no i jeszcze ta opcja z identycznością CC2 i CC4 też mnie zaskakuje
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 sierpnia 2020 04:37
taggi podejdź do sędziego głównego przed rozpoczęciem zawodów rozwiać wątpliwości, szkoda Twoich nerwów, czy dobrze pojechałaś.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 sierpnia 2020 06:07
obejrzałam już kilka filmików w necie, normalna łopatka do wewnątrz  🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
02 sierpnia 2020 06:22
CC2 i CC4 to de facto ten sam program - Św. Jerzy. Układ jest ten sam, jako CC2 jest to program rundy młodzieżowej (konkurs zespołowy ME), a jako CC4 jest to program zaliczany do Małej Rundy.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 sierpnia 2020 10:37
Koniczka - bardzo dziękuję za rozjaśnienie  :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się