Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 469 470 [471] 472 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Ujeżdżenia  (Przeczytany 2648826 razy)
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #14100 : Czerwiec 29, 2020, 23:51:56 »
Odpowiedz cytując
Ciekawe tylko jak % z kamerki będą się przekładały na % podczas normalnych zawodów...
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
karolina_

« #14101 : Czerwiec 30, 2020, 09:17:12 »
Odpowiedz cytując
Bez znaczenia w PL, bo możesz za podobny przejazd dostać 57% i 67% w odstępie paru tygodni, zależy kto sedziuje
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #14102 : Czerwiec 30, 2020, 10:26:18 »
Odpowiedz cytując
Super też opcja dla ludzi z jakichś Kozich Wólek, którzy mają na zawody daleko i są one turbo rzadko. Jak np. u mnie, dziewczyny chcą sobie pojechać coś towarzysko, a tu kokosy trzeba wydać, by wygrać flo w L2 :P No i mniejszy stres, nie ma widowni, nie ma konkurencyjnych stajenek z zajadłymi nastolatkami, same plusy wysmiewa
#link
20.8.14
donkeyboy

« #14103 : Czerwiec 30, 2020, 11:31:12 »
Odpowiedz cytując
W UK już takie coś funkcjonuje od paru lat. Maja nawet swoje ligi i „wyzwania” np. bez siodła/oglowia, prix caprilli. Testy są do Advanced Medium bodajże, sprawdzane przez sędzinę British Dressage (stąd pewnie limit dotąd bo do tej klasy ma uprawnienia). Ale same konkursy liczą się tylko jako towarzyskie. Wysyłają flo’s poczta i wynik ze szczegółami, ewentualne nagrody tez. Wpisowe porównywalne do normalnych towarzyskich zawodów.
Klasy tez są podzielone tak ze jeśli ktoś debiutuje bądź zaczyna startować w danej klasie to jest w innej klasyfikacji, nie ze starymi wyjadaczami uśmiech ale to już wynika bardziej z systemu BD niż ich własnego pomysłu.

Są tez takie platformy gdzie są międzynarodowe konkursy na poziomie takiej L czy P i reprezentujesz swoi kraj online w wyzwaniu.

Moim zdaniem świetna opcja dla tych którzy maja problem z transportem bądź końmi stresującymi się w nowych miejscach. Dobre tez kiedy ktoś nie ma kasy na czeste treningi z top trenerem wiec sobie pyknie takie wideo żeby sprawdzić czy jest progres z własnej pracy bo kosztuje to ułamek kosztu treningu z kimś konkretnym.
#link
Dance Girl

« #14104 : Czerwiec 30, 2020, 14:50:55 »
Odpowiedz cytując
Jeśli mam być oceniana przez sędziów typu pani Ksenia Samsel to akurat nie skorzystam. Bo zakładam, że Pani Wąsowska tego nie ogląda.
#link
Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie konia. W zasadzie dwa ... No dobra, trzy ...
Facella

young&menace

« #14105 : Czerwiec 30, 2020, 16:07:43 »
Odpowiedz cytując
Nie da się nauczyć radzenia sobie ze stresem na zawodach nie jeżdżąc na zawody...
Dotyczy to i koni, i jeźdźców.
Ten argument do mnie zwyczajnie nie przemawia.
#link
fotki, fotki
"hey look Ma, I made it"
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #14106 : Czerwiec 30, 2020, 16:23:17 »
Odpowiedz cytując
Facella, nie, ale ja na przykład chce się sprawdzić, żeby zobaczył ktoś inny niż mój trener to, jak jeżdżę. Planowałam towarzyskie jechać, ale chyba ich nie będzie na hipo w tym roku, wiec jeśli będę mogła wybrać, że to Pani Marlena będzie mnie oceniać, to jasne, że to zrobię!
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
donkeyboy

« #14107 : Czerwiec 30, 2020, 16:41:20 »
Odpowiedz cytując
Nie da się nauczyć radzenia sobie ze stresem na zawodach nie jeżdżąc na zawody...

Nie mowie ze nagrywanie czworoboku bezpośrednio pomaga w redukcji stresu czy odczulaniu nerwowego konia, ale jesli masz przypadek jeźdźca niepewnego siebie (co przekłada się czesto na konia) to dobra ocena takiego czworoboku pojechanego w domu potrafi podbudować trochę wiary w siebie i jednocześnie pomaga się „nie spinać” na zawodach na żywo. A to z kolei pomaga w opanowaniu stresowych sytuacji, bo nie przejmujesz się bzdurami które już były wyklepane od deski do deski w domu, wiesz na czym masz się skupić, a panika się nie nawarstwia wraz z nieciekawymi sytuacjami.

A przynajmniej ja tak to widzę. Nie sadze żeby jeźdźcy wyższych klas by lecieli w te platformy on-line bo zazwyczaj maja wystarczające zaplecze żeby jeździć tu i tam, te zawody on-line raczej nie będą kwalifikacjami do czegokolwiek (a przynajmniej moim zdaniem nie powinny bo co innego startować u siebie a co innego gdzieś indziej, a każdy powinien mieć równe szanse na sprawiedliwy wynik. FEI oficjalnie wypowiedziało się na temat sędziowania on-line negatywnie). Myśle ze większość biorących udział to byłyby osoby które pochodzą z niezbyt rozwiniętych jeździecko regionów, osoby które nie maja bądź nie stać na transport itd. a chciałyby zweryfikować swoje umiejętności. Podejrzewam ze jest takich całkiem sporo. W regionie z którego pochodzę zawody ujeżdżeniowe na przestrzeni  roku mozna chyba nawet policzyć na palcach jednej ręki.
#link
karolina_

« #14108 : Czerwiec 30, 2020, 16:56:56 »
Odpowiedz cytując

Facella, ale konia możesz zabrać na treningi wyjazdowe do zaprzyjaźnionych stajni żeby się opatrzył i skorzystać z tego serwisu żeby ocenił Cię sedzia, a efektów nie ma w internecie. Jedna z pierwszych rzeczy które sprawdza osoba chcąca kupić konia są jego wyniki, szajba na zawodach często też kończy się zmiana zawodnika który konia trenuje. Więc to fajne narzędzie żeby uniknąć sytuacji gdzie jedziesz na zawody i musisz rezygnować przed końcem przejazdu
#link
Zorilla

Moje ogłoszenia
« #14109 : Czerwiec 30, 2020, 20:22:25 »
Odpowiedz cytując
Ta opcja angielska jest też dla każdego, każda klasa kosztuje coś 11 funtów, jeżeli jest się z zagranicy to może być troszkę więcej ponieważ oni wysyłają ci ocene (te kartkę taką :P) oraz flo i cukierka :P Ale domyslam sie że możesz z tego zrezygnować i zrobią Ci foto komentarzy uśmiech Ja się do tego przymierzałam, ale wygląda na to że od soboty normalne zawody wracają więc pewnie się nie zdecyduje, ale kto wie uśmiech
Strona nazywa sie http://e-riders.co.uk/ i można wysłać z każdego miejsca na świecie uśmiech
#link
konikmorski

Moje ogłoszenia
« #14110 : Lipiec 01, 2020, 00:15:32 »
Odpowiedz cytując
A ja znam tą stronę i czasem oglądam przejazdy które wygrały.
https://www.interdressage.com na niej się wzorowaliśmy jak robiliśmy Digital Cup uśmiech
#link
Filmowe prezentacje ogierów rasy śląskiej z licencją na krycie https://www.youtube.com/playlist?list=PL20CC90AA306D31FA
Majorowa

« #14111 : Lipiec 03, 2020, 18:02:15 »
Odpowiedz cytując
Z gory przepraszam, jesli nie ten watek. Szukam porady zwiazanej konkretnie z treningiem ujezdzeniowym online. Mieszkam na kompletnym zadupiu jezdzieckim. Jedyna moja pomoc z ziemi to konsultacje 3-4 razy do roku. Niestety sesje typu Skype or Zoom odpadaja, bo w stajni nie ma zasiegu. Zastanawiam sie, czy nagrywanie filmikow i przysylanie ich trenerowi do oceny zdaloby egzamin. Pytanie, czy warto i czy da sie czegos nauczyc jesli trening nie bedzie odbywal sie w czasie rzeczywistym?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2020, 18:34:56 wysłane przez Majorowa » #link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #14112 : Lipiec 03, 2020, 21:45:58 »
Odpowiedz cytując
Zawsze warto, bo dostaniesz ocene stanu obecnego. No i dobry trener zada cwiczenia, podpowie na co zwrocic uwage i jak pracowac.
Nic nie zastapi normalnego treningu, ale takie konsultacje sa lepsze niz nic.
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
Majorowa

« #14113 : Lipiec 04, 2020, 04:00:10 »
Odpowiedz cytując
vissenna, dzieki! Tez mi sie wydaje, ze lepsza taka pomoc niz zadna.
#link
kotbury

« #14114 : Lipiec 05, 2020, 14:53:08 »
Odpowiedz cytując
Z gory przepraszam, jesli nie ten watek. Szukam porady zwiazanej konkretnie z treningiem ujezdzeniowym online. Mieszkam na kompletnym zadupiu jezdzieckim. Jedyna moja pomoc z ziemi to konsultacje 3-4 razy do roku. Niestety sesje typu Skype or Zoom odpadaja, bo w stajni nie ma zasiegu. Zastanawiam sie, czy nagrywanie filmikow i przysylanie ich trenerowi do oceny zdaloby egzamin. Pytanie, czy warto i czy da sie czegos nauczyc jesli trening nie bedzie odbywal sie w czasie rzeczywistym?

Takie porady prowadziła podczas pandemii Pani Konarska. Nagrywałaś trening i dostawałaś wskazówki, które mogłaś sobie z nią przedyskutować.
Napisz do niej via FB czy teraz też byłaby skłonna z tobą, z racji twojej sytuacji tak pracować.
#link
Majorowa

« #14115 : Lipiec 06, 2020, 12:44:35 »
Odpowiedz cytując
kotbury, dziekuje! Bede probowac.
#link
Jasnowata

Moje ogłoszenia
« #14116 : Lipiec 13, 2020, 16:22:29 »
Odpowiedz cytując
 Hej uśmiech Czy eliminacje do OOM mozna jechac w prostym, plastikowym wedzidle? Nauszniki tez rozumiem, ze sa dozwolone?
#link
Hermes

Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.

« #14117 : Lipiec 14, 2020, 09:52:45 »
Odpowiedz cytując
Do kogo z Mazowieckiego warto przejechać się na konsultacje ujeżdżeniowe na prawilny, duży czworobok i przy okazji ktoś kto pomoże mi z programem dowolnym P5? kwiatek
#link

whisperer13

« #14118 : Lipiec 20, 2020, 21:03:46 »
Odpowiedz cytując
Jesteście w stanie mi polecić popręg ujeżdzeniowy z mega wyciętymi pachami, anatomiczny dla koni wrażliwców. Moja kobyła po ciązy stale obtarta. Zmieniłam siodło, kupiłam mięciutki popręg z Kavalkade i ciągle to samo... lewy łokieć i lewa pacha, prawa mniej. Wyciągam te skórę, smaruję sudokremem, dbam,żeby klamry były na dobrej wysokości i nic.... nawet na lonży cięzko poćwiczyć formę, bo pasa też nie zapnę... bebzol rośnie a grzbiet coraz gorszy, co wcale nie pomaga...  zemdlal HELP!
#link
rybka

Różowe okulary..

Moje ogłoszenia
« #14119 : Lipiec 20, 2020, 21:13:43 »
Odpowiedz cytując
Jesteście w stanie mi polecić popręg ujeżdzeniowy z mega wyciętymi pachami, anatomiczny dla koni wrażliwców. Moja kobyła po ciązy stale obtarta. Zmieniłam siodło, kupiłam mięciutki popręg z Kavalkade i ciągle to samo... lewy łokieć i lewa pacha, prawa mniej. Wyciągam te skórę, smaruję sudokremem, dbam,żeby klamry były na dobrej wysokości i nic.... nawet na lonży cięzko poćwiczyć formę, bo pasa też nie zapnę... bebzol rośnie a grzbiet coraz gorszy, co wcale nie pomaga...  zemdlal HELP!

BR jest bardzo, bardzo wycięty i anatomiczny:https://animalia.pl/br-popreg-borough-ujezdzeniowy-anatomiczny-czarny/szczegoly/40834/

Jednak nie wiem czy nie lepiej założyć futro na popręg i sprawdzić lub ( to pomysł mojej podopiecznej, której koń ciągle się obcierał jak się zaczęło robić gorąco i musiałyśmy przekładać treningi ) obklej popręg podpaskami ze skrzydłami. Wydaje się absurdalne ale ku naszemu zaskoczeniu patent działa idealnie.
#link
Julie:
Rybko my dear, moja rybeńko,
let's make a ryme, racz wierszem mówić,
It is not easy i nie ma letko.
Lecz niech się rymuje i sens się nie zgubił.

rodeo-dressage...
whisperer13

« #14120 : Lipiec 20, 2020, 22:39:48 »
Odpowiedz cytując
o dzięki- zamówię i przetestuje!
Futro co prawda cienkie i sztuczne nie zdało egzaminu, bo i tak skóra się przyszczypywała...
Ten wygląda na mega cofnięty- jeszcze raz dziękuję!
#link
taggi

łajza się ujeżdża w końcu

« #14121 : Sierpień 01, 2020, 20:51:10 »
Odpowiedz cytując
hej
Czy ktoś może mnie oświecić czym różni się program CC2 od CC4???

Weszłam właśnie na pzj żeby sobie ściągnąć CC2 i kapnęłam się, że jest identyczne do CC4. Nawet punktacja jest taka sama... O co chodzi...?? Wcześniej jakoś tego nigdy nie zauważyłam i teraz nie wiem, czy to jakiś błąd czy co...? bo wolałabym nie mieć niemiłej niespodzianki na zawodach, że pojechałam nie ten program...

no i drugie pytanie: w CC3

c - w lewo
HE - łopatką do wewnątrz w PRAWO
E - w lewo

też nie kumam... czyli ma być odwrotne ustawienie/łopatka na zewnątrz...??? No bo jak "do wewnątrz" to "w lewo".... błąd w druku?? jak to jechać??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2020, 21:35:40 wysłane przez taggi » #link
"bo to jest tak jak ze skokiem... trzeba rzucić serce za przeszkodę"
jestemzlasu

« #14122 : Sierpień 01, 2020, 21:45:50 »
Odpowiedz cytując
Jak masz lewą łopatkę wewnątrz, to wykonujesz ruch w prawo. Jest dobrze.
#link
taggi

« #14123 : Sierpień 01, 2020, 21:52:17 »
Odpowiedz cytując
nie wydaje mi się.... w każdym innym programie jest normalnie... czyli np. w cc2
FB - łopatką do wewnątrz w lewo

KE - łopatką do wewnątrz w prawo

a w CC1 masz układ odwrotny do tego, o którym piszę, czyli
EH - łopatką do wewnątrz w prawo, ale jedziesz wtedy też "w prawo"
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2020, 21:57:06 wysłane przez taggi » #link
jestemzlasu

« #14124 : Sierpień 01, 2020, 22:00:20 »
Odpowiedz cytując
Hmm... faktycznie. Przy czym znalazłam CC-3 i tam jest HE łopatką w lewo. Czyli jednak znalazłaś program z błędem, a ja się myliłam.

https://www.pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/CC3%28c%29.pdf
#link
taggi

« #14125 : Sierpień 01, 2020, 22:05:33 »
Odpowiedz cytując
no dobra... tylko jak to jechać.... potraktować jako błąd?

no i jeszcze ta opcja z identycznością CC2 i CC4 też mnie zaskakuje
#link
xequus

Miłość na dwa serca i sześć nóg...

« #14126 : Sierpień 02, 2020, 04:37:02 »
Odpowiedz cytując
taggi podejdź do sędziego głównego przed rozpoczęciem zawodów rozwiać wątpliwości, szkoda Twoich nerwów, czy dobrze pojechałaś.
#link
taggi

« #14127 : Sierpień 02, 2020, 06:07:51 »
Odpowiedz cytując
obejrzałam już kilka filmików w necie, normalna łopatka do wewnątrz  uśmiech
#link
Koniczka

Latam, gadam, pełny serwis! :D

Moje ogłoszenia
« #14128 : Sierpień 02, 2020, 06:22:18 »
Odpowiedz cytując
CC2 i CC4 to de facto ten sam program - Św. Jerzy. Układ jest ten sam, jako CC2 jest to program rundy młodzieżowej (konkurs zespołowy ME), a jako CC4 jest to program zaliczany do Małej Rundy.
#link
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.
taggi

« #14129 : Sierpień 02, 2020, 10:37:53 »
Odpowiedz cytując
Koniczka - bardzo dziękuję za rozjaśnienie  kwiatek kwiatek
#link
Strony: 1 ... 469 470 [471] 472 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.