Kącik Ujeżdżenia

KaNie napiszesz o niej coś więcej? Po jakich rodzicach?  :kwiatek:
Freya
Galeria re voltowa mi nie działa wiec nie wstawie zdjecia.
Klacz ma 4 lata, jest mega wysoka, bardzo fajnie sie rusza, naturalnie okrągłe chody, obszerne, lużne. Wrażenia z jazdy daje bardzo pozytywne. Na poczatku to byl bardzo leniwy typ. Do czasu az nie zalapala rownowagi i kondycji. Teraz jest bardzo fajna. Odwazna. Chodzi w teren sama, z innym koniem, wchodzi do wody, cos tam malego w lesie skoczy. Mega opanowany , przyjemny kon.
Jest po Bordeaux x Laurent.
W Berlinie mamy w treningu 5 latke Bordeaux x Donnerhall i jest rownie fajna.
Jako że obie sa super, to w tym roku zrebimy dwie klacze Bordeaux. Jedna po Romanov, a 2 po Laurent. Od tej klaczy po Laurent mamy tez dwa konie po Fürstenball i zapowiadaja sie podobnie fajnie i przyjemnie. No ale narazie to dzicz polna 🙂
KaNie hodowla pod sprzedaż?  😀
Czy możecie polecić jakieś wartościowe strony internetowe, umożliwiające dostęp online do nagranych treningów ujeżdżeniowych (najchętniej w języku angielskim)?  :kwiatek: jeżeli chodzi o youtubowe dressagehub’y itd., przejrzałam już prawie wszystkie - więc czas ruszyć dalej  😁 ofc. jestem świadoma, że na świecie nie ma nic za darmo i do większości tego rodzaju stron trzeba wykupić dostęp, ale zanim to zrobię, chciałam zrobić rozpoznanie gdzie najlepiej jest ulokować pieniądze  🙂
vissenna   Turecki niewolnik
24 czerwca 2020 17:32
Widzieliście już nową jeździecką dramę pomiędzy czołowymi polskimi dresażystami a portalem dressage24.pl ?  👀

Ja wiem, że to żadna nowość i grupki wzajemnej adoracji były i będą zawsze, ale widzę, że jest coraz gorzej... Znam sporo utalentowanych osób wycofujących się ze startów właśnie z tego powodu...
Widzieliście już nową jeździecką dramę pomiędzy czołowymi polskimi dresażystami a portalem dressage24.pl ?  👀

Ja wiem, że to żadna nowość i grupki wzajemnej adoracji były i będą zawsze, ale widzę, że jest coraz gorzej... Znam sporo utalentowanych osób wycofujących się ze startów właśnie z tego powodu...


ta drama nie jest wcale taka nowa  🤣 temat wyłazi średnio co kilka miesięcy 😉
Ale o co tam w zasadzie chodzi?
Jest sobie "portal", którego właścielka/autorka ma sympatie antypatie i to widać tak gołym okiem.
No i co z tego. Przecież ten portal jest rzadki jak sraczka, kto tam realnie zagląda i po co? Filmy się dziś wszystko znajduje na Youtube, wyniki są w innych miejscach, listy startowe i terminy też.

Sponsorzy takie bździny mają w kroczu bo pomimo statystyk wyświetleń/wywołań zasięgi marniutkie i ilość uu malusia.
Tak działają media - robisz sobie portale, strony, podstrony, artykuł na x stron dzielony (odsłony)... i promujesz treści, z których masz sos. Nie wiem, pierwszy z brzegu ogólnopolski przykład - Wyborcza- ma swojego kandydata na prezydenta, ma swoich sponsorów (główne koncerny zostawiają na reklamy i arty sponsorowane taki sos jak wszystkie inne branże razem wzięte), promuje tylko jeden wariant "religijny", czy "etyczny".

Vissenna  - serio ktoś się wycofuje ze startów bo jakaś grupa go "nie włącza" do swojej paczki? Nie lajkuje i nie klaszcze?
Toż tak jest wszędzie, że tym, którym wychodzi bez pleców, grubego portfela itp. itd. się "pierdzi" w twarz... trzeba się nauczyć oddychać przez usta w rozwarciu imitującym uśmiech.


Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 czerwca 2020 18:55
kotbury , aż żałuję, że nie mamy tu przycisku Lubię to!   🤣
A Pan, który otwartym tekstem napisał o tym w social mediach (za co szacun) od niedawna tworzy content taki, że jeden jego post jest bardziej treściwy niż miesiąc na owym portalu
Niech tak robi dalej:-
- zdywersyfikuje treści FB/insta- bo to nie dobrze jak jest jota w jotę to samo;
- opowie o tych koniach, które robiły debiuty - niech je przedstawi
- niech zada ludziom pytanie- nie wiem, może w formie konkursu z nagrodą trening u niego
- niech zaprosi przedstawicielstwo Sprengera w Pl do siebie i niech wspólnie zrobią live'a o dopasowaniu munsztuków (bo od wędzideł to każdemu w PL się wydaje, że jest szpeniem, a z munsztukiem to już nie tak łatwo)- warto pokazać jak konie chodzą na różnych munsztukach i który jakie daje odczucie jeźdźcowi (na tych koniach co to już je poznamy, bo wcześniej będą przedstawione)

i ani się obejrzy, a to "towarzystwo wzajemnej adoracji" będzie na niego się oglądać, bo to on będzie miał fanów i poparcie i to jemu kibice na arenie będą klaskać i za niego trzymać kciuki, a za tym idą duże marki i dobry sponsoring, a wtedy już się nie tylko klaszcze ale i wypada ukłonić w tym kurwidołku.
Tak to działa.

A ktoś powie co to za drama albo rzuci linkiem? Może być na priv. Ja tak bardzo w świecie plotek, że nie mam pojęcia co jest grane 🤣
keirashara, zobacz na instagramie Marcina Woldańskiego.
Ja nie wiem czy drama, ktoś w końcu otwarcie napisał to o czym wszyscy wiedzą i mówią.
W ogóle w ujeżdżeniu niestety towarzystwo wzajemnej adoracji skończy się dopiero jak wjezdzac się będzie na czworobok anonimowo a dla sedziow wymyśla Google glasses zamazujace twarz jeźdźca i maść/odmiany konia. Niestety do tego czasu trzeba się liczyc z tym że można włożyć kupę czasu, pracy i kasy po czym zostać ocenionym adekwatnie do tego że w konkursie startuje tez bardzo znane nazwisko i ze 4 podopiecznych sędziego. Niestety nie każdy kupujący konia wie że oceny powyżej 65% są raczej tylko dla wybranych
Albo będzie się jeździć za zachodnią granicę na czworoboki. więcej zawodów, bardziej konstruktywne sędziowanie.

i jak jednemu i drugiemu kurwidołkowi się listy startowe nie zepną któryś raz to może się zreflektują...
ententa, z platnych stron moge polecic https://ondemand.dressagetoday.com/
Albo będzie się jeździć za zachodnią granicę na czworoboki. więcej zawodów, bardziej konstruktywne sędziowanie


Nierealne, z racji odległości. Raczej trzeba się zastanowić nad sędziowaniem w kraju
karolina_, toż sędziowie niczym by się nie zajmowali, tylko ustalaniem kto jedzie 🙂 i dopiero oceny byłyby od czapy!
Ale dobrze kombinujesz 🙂 Sytuację może poprawić wyłącznie apka sędziująca AI, z programowa blokadą na własne preferencje 🙂
Apka musiałaby działać na zasadzie wyrzucania skrajnych ocen, a tu bardziej chodzi o to, że X obraca się w przedziale 5.5-6.5 a Y w przedziale 6.5-7.5 za podobnie wykonane elementy i na koniach o ruchu podobnej jakości. Chyba niestety tylko anonimowość startujących by pomogła. W ostateczności zawsze można wyhodować jaja i przerzucic się na skoki, ale od lat wychodzi mi to do pierwszego tupniecia  🤣
Tylko apka zapewniałaby anonimowość, gdyby zaimplementować "ślepotę" na nazwiska i nazwy koni.
vissenna   Turecki niewolnik
25 czerwca 2020 14:37
Tylko apka zapewniałaby anonimowość, gdyby zaimplementować "ślepotę" na nazwiska i nazwy koni.


Prościej byłoby napisać program wyszukujący odstępstwa od normy punktowej. Łatwo byłoby wyłapać sędziów którzy faworyzują lub zaniżają oceny danym "figurom".A wtedy wystarczy powiązać kto z kim trenuje, bądź nagminnie jest zaniżany. I ban na sędziowanie. Coś czuję, że mimo obecnej pandemii zaraz mniej byłoby "ręka rękę myje" 😉
A już myślałam, że tylko na towarzyskich i regionalnych takie cyrki 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 czerwca 2020 17:06
Mam prostsze i tanie rozwiazanie - zawody po ciemku, światło z jednej strony a sędzia pod światło sędziuje po numerze a nie imieniu i nazwisku  🤣


Prościej byłoby napisać program wyszukujący odstępstwa od normy punktowej. Łatwo byłoby wyłapać sędziów którzy faworyzują lub zaniżają oceny danym "figurom".A wtedy wystarczy powiązać kto z kim trenuje, bądź nagminnie jest zaniżany. I ban na sędziowanie. Coś czuję, że mimo obecnej pandemii zaraz mniej byłoby "ręka rękę myje" 😉


Tylko, że to zjawisko nie jest jednostkowe (pojedynczy sędziowie) a grupowe. Więc nie wyłapiesz.

Zaczynam rozumieć całą masę ludzi (w pl raczej mało), którzy zamiast w taki sport idą w klasyczne ujeżdżenie.

Co do portalu to rzeczywiście brakuje w Pl rzetelnego dziennikarskiego miejsca- centrum dla tej dyscypliny. Ale być może wynika to z tego, że na wyższym poziomie uprawia tą dyscyplinę w skali kraju garstka osób.
Jeszcze Śląsk i okolice Wawy coś tam się dzieje- ale reszta kraju to jest nic. Wlkp - po 3 sztuki zawodników w CC klasie i to już jest "duża obsada"...

A prowadzenie portalu to jest inwestycja. Trzeba być na tych wszystkich zawodach, nagrać najlepiej każdy przejazd (i to nie kalkulatorem), zrobić lub zamówić/kupić zdjęcia.
W takie przedsięwzięcie powinna się bawić grupa osób, paradoksalnie o odmiennych jeździecko poglądach- aby było obiektywnie. Czyli ludzie ci powinni stanowić zgraną ekipę, która się lubi ze sobą niezgadzać.
Do tego taki portal powinien też poruszać tematy jeździeckie (ujeżdżeniowe) okołosportowe. Patrzeć w trendy w przód - czyli np. poświęcać miejsce koniom iberyjskim, które zaczynają pojawiać się coraz częściej na czworobokach na całym świecie.
Ogarniać Youtuba - żeby kanał był kanałem, a nie workiem na filmy, ogarniać insta itp. itd. Mieć strategię na rozwój i cele dokładnie zdefiniowane. W tym finansowe cele. Spisaną misję i wizję, tak aby przy wymianie osób w ekipie, dochodzeniu nowych ludzi, oni nie próbowali koła na nowo wynajdować. To jest duże przedsięwzięcie.
A kto zna ta stronę www? Fajnie że reaktywowali zawody on-line w Polsce 😉 https://piaffjudge.com/?fbclid=IwAR3JCzzPlODZLU3ddqotFc-BMcLrb6xQpkPkYOWJUxuQiJFzI2L3obJZcvg
konikmorski, - zapowiada się na bardzo fajną inicjatywę, ciekawe jak to wyjdzie 🙂

Osobiście brakuje mi dobrego portalu o ujeżdżeniu, niby można sobie poszperać w wynikach i filmach, ale mi pasuje forma codziennego skrótu z wynikami, zdjęciami i linkami w formie postu na fb. To jest bardzo wygodne, dużo wygodniejsze niż szperanie po rożnych stronach i portalach, szczególnie odkąd część ośrodków zrezygnowała z zawodykonne na rzecz equidei (ku mojej rozpaczy, bo jednak serwis zawodykonne jest dużo bardziej przejrzysty i działa o niebo lepiej).
Brakuje mi też relacji z zawodów międzynarodowych tak ogólnie, artykułów z ciekawostkami i nowinkami, a także jakimiś wywiadami.

Z tym dressage24 to rzeczywiście nieźle jaja. Właśnie wydawało mi się, że czegoś brakuje w wynikach, ale tego to się nie spodziewałam 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 czerwca 2020 08:23
konikmorski, jakbym sobie mogła wybrać, że będzie mnie oceniała Pani Marlena, to bym w to szła jak dzik w jeżyny.
Strzyga, pewności nie mam, ale zdaje się, że można sobie wybrać sędziego 🙂 Nie wiem czy wtedy nie czeka się dłużej na ocenę, ale jest taki fragment na potwierdzenie moich domysłów "Zarejestruj się na naszej platformie i wgraj film z przejazdu do oceny określając jego parametry i wybierając sędziego." 🙂
Mi się podoba ta przyszłościowa opcja sędziowania innych, super sprawa, ciekawe ile będzie płatne. Pobawiłabym się chętnie, mimo że się nie znam :P
Koszty to ułamek tego ile trzeba wydać żeby zrobić sobie np konsultacje z trenerem. Sama będę chciała się testować nie długo na stronie, czekam tylko aż zrobia program na L.
Jeśli pomysł się sprawdzi to będzie super alternatywa dla wyjazdów na ZR gdzie i tak siedzi 1-2 sędziów w celach treningowych. Koszt zabrania młodziaka do obcej, zaprzyjaźnionej stajni to ułamek kosztów wyjazdu, a przejazd można mieć oceniony w domu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się