Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 468 469 [470] 471 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kącik Ujeżdżenia  (Przeczytany 2634253 razy)
freya

Moje ogłoszenia
« #14070 : Marzec 30, 2020, 06:59:56 »
Odpowiedz cytując
KaNie napiszesz o niej coś więcej? Po jakich rodzicach?  kwiatek
#link
KaNie

« #14071 : Marzec 30, 2020, 08:43:12 »
Odpowiedz cytując
Freya
Galeria re voltowa mi nie działa wiec nie wstawie zdjecia.
Klacz ma 4 lata, jest mega wysoka, bardzo fajnie sie rusza, naturalnie okrągłe chody, obszerne, lużne. Wrażenia z jazdy daje bardzo pozytywne. Na poczatku to byl bardzo leniwy typ. Do czasu az nie zalapala rownowagi i kondycji. Teraz jest bardzo fajna. Odwazna. Chodzi w teren sama, z innym koniem, wchodzi do wody, cos tam malego w lesie skoczy. Mega opanowany , przyjemny kon.
Jest po Bordeaux x Laurent.
W Berlinie mamy w treningu 5 latke Bordeaux x Donnerhall i jest rownie fajna.
Jako że obie sa super, to w tym roku zrebimy dwie klacze Bordeaux. Jedna po Romanov, a 2 po Laurent. Od tej klaczy po Laurent mamy tez dwa konie po Fürstenball i zapowiadaja sie podobnie fajnie i przyjemnie. No ale narazie to dzicz polna uśmiech
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
saniluap

« #14072 : Marzec 31, 2020, 09:06:27 »
Odpowiedz cytując
KaNie hodowla pod sprzedaż?  duży uśmiech
#link
ententa

M&M

Moje ogłoszenia
« #14073 : Czerwiec 24, 2020, 17:00:36 »
Odpowiedz cytując
Czy możecie polecić jakieś wartościowe strony internetowe, umożliwiające dostęp online do nagranych treningów ujeżdżeniowych (najchętniej w języku angielskim)?  kwiatek jeżeli chodzi o youtubowe dressagehub’y itd., przejrzałam już prawie wszystkie - więc czas ruszyć dalej  hihi ofc. jestem świadoma, że na świecie nie ma nic za darmo i do większości tego rodzaju stron trzeba wykupić dostęp, ale zanim to zrobię, chciałam zrobić rozpoznanie gdzie najlepiej jest ulokować pieniądze  uśmiech
#link
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #14074 : Czerwiec 24, 2020, 17:32:08 »
Odpowiedz cytując
Widzieliście już nową jeździecką dramę pomiędzy czołowymi polskimi dresażystami a portalem dressage24.pl ?  oczy2

Ja wiem, że to żadna nowość i grupki wzajemnej adoracji były i będą zawsze, ale widzę, że jest coraz gorzej... Znam sporo utalentowanych osób wycofujących się ze startów właśnie z tego powodu...
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
ententa

M&M

Moje ogłoszenia
« #14075 : Czerwiec 24, 2020, 17:35:09 »
Odpowiedz cytując
Widzieliście już nową jeździecką dramę pomiędzy czołowymi polskimi dresażystami a portalem dressage24.pl ?  oczy2

Ja wiem, że to żadna nowość i grupki wzajemnej adoracji były i będą zawsze, ale widzę, że jest coraz gorzej... Znam sporo utalentowanych osób wycofujących się ze startów właśnie z tego powodu...

ta drama nie jest wcale taka nowa  lol temat wyłazi średnio co kilka miesięcy wink
#link
kotbury

« #14076 : Czerwiec 24, 2020, 17:54:32 »
Odpowiedz cytując
Ale o co tam w zasadzie chodzi?
Jest sobie "portal", którego właścielka/autorka ma sympatie antypatie i to widać tak gołym okiem.
No i co z tego. Przecież ten portal jest rzadki jak sraczka, kto tam realnie zagląda i po co? Filmy się dziś wszystko znajduje na Youtube, wyniki są w innych miejscach, listy startowe i terminy też.

Sponsorzy takie bździny mają w kroczu bo pomimo statystyk wyświetleń/wywołań zasięgi marniutkie i ilość uu malusia.
Tak działają media - robisz sobie portale, strony, podstrony, artykuł na x stron dzielony (odsłony)... i promujesz treści, z których masz sos. Nie wiem, pierwszy z brzegu ogólnopolski przykład - Wyborcza- ma swojego kandydata na prezydenta, ma swoich sponsorów (główne koncerny zostawiają na reklamy i arty sponsorowane taki sos jak wszystkie inne branże razem wzięte), promuje tylko jeden wariant "religijny", czy "etyczny".

Vissenna  - serio ktoś się wycofuje ze startów bo jakaś grupa go "nie włącza" do swojej paczki? Nie lajkuje i nie klaszcze?
Toż tak jest wszędzie, że tym, którym wychodzi bez pleców, grubego portfela itp. itd. się "pierdzi" w twarz... trzeba się nauczyć oddychać przez usta w rozwarciu imitującym uśmiech.

#link
Mozii

"Spełnić własną legendę..."

WWW Moje ogłoszenia
« #14077 : Czerwiec 24, 2020, 18:55:51 »
Odpowiedz cytując
kotbury , aż żałuję, że nie mamy tu przycisku Lubię to!   lol
#link

"Jak się chce to się szuka sposobu, jak się nie chce to się szuka powodu." JARA
kotbury

« #14078 : Czerwiec 24, 2020, 19:16:44 »
Odpowiedz cytując
A Pan, który otwartym tekstem napisał o tym w social mediach (za co szacun) od niedawna tworzy content taki, że jeden jego post jest bardziej treściwy niż miesiąc na owym portalu
Niech tak robi dalej:-
- zdywersyfikuje treści FB/insta- bo to nie dobrze jak jest jota w jotę to samo;
- opowie o tych koniach, które robiły debiuty - niech je przedstawi
- niech zada ludziom pytanie- nie wiem, może w formie konkursu z nagrodą trening u niego
- niech zaprosi przedstawicielstwo Sprengera w Pl do siebie i niech wspólnie zrobią live'a o dopasowaniu munsztuków (bo od wędzideł to każdemu w PL się wydaje, że jest szpeniem, a z munsztukiem to już nie tak łatwo)- warto pokazać jak konie chodzą na różnych munsztukach i który jakie daje odczucie jeźdźcowi (na tych koniach co to już je poznamy, bo wcześniej będą przedstawione)

i ani się obejrzy, a to "towarzystwo wzajemnej adoracji" będzie na niego się oglądać, bo to on będzie miał fanów i poparcie i to jemu kibice na arenie będą klaskać i za niego trzymać kciuki, a za tym idą duże marki i dobry sponsoring, a wtedy już się nie tylko klaszcze ale i wypada ukłonić w tym kurwidołku.
Tak to działa.

#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #14079 : Czerwiec 24, 2020, 20:01:37 »
Odpowiedz cytując
A ktoś powie co to za drama albo rzuci linkiem? Może być na priv. Ja tak bardzo w świecie plotek, że nie mam pojęcia co jest grane lol
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #14080 : Czerwiec 24, 2020, 20:18:39 »
Odpowiedz cytując
keirashara, zobacz na instagramie Marcina Woldańskiego.
#link
20.8.14
epk

« #14081 : Czerwiec 24, 2020, 20:20:29 »
Odpowiedz cytując
Ja nie wiem czy drama, ktoś w końcu otwarcie napisał to o czym wszyscy wiedzą i mówią.
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
karolina_

« #14082 : Czerwiec 24, 2020, 21:44:37 »
Odpowiedz cytując
W ogóle w ujeżdżeniu niestety towarzystwo wzajemnej adoracji skończy się dopiero jak wjezdzac się będzie na czworobok anonimowo a dla sedziow wymyśla Google glasses zamazujace twarz jeźdźca i maść/odmiany konia. Niestety do tego czasu trzeba się liczyc z tym że można włożyć kupę czasu, pracy i kasy po czym zostać ocenionym adekwatnie do tego że w konkursie startuje tez bardzo znane nazwisko i ze 4 podopiecznych sędziego. Niestety nie każdy kupujący konia wie że oceny powyżej 65% są raczej tylko dla wybranych
#link
kotbury

« #14083 : Czerwiec 24, 2020, 21:57:24 »
Odpowiedz cytując
Albo będzie się jeździć za zachodnią granicę na czworoboki. więcej zawodów, bardziej konstruktywne sędziowanie.

i jak jednemu i drugiemu kurwidołkowi się listy startowe nie zepną któryś raz to może się zreflektują...
#link
Majorowa

« #14084 : Czerwiec 25, 2020, 00:32:40 »
Odpowiedz cytując
ententa, z platnych stron moge polecic https://ondemand.dressagetoday.com/
#link
karolina_

« #14085 : Czerwiec 25, 2020, 00:37:32 »
Odpowiedz cytując
Albo będzie się jeździć za zachodnią granicę na czworoboki. więcej zawodów, bardziej konstruktywne sędziowanie

Nierealne, z racji odległości. Raczej trzeba się zastanowić nad sędziowaniem w kraju
#link
halo

« #14086 : Czerwiec 25, 2020, 01:23:28 »
Odpowiedz cytując
karolina_, toż sędziowie niczym by się nie zajmowali, tylko ustalaniem kto jedzie uśmiech i dopiero oceny byłyby od czapy!
Ale dobrze kombinujesz uśmiech Sytuację może poprawić wyłącznie apka sędziująca AI, z programowa blokadą na własne preferencje uśmiech
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
karolina_

« #14087 : Czerwiec 25, 2020, 13:19:49 »
Odpowiedz cytując
Apka musiałaby działać na zasadzie wyrzucania skrajnych ocen, a tu bardziej chodzi o to, że X obraca się w przedziale 5.5-6.5 a Y w przedziale 6.5-7.5 za podobnie wykonane elementy i na koniach o ruchu podobnej jakości. Chyba niestety tylko anonimowość startujących by pomogła. W ostateczności zawsze można wyhodować jaja i przerzucic się na skoki, ale od lat wychodzi mi to do pierwszego tupniecia  lol
#link
halo

« #14088 : Czerwiec 25, 2020, 13:59:14 »
Odpowiedz cytując
Tylko apka zapewniałaby anonimowość, gdyby zaimplementować "ślepotę" na nazwiska i nazwy koni.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
vissenna
Global Moderator

Turecki niewolnik

« #14089 : Czerwiec 25, 2020, 14:37:49 »
Odpowiedz cytując
Tylko apka zapewniałaby anonimowość, gdyby zaimplementować "ślepotę" na nazwiska i nazwy koni.

Prościej byłoby napisać program wyszukujący odstępstwa od normy punktowej. Łatwo byłoby wyłapać sędziów którzy faworyzują lub zaniżają oceny danym "figurom".A wtedy wystarczy powiązać kto z kim trenuje, bądź nagminnie jest zaniżany. I ban na sędziowanie. Coś czuję, że mimo obecnej pandemii zaraz mniej byłoby "ręka rękę myje" wink
#link
Kiedy z bliska obserwujesz konia, masz wrażenie, że tkwiąca w nim ludzka dusza naśmiewa się z Ciebie.
https://www.facebook.com/SiemaZTurcji/
Milla

Moje ogłoszenia
« #14090 : Czerwiec 25, 2020, 16:05:08 »
Odpowiedz cytując
A już myślałam, że tylko na towarzyskich i regionalnych takie cyrki wink
#link
donkeyboy

« #14091 : Czerwiec 25, 2020, 17:06:22 »
Odpowiedz cytując
Mam prostsze i tanie rozwiazanie - zawody po ciemku, światło z jednej strony a sędzia pod światło sędziuje po numerze a nie imieniu i nazwisku  lol
#link
kotbury

« #14092 : Czerwiec 26, 2020, 09:13:23 »
Odpowiedz cytując

Prościej byłoby napisać program wyszukujący odstępstwa od normy punktowej. Łatwo byłoby wyłapać sędziów którzy faworyzują lub zaniżają oceny danym "figurom".A wtedy wystarczy powiązać kto z kim trenuje, bądź nagminnie jest zaniżany. I ban na sędziowanie. Coś czuję, że mimo obecnej pandemii zaraz mniej byłoby "ręka rękę myje" wink

Tylko, że to zjawisko nie jest jednostkowe (pojedynczy sędziowie) a grupowe. Więc nie wyłapiesz.

Zaczynam rozumieć całą masę ludzi (w pl raczej mało), którzy zamiast w taki sport idą w klasyczne ujeżdżenie.

Co do portalu to rzeczywiście brakuje w Pl rzetelnego dziennikarskiego miejsca- centrum dla tej dyscypliny. Ale być może wynika to z tego, że na wyższym poziomie uprawia tą dyscyplinę w skali kraju garstka osób.
Jeszcze Śląsk i okolice Wawy coś tam się dzieje- ale reszta kraju to jest nic. Wlkp - po 3 sztuki zawodników w CC klasie i to już jest "duża obsada"...

A prowadzenie portalu to jest inwestycja. Trzeba być na tych wszystkich zawodach, nagrać najlepiej każdy przejazd (i to nie kalkulatorem), zrobić lub zamówić/kupić zdjęcia.
W takie przedsięwzięcie powinna się bawić grupa osób, paradoksalnie o odmiennych jeździecko poglądach- aby było obiektywnie. Czyli ludzie ci powinni stanowić zgraną ekipę, która się lubi ze sobą niezgadzać.
Do tego taki portal powinien też poruszać tematy jeździeckie (ujeżdżeniowe) okołosportowe. Patrzeć w trendy w przód - czyli np. poświęcać miejsce koniom iberyjskim, które zaczynają pojawiać się coraz częściej na czworobokach na całym świecie.
Ogarniać Youtuba - żeby kanał był kanałem, a nie workiem na filmy, ogarniać insta itp. itd. Mieć strategię na rozwój i cele dokładnie zdefiniowane. W tym finansowe cele. Spisaną misję i wizję, tak aby przy wymianie osób w ekipie, dochodzeniu nowych ludzi, oni nie próbowali koła na nowo wynajdować. To jest duże przedsięwzięcie.
#link
konikmorski

Moje ogłoszenia
« #14093 : Czerwiec 28, 2020, 20:09:25 »
Odpowiedz cytując
A kto zna ta stronę www? Fajnie że reaktywowali zawody on-line w Polsce wink https://piaffjudge.com/?fbclid=IwAR3JCzzPlODZLU3ddqotFc-BMcLrb6xQpkPkYOWJUxuQiJFzI2L3obJZcvg
#link
Filmowe prezentacje ogierów rasy śląskiej z licencją na krycie https://www.youtube.com/playlist?list=PL20CC90AA306D31FA
keirashara

Moje ogłoszenia
« #14094 : Czerwiec 28, 2020, 22:56:05 »
Odpowiedz cytując
konikmorski, - zapowiada się na bardzo fajną inicjatywę, ciekawe jak to wyjdzie uśmiech

Osobiście brakuje mi dobrego portalu o ujeżdżeniu, niby można sobie poszperać w wynikach i filmach, ale mi pasuje forma codziennego skrótu z wynikami, zdjęciami i linkami w formie postu na fb. To jest bardzo wygodne, dużo wygodniejsze niż szperanie po rożnych stronach i portalach, szczególnie odkąd część ośrodków zrezygnowała z zawodykonne na rzecz equidei (ku mojej rozpaczy, bo jednak serwis zawodykonne jest dużo bardziej przejrzysty i działa o niebo lepiej).
Brakuje mi też relacji z zawodów międzynarodowych tak ogólnie, artykułów z ciekawostkami i nowinkami, a także jakimiś wywiadami.

Z tym dressage24 to rzeczywiście nieźle jaja. Właśnie wydawało mi się, że czegoś brakuje w wynikach, ale tego to się nie spodziewałam lol
#link
Strzyga

Życzliwościowy Przodownik Pracy

« #14095 : Czerwiec 29, 2020, 08:23:05 »
Odpowiedz cytując
konikmorski, jakbym sobie mogła wybrać, że będzie mnie oceniała Pani Marlena, to bym w to szła jak dzik w jeżyny.
#link
ZŁO Dobro Dobro Strzyga Forester

Nie ma mnie duży uśmiech

Cytat: JARA
Co złego to Strzyga.
Moje prywatne halucynacje

Senior Grafik End Pijar Dizjaner
maiiaF

« #14096 : Czerwiec 29, 2020, 19:26:53 »
Odpowiedz cytując
Strzyga, pewności nie mam, ale zdaje się, że można sobie wybrać sędziego uśmiech Nie wiem czy wtedy nie czeka się dłużej na ocenę, ale jest taki fragment na potwierdzenie moich domysłów "Zarejestruj się na naszej platformie i wgraj film z przejazdu do oceny określając jego parametry i wybierając sędziego." uśmiech
#link
budyń

Moje ogłoszenia
« #14097 : Czerwiec 29, 2020, 19:49:23 »
Odpowiedz cytując
Mi się podoba ta przyszłościowa opcja sędziowania innych, super sprawa, ciekawe ile będzie płatne. Pobawiłabym się chętnie, mimo że się nie znam :P
#link
20.8.14
konikmorski

Moje ogłoszenia
« #14098 : Czerwiec 29, 2020, 22:58:37 »
Odpowiedz cytując
Koszty to ułamek tego ile trzeba wydać żeby zrobić sobie np konsultacje z trenerem. Sama będę chciała się testować nie długo na stronie, czekam tylko aż zrobia program na L.
#link
Filmowe prezentacje ogierów rasy śląskiej z licencją na krycie https://www.youtube.com/playlist?list=PL20CC90AA306D31FA
karolina_

« #14099 : Czerwiec 29, 2020, 23:21:50 »
Odpowiedz cytując
Jeśli pomysł się sprawdzi to będzie super alternatywa dla wyjazdów na ZR gdzie i tak siedzi 1-2 sędziów w celach treningowych. Koszt zabrania młodziaka do obcej, zaprzyjaźnionej stajni to ułamek kosztów wyjazdu, a przejazd można mieć oceniony w domu
#link
Strony: 1 ... 468 469 [470] 471 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kącik Ujeżdżenia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.