Kącik Ujeżdżenia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 sierpnia 2009 18:51
Anka, konika, który macha nóżkami. Wysoko i daleko. Nawet nie wszystkimi, byle przody show robiły, zad się może ciągnąć. Ale wygląda to efektownie i publice się podoba  😵
Tak, ale na wszystkich klinikach, szkoleniach jezdzcow, koni i sedziow wpaja sie wlasnie to przeciwienstwo: luznego, podstawionego konia z nosem w pionie, aktywnego zadem i pracujacego calym cialem  😲 jedziesz na zawody, a tam taki placek.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 sierpnia 2009 18:57
No właśnie kłus ma fajny, ale co chwila ma utraty rytmu i mało wyciągnięcia w dodaniach, a galop płaski jak na Mistrzostwa Świata. Nie mówiąc już o tym, że ciasny strasznie w szyi i ciągle za pionem.  
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 sierpnia 2009 19:05
Anka, rozluźnienie to przeżytek  😀iabeł:
Ale wiesz dobrze jak to jest z sędziami. Każdy ma w głowie swój wzór konia idealnego, poprawki na konkretnego konia, jeźdźca, hodowce, klub, oczekiwania związku i to, co się podoba publiczności. Oceny są tego wypadkową.
Tak wiem, mimo wszystko. 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 sierpnia 2009 19:19
Ehh, jasne, że chciało by się, żeby koń był dobrze i sprawiedliwie oceniony. Zwłaszcza, gdy między sędziami jest czasem 10% rozrzutu w ocenach. Tylko jak to zrobić? Ja tu tylko zdjecia robię, więc się nie wypowiem.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 sierpnia 2009 19:29
Kopytny kłus ma fajny, niestety to wszystko co mi się w tym przejeździe podobało, chodciaż i tak co chwila wypadał z rytmu.
Jak na mistrzostwa to przejazd raczej sredni... Tylko co tu zrobić?
Macie może inne przejazdy z tych zawodow zeby pokazac dla porownania ?
ja sama powiem szczerze, jako byly wkkwista mam duze problemy z zaklimatyzowaniem sie jak to ujme z typem konia i sposobem jazdy w srodowisko ujezdzeniowe. prawda jest taka ze profi ujezdzeniowiec ze mnie sredni, chociaz w 3* jak jechalam to i ciagi byly, lotne itd lopatki juz od 2*. cos tam wiem... ale w tamtym roku jak startowalam w elim. to okazalo sie ze moje konie byly zbyt okragle. teraz boje sie czy nie przesadze z wysokim ustawieniem 🙂
a wlasnie- mialam tez przy ocenie napisane "galop pod gorke" czy cos w ten desen. jak sie do tego ustosunkujecie?
Że pod górkę to bardzo dobrze?
Ale jak się ogląda "czempiony" - to można przestać cokolwiek zrozumieć. Rozumiem - akcja przodu "kosztem" zadu - kwestia mody. Ale "pływanie" konia? Brak wygięcia? "Wryte przodem" przejścia w dół? Przelewający się kontrgalop? Skopane półpiruety? Czy reszta porobiła aż tyle błędów? Czy też trzeba zaakceptować fakty: ważna jest akcja przodu, nieruchoma głowa, minimalna ilość ewidentnych błędów typu zagalopowanie, nazwisko i elegancja jeźdźca, wrażenie taneczności - a reszta to bujda na resorach?
nie bujda, tylko biznes...obiektywne sędziowanie, to strata okazji do zadbania o własny tyłek-nawet jeżeli sędzia nie bawi się w trenowanie, to pracuje w tandemie z jakimś szkoleniowcem, a lobby hodowlane tez musi odpalać działkę, bo wcale nie jest trudno usłyszeć "bardzo ładnie pokazany koń, ale to mało, bo on nie z linii dresażowych"- a najczęściej sędzia,hodowca i trener razem codziennie rano jedzą śniadanie...
ps. trawers, czy łopatkę też trzeba na 4 śladach zrobić, bo inaczej może umknąć uwadze i będzie "mało"
wrotki Chyba gorycz (na pewno uzasadniona) trochę Cię "rozpędziła" - trawersu na 3 się nie robi  😂
Na MŚMK tak jak i na championatach powinno się sędziować przydatność konia do danej dyscypliny sportu, na drugim miejscu jest to jak on "idzie".
NIe jest to do końca fer ale takie imprezy mają "ujawnić" dobry materiał do dalszej hodowli i dlatego część koni mimo, że gorzej przygotowane mają lepsze noty- mają je z "urodzenia".
mam pytanko, na zawodach ujezdzeniowych jakie mozna miec kolory bryczesow i czapraka? chodzi o nizsze klasy  🙂
KuCuNiO   Dressurponyreiter
14 sierpnia 2009 11:51
Czapraka to chyba każdy:-P
A bryczesy białe,ecru,kremowe..?
Halo ocena przy tym byla niska
bezowe bryczesy z ciemnymi pelnymi lejami przejda?  🙂
Katka, może po prostu galop był płaski, a sędzia w arkuszu nie mając dużo czasu napisał hasło "galop pod górkę", żeby zwrócić uwagę na to, jak powinien wyglądać
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
14 sierpnia 2009 12:16
Katka, może po prostu galop był płaski, a sędzia w arkuszu nie mając dużo czasu napisał hasło "galop pod górkę", żeby zwrócić uwagę na to, jak powinien wyglądać


właśnie miałam to napisać 🙂
katka, w ocenach sędziowie często tak skrótowo piszą - czas - no i trzeba patrzeć na przejazd 😉 - za co najbardziej obniżono ocenę. Czyli galop pod górę - to znaczy, że koń tego nie pokazał. Czasami w arkuszach dla młodych koni można spotkać się z tylko podkreślonymi jakimiś kryteriami (np. rozluźnienie) - zdecydowanie trzeba to wówczas potraktować jako temat do poprawki.
Po przejeździe chyba powinno być jeszcze dodatkowo ustne podsumowanie?
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 sierpnia 2009 12:43
widzieliście juz? 🙂

http://swiatkoni.pl/news-display/1153.html

Po naukę do Gościeńczyc
13.08.2009
Mogłoby się wydawać, że okres wakacji nie sprzyja chęci do nauki, ale ostatnie dwa dni pokazały, że jest inaczej – szkolenie licencyjne dla instruktorów i trenerów jeździectwa w dyscyplinie ujeżdżenia zorganizowane przez WMZJ zgromadziło ponad 50 entuzjastów dresażu z całego kraju.

Szkolenie prowadzone było przez Panią Małgorzatę Hansen, trenera i sędziego międzynarodowego w dyscyplinie ujeżdżenia i jednocześnie właścicielkę stajni w Gościeńczycach koło Grójca. Kurs ten z kilku względów był wyjątkowy – było to pierwsze tego typu szkolenie prowadzone przez Panią Hansen w Polsce i pierwsze szkolenie w nowo wybudowanym, a właściwie jako, że prace wciąż trwają, nowo budowanym ośrodku.
Program kursu zakładał krótkie omówienie teoretyczne i zajęcia praktyczne, na które wytypowanych zostało sześć koni o różnym stopniu wyszkolenia – od klasy L do CC. Jak wynika z opinii uczestników zajęcia były ciekawe - kwestie prawidłowego dosiadu i najważniejszych kryteriów pracy z końmi zostały dobrze i w przystępny sposób omówione, a wybrane przez prowadzącą konie pozwalały zilustrować teorię przykładami.
Najsłabszym punktem szkolenia okazała się być strona techniczna – zabrakło krzeseł, a catering okazał się być mocno niepunktualny, ale w obliczu wysokiej wartości merytorycznej szkolenia mankamenty te spotkały się z dużą wyrozumiałością ze strony uczestników – za co jako koordynator szkolenia bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.

Katarzyna Widalska


i jest bardo ładna galeria zdjęć 🙂
Jaka hala  😜 jaki widok.. kurde, robi się ze mnie materialistka 😀
caroline   siwek złotogrzywek :)
14 sierpnia 2009 13:11
Jaka hala  😜 jaki widok..

hehe, ja również (i nie tylko ja 😉) taką samą reakcje miałyśmy 😉 nie czuj sie osamotniona - czy to materializm czy nie 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
14 sierpnia 2009 13:33
znajomi ze stajni byli i sa bardzo zadowoleni! mozliwe ze p. Hansem u nas zawita w przyszlosci  😅 😅 😅
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 sierpnia 2009 20:05
bedzie ktos jutro na eMPMK u Sobieskich? jako zawodnik, widz? 🙂
jade rano z warszawy (zoliborz, rejony placu wilsona), gdyby ktos chcial to moge zabrac ze soba 3 osoby (pl. wilsona, centrum) 😉
widzieliście juz? 🙂

http://swiatkoni.pl/news-display/1153.html



Brałam udział jako jeździec i jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy p. Hansen tudzież jej podejścia do konia i jeźdźca.  👍
wiecie o której jutro jest rozpoczęcie na partynicach?
a kto będzie za tydzień w Bajardówku? 🙂
margaritka, magda z patrycją? zdradź coś więcej! może być na pw
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 sierpnia 2009 07:58
poszlo PW
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się