Kaszlący koń :(

RatinaZ My mieliśmy pd niej zalecenie na respiratory formula faktycznie ale nie na to.co podlinkowalas tylko to https://www.mksklep.pl/equimins-respiratory-formula-1000-ml-p-13775.html
ooo..no to widzisz...🙂 no skład ma już chyba na full 🙂 tych preparatów jest naprawdę dużo...ogólnie większość syropów zawiera podobne składy z ziół. Trzeba sobie przeanalizować...
Mój Siwulec niestety na antybiotykach od wczoraj...a spanikowana byłam jak chyba nigdy...no ale gila miał już mega co mu oczywiście nie przeszkadzało w galopowaniu 40km/h/// 😵
nie jestem w stanie całego wątku przeczytać.... mam pytanie.... czy ktos próbował zrobić z części parowar do siana?? dzięki za każdą podpowiedź🙂
Parownik? Tak kosz na smieci i parownica
Czy ktoś mi może doradzić i odpowiedzieć na pytanie czy koń po zapaleniu oskrzeli i antybiotyku ma jeszcze prawo pojedynczo pokasływać?? Dodam ,że brak już wydzieliny z nosa ( jest lekka przeźroczysta...ten nos jest taki lekko wilgotny a nie ,że coś cieknie)
RatinaZ, zależy jak długo po zapaleniu...
No dzisiaj jeszcze dostal 3 dawke antybiotyku i przeciwzapalnych...raz mi kaszlnal i jak przyjechala Pani wet. to stwierdzila ze osluchowo czysty ale ona by mu jeszcze z 2 dawki dala...pytam na zas,czy mam mocno panikowac na jakis pojedyncze kaszlniecie czy to normalne...od jutra przestawiam na trocine no i siano moczone..
RatinaZ, nie panikowałabym, ale moczenie siana chyba jeszcze żadnemu koniowi nie zaszkodziło. Ta zima jest naprawdę wyjątkowo paskudna (w okolicach Warszawy) jeśli chodzi o kaszel. Nie wiem czy to ten smog pogorszył sprawę, ale ja już mam serdecznie dość i nawet jedno kaszlnięcie dziennie zaczyna mnie doprowadzać do szału.
Też mam takie odczucie...normalnie już mi się wyć chce nawet na 1 kaszlnięcie...dygam się strasznie o ten jego układ oddechowy...wiem,że COPD to nie wyrok,ale staram się dbac najmocniej jak potrafię...ogólnie dość często go kontroluję i przez różnych wetów...Blanka go szczepi ,więc też dość regularnie osłuchuje konia, któregoś razu też go słuchała Świderkowa..nigdy nikt mi nie zasugerował endoskopii,ale ja dmucham na zimne jak mogę i już mi powoli ręce opadają  🙁 🙁
Cześć!
Miał ktoś z was styczność z syropem🤔yrop z Echinacea BRONCHIAL ELIXIER 1000ml - Leovet
Czy jest to steryd?Pytam kontrolnie!
Oraz porwał ktoś swojemu konisku flegaminę?Jaka proporcja jak dla koniska dużego, nie kuca.
Oraz co myślicie o respiratory formula, to taki olej.
Syrop z Echinacea BRONCHIAL ELIXIER to syrop ziołowy więc sterydów nie ma, spójrz na skład

respiratory formula to tylko z equimins, ta druga to raczej bez sensu wg mnie, ja stosuje głownie w momencie gdy koń ma pogorszenie,

flegaminy z tego co kojarze to dawałam 20 ml do żarcia
Flegamine raz dziennie 20ml?
I mniej więcej przez jaki czas??
Zakreconakoniara, do przyjazdu weta
Mi wet zalecił 5 dni, ale wiedziałam co z koniem jest nie tak bo kaszlał inaczej niż na codzień, ale jezeli nie masz problemów z COPD to lepiej niz oslucha, podawaniem syropków zamiast szybkim przeleczeniem możesz narobić więcej złego niż dobrego.
Proponuje wezwać porządnego weta, im szybciej tym lepiej. W tym sezonie jest jakaś mega fala chorych/kaszlących koni.
U nas pierwszy wet też zalecił flegaminę, podał zastrzyk.
Było gorzej, więc drążyliśmy temat dalej.
Kolejny wet zlecił endoskopię, wyszło rao i astma 🙁




U mnie była pani B.,ale nie uznaję tych wyników.Ona mi powiedziała umiarkowaną astmę, a trzech innych (szanowanych weterynarzy, w tym klinika jedna) powiedziała mi, że nic nie mówi o astmie z tych badań.
Dostałam dla konia sterydy, ale nie mam zamiaru ich dawać, bo jest serio w dobrej kondycji.Jedna osoba u mnie w stajni podała sterydy i gorzej jest z tym koniem.
A z dnia na dzień słyszę, że z moim jest lepiej, tylko najgorzej bo ma gluta u siebie w ciele i tego chcę się pozbyć, właśnie poprzez te "syropki".
Będzie nieregulaminowo, ale ...  😵  🤔wirek:  :emot4:
Sorry, poprawione!
Przede wszystkim chyba zapomniałaś o tym, że leczenie konia na własną rękę w systemie "a bo mi się wydaje" to nie jest dobry pomysł.  🤔
Murat-Gazon, dokładnie, ręce opadają  😵

Zakreconakoniara, a podasz nazwiska tych szanowanych weterynarzy i jaka klinika?
Nie mówię, że lecze na własną rękę...Mówiłam, że nie zgadzam się tylko z wynikiem bronchoskopii... 🤔wirek:
O masakra..  🙇 🙇 nigdy nie wiesz z kim masz do czynienia  🤔
Oj rzeczywiście... 🤔wirek: Tyle osób tutaj używa imion i nazwisk weterynarzy, a jak ja już użyję to normalnie koniec świata!  🚫
No właśnie bardzo byśmy chcieli, żebyś je jednak podała.

Jak mi się nie podoba wynik jakichś badań, to je powtarzam, a nie stwierdzam, że tak nie jest, "bo ja tak chcę".
Ja wręcz czekam na nazwiska wetów, za których radą idziesz. Może w naszym przypadku też odczarują wyniki od dr Wysockiej.
No tak, 600zł będę co tydzień wydawała.
Prawie 2 tyg prosiłam się o wyniki, a później tydzień na omówienie.Z czego później się okazało, że wszystkie konie dostały identyczny wypis.Z resztą nie będę wam tego tłumaczyła, bo nie muszę.
Ja się zapytałam tylko o te leki.
A z drugiej strony....same kazałyście nie pisać nazwisk, ani imion, więc bądźcie konsekwentne co do swoich zarzutów (o podawanie czyjś nazwisk)
ale to ni sa leki, najpierw rozrzedzasz wydzielinę np nebulizacją, nastepnie się jej pozbywsz - ruch, a nastepnie dajesz steryd hamujący stan zapalny, jak zamiast tego walisz w konia wykrztuśna flegaminę i syrop z echincei to wiesz.. szybko się okaże że wyniki Wysockiej się jednak będą zgadzały..
Drabcio, to powiedz mi co powinnam zrobić w takim momencie.Bo pani od broncho nie mam zamiaru wołać znowu
No tak, czyli chodzi o oszczędzanie.
Poza tym, nie wiem na co byś wydawała 600 zł co tydzień.
Też bym chciała, aby syropik za 100 zł wyleczył mi konia, niestety prawda boli i można sobie wmawiać co innego i negować wyniki.
Oby tylko któregoś pięknego dnia konik nie zaczął ci się dusić z powodu zaostrzenia astmy, np w niedzielę lub święta.
Bo wtedy będzie płacz, że syropik nie pomaga.

Drabcio, to powiedz mi co powinnam zrobić w takim momencie.Bo pani od broncho nie mam zamiaru wołać znowu

A co dalej radzą Tobie twoi weci?

Poza tym to, że koń "jest w dobrej kondycji" niestety nie oznacza, że jest zdrowy, jeśli mówimy o koniu z RAO / astmą / alergią. On nadal jest chory, tylko  akurat dobrze się czuje.
Żadnej z tych chorób nie leczy się syropkami.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się