Drinki

kujka   new better life mode: on
03 marca 2011 11:50
ostatnio pilam niesamowitego drinka. nie wiem czy pamietam wszystkie skladniki, ale szlo jakos tak:
zubrowka
likier limonkowy
TRUSKAWKI (zmiksowane)
sprite
+cwiartka limonki

byl przepyszny
Odgrzebuję.
Połączyłam Gin z miodem. Podgrzałam, żeby się rozpuściło.
Schłodziłam. Takie wyszło .... dziwne, leśne. Do picia w maleńkim kieliszku.
Albo z piersiówki na polowaniu.
Ada   harder. better. faster. stronger.
27 lipca 2011 12:49
Tania, ostatnio piłam Gin z bodajże 7upem, jak dla mnie tak "leśność" jest za duża, jakoś tak za bardzo jakimś drzewkiem iglastym mi podchodzi  😁

Ostatniego czasu zakochałam się w Malibu Soul  😍
Połączenie Malibu, soku ananasowego i sprite.
Aż zastanawiam się czy nie szarpnąć się na butelkę Malibu i działać samodzielnie w domu od czas do czasu  😉
Mam waniliową wódkę, jest okropna, mdła, ale nie może się zmarnować 😁 Z czym ją najlepiej zmieszać? Jakieś pomysły?  👀
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
28 października 2011 11:06
Nie wiem czy ktoś już tutaj o tym pisał
Kieliszek wódki + sprite + zielony ogórek = cuuudo normalnie 😜 mogłabym litrami to pić 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 października 2011 11:07
Próbowałaś z sokiem z limonki lub Coca Colą? :>
Frania:
Milky Way: 40ml wódki waniliowej, 40ml likieru czekoladowego i 20ml coffee cream jakiegoś, dobre (tylko trzeba w shakerze z kostkami lodu zrobić)
Albo po prostu wódka z sokiem pomarańczowym, lub ananasowym plus trochę malibu (wtedy też w shakerze), dobre też jest ze spritem, ale to moje smaki są😉
ash   Sukces jest koloru blond....
28 października 2011 11:12
ja lubię wódkę waniliową ze spritem i limonką
Frania:
Pyszny long drink, który nie będzie mdły:

50 ml wódka waniliowa,
100 ml sprite,
100 ml woda gazowana,
dużo lodu i cytryny
Dzięki  :kwiatek: będę próbowała 🙂
Próbowałam z colą tylko właściwie i czystą bo mi nic nie przychodziło do głowy 😉
odkopuję 🙂
macie jakieś sprawdzone pomysły na drinki z wódką o smaku mango?
wszystkie słodkie soki: standardowo pomarańcza, spróbuj sprite, może do tego parę kropel grenadyny😉
ae wódka mango+wódka grejpfrut+fanta (ew. cola)+ sok ze świeżych limonek.  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 listopada 2012 14:14
Mam Pina Coladę, no ale z czym to pić? Jakiś dobry drin z tego wyjdzie?
Czy ktoś miał do czynienia z Malibu Sunshine. Do tej pory piłam z coca-colą, lecz za słodkie jak dla mnie ;/ Czy da radę zrobić jakiś mniej słodki drink z tego?
Ja ostatnio namiętnie testuję drinki z wódką gruszkową 😍 Jest boska!
Jeden z pyszniejszych drinków jak dla mnie to:
40 wódzi gruszkowej
120 sprite/7up
1/2 albo 1/4 limonki wcisnięta jak do mohito
i lód kruszony
mniam mniam;-)
Jara Pinacolada to drink, nie wiem jak chcesz zrobić drinka z... drinka ? ;-)
lotka - dodaj soku ananasowego i sprite'a plus lód i limonka - nie będzie tak mdłe :-)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 listopada 2012 17:39
Okazało się, że koleżanka kupiła w sklepie coś co się nazywało Pina Colada. Było to już gotowe, jakiś rum z aromatem ananasowym itd. Musiałam to paskudztwo mlekiem rozcieńczyć.
Genialny dwufazowy shot - wódka wiśniowa o intensywnym smaku (np. Soplica) + gęsty sok bananowy.
Proporcje wg. uznania. 1:1 jest ok
Oczywiście od lat 18 !

Cachaça!
Brazylijskie, z trzciny cukrowej. Cudowne. Pachnie, nie kopie, wchodzi gładko, a ma 40 %. Nazajutrz bez konsekwencji.
Zrobiłam z limonką, czarnym cukrem trzcinowym i lodem.
Z okazji Mundialu można nabyć w Biedronce. 0,7 za 32 zł.
Coś fantastycznego, niech się schowa rum. Polecam.
[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Cacha%C3%A7a[[a]]
I drugie- mojego pomysłu:
Soplica pigwowa + Red Bull. Mrrrrr
I trzecie- też moje
Soplica z czarnej porzeczki + tonic.
Myślę, że byłoby też niezłe z winem typu prosecco, ale ja nie lubię aż tak kopiących kombinacji.
Jest jeszcze nowa Soplica -śliwkowa, ale nie mam pomysłu. Cudownie pachnie dojrzałą śliwką, nie ma posmaku pestek.
Tymczasowo stosowałam w maleńkim kieliszku jak nalewkę.
My ostatnio nasyciliśmy arbuza wódką.. smakowo bez szału, nie tego się spodziewałam..
udorka, aby "pijany arbuz" był na prawdę dobry musi:
a) być bardzo dojrzały (słodki)
b) postać z wódką kilka godzin w temperaturze pokojowej (w lodówce się tak nie "przegryzie"😉
c) następnie postać kilka godzin w lodówce

Jak się nie pregryzie, albo arbóz jest niedojrzały (niesłodki) to rzeczywiscie szału nie ma...
No tak.
Ani nie był słodki, i stał kilka dni w lodówce  😁
Cóż, jak już zmęczymy tego ( zostało od soboty pół, nie wiem czy się nie popsuje ) to może zrobimy próbę nr 2.
Z czym pomieszać soplicę malinową? Lubię drinki z sokami, napojami owocowymi ale jedyne co mi przychodzi do głowy to tymbark wiśnia-jabłko no ale... Mistrzowskim rozwiązaniem to nie jest.
A po co mieszać jak solo jest pyszna? xD Próbowałabym z czymś kwaśnym, np sprite
No solo jest smaczna, ale tak na dzisiejsze spotkanie przy pokerze to jednak bardziej przemawiają do mnie drinki. :P Z kwaśnym? Hm, w sumie to też jest pomysł, popróbuję dzisiaj, dzięki :kwiatek:
Ja dzisiaj soplicę żurawinową z sokiem pomarańczowym 🙂  Mam jeszcze mrożone truskawki ale chyba nie pasują do tego miksu 🙂
Ja mogę litrami pić Malibu + sok jabłkowy  😍 😍 (ew.żurawinowy ale to nie to samo:-))
solusiek no ja właśnie chciałabym znaleźć pasujący do maliny sok. niby niektóre źródła (hm, jakaś podstrona faktu) podają ananasowy, ale jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić...
Odkopię wątek bo aktualnie drinki to mój zawód,
Ostatnio odnalazłam miłość moich kubków smakowych : wiśniówka, brandy, herbata, sok z limonki, polecam jak macie możliwość sobie "ukręcić"  😜
Jakieś nowe letnie smaki się u Was znalazły?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się