Drinki

Na starej volcie był podobny temat...Voltowicze dawali przepisy na swoje ulubione drinki🙂

Jutro planuję spędzić Sylwestra we dwoje.potrzebuję przepis na jakiś fajny drink.Moje "wymagania" to:
-łatwy w wykonaniu(jestem kompletnym laikiem i nie mam pojęcia jak się robi drinki)
-łatwodostępne składniki(tak żebym nie musiała jeździć po całym mieście i szukać składników)
-najlepiej jakby był to taki w miarę "damski" drink,po którym nie skrzywię się od razu;p
Z góry dzięki za pomoc😉
Kami   kasztan z gwiazdką
30 grudnia 2008 18:51
Mój ulubiony na Sylwestra, pity z psiapsiółami nieprzerwanie od trzech lat  😁
-likier Malibu
-mleko skondensowane słodkie, chyba że nie lubisz ulepków i masz słodzony sok - to wtedy zwykłe
-sok ananasowy
-pokruszony lód
-ewentualnie troszkę Curacao
no i shaker, ale my w czasach niedostatku zastępowałyśmy słoikiem  😡
Proporcje... robimy zawsze na oko/smaka  😁 zależy czy chcesz się nim delektować (równe porcje Malibu, mleka i soku), czy upić (duuużo więcej Malibu  🏇 ). Curacao dodaję tylko ociupinkę dla smaku. Lodu też nie za wiele, bo się rozpuszcza i rozrzedza drinka  😉 i wszystko do shakera, shaker podajemy facetowi i patrzymy jak trzepie dla uzyskania solidnej ilości pianki  😅
Smacznego  💃
Brzmi fajnie 😀
Ada   harder. better. faster. stronger.
30 grudnia 2008 19:17
i patrzymy jak trzepie dla uzyskania solidnej ilości pianki  😅


Wybacz ale nie mogę  😵   🤣

A wracają do tematu to mam gdzieś w domu dwie książki o alkocholach w tym o robieniu drinków.
Jak znajdę to mogę podrzucić jakiś przepis z określonym alkoholem  🙂


Ooo szit  😡  ! Chyba gafa roku  😡 😡 😡
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 grudnia 2008 19:18
Ada alkoHolach!  🚫
Ada dopiero teraz zwróciłam uwagę na zdanie o trzepaniu;p
D&A, prosty, ale boski...

Blue Lagon:
Blos blue (20ml), vódka(40ml), spirite, sok z cytryny:-)

[proporcje barowe...🙂]
m0niSka kocham go prawie tak jak Malibu z sokiem ananasowym!
A jeszcze często pijam Black Bacardi z Colą/Tigerem, oraz większość whisky tak samo jak Bacardi.
oooch...a ja uwielbiam bacardi z colą i burn'a z wódką-proste a jaki smak 😀 i oczywiście malibu z mlekiem🙂
klaus, mnie właśnie korci czy nie dokupić jeszcze bolsa blue albo może malibu i upijać się w sylwestra czymś różnorodniejszym 😁
Kami,czy jak nie dodam Curacao to będzie jakoś dużo gorzej smakować?
D&A, proponuje mojego "autorskiego" drinka, który robi furore na imprezach, a przy tym jest banalnie prosty 🙂
Potrzeba:

Wódki gorzkiej zoladkowej
Sprajta
Cytryny
Cynamonu.

Proporcje wg uznania, ja najbardziej lubie wersje damska - 1:3 (zoladkowa do sprajta rzecz jasna) z plasterkiem cytryny i szczypta cynamonu. Pysznosci!  🙂

Widzę,że coraz więcej propozycji...i jak tu się zdecydować? 😉Znalazłam w domu Malibu,więc chyba to wykorzystam😉
Kami   kasztan z gwiazdką
30 grudnia 2008 20:37
[quote author=D&A link=topic=1090.msg134013#msg134013 date=1230669191]
Kami,czy jak nie dodam Curacao to będzie jakoś dużo gorzej smakować?
[/quote]

Nie, możesz sobie go spokojnie podarować  🙂
D&A, z mojego barmańskiego punktu widzenia, bez Curacao, będzie po prostu słodsze... Będzie bardziej podchodziło pod tradycyjne malibu z mlekiem...

Kami, malibu to nie likier, tylko rum🙂
Hehe mam nadzieję,że coś mi z tego wyjdzie😉Macie pomysł jak można podać tego drinka podanego przez Kami(chodzi mi o jakieś przyozdobienie czy coś)?
D&A, kieliszek albo szklankę jakąś wyższą (zależy w czym chcesz podać) polej po ściankach polewę czekoladową.. wlej drinka, na to bita śmietana i znów polewa. Trochę mdłe na dłuższą metę, ale pyszne. Jeśli nie dodasz curacao - będzie pasować🙂
Ok,mam nadzieję,że nas nie zemdli;p
Edit:moniSka,widzę,że zorientowana jesteś w temacie,więc się spytam jak uwżasz jakie proporcje będą anjlepsze w tym drinku Kami?
D&A, możesz zastąpić skondensowane mleko słodkie, zwykłym, tłustym, albo skondensowanym niesłodzonym... sok ananasowy jest wystarczająco słodki🙂
Chociaż ja tak słodkości lubię...😀

Edit: ja bym dała 40ml malibu, jeśli z curacao, to curacao 20ml (w sumie takie standardowe proporcje). Jeśli chodzi o mleko i sok, to ja osobiście lubię wszelką postać malibu z dużą ilością mleka, dlatego soku dodałabym bardziej do smaku... Tak na oko 3/4 mleka do 1/4 soku...
Ok dzięki.Raczej będę robić bez curacao,bo nie wiem czy uda mi się kupić
Nie ma za co🙂 Mam nadzieję, że rady się przydadzą😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
30 grudnia 2008 21:52
ja uwielbiam

martini
gin + sprite albo samo martini z fantą lub czymś podobnym

może nie wyszukane ale zdecydowanie mój ulubiony smak 😉
lubie wieczorkiem coś delikatnego wymieszać z tego co aktualnie jest pod ręką, ostatnio
martini
whiski
sok pomarańczowy
proporcje wg smaku
jeszcze jedno pytanie: jak dam malibu-mleko(+sok) w proporcji pół na pół(i jeszcze podane z tą czekoladą i bitą śmietaną)to nie wyjdzie za mdłe?
D&A, mleko weź niesłodzone.. soku lepiej wlej trochę mniej... Przez bitą śmietanę i polewę czekoladową pijąc, będziesz czuła przebłyski takiej super słodkości... a tak to drink będzie tak średnio słodki🙂
a ma ktoś sprawdzony przepis na pinacoladę?
mOniSka,nie wiem czy dobrze się zrozumiałyśmy.Nioe chodziło mi że mleko z sokem pół na pól tylko: 50% malibu+50% mieszanki(mleko 3/4+sok1/4)
D&A, a to faktycznie... sorry🙂
Malibu jest zaliczane do tzw. średnich alkoholi, dlatego jeśli dodaje się go do drinka, najlepiej smakuje gdy czuć jego nutkę... No ale co kto woli🙂 ja osobiście w takich proporcjach bym nie robiła, ale możesz spróbować, może akurat Tobie podpasuje🙂

szepcik, Ja osobiście najbardziej lubię taki przepis na pinacoladę:

20ml białego rumu
20ml malibu
sok ananasowy (najlepiej ananas z puszki, troszkę pokrojonych drobno dodać do drinka, a sok zastąpić sokiem tym z puszki)
mleko skondensowane
na to bita śmietana posypana wiórkami kokosowymi...;D

bomba!

W pracy takiego nie podaję - za dużo roboty🙂

Edit: trochę głupio napisałam... Białym rumem jest stricte malibu, ale pisząc malibu chodzi mi o nutkę kokosa. Można zrobić bez malibu, ale za to z białym rumem i mleczkiem kokosowym, albo dodać samego malibu, albo tak jak napisałam - wtedy nutka kokosowa będzie delikatniejsza, bardziej będzie czuć alkohol 🙂
To jaką proporcję Ty polecasz?Ja się kompletnie na tym nie znam.Same malibu jest delikatne i słodkie dlatego wydaje mi się,że pół na pół będzie mdlące.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 grudnia 2008 22:44
Moniska - a cos takiego bols zielone jabłuszko, do tego bols lychee? I kurcze nie pamietam jak to dalej leciało  😁. Dasz rade cos podpowiedziec w ta strone? Ogolnie chodzi o cos deelikatnie kwasnawego?, ale nie do przesady, takiego naprawde faaajnego 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się