Konie hodowli SK Plękity

Witam, chciałabym zadać pytanie do końca niedotyczące głównego wątku, ale czy jest tu ktoś, kto dojeżdżał z Elbląga lub Pasłęka do Plękit? Jeśli tak, to byłabym baaaardzo wdzięczna za odpowiedź  🙇
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
12 stycznia 2013 21:00
Klaudja a co konkretnie Cię interesuje?
Na pewno coś innego niż samochód, a już w ogóle najlepiej to byłby pociąg, ale inne opcje też się liczą oczywiście  😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
12 stycznia 2013 21:14
Klaudja jeżdżą okejki, pekaesy 😉 po trasie przystanków autobusowych dużo, wystarczy poprosić kierowcę o zatrzymanie na przystanku przy Plęlitach/ Klonowym Dworze i już 😉  daleko od przystanku nie jest  🙂 

ps. masz w planach jeździć na treningi/do pracy do Plękit?
no właśnie o to mi chodzi, czy ktoś ma już doświadczenie z tymi dojazdami, znalazłam pksy, ale nigdy jeszcze nie jechałam w tamte strony innym środkiem transportu niż samochód  😉
a chciałabym tam pojechać, bo okazało się, że mam tam daleką daleką rodzinę i podobno coś robiła przy tamtych koniach x lat temu. No i chciałabym wiedzieć co i jak 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
12 stycznia 2013 21:32
Klaudja z tego co się orientuję to pksy muszą zjeżdżać z E7 do okolicznych wiosek na starą trasę, okejki to w zasadzie zatrzymują się wszędzie gdzie poprosisz, no chyba, że kierowca mocno 'przepisowy" Ci się trafi 😉
dobra ok, dzięki bardzo za pomoc  :kwiatek:
Kojarzy ktoś Konia
Perlik
M. Perla I
O. Pietrek? Co się z nim stało czy może ktoś wie gdzie się znajduje?
Sprzedany został ok 2005/2006 rok z tego co wiem...
Będe wdzięczna za jakiekolwiek info :kwiatek:
Czy ktoś może wie co się stało z koniem o imieniu GASPAR on był z roku 2003r. po Gaffie i Elparze xx --> Cardif xx
Z tego co wiem to ktoś go kupił. Sama kiedyś tam jeździłam 😉
Nie wiem czy ktoś kojarzy Afrodytę z rocznika 1987
O:Arak
M:Arieta
Teraz ma się dobrze mimo swojego wieku bo ma już 26 lat. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś opowiedział mi o jej przeszłości 🙂


ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
20 sierpnia 2013 08:29
zapytaj figaro2046 🙂
chyba kojarzę tę klacz z jej opowieści 😉
Łaciata   Forever in my heart ♥
20 sierpnia 2013 11:25
Witam!

Zna ktoś tą klacz TAKTYKA - http://www.bazakoni.pl/taktyka-kartacz-talma

Chyba pochodzi z tej stadniny. Proszę piszcie na PW :*
Szukam informacji o plękickim koniu o imieniu Pedro (być może to nie jest prawdzie imię). Jego matką jest Pepita, ojca nie znam. Wpisany ma rocznik 2000, ale z drugiej strony znalazłam info, że Pepita w 2000 roku miała innego źrebaka. Jego dokumenty zaginęły. Czy ktoś może ma pomysł jak je odzyskać?


edit: zagadka rozwiązana 🙂 Pedro jest z 2004r. i jego matką jest Pestka a ojcem Bard trk. Jakby ktoś posiadał zdjęcia Pestki to chętnie bym zobaczyła 🙂
Kasix1997   My little Princess
22 lipca 2014 21:11
Alice znam Pedro, o ile to ten sam, bo wydaje się bardzo podobny 🙂 A ma ktoś może zdjęcia Perli I ?  :kwiatek:
Jak obecnie wyglada sytuacja w Plekitach? Czy warunki bytowania koni sie tam poprawily,czy wlasciciel sie zmienil?
Po profilu i zdj koni na fb wygląda nieźle
ja niestety nie mam FB🙁
.
Pursat   Абсолют чистой крови
23 sierpnia 2014 17:01
Ale cudna morda na ostatnim! 😍
A ja się wybieram , i wybieram  😁 , odwiedzić stare śmieci  😉 .... I się wybrać nie mogę  😁... A to po sąsiedzku jest ... 5km na skróty ... 😁
Jak obecnie wyglada sytuacja w Plekitach? Czy warunki bytowania koni sie tam poprawily,czy wlasciciel sie zmienil?

A więc ...Byłam  😀...
Właściciel ten sam... Stadninę  prowadzi sympatyczna dziewczyna , której zależy bardzo , na odtworzeniu starych ,dobrych , plękickich linii  😀 .Poszukiwane są więc klacze z Plękit .
Są prowadzone jazdy. Działa też pensjonat . Być może uda się zorganizować w tym roku Hubertusa 🙂.
Coś się zaczyna dziać  😀. Więcej info na fb .
Ja szczerze , z całego serca życzę powodzenia   :kwiatek:.
Znalazłam na FB , taki oto album ze zdjęciami z Plekit 🙂.
https://www.facebook.com/beata.gan/media_set?set=a.716573341720093.100001023014013&type=3
Potwierdzam informacje figaro2046, w tym roku - 11.10.2014 odbędzie się pierwszy od wielu lat hubertus, który ma zapoczątkować serię zmian. Halowe zawody towarzyskie, a w przyszłym roku zawody na otwartym powietrzu. Zarośnięty parkur znowu stanie się użytkowany, a stare przeszkody dostaną drugie życie. Gospodyni bardzo zależy na przywróceniu Plękitom dawnej świetności.

Link do Plękickiego hubertusa
Każdy, kto tyko ma ochotę może przyjechać i powspominać stare, dobre czasy.
                                                                                              SK PLĘKITY  SERDECZNIE ZAPRASZA 🙂 !!!


                                                                                                                     


            Stadnina Koni Plękity i Rancho po Zosi w Pelniku zapraszają na wielkie wydarzenie. SK Plękity budzi się po latach ze snu. Tegoroczny Hubertus jest początkiem wielkich zmian.

DNIA 11.10.2014 R.
Proponujemy dwie gonitwy za lisem:
10.00 - gonitwa dla najmłodszych, na kucach i małych koniach do 150 cm wzrostu
13.00 - gonitwa dla dorosłych

Dla zwycięzców przewidujemy puchary, dla zwycięzcy grupy młodszej, oprócz pucharu atrakcyjna nagroda rzeczowa, dla zwycięzcy grupy dorosłej - wartościowa nagroda niespodzianka oraz flot's dla każdego uczestnika.
Po gonitwie zapraszamy wszystkich na wspólną biesiadę z kiełbaskami, bigosem i grochówką, przy której powspominać będzie można stare, dobre Plękickie czasy.

Opłaty organizacyjne:
para jeździec - koń - 40 zł
możliwość wynajęcia boksu:
doba - 25 zł
dzień hubertusa - 15 zł

Część wpisowego zostanie przeznaczona na nagrodę finansową dla zwycięzców.
Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia koni na gonitwę.

Zapisy:
Stadnika Koni Plękity - 791 892 999, e-mail: stadninakoniplekity@o2.pl

Zawodnicy niepełnoletni: wymagana pisemna zgoda rodziców lub opiekunów na udział w gonitwie.

https://www.facebook.com/events/730171397050830/
Tak że miałam okazję poznać to miejsce. Obecni tam ludzie bardzo sympatyczni, ogarnięci którym zależy na tym wszystkim. 🙂
Konie są jeżdżone, wyglądają dobrze, nie są wcale a wcale zaniedbane. Miejsce super, hala sporych rozmiarów.
Mi jazdy prowadził P. Jacek i były one dość wymagające, nawet dość bardzo 🙂
A to kilka zdjęć , zdjęcia wykonała Beata Gan.
Moja Gaja też jest hodowli Plękity. Gaja po Gaskoni i Arianinie <3 Może ktoś ją z was znał?
A ILE MA LAT
87 rocznik
z tego co pamiętam stała w największej stajni . na pewno na niej jedziłem w latach 90
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się