jaki operator telefonii kom.?

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 sierpnia 2015 10:04
E., ja tam miałam, byłam w sumie chyba jeden dzień bez telefonu.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 sierpnia 2015 10:24
Ja na pewno miałam dłużej z tego względu że przenosiłam z karty ale z abonamentu na abonament to też nie jest od razu
Ja mam abonament w Play i nie mam większych zastrzeżeń poza jednym. W ramach abonamentu  (100 zł ) mam 2 GB internetu. 5 dni przed końcem miesiąca  (okresu rozliczeniowego) wykorzystałam cały internet, a przecież nie wytrzymam 5 dni, więc odkupiłam sobie 1 GB za 10 zł. I tu mnie wku*wili. Opłatę pobrali pełną 10 zł, natomiast całego 1GB mi nie przyznali tylko podzielili przez cały miesiąc i dali tylko tyle ile przypada na 5dni czyli nawet nie 250MB, w rezultacie wystarczyło mi to na 3 dni :/ dla mnie to jest przegięcie pały.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 sierpnia 2015 11:19
Sivens, i powinnaś zadzwonić do nich i złożyć reklamację.
JARA ale oni tak zawsze robią. Koleżanka moja też tak miała. To jest porażka po prostu. Tylko raczej będą mieli w dupie moje reklamacje
Z tego, co czytam to głównie polecacie Play. Mam u nich abonament, umowa się skończyła i nie zaproponowano mi nic ciekawego :/ Zastanawiam się teraz czy brać u nich abonament o 30zł droższy z tel. czy jednak poszukać ofert innych operatorów. Słyszałyście o jakiejś fajnej ofercie? Zależy mi na:
- dobrym aparacie fot.
- rozmowach bez limitów we wszystkich sieciach
- internecie
- niskim abonamencie 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 sierpnia 2015 21:36
nada, z Playem warto negocjować 😉 zerknij na np. nju

Opłacalność oferty z telefonem zależy od telefonu. Po przeliczeniu jednak wolę sobie kupić za te 400- 500 zł telefon jaki chce a nie ma go w ofercie  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 sierpnia 2015 06:48
nada, mi się umowa kończy w listopadzie, a już w lipcu do mnie dzwonili i proponowali nową. Warunki identyczne, a abonament 20zł tanszy niż do tej pory.
Tylko nie wiem czy po prostu jestem takim dobrym klientem, bo rachunki płacę 2 tygodnie przed tym jak mi wystawią fakturę czy po prostu mi się fartnęło.
😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 sierpnia 2015 15:39
JARA, a ty chyba masz i tak dość wysoki abonament?

Mnie przedstawili to co i na stronie, czyli standardową propozycję
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 sierpnia 2015 15:50
No ja płacę 100zl za wszystkie usługi: 59zl abonament (sms, mms, rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne - bez limtow, iles tam minut w roamkingu) + 20zl za 2gb internetu + 20zl za telefon.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 sierpnia 2015 15:51
ja płace w porywach 30 zł  😂 może dla bardziej opłacalnych abonentów mają lepsze oferty
cosik spore te wasze rachunki, ja przeszłam do nju po milionie lat w plusie i jestem mega zadowolona: mam 2 numery za 48zł w tym rozmowy,smsy,mmesy,stacjonarne do oporu i 5G internetu. to tego mogę zrezygnować z miesięcznym wypowiedzeniem. nie zarzucają mnie sieciowymi wiadomościami i mają kompetentnych konsultantów.
Odkopuję, bo szukam opinii 🙂
Skończyła mi się umowa w Plusie, umarł mi telefon i właśnie rozważam podpisanie nowej umowy z telefonem.
Tylko Plus niestety mnie zszokował cenami telefonów  🙄 Przy abonamencie 70zł w Plusie mam interesujący mnie telefon za kilka stów więcej, niż w Play. To powpduje, że dużo bardziej opłacalne byłoby kupienie telefonu w sklepie i nie podpisywanie nowej umowy.

Strasznie chciałam uniknąć przenoszenia telefonu, ale wygląda na to, że muszę się zdecydować. Jakie są Wasze doświadczenia z Play? Jak z zasięgiem, bo słyszałam że to bywa problematyczne?
Libella, ja wzięłam najniższy abonament w Play bez telefonu (czyli 29 zł) bo policzyłam, że i tak więcej nie wygadam, a w ciągu dwóch lat umowy doda mi się łącznie 900 zł, więc telefon kupiłam za 700 zł i wzięłam umowę bez telefonu. Ja z Play jestem bardzo zadowolona, przenosiłam do nich numer 3 lata temu z t-mobile (właściwie z dnia na dzień, tak mnie wkurzyli), stronę wcześniej dziewczyny pisały jak to wygląda. Zasięg jest super, a wiem co mówię, bo mam babcię w środku lasu i nie muszę wychodzić na schody, żeby z kimś porozmawiać, tak jak wcześniej 😉 Oni korzystają z nadajników innych sieci, więc łapie Ci zasięg z tego nadajnika, który akurat jest gdzieś niedaleko.


Jedyne co, to oni mają jakieś ubezpieczenia i udostępnili tej firmie (tak jakby od nich, bo pani mówi ze jest z Play a potem się okazuje, że nie jest, ale że są jakimś 'podzespołem' Playa) miał ktoś jeszcze takie telefony? Teraz już przestali, ale było tak, że dzwonili kilka razy dziennie...
Przeszłam ostatnio z abonamentu Play do Virgin bez abonamentu. Za 29zł na 30 dni mam: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne, nielimitowane SMS-y do wszystkich i 5gb internetu. Do tego nie jestem związana umową na rok czy dłużej.
Najlepszą ofertę to chyba ma nju. Ja mam jeszcze Play ale się przenoszę do nju właśnie. Umowy z telefonem się raczej nie opłacają. Jak ci Libella, zależy na Plusie to może podejdź do nich albo przedzwoń, przedstaw swoją ofertę - że chcesz to i to, za określoną kwotę, bo inaczej zmieniasz operatora - może się ugną i pójdą na rękę. Zmiana operatora czasem działa magicznie. Choć fakt, że jak się kiedyś z Plusa przenosiłam do Play to powiedziałam że będę mieć 2x więcej w pakiecie za tą samą kwotę i panowie z Plusa byli niewzruszeni  😂
Cricetidae przeszłaś z T-Mobile przed końcem umowy? Bo moja jest ważna do października, a dostaję szału po prostu. Beznadziejne pakiety, w Lublinie na stancji zasięg mam zerowy. Najgorzej, że internet też mam z tego cholerstwa i żeby mi działał muszę go wystawiać za okno. 😵
flygirl, przeszlam do Play chyba ze 2 miesiace przed koncem umowy, z przeniesieniem numeru.
Dzięki aa opinie. Zdecydowałam się na to przeniesienie, wzięłam też telefon. Po przeliczeniu aparat wyszedł jakieś 100 zł taniej, niż gdybym miała go kupić na allegro i brać umowę bez telefonu, więc uznaję ją za korzystną
busch   Mad god's blessing.
15 listopada 2016 16:19
Czy ktoś ostatnio zawierał umowę z Play? Właśnie przeglądam ich ofertę i zastanawiam się czy naprawdę dają nielimitowane rozmowy z innymi sieciami komórkowymi od najmniejszego abonamentu (pakiet S)? Brzmi to niemal zbyt dobrze, żeby było prawdziwe 😀 Zwłaszcza że porównałam z ofertą T-mobile i przy Playu T-mobile wychodzi marniutko 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 listopada 2016 18:05
Play to chyba ostoja. ja do blackberry muszę kupować dodatkową usługę, jeśli chcę skonfigurować maile, apki oryginalne i mieć nielimitowany dostęp do nich. w orynż za ten BIS płacę 15 (średnia opcja, lepsza kosztuje 20zł), ale to opcja tylko dla systemów os 7, a ja chcę nowy telefon z os 10 kupić pod koniec roku, tmobile jest jedna wersja za 20zł, a w playu...10zł.
szkoda że nju i virgin nie oferują tego wsparcia :<
Mam w Orange na kartę. 100 zł + 10 gratis wystarcza na ponad rok :-) żadna oferta abonamentowa tego nie przebije.
Ja mam w Plusie za 49 zł, rozmowy, sms i mms bez limitu. Internet 2,8 Gb. W domu korzystam z WiFi (20 Gb za 25 zł Plus) tak wiec ten komórkowy internet nigdy mi sie nie wyczerpał. Zasięg mam bdb.
Mam drugi telefon z super GPS, który zabieram do lasu. Zamontowałam w nim karte Play aby ew mieć tez zapasowy internet i niestety bardzo problematyczny. Sms potrafi mi dotrzeć po 2-ch tygodniach, zasięg tracę, urywa rozmowy... szczerze juz z niego nie korzystam, bo szlag mnie trafia. Jeszcze chwila i zrezygnuje z tej karty. Lipa straszna.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 kwietnia 2018 16:35
Przenosił ktoś numer z Playa?

16 maja kończy mi się umowa (abonament) w sieci Play. Nie jestem zadowolona z ich usług i chce przenieść się do innej sieci. I za bardzo nie wiem jak to zrobić i kiedy to zrobić.
Rozumiem, że muszę podpisać umowę z nowym operatorem i to on w moim imieniu robi wszystkie te potrzebne rzeczy z moim "ex" 😉 Jednak od podpisania umowy do całkowitego przeniesienia numeru mija kilka dni.
A co jeśli wystąpią przed 16 maja? Będę musiała płacić karę za zerwanie umowy przed czasem? A co jeśli zrobi to po 16 maja? Moja umowa ze przedłuży się automatycznie?
Z tego co pamiętam nowy operator po upływie terminu ma twój numer a jak wcześniej u nich podpiszesz umowę to dostajesz tymczasowy. No i przez te kilka dni zazębiają ci się umowy więc płaci o kawałek abonamentu więcej. Ale ja przenosiłam jakiś czas temu, najlepiej idź albo zadzwoń i się dopytaj.
Martita   Martita & Orestes Company
26 kwietnia 2018 23:36
JARA Nowy operator w Twoim imieniu rozwiązuje umowę z poprzednim i wnosi o przeniesienie numeru. Przy podpisywaniu nowej umowy masz możliwość wyboru czy chcesz przenieść natychmiast (i wtedy z karą umowną za wcześniejsze rozwiązanie umowy z ex) czy chcesz przenieść po zakończeniu umowy u poprzedniego operatora (wtedy bez kary umownej i teoretycznie od 17 maja masz w nowej sieci). Każde przeniesienie numeru nadzoruje UKE więc nikt bez Twojej zgody nie może przenieść numeru kiedy mu się podoba (pomijając wypadki kiedy UKE blokuje przeniesienie numeru ale to rzadko dotyczy zwykłych śmiertelników lub problemów technicznych ale za takie błędy masz prawo do odszkodowania). Musisz wziąć jednak pod uwagę, że zapewne masz też miesięczny okres wypowiedzenia i Twój obecny operator naliczy za ten okres opłatę, ważna jest dlatego data złożenia wypowiedzenia i co masz na temat rozwiązania umowy w swojej umowie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 kwietnia 2018 06:05
Trochę tez pomógł mi znajomy i okazuje sie, ze miesieczny okres wypowiedzenia dotyczy umow na czas nieokreślony. Terminowe umowy ich nie maja. A druga sprawa, ze teraz sieci maja pierwsze 3 i 6 miesiecy abonament za darmo wlasnie zeby ludzie decydowali sje na zmiane numeru i nie placili dwoch rachunkow.


Dzięki wielkie!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2020 19:57
Odkopuję!
Ma ktoś internet mobilny od Nju Mobile ?
Hop hop, kończy mi się umowa w play I zaproponowali mi abonament 5 zł droższy niż mam xD z gorszym netem. Myślę nad zmianą. Najatniej wychodzi mi Nju i Virgin jak sprawdzałam.
Ma ktoś abonament w tych sieciach? Nie znam tych firm więc nie wiem czy jest sens ryzykować. Telefonu nie chce więc zależy mi żeby było jak najtaniej
xxagaxx, ja mam teraz w lajt na pol roku - 3 miesiace 10 zl, 3 kolejne 29 zl.
Lajt opiera się na przekaznikach z Plusa, nju i virgin pewnie też na jakims wiekszym operatorze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się