Dotacje unijne dla ośrodków jeździeckich

melehowicz, no ba! Sztab urzędników musi mieć narzędzie do nękania 😉 Premia dla małych gospodarstw ma zaletę wypłaty przed. Tylko warunki są wyśrubowane, a pula kasy mała.
Sprawa już jest nieaktualna ale przed 2014 rokiem budowę ośrodków jeździeckich i hoteli dla koni można było wpisać wprost i literalnie do RPO ale do tego potrzebny był patronat organizacyjny i wspólne działanie zainteresowanych w danym regionie. Może ciemna masa jeździecka się ostatecznie pokapuje ze wspólne działanie jest niezbędne. i w następnym okresie planowanie (o ile cioteczka Unia nie przeniesie się na łono Abrahama) będzie można coś wysmyczyć.
Trzeba być jeszcze ostrożnym w jednej sprawie Ośrodek Jeździecki = firma. Trzeba pamiętać o cieniach i blaskach tej formy.
To ma drugorzędne znaczenie. Niczego takiego nie da się poprowadzić ani na czarno ani jako rolnik. Wracając do sprawy: tworzy się tzw produkty sieciowe i wokół tego powstaje program dofinansowania niezbędnej infrastruktury, także inwestycyjnej. W paru takich tematach brałem udział.
A czy ktoś zagłębiał się w ten projekt? To już chyba druga edycja?
http://www.wmzj.waw.pl/395-program-modernizacji-infrastruktury-sportowej-edycja-2017
Projekt napisany dla Legii, chyba, że ktoś dorobi na czas ideologię, czyli klub zawrze umowę z właścicielem, rozrośnie się liczebnie do ok 100 osób, złoży wnioski o inne dofinansowania, będzie wydawał kasę na szkolenie - i wtedy właściciel może złożyć wniosek o dofinansowanie. Wspomniałem o Legii bo nie wiem czy jest w mazowieckiem jeszcze jakiś klub jeździecki funkcjonujący na publicznym obiekcie (to druga grupa uprawnionych do udziału w projekcie). Po innych kryteriach wszystko wskazuje , że to jest dedykowane Legii.
Tak myślałam, że jest jakiś haczyk  🤣
Może nie do końca moje pytanie pasuje w tym temacie, ale nie chciałam tworzyć nowego. A nic więcej nie znalazłam w tutejszej wyszukiwarce na temat dotacji unijnych...
Tak więc mam pytanie - chodzi o premię na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej.  Z tego co się do tej pory zorientowałam to może ona obejmować jakieś działalności związane z końmi ( szkółka? Pensjonat?) - brzmi pięknie i chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej od osób które być może z niej skorzystały lub posiadają dokładną wiedzę na ten temat.
Chodzi mi o informacje ściśle związane z działalnościami w które można "wkręcić" konie, bo wszystkie inne ogólnodostępne zasady itp już mam wchłonięte ;-)
Czy można te środki przeznaczyć na Budowę/remont budynku przeznaczonego na stajnię, materiał na padoki, ujeżdżalnię? Może zakup koni rekreacyjnych?
Odkopuje wątek z małym dylematem. Chciałabym przenieść konie,na państwowy "folwark". Budynki są trochę zaniedbane i wymagają wkładu finansowego. Nad częścią z nich wisi konserwator zabytków. Chciałabym się dowiedzieć czy otwierając działalność na tym terenie, moge liczyć na fundusze unijne lub jakieś dofinansowania? Póki co jestem zarejestrowana w UP,tam jakieś pieniądze dają,ale jak najlepiej to rozgryźć,żeby nie zostać z długami?
kamikami26, napisz do Pałac w Wysokiej. Oni stary zabytkowy pałac odnawiają z stajnią
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się