strzemiona

Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
26 października 2009 21:52
a mi bóle kostek przeszły... sama nie wiem po czym- zmianie dosiadu? Siodła na dresażowe i długości puślisk ? Bo moje strzemiona nie są elastyczne- a jednak kostki mnie od kilku lat już nie bolą  (a mam jedną noge po poważnej operacji- sztywniejszą i bardziej wrażliwą)
Stokrotka***, słabe jakieś;]
ushia   It's a kind o'magic
27 października 2009 20:45
Dorotheah - bardzo mozliwe, przy krotszych strzemionach stawy skokowe sa mocniej zgiete i nie da sie ukryc, ze w ujezdzeniowc bardziej sie siedzi na tylku niz opiera na strzemionach 😉

ariwle - rozbila mnie informacja przy tych z Twojego linku "strzemiona gwarantują pozycję pięty w dół" - normalnie czary, panie!  😂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
31 października 2009 22:42
jak długo wytrzymują wam gumki w bezpiecznych strzemionach , tak mniej więcej?
Ponia   Szefowa forever.
31 października 2009 23:37
w moim wytrzymały ze 3 lata czy dostałam od kumpeli a ona jakoś tak w nich jeżdziła, ciekawie było jak mi na treningu pękła i tak sobie bez jeździłam i skakałam hiihi, teraz od jakiegoś roku mam nowe i nic się z nimi nie dzieje😉
Właśnie kilka dni temu dostałam gratis do siodła strzemiona Prestige Magnesium czy jakoś tak. Strrrasznie fajnie się w nich jeździ bo lekkie, szeroka stopka i to jeszcze trzymająca. Poza tym teoretycznie są bardziej wytrzymałe niż plastiki, bo z jakiegoś stopu magnezu, czy coś. 😁 Miodzio.
Chociaz bezpieczne to one raczej nie są... 🙄
Chociaz bezpieczne to one raczej nie są... 🙄

A dlaczego nie są wg Ciebie bezpieczne?
No bo trudno z nich wyleciec. Ta metalowa stopka bardzo mocno stabilizuje stopę w strzemieniu więc w razie upadku może się zaklinować.
Ale nie jest to raczej wada bo nikt nie mówił ze maja być bezpieczne.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
01 listopada 2009 16:44
Jak pęka gumka w bezpiecznych strzemionach? To znaczy czy z każdym upadkiem, jakimś gwałtownym obciążeniem, jak zaklinuje się noga? Jest możliwość że nawet jak noga się zaklinuje to ona nie pęknie?
darolga   L'amore è cieco
01 listopada 2009 16:59
Helcia,
ale ta gumka nie ma pękać przy upadku tylko się odpinać, spadać z 'haczyków' ze strzemieniu...
Ponia   Szefowa forever.
01 listopada 2009 19:50
Jak pęka gumka w bezpiecznych strzemionach? To znaczy czy z każdym upadkiem, jakimś gwałtownym obciążeniem, jak zaklinuje się noga? Jest możliwość że nawet jak noga się zaklinuje to ona nie pęknie?

Powiem tak, mi tak jak pisała Darolga przy upadkach ( to zależy też jakich)ale się własnie wypieła kilka razy, jednak raz było tak:
Miałam zatrzymanie, i jakimś dziwnym trafem stopa tak mi się ułozyła,że strzemie wylądowało na wysokości kostki, dokończyłam przejazd, ale wtedy gumka się nie wypieła, oczywiście nic się nie stało i prawdopodobnie gdybym spadła to by się wypieła.
No bo trudno z nich wyleciec. Ta metalowa stopka bardzo mocno stabilizuje stopę w strzemieniu więc w razie upadku może się zaklinować.

Hmmm, mam te strzemiona ponad rok i generalnie nie zauważyłam takiego problemu. Jak trzeba zlecieć to się spada... Wg mnie te strzemiona są genialne bo noga nie ślizga się w strzemieniu i bardzo rzadko wysuwają się spod nogi, co w moim przypadku jest dość istotne, bo ja nie do końca opieram się na strzemionach i w zwykłym podkładkach wielokrotnie je gubiłam..
potrzebuję pilnie Waszej opinii na temat tych strzemion, mają ruchomą stopkę. Czy ktoś z Was w nich jeździ, słyszał coś na temat? jak sprawują się podczas jazdy ujeżdżeniowej, a jak w skokowej? Generalnie czy czuć dużą różnicę pomiędzy zwykłymi 🙂
[img]http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/801/60/46/801604643_1[/img]
disco- jeździłam w takich strzemionach.
Dla mnie osobiście porażka. Jak ci się "wyślizga" stopka to przy zbyt mocnym obciągnięciem piety w dół będziesz je gubić. Poza tym u mnie powodują uczucie niestabilnego oparcia jak się ta stopka "wyrobi" i za bardzo się kołysze
dziękuję ślicznie! obserwowałam aukcję z tymi strzemionami, a cena jak na razie bardzo atrakcyjna. Dobrze, że się nie wkopałam  :kwiatek:
Wiesz- kwestia osobistych preferencji. To że ja się w nich odnaleźć nie mogłam to nie znaczy że może by Tobie nie pasowały
Pewnie, że tak. Chętnie się zasugerowałam Twoją opinią, bo potwierdzała moje obawy (zbyt chętnie huśtająca się stopka). A szkoda mi było ryzykować zakup strzemion, które już na początku nie budzą zaufania i niosą duże prawdopodobieństwo niezadowolenia 😉
Ada   harder. better. faster. stronger.
15 listopada 2009 14:51
Chce zakupić nowe gumki do strzemion.
Wymiar jaki powinnam podać przy zakupie to ten zaznaczony czerwoną czy niebieską kreską ?
Moon   #kulistyzajebisty
15 listopada 2009 16:41
Disco, też jeździłam w tym strzemionach Prestige'a i po części podzielam zdanie Laguny - ta ruchoma stopka trochę wkurzająca ale ja np. po jakimś czasie się przyzwyczaiłam i jakoś nie robiło mi to. (jazda po płaskim)
No i dla mnie plusem było to, że one ogólnie są dość ciężkie (chyba nawet cięższe od sprengerów)
Jeździłam w Prestige'ach Silk, są fenomenalne! Ale niestety moje stawy zażyczyły sobie elastyczne strzemionka.
Ale zależy co kto lubi, znam ludzi którzy wprost nie cierpią plastików, bo za lekkie.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 grudnia 2009 19:06
http://animalia.pl/produkt,11734,Tattini_Strzemiona_bezpieczne_z_gumami.html  czy ktoś z Was jeździł w takich strzemionach?
I jak mam dopasować je do siebie?
11 cm  ma w najszerszym miejscu mój but, nosze rozmiar 42- które mam wybrać 11 czy 12?
Zabeczka17: to chyba 12 musisz wziąć, bo powinno być trochę luzu.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 grudnia 2009 19:22
dzieki to wlasnie chcialam wiedziec, :kwiatek:
Kiedyś na zawodach regionalnych we Wrocławiu widziałam dość brzydki wypadek. Dziewczę jechało w bezpiecznych strzemionach. Koń zatrzymał się przed przeszkodą, a noga dziewczyny w jakiś sposób wpadła w strzemię. Koń skoczył przeszkodę z miejsca dziewczyna spadła, a noga została w strzemieniu. Wpadła w strzemię powyżej kostki i się zaklinowała, koń ciągnął dziewczynę po parkurze, a gumka się nie wypięła. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie.

Ja zakupiłam wreszcie strzemiona elastyczne i w takich jeździ mi się najlepiej. Plastików nie lubię, tak jak wszystkich lekkich
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 grudnia 2009 21:38
Wydaje mi sie ze w takich strzemionach chyba jest mniejsze prawdopodobienstwo zaklinowania sie nogi przy wylocie z siodła.... jak w  normalnych  jezu juz sama nie wiem. Ja chce tylko rekreacyjnie smigac


edith: jednak kupie zwykle  z wkładką antypoślizgowa i tyle :P  nie mam ochoty lecieć na d... za koniem bo mi się kostka zablokuje... aż mnie zmroziło
:kwiatek: dzięki ze mogę na was liczyć. Za jakiś czas jak se kasę uzbieram to sobie kupie elastyczne, które chronią stawy i pracować będą razem ze stopą.  jeszcze raz dziekuje
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
12 grudnia 2009 01:42
Dziewczyny
Nie obwiniałabym bezpiecznych strzemion za zaklinowanie się nogi tej dziewczyny (pewnie nie celowo, ale tak zabrzmiało). Takie strzemiona z gumką na pewno nie dadzą pełnego zabezpieczenia,  a tylko częściowe, ale jednak chyba większe niż zwykłe.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 grudnia 2009 10:17
Ostatnio ktoś z rodziny mi powiedział - mniej talentu więcej patentów 🙂 kupilam nowe strzemiona pfifa na dobry poczatek, bez kombinowania 🙂
Właśnie zakupiłam strzemiona elastyczne sprengera i mam nadzieję, że to dobry wybór 🤣
Szkoda tylko, że dopiero po świętach przyjdą...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się