strzemiona

Ja też niestety kolanowa  🤣 kolano miało bardzo dużo czasu na odpoczynek, chociaż końcówka ciąży gdy ważyłam o 10 kg więcej przypominało o sobie nawet podczas spaceru. Jedno wiązadło trzyma się na słowo honoru, drugie trochę lepiej, obecnie nie skacze tak jak kiedyś jeżeli chodzi o wysokość i jakość treningu, bez porównania zdecydowanie bardziej jazda rekreacyjna - ale muszę swoje strzemiona wpinać bo niestety przy zwykłych, szczególnie po jeździe terenowej górki i pagórki zaczyna bolec. 🙄  Mi życie ratują freejumpy które raz ze maja szeroka stopkę, dwa ze minimalnie absorbują wstrząsy ze wzglądu na otwarta konstrukcje i użyty materiał - stal sprężynująca. Ale niestety fp miały swojego czasu spotkanie z klamka od otwierania hali, i podniosłam drzwi na nich  😉 po rozkręceniu i wyprostowaniu przez sprytnego TŻ , wszystko wróciło do poprzednich kształtów tylko niestety plastikowa obudowa popękana i prędzej czy później sie rozpadnie, chociaż i tak brawo ze przeżyły jazdę po ścianie 🙂 Z tego względu tez przeglądam rynek, i natrafiłam na safestyle. Nawet udało mi sie upolować używane wink Natomiast ich producent ma również patent do likwidowania wstrząsów , który wydaje mi sie być rzeczywiście skuteczny, prawdopodobnie podobne rozwiazanie jak w winderenach. Całość kompletu nie zabija bardzo cena bo ok 150 euro.

zdjecia ze strony producenta. https://www.safestyle.nl
Które strzemiona polecacie do 400 zł (mogą być używane żeby kupić do tej kwoty) z szeroka stopką?
Jeździłam ostatnio w Winderenach i jestem zachwycona, ale za drogie.
Nie mam żadnych problemów z kolanami,ale szukam większego oparcia na strzemieniu.
Teraz jeżdżę w zwykłych plastikach
Enduroboy, Acavallo Opera, Compositi Eole Air, Compositi Reflex
Czy ktoś tu się orientuje w jakim realnym kolorze są strzemiona Winderen cherry?
One wypadają kolorystycznie bardzo podobnie jak na zdjęciach ze strony . Ja mam brąz a u nas w stajni jest jeszcze Sapphire  i kolory mają tylko trochę bardziej stonowane niż na zdjęciach .
No nie wiem. Mnie strasznie rozczarował Rose Gold. Na zdjęciach mnie zainteresował nawet i całe szczęście, że mogłam je zobaczyć na żywo bo to taka.. kupa trochę różowa  😁
Ale srebrne i czarne matowe wyglądają jak na zdjęciach. Tylko to takie podstawowe kolory powiedzmy. Z tych "kolorowych" polecam oglądnąć na żywo.
Ten Rose gold to nawet na zdjęciach wygląda jak kupa  😂
Jagoda8, no nie mów, te w słoneczku całkiem ładne  😜
Moon   #kulistyzajebisty
05 kwietnia 2020 14:45
Odkopuję, bo dorosłam chyba do zmiany moich silków :P
Ma ktoś porównanie przyczepności do Acavallo Opera? https://www.gnl.pl/strzemiona-acavallo-arena.html One są z kategorii cięższych, czy lżejszych? Z ostatnich "nowości" to są jedyne strzemiona, które choć trochę podobają mi się z wyglądu i mają na stopce tarkę... :P
Moon miałam Opery, teraz mam Areny- one są aluminiowe, więc nie są ciężkie, ale leżą stabilnie, nie lataja po koniu. Tarka jest taka sama jak w Operze, ale ciut węższa-przyczepność moim zdaniem porównywalna, ale lepiej mi się jeździ w Arenie. W dodatku są strasznie piękne na żywo  😍
Moon, nie zmieniaj, jedyne słuszne strzemiona 😀
Moon   #kulistyzajebisty
05 kwietnia 2020 21:22
xxagaxx, a to też prawda, noszę się cały czas z zamiarem protestowania tego co u nas w stajni można pożyczyć (a jest peeeełen przekrój ;p poza tymi Arenami ;p) ale jakoś mi nie idzie o.O kiedyś nie wyobrażałam sobie jazdy w lekkich strzemionach, uznawałam tylko Sprengery. A teraz musi być lekkie i z tarką... dogodzić babie! :p
Jak kupisz te Areny to ukradnę przetestować 😀 Wersja zwykła, czarna do mnie przemawia 😀
Moon, nudzi Ci się w dobie epidemii ? Po co chcesz zmieniać ?
Moon   #kulistyzajebisty
06 kwietnia 2020 07:14
Klami, siedzenie w domu nie wpływa dobrze na mój schiz kolorystyczno-zawodowo-natręctwowy  🤣
Wczoraj, nawet JA, nie kochająca wyjazdów na zawody, stwierdziłam że kuuurdę, kiedy będą znowu, bo jakoś tak nudno  😂
Moon, haha. Znam to. W ciągu ostatnich dwóch tygodni kupiłam więcej końskiego sprzętu niż przez ostatnie x miesięcy. Heh
Ale strzemiona zostaw, heh. Z własnego doświadczenia wiem (a ładnych parę modeli przetestowałam), że jak dobrze Ci w Silkach, to trudno o zastępstwo. Wchodzą w grę Stephi z Prestige które osobiście nabyłam, bo koniecznie chciałam kolorowe. 😉 Nazwałabym je aluminiowym odpowiednikiem Silków.


Moon   #kulistyzajebisty
06 kwietnia 2020 09:57
Klami, no właśnie ja bym "coś zmieniła" Coś...  🤣 😵
Te Prestige hmm, też nie są szkaradztwami jak Flex-ony czy Windereny nawet... Pewnie przekopię jeszcze sklepy i zobaczę 😉
Moon, są też klasycznie srebrne i czarne. Są zgrabne w przeciwieństwie do tych innych flexów, winderenów, Lorenzini itd. itp. a w użytku są "analogiczne" do Silków.
Cześć pytano kupiłam strzemiona winderen i pytanie do ich posiadaczy czy podczas np. Kłusu strzemiona Wam „skrzypią,” piszczą” w momencie jak but jest w takiej pozycji jak na zdjęciu? Dodam ze wystarczy ze odsunę stopę od krawędzi bocznej strzemienia i spokój jednak w takim ułożeniu złe mi się jeździ. Nasmarować czymś?, czy może but i strzemię się ze sobą pogodzą  🤣 i nie będą „piszczeć”. Jakieś sugestie?
Potrzebuje opinii porównawczych na temat strzemion Flex-on i Winderenów  😀

Czy jest ktoś w stanie określić które faktycznie lepiej amortyzują i odciążają stawy, plecy etc?  🤔

Mam dosyć poważne problemy z kolanami, ból pleców (chociaż odkąd używam podkładki Winderena znacznie rzadziej)  teraz jeżdżę i skaczę w Free Jumpach i niestety po 2 -3 koniach przy codziennej jeździe boje się zejść z konia,  bo nie wiem czy przypadkiem się nie przewróce  😕
Legnza, to podeszwa buta skrzypi jak się styka ze strzemieniem. Zaraz będziesz miała w tych miejscach startą farbę.
Mi co prawda nic nie skrzypi/zgrzyta, ale farba schodzi mocno z Winderenów. I o ile podkładka jest top, tak strzemiona uważam, że mocno przereklamowane niestety. 
Puma Już tęsknie za swoimi freejumpami które sprzedałam, żeby kupić windereny... a co sadzisz o flex on’ach? Bo jeszcze ich nie próbowałam
Moon   #kulistyzajebisty
10 kwietnia 2020 18:48
Melduję, ze mój sprzętoholizm wziął górę i zamówiłam Areny...  🤣 w dodatku w Bergo mieli miłą promkę a mój kolor był w magazynie, nie musiałam czekać - no grzech było nie wziąć  😜

O taka moja wizja looku z ogłowiem. No nieskromnie powiem iż pasi mi to i satysfakcjonuje  😜

(Nie wiem czemu mi obróciło fotę :/ )

A wrażenia z jazdy: są deko cięższe niż Silki Prestige’a (ale dalej mieszczą się w kategorii: lekkie) i mają szerszą stopkę - ale dla mnie to plusy. Tarka dobrze przyczepna, dają dobrą stabilność i nie „ustępują” tak jak gdzieś w opisach można przeczytać ze stawy odciążają. Tzn może i odciążają ale ja nie mam raczej problemów takich no i po pierwszej jeździe nic takiego nie czułam 😉
Dziś płaska rzeźba raczej wiec tylko gimnastycznie kawaletki jeździłam, zobaczymy co będzie na skokach, ale póki co jestem bardzo na tak  😀

Moon, a jednak? Haha
Legnza, Flexony macałam jedynie w sklepie, interesujące są mocno, ale brałabym te z kolcami 😉
A Freejumpy kocham już chyba na zawsze  😍
Puma kurczę chyba się skuszę na te flex ony i chciałam tez kolcami a powiedz mi czy te otwór na puślisko jest jakoś inaczej ustawiony ?
Jest lekko przekrzywiony w bok w flex on
Hej! Przejrzałam kilka stron wstecz i nie znalazłam odpowiedzi, więc zapytam -
Czy jest tu ktoś, kto porównywał "na własnej skórze" freejumpy z winderenami?
Mam od dwóch tygodni pożyczone windereny i jak ręką odjął bóle stawów włącznie z kręgosłupem, który mam przeciążony od wyrzucania gnoju  😵 😂
Ale nie ukrywam, że wizualnie mi się nie podobają - freejumpy w tym aspekcie dla mnie wygrywają. No ale pytanie czy będą na tym samym poziomie absorbcji wstrząsów itp?
Błagam pomóżcie!  :kwiatek:
Ja sprzedałam Freejumpy i wymieniłam na windereny bardzo zaluje tej decyzji  😕 jeszcze sprawdzę flex ony jeśli mi nie podejdą wracam do Freejump’ow
Legnza a mogłabyś nieco szerzej napisać w czym różnica? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się