Stęp hiszpański i inne efektowne sztuczki

Spoko, nie robię tego pierwszy raz, więc raczej nic nie zepsuję tak łatwo 😉

Ona nawet wiesz, nie, że za marchewkę - po prostu ją to bawiło. O, chcesz coś nowego! Fajnie!  👍


EDIT:
Mam dokumentację z dzisiejszej, drugiej próby 🙂

[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10922539_823637561035061_8277263211606925375_n.jpg?oh=47bbb776135032d58033b3961a7d84fb&oe=55321712&__gda__=1428572792_01f90cac82bd4caab2322d09505ee3c5[/img]
[img]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10620799_823637564368394_607252296328276194_n.jpg?oh=adf4b6a04eb2f159da64f5c353bf2768&oe=5568AF44[/img]
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
25 stycznia 2015 21:24
Tym razem stępujemy i stajemy dęba na cordeo. Niestety przez gęsty śnieg Siwemu było troszkę trudniej 😉
https://www.facebook.com/video.php?v=626746220759930&set=vb.579322495502303&type=2&theater
A my mamy za sobą kolejny etap - podnoszenie i wymach nogi z siodła  💃
Jeszcze trochę poćwiczę i zacznę "ruszać" do stępa 🙂

Dokumentacja foto:



Kobyła rozbudza we mnie apetyt na więcej, skoro tak chętnie i łatwi się uczy...

eterowa pięknie! Już pisałam Ci na fb, jak bardzo mi się Wasze sztuczki podobają, ale... szczerych zachwytów nigdy za wiele  💘
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 stycznia 2015 10:51
xxmalinaxx, super, szybko Wam to idzie! 😉 I dziękuję bardzo :kwiatek:
xxmalinaxx, a co macie za fajne ogłowie? 🙂
eterowa dzięki 🙂 Szybko idzie tylko dzięki bystrości Rudej 🙂

kucyna to jest ogłowie robione na miarę przez dobrego znajomego - Bazyla Targańskiego. On się bawi w rymarstwo; robi siodła, ogłowia, itd.
My uczymy sie powoli kleku. W gruncie rzeczy zatrzymalam sie u obu koni na "malenkim" problemie.
Teoretycznie poczatkowo poszlo dobrze, ogieras przy pierwszym podejsciu zalapal o co mi chodzi, kobylce poszlo mniej sprawnie. Ostatecznie zatrzymalismy sie na kleku na jedna noge i nie potrafimy przejsc dalej. Nie pomaga stukanie w druga noge, proby zrobienia tego stojac "nie z tej strony", podnoszenie reka drugiej nogi. Ktos moglby podsunac jakis pomysl?



Możesz spróbować wyjąć łeb na zewnątrz (uczysz na smaki ? ). Podnieś nogę a smakiem pokaż drogę na zewnątrz, a nie między nogi, może to pomoże?
Możesz spróbować wyjąć łeb na zewnątrz (uczysz na smaki ? ). Podnieś nogę a smakiem pokaż drogę na zewnątrz, a nie między nogi, może to pomoże?


Owszem, ucze na smaki. Jak leb idzie na bok to kompletnie "nie rozumieja" o co mi chodzi i wyginaja sie na wszystkie mozliwe strony, byleby tylko nog nie zgiac
Jeszcze widziałalam uczenie na linkę.

Zgina się łeb w przeciwnym kierunku do podniesionej nogi (trzymasz lewą nogę, łeb wyginasz w prawo, linkę przeciągasz na swoją stronę przez grzbiet)
Nie ciągniesz na siłę ! Tylko uczysz stopniowego przenoszenia ciężaru na lewo, nagradzasz najdrobniejsze przesunięcie,  a że koń ma lewa nogę w górze, to w końcu zaczyna klękać.
My na chwilę obecną umiemy dębowanie i przywitanie hiszpańskie. Teoretycznie jeszcze ukłon, ale Libra robi go tak, jak by miała się za chwilę połamać  😉
[img]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/11043089_752806681493368_1444936964424525958_n.jpg?oh=22354a68e2672694ae0759f6399c1399&oe=558D14CA&__gda__=1433765628_a2581ce2b84750e918aaca96fcc6ab61[/img]
Pampkowe siadanie 😀
Przychodzę do Was z prośbą o pomoc 😀 Od niedawna ćwiczę z kucynką ukłon. Łapię nogę i smakołyk między nogi. Kucynka już ładnie się kłania, ale jak teraz przejść do etapu żeby głowa została na zewnątrz, nie między nogami?
deborah   koń by się uśmiał...
27 sierpnia 2015 20:25
nie licząc czytania niespecjalnie udzielam się tutaj choć po cichu wzdychałam do waszych mądrych sztuczkowych koni..

Przedwczoraj spróbowałam nauczyć Clevera czegoś więcej niż machanie nogą w celu wyżebrania cukierka 😉

Biorąc pod uwage, ze CB nie ma skłonności do dębowania i nigdy nie widziałam, żeby to robił spodziewałam się, że nauka tej sztuczki będzie niemożliwa.. okazało się, że poszło expresem.

mam filmik z drugiej lekcji i ciesze się jak dziecko 😉

deborah świetnie mu to idzie , szybko się nauczył  🙂
deborah Z jakim spokojem i lekkością sobie dębuje!  😀

Ja mam w planach nauczyć moją małą kucynkę dębowania, umie się kłaść, wchodzi na podesty... ale ciężkie zadanie przede mną 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
02 września 2015 10:59
pampera, widziałam, chyba Twój filmik instruktażowy w sieci.. chyba dziś spróbuję tych ukłonów 😉
dębowanie podoba mu się bardzo. Ale jest okropnym łasuchem i za cukierka warowałby jak pies 😉
deborah Ty to masz chętnego do pracy konia  😍 Moja jak ją dębowania uczyłam, to się cieszyłam jak głupia kiedy podniosła się na 30cm  😂 Niestety jaki właściciel, taki koń - tak samo leniwa jak ja i zachęcenie jej do wyższego dębowania to sztuka. W dodatku nigdy nie wymachuje przednimi nogami, zawsze równiutko je trzyma... w sumie nie wiem, czy to dobrze, czy źle...  😉
ganasz pierwszy raz widzę coś takiego  😜 ekstra 😀
wera5510 Zawsze możecie pójść w stronę lewady  😁
nooo chyba nam w końcu blokada się odblokowała i kon zaczał jarzyć 😀


Ćwiczymy twardo i efekty widać. Niestety czasem włącza się nadgorliwość, ale do ogarnięcia  😀
Wątek sobie śpi to może się obudzi 🙂
Koń dalej nie para miłością i wygląda jak paralityk ale zdarza się duża chęć współpracy z jego strony  🤣
Jest tu ktoś z okolic Bielska Białej / Cieszyna  ??  🙂
Tak 🙂 A w jakiej sprawie?
To może ja zapytam. Zaczełyśmy ćwiczyć ukłon. Konik szybko łapie, wszystko super ale gdy ćwiczenie wymaga głębszego ukłonu albo przejścia na klęk na dwóch nogach bądź czegokolwiek co od konia wymaga więcej to koń zaczyna tracić zainteresowanie. Nawet smakołyki nie pomagają...  Ktoś coś co zrobić żeby koń nie tracił zainteresowania?
Z powodu medycznego zakazu jazdy konnej do odwołania w święte nigdy (bo miało być lepiej a nie jest) muszę zacząć zajmować mojemu koniowi głowę czymś innym niż jazdą. Oboje już 'wymiotujemy" lonżowaniem czy też jego wariantami ze skokami przez krosówki. Jest jakaś fajna książka na temat nauczania sztuczek - takie kompendium dla początkującego w temacie? Coś polecacie?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 sierpnia 2016 21:03
Kiedyś bodaj w Świecie Koni były jakieś pojedyncze, gdzień na dysku mam chyba krok hiszpański, wyrzut nogi, buziak i ukłon. Jest też książka Blanki Satory Końskie sztuczki ale kosztuje bodaj 70 zł plus 7 przesyłka 😵
Byly tam artykuly Blanki, ksiazka moze byc przydatna dla osoby calkiem zielonej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się